Jump to content

Videjó játékok

Recommended Posts

Hát ez a Cyberpunk 2077 halálos, olyan bizarr dolgok vannak benne, hogy néha fetrengek a nevetéstől. Pedig én a regényemben szerepeltettem egy beszélő, hekkelésből élő macskát.

Spoiler

Amikor le kellett beszélnem egy autót arról, hogy vízbe ölje magát, már tudtam, hogy a CD Projekt RED-nél jó anyagot szívnak. De most, hogy a pisztolyom, amivel eddig öldököltem, beszólt nekem az elkövetett emberölések száma (több mint 50) miatt és átváltott pacifista üzemmódba, vagyis innentől csak lábra hajlandó lőne, hát én kifeküdtem. :lol2:

De az is tetszett, amikor találtam egy mesét egy világok között utazó, zöldszemű, hamuszürke hajú leányról, aki egy olyan világból származott, ahol "agyagból" készülnek robotok. :D 

29 perccel korábban, Dzséjt írta:
Spoiler

De az is tetszett, amikor találtam egy mesét egy világok között utazó, zöldszemű, hamuszürke hajú leányról, aki egy olyan világból származott, ahol "agyagból" készülnek robotok. :D 

Ezt hol találtad? Szilánkon olvastad, vagy küldetés? :D

2 órával ezelőtt, RacerX írta:

Ezt hol találtad? Szilánkon olvastad, vagy küldetés? :D

Szilánkon olvastam. De már nem emlékszem, hol találtam, az egyik ilyen felkiáltójeles küldetés során.

Ez azért tanúlságos. Miközben a magyar közösségi médiában is megy a nyálfröcsögő hisztizés most a Cyberpunk 2077-nél, nyáron meg a The Last of Us Part 2-nél, mind a Gamestarnál, mind nálunk, a PC Gurunál a szavazók előszeretettel voksoltak eme két játékra. A Cyberpunk 2077-et a közönség nálunk az év akciójátékának és az év játékának is megszavazta, emellett ennek adták az év legjobb sztorija díjat is. A The Last of Us Part 2-t a leglátványosabb játéknak kiáltották ki, és ezé lett volna a legjobb sztori és az év játéka kategória is, ha nem szorítja le a második helyre a CD Projekt RED "szörnyű" programja.

De a The Last of Us Part 2 a Gamestarnál már megkapta az év játéka kitűntetést, és a legjobb akció-kalandjátéknak is ezt szavazta meg az olvasóközönség, míg a Cyberpunk 2077 az RPG kategóriában győzött utcahosszal.

Persze azt hozzá kell tenni, hogy a Night City-be invitáló program mindkét magazinnál második lett az év csalódása kategóriában, és mindkét esetben a Marvel's Avengers mögött végzett.

Külön öröm a számomra, hogy a szintén sokat szapult (nemolyanjómintarégi,régenmindejobbvolt, ezegyszararégihezképest) Mafia: Definitive Edition is nyert a legjobb felújítás kategóriában.

• Like 1
  • Tetszik 1

Nálam is benne van a CP2077 az idei top3ban - én csak PCn játszom - de ez nem feltétlenül jelenti azt hogy olyan jó lett a CP, inkább hogy az idei felhozatal nem volt annyira erős. Félreértés ne essék, nekem nagyon bejött a gém, letoltam az összes endinget, és még most is megyek a küldikre, de akkor is ezt gondolom, hogy ez csak egy gyengébb és rövidebb witcher utánzat - mind sztoriban, karakterekben, küldikben. De persze ez csak az én véleményem, mondom, attól még nagyon tetszik így is.

Mondjuk fura lesz amit mondok, de nálam idén az Ori and the will of the wisp vitte a pálmát. Bár én platformer b-zi vagyok. :D:D

Ui: a squadrons magában egy sz-r játék lett, de amikor a haveromnál játszottam vele VR szemüveggel, hát úgy kellett levakarni a mosolyt az arcomról annyira menő volt. :D:D

Edited by kudar

Mitől gyenge az idei felhozatal? Nem jöttek olyan intenzíven egymás nyakára hányva, mint máskor, de így is elég erős évünk volt. A Sony két nagyágyút is küldött a The Last of Us Part 2 és a Ghost of Tsushima képében, végre a Treyarch is összerakott egy normális Call of Duty-t a Black Ops: Cold Warral. A Star Wars: Squadronst te sz*rnak tartod, de az attól még egy jó játék. Van három remekül és egy jól sikerült remake is: Final Fantasy VII RemakeMafia: Definitive EditionDemon's Souls és Resident Evil 3. Aztán ott vannak még az olyan címek, mint a Doom Eternal, amiről az FPS fanok ódákat zengenek, a Half-Life: Alyx, ami nem csak új Half-Life rész, de az első igazán értékelhető, teljes értékű játék VR-on. Az Assassin's Creed: Valhallát is imádják a népek, a Microsoft Flight Simulator is üdítően sikerült a szériában. A Watch_Dogs: Legion talán a sorozat legjobbja lett. Folytatódott a Spider-Man is a Miles Moralesszel. És ott vannak még az olyan kisebb címek, mint a nagyszerű Wasteland 3, az általad is említett Ori and the Will of the Wisps, a sokakat megnyert Yakuza: Like a Dragon és a NioH 2, vagy a meglehetősen érdekesre sikerült Empire of Sin, de az Iron Man VR-t sem sorolnám a gyenge alkotások közé. Ezt a sort zárta végül a Cyberpunk 2077.

Azt meg árulja el már nekem valaki, hogy lehet egy ekkora RPG-t úgy élvezni, hogy 21 nappal a megjelenése után már hatszor ki lett játszva? Csak a főküldetésekkel foglalkoztok, semmi mással? Nuku felfedezés, zéró mellékküldetések? Én két napot leszámítva minden nap toltam bele valamennyit, közel 100 óránál járok, de még egy befejezést sem láttam, nemhogy mind a hatot. Szerintem, ha valaki így átrohan rajta, az ez egy ilyen jellegű játék kiherélése.

Néhány perc híján 118 órával letudtam a Cyberpunk 2077 első végigjátszását úgy, hogy csak a rendőrségi melók maradtak meg, és azokból eléggé sok. Plusz még nem vertem le a nagy vagányt, ahhoz kicsit rá kell gyúrnom a közelharci képességeimre (eléggé a lőfegyveres harcra és a cyberwere-kre mentem rá, így boxban nem sokat érek). De ezt leszámítva minden megvan. Nomádként kezdtem...

Spoiler

És végül nomádként is fejeztem be. Johnny jófejként feladta a testemet és elment Alttal a falon túlra, én meg V-ként visszatértem a saját testembe és Panammel "ellovagoltunk a naplementébe", ami valójában homokviharon és csempészalagúton át vezetett, de a naplemente stimmelt. :D

Szerintem egy remek játék lett, és bár technikai oldalról tényleg vannak vele komolyabb gondok is, nem kétlem, hogy ezek szép lassan ki lesznek javítva (az 1.06-os már most nincs köszönő viszonyban sem az 1.0-ás változattal), ahogy az a Witchereknél is megtörtént. Apropó, 118 óra játékidő alatt csak kétszer találkoztam olyan hibával, ami konkrétan ellehetetlenített egy küldetést, de mindkét esetben segített a visszatöltés, és befejezhettem a küldtetést. A W3-ban konkrétan volt olyan küldetés, amit az első végigjátszás során sosem fejezhettem be, mert mire jelentkezett a hiba, már több tucatnyi játékórával korábbanra kellett volna visszamenni. Na, itt ilyen nem volt. A többi bug meg apróság az én szememben, olyasmi, amivel más játékban is össze lehet futni.

A szotir nagyon tetszett, különösen ez a változat. Kíváncsi vagyok, milyen más kezdéssel és befejezéssel, de az alap V-mnek ez teljesen megfelelt. Megvan a család, amit hajtottam, megvan a nő, akire hajtottam, megvan a cél, amire hajtottam. Mondjuk fejben már elterveztem, milyen befejezést választok corpóként és milyet street kidként. De, ha a jövőben lesz folytatás és V-vel, és a mentést tovább lehet vinni, a nomádot fogom továbbvinni.

Szóval, nekem nagyon megérte a gyűjtői kiadást megvenni, és bár sima PS4-en játszottam, nagyon élveztem minden percét. Különösen a világot. Néha csak azzal elütöttem jó sok percet, hogy sétálgattam a városban.

Most kicsit félreteszem, aztán az első DLC érkeztével nekiállok a rendőrségi küldiknek is. Szép lassan azokat is kifilézem. És persze alig várom a két nagy kiegészítőt - elvileg ennyit kapunk, legalábbis DLC-k szintjén a W3-hoz hasonlították a játékot. Szóval elviekben lenne egy olyan, ami a már ismert térképen lesz elhelyezve, és egy olyan, ami új helyszínre visz (ez persze csak a saját felvetésem). Akárhogy is lesz, remélem kapunk még jó pár kisebb mellékküldit, és legalább egy nagy kiegészítőt. Azt sem bánom, ha olyan lesz, mint a Heart of Stone, de ha mellé vagy helyette egy Blood & Wine szintű kiegészítő is befigyel, akkor leszek ám happy-happy. :) 

A második végigjátszásra meg már valószínűleg PS5-ön kerül sor. Ha a W3-ből indulok ki, azt is évekre félretettem, mielőtt másodszor belevágtam. Mondjuk annak a világa annyira nem tetszett, hogy azonnal visszacsábítson, Nigh City-be viszont valószínűleg azonnal visszamegyek, amint meglesz az új vas.

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Néhány perc híján 118 órával letudtam a Cyberpunk 2077 első végigjátszását úgy, hogy csak a rendőrségi melók maradtak meg, és azokból eléggé sok. Plusz még nem vertem le a nagy vagányt, ahhoz kicsit rá kell gyúrnom a közelharci képességeimre (eléggé a lőfegyveres harcra és a cyberwere-kre mentem rá, így boxban nem sokat érek). De ezt leszámítva minden megvan. Nomádként kezdtem...

Spoiler elrejtése

És végül nomádként is fejeztem be. Johnny jófejként feladta a testemet és elment Alttal a falon túlra, én meg V-ként visszatértem a saját testembe és Panammel "ellovagoltunk a naplementébe", ami valójában homokviharon és csempészalagúton át vezetett, de a naplemente stimmelt. :D

Én is ezt a befejezést kaptam, aminek baromira örültem. Azóta már letoltam a többit is, de akkor azokról inkább nem írok hátha nem ismered őket. :)

Amúgy én is várom már most a DLCt. :D

Úgy néz ki, hogy a Cyberpunk 2077 DLC-k nem csak tényleges újdonságokat fognak hozni, hanem a játékból időhiány miatt törölt tartalmak egy részét is visszaállítják.

Spoiler

Azt már tudni, hogy Judy-val a férfi V is összejöhetett volna, nagyjából kész is van, egy része benne is van a játékban - természetesen in-game nem elérhető, csak a fájlbányászok leltek rá. Vajon ezt visszaállítják? Remélem nem, mert így nem kell választanom közte és Panam között, úgy meg nehéz lenne a döntés. :) (A W3-ban ilyen gondom nem volt, mindig csak Triss, mert Shani nem nagyon fogott meg, Yent meg rühelem.)

Most kaptam az értesitést, hogy az XBox Series X-emet (de hülye név) átadták a futárnak.  Nagyon kiváncsi vagyok mit tud a konzol meg a Game Pass. Apropó: nem tudom van-e itt valaki aki Xbox téren otthonosan mozog, de lenne ennek kapcsán egy kérdésem. Nekem van régről egy csomó Xbox 360-os játékom. Azt tudom hogy ezeket nem tudom lejátszani az új gépen de valahogy megoldható hogy amit már régen megvettem azt az új gépen ne kelljen újra megvenni?

19 perccel korábban, Bomarr írta:

Azt tudom hogy ezeket nem tudom lejátszani az új gépen de valahogy megoldható hogy amit már régen megvettem azt az új gépen ne kelljen újra megvenni?

Én úgy tudom, hogy beteszed az X360-as lemezt a játék igényléséhez, és eztán a Series X lehúzza annak digitális változatát.