Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

2019. 02. 01. - 20:33, Darth Sky írta:

Filmet még nem rendeltem külföldről, így az lenne a kérdésem, hogy melyik nemzetközi oldalról érdemes beszerezni? (Amazon? Ebay? stb.) Konkrétan Star Wars Blu-ray-re lenne szükségem. A The Force Awakens és a Solo még hiányoznak a gyűjteményemből (a Rogue One pedig O-ringes, így sanszos, hogy azt is megveszem), tehát ezekre szeretnék szert tenni egy egységesítő gerincmágnes társaságában. Az Ep7 steel nálunk tudtommal nem kapható, a Solo pedig szimplán drágább, ezért akarom külföldről rendelni őket. :) 

Jesszus fél éve kérdezted.. Aktuális még? hogy álsz a beszerzésekkel?

Én ebay-ről oldottam meg, de erősen preferálom az EU-n belüli országokat beszerzésként. Az ep7 steelbook egy finn eladótól lett meg elég baráti áron 7-ért postával együtt.

Még árulja, de most 9-ben állna meg:

 

 

A Rogue One és a Solo hazai steeljeit szereztem be. (Solo-t még kapsz az xpressen 6700ért)

Viszont steelbook mágnesek amerikából jöttek (ebay szintén)

"Spine magnet"-ként kell keresni.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam sem hiszem el, hogy ezt írom és tudom, hogy vélhetően kisebbség is leszek ezzel itt, de most azon gondolkodom, hogy ha a 4K-s kiadásból lenne eredeti változat és Special Edition is, inkább az eredetit venném meg, pedig az SE-n nőttem fel, és max. 1-2 felújítás van ami bosszant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Jesszus fél éve kérdezted.. Aktuális még? hogy álsz a beszerzésekkel?

Én ebay-ről oldottam meg, de erősen preferálom az EU-n belüli országokat beszerzésként. Az ep7 steelbook egy finn eladótól lett meg elég baráti áron 7-ért postával együtt.

Még árulja, de most 9-ben állna meg:

 

A Rogue One és a Solo hazai steeljeit szereztem be. (Solo-t még kapsz az xpressen 6700ért)

Viszont steelbook mágnesek amerikából jöttek (ebay szintén)

"Spine magnet"-ként kell keresni.

Köszi! A Solót azóta beszereztem. Már csak az Ep7 hiányzik, illetve a RO - mivel ebből továbbra is az O-ringes verzió van meg, de úgy nem egységes a gyűjtemény.

Az Ep7-ből ez melyik verzió? A képen nem látszik a papírtoktól. Úgy tudom, kettő van: az egyiken rajta van a SW logó + Kylo Ren, a másikon viszont nincs logó. Az egységesség miatt az előbbi lenne nyerő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Köszi! A Solót azóta beszereztem. Már csak az Ep7 hiányzik, illetve a RO - mivel ebből továbbra is az O-ringes verzió van meg, de úgy nem egységes a gyűjtemény.

Az Ep7-ből ez melyik verzió? A képen nem látszik a papírtoktól. Úgy tudom, kettő van: az egyiken rajta van a SW logó + Kylo Ren, a másikon viszont nincs logó. Az egységesség miatt az előbbi lenne nyerő.

Ez logómentes. De az egységességet vitatom, mert, a Solo és a Rogue One steeljén sincs se logo, se cím a fronton. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vicces az egészben, hogy nem ez az első ilyen bakijuk.

A "Zsivány Egyes" Blu-Ray borítóján a TIE Vadászok lövedéke lett VÖRÖS, és az nem a magyar kiadás jellegzetessége, hanem minden kiadásé.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2 perccel korábban, Brodie írta:

Azóta Pablo megerősítette, hogy ez(ek?) még Lucas módosításai:

 

EJLzABdXkAAoLQA.jpg

Ezek alapján akkor ami a Disney+ -on van azok teljesen új verziók. :o Le kellene csekkolni a dobozokat. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezek alapján akkor ami a Disney+ -on van azok teljesen új verziók. :o

Igen. Mint ahogy Pablo bátyánk is közli fentebb, Lucas még anno a felvásárlás előtt felturbózta mindegyik részt a 3D -sített újra bemutatókhoz. Csak aztán jött a Disney vásár és az EpI kivételével a többi nem lett leadva. Habár én úgy tudom, hogy az AOTC -ot valamelyik Celebrationön leadták. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezek alapján akkor ami a Disney+ -on van azok teljesen új verziók. :o Le kellene csekkolni a dobozokat. :D 

Azóta már sorra jönnek az összehasonlítások:

Obi-Wan fénykardja javítva szemből, amikor csak egy pont látszik, Luke kardja a Falconon, R2 ep4-es CGI sziklái árnyékot vetnek, a vonónyaláb körül törölve a doboz, a Tatooine égboltja, stb, stb... 

 

Ebből csak az következik, hogy meg kell vásárolnom, ahogy megjelenik. Ilyen egy fanatikus élete... :D 

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Ezek a képek fakóbbak meg mintha gyengébb felbontásúak lennének néhol mint a régebbiek. A kardokat nagyon szépen megcsinálták, már csak a dobozokra lennék kíváncsi kiszedték-e őket. Nagy piros pont a beragadt Luke és a légy eltávolításáért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Köszi! Ezek a képek fakóbbak meg mintha gyengébb felbontásúak lennének néhol mint a régebbiek. A kardokat nagyon szépen megcsinálták, már csak a dobozokra lennék kíváncsi kiszedték-e őket. Nagy piros pont a beragadt Luke és a légy eltávolításáért. 

Igazából a 2004-es DVD és a 2011-es BD volt túlszaturált, különösen a DVD, Zééé volt(?) itt ennek a nagy szakértője.

Bár a BD színekkel igazán nagy bajom már nem volt, de ez a változat közelebb áll az eredeti kópiához, és örülök, hogy Lucas erre tért (volna) vissza a 3D bemutatáshoz.

A felbontásban egyetértek, de be tudom annak, hogy ez csak stream és nem egy rendes 4K-s BD. Ott lesz majd az igazi. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában akkor szokott fakóbb lenni a kép 4k-s felvételeknél, ha a lejátszó nem tudja kezelni a hdr-t.

A kérdés, hogy a képek honnan származnak. Ha disney+-ról készített screenshot-ot, akkor nagy baj van. Bár nem hiszem, mert a Netflix pl. nem engedi a screenshot készítését. A legvalószínűbb, hogy valahogy lemásolta, és egy alacsony tudású lejátszóval nyitotta meg.

Szerkesztve: - starwarsfan1113
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, hogy meg van a válasz a színekre. Ez a változat nem a 2004/2011-es verzió alapján készülhetett, hanem még az 1997-es Special Edition felújítás az alapja.

Aminek nagyon örülök, mert ez a legszebb minőségű változat, ahogy Lucas mondta, "az új kópiák jobb minőségűek, mint a 20 évvel ezelőtt készültek voltak, akkor"

És a további változtatásokat is beletette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.