Ugrás a kommentre

Sors


Donát

Ajánlott hozzászólás

  • 3 hónappal később...
Szerintem ha lekésed a lámpát és ki kell várni a következő zöldet az pech, de ha lekésed a gépet ami lezuhant és pár napra rá meghalsz akkor az már sors.

Ezek szerint a sors csak nagy dolgokról dönt, a kicsik kvázi nem érdeklik :)

Volt egy jópofa szöveg az Ítéletnap című filmben, az ugrott most be: "Ha valami hatalmas jó történik, Isten akarta. Ha valami szerencsétlenség: isten útjai kifürkészhetetlenek."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy meghalt ez a szegény nő, az végtelen történések sorozata miatt következhetett csak be. Ha csak egy másképp történik, akkor még mindig élne.

De azt is figyelembe kell venni, hogy az hogy én tegnap leejtettem a bögrémet, az is ugyanúgy végtelen események miatt következett be, és ugyan úgy ellehet mondani rá hogy ha csak egy dolgot csináltam volna másképp tegnap, akkor nem tört volna össze. Minden esemény visszavezethető végtelen történésekre amik eredményezték azt. Csak itt nem egy ember haláláról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, ennyi erővel visszavezethető a fogantatásig. Ha apám kisszéket csinál, én nem halok majd meg. De ez is tovább vezethető nagyszüleimig, és így tovább a világmindenség megteremtéséig, de lehet, hogy még annál is tovább, csak arra már nincsen szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Hát én a Biblia minden betűjét elhiszem.

 

Persze most lehet mondani, hogy agy-mosott és begyepesedett agyú, megvezetett szentfazék ésatöbbi... nem különösebben zavar... már hozzászoktam. Ám akik ezt mondják rohadtul tévednek!

 

Nem szeretném kifejteni pontosan miben áll az én hitem (azért megjegyzem Lutheránus... azaz evangélikus vagyok) mert az most túlságosan sok és hosszú lenne.

 

 

És hogy miért tévednek.?

Egyes ateisták vagy olyan emberek akik csak szimplán nem hisznek a felsőbb hatalmakban, egy hívő emberre könnyen rásütik, hogy tanulatlan, tündérmesékben hisz, nem ért a tudományokhoz, stb...

Nos kevés olyan dolog van eme anyagi 3Dimenziós világban, ami jobban érdekelne a tudományoknál.... mégis ... a Biblia minden egyes leírt betűjét igaznak hiszem.

 

Talán még annyit, hogy sokan megfeledkeznek a Sátánról. Bizony ő is hatalmasság, neki is komoly hatalma van. Szóval ha valami sz@r dolog történik nem mindig Istent kell(ene) elkezdeni hibáztatni az embereknek.

 

De természetesen akkor ismét jönne a másik jó öreg, klasszikus kérdés... De akkor is (Sátán ide vagy oda) ISten hatalma nagyobb a Sátánénál nem? Akkor miért nem tesz valamit.?

 

Az első emberpár az Édenkertben bűntelen volt, Isten bűntelennek teremtette... (oké persze ehhez ezt el kell hinni, amit én nem akarok erőltetni.... mindenki maga dönti el miben hisz)... Aztán megtörtént a bűnbeesés. Isten parancsának való ellenszegülés. Ennek a következménye, átka ha úgy tetszik az, hogy mindannyian BŰNBEN születünk. Ebből a bűnből váltotta meg az emberiséget Jézus kereszthalálával, de csak az nyeri el a bűnbocsánatot, aki bűnbánattal új életet kér Krisztustól.

 

Megint lehetne mondani... "De milyen Isten az olyan, ami egy egész emberiséget megátkoz??"

 

Hát csak gondoljunk bele: Egy egészségesen, erkölcsösen és tisztán működő társadalomban / világban minden bűnnek büntetést kellene maga után vonni. Mert ha nem... akkor az lenne mint ma. Nézzünk csak szét a világban.... miket művelnek emberek (rengeteg ember) büntetlenül, és hogy ez miként zülleszti a társadalmakat.

 

Szóval igen.... az isteni törvénynek valló ellenszegülésnek KOMOLY ára volt. Ma is isszuk a levét. De ez nem Isten kegyetlensége, hanem az ember önzősége ... az ember BŰNE!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban, hogy a legtöbb ember szerint a hívő keresztyének (saját tapasztalat) nem értenek semmihez, tanulatlanok és analfabéták minden tudományos dologban.

 

Erre írtam, hogy kevés dolog van a világon, ami engem a tudományoknál jobban érdekelne. Természetesen nem vagyok tudós, nem is tartom magam annak, de az űrkutatástól kezdve a sejtbiológián át az atomfizikáig nagyon sok dolog érdekel. És ahogy magam ismerem minimum 30 éves koromig fogok oktatási intézményekben tanulni, mert szeretek tanulni... szeretnék minél több dolgot megismerni.

 

Vannak hívő ismerőseim, barátaim akik hasonlóan vannak ezzel a dologgal... ergo a töbség TÉVED, mikor a fent nevezett dolgokat mondják ránk!... rám.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ha érdekelnek téged a tudományok, hogyan tudod azt összeegyeztetni a Biblia "Isten teremtette a Földet 6 nap alatt blablabla" történeteivel? Tudtommal még a legvallásosabb emberek nagy része is csak szép mesegyűjteménynek tartja a Bibliát, ami az is véleményem szerint - semmiképp se több. És ha minden betűjét elhiszed, akkor ezek szerint a Nap kering a Föld körül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a hitemmel nem összeegyeztethető azt nem hiszem el. PL evolúció. Érdekes elmélet, csak kár hogyha közelebbről megvizsgálnánk (voltak erre példák és ígérem keresni is fogok erre bizonyítékot) hogy az evolúció elmélet nem teljesen állja meg a helyét.

Vannak olyan tudósok, akik kutatásaikhoz (NEM CSAK EVOLÚCIÓ TÉMÁBAN) már eleve úgy fognak hozzá, hogy nem zárják ki egy felsőbb hatalom létezését. Ergo vannak a tudománynak területei, képviselői, amik nem zárják ki Isten létét, esetenként alátámasztják.

 

Azért remélem Ody nem bannol a fórumról, csak mert hívő vagyok!

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik Bibliában hiszel? Vagyis hanyadik kiadásban? Mert, hogy kisezerszer átírták a saját szájuk szerint a vallási vezetők az tuti. Másrészről most akkor az ember a hibás vagy a Sátán? Ezt tisztázni kéne. :D Másrészről ez még nem mentség a Jósten tétlenségére. :P Ha egy bezárt szobában, tíz ember közül az egyik elkezdi megölni a társait akkor nem azt a következtetést vonom le, hogy az összes ember gyilkos, hanem csak az az egy. Ennyire az Isten ne általánosítson. De amúgy is....szép kis ellenmondások vannak Isten melójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az evolúció az mára nem elmélet lett, hanem tény. Erre alapoznak az összes idevágó tudományágak.

Gondolom akkor az ősrobbanásban se hiszel.

Azért remélem Ody nem bannol a fórumról, csak mert hívő vagyok!
Biztosan ki fog. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés: Mutasd meg légyszives, hogy hol erőltettem? Őszintén... mikor és hol erőltettem?

 

Idéznék magamtól:

 

"oké persze ehhez ezt el kell hinni, amit én nem akarok erőltetni.... mindenki maga dönti el miben hisz"

 

Ez meg irónia akart lenni:

 

"Azért remélem Ody nem bannol a fórumról, csak mert hívő vagyok!" -> Csak lemaradt a szmájli! De most pótolom -> :P:D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyes ateisták vagy olyan emberek akik csak szimplán nem hisznek a felsőbb hatalmakban, egy hívő emberre könnyen rásütik, hogy tanulatlan, tündérmesékben hisz, nem ért a tudományokhoz, stb...

Nekem úgy rémlik, hogy Einstein is hívő ember volt :D Ő meg aztán tényleg nagy tudós volt. Nekem nagyon furcsa az, mikor egy tudós, okos ember teljesen elhiszi a Biblia minden szavát, hiszen szerintem a tudomány meg a Biblia szó szerinti szövege kizárja egymást. Akkor lehet a kettőt összeegyeztetni, ha a Bibliát valamiképpen átvitten értelmezzük, nem pedig szó szerint. A mi helyi evangélikus papunk is mondta, hogy nem kell valóban hat napnak értelmezni a teremtést :P

Amúgy az Istenben való hit meg a tudomány nem zárja ki egymást, más kérdés a Biblia szövegében való feltétlen hit.

Abban egyetértek lentebb szólóval, hogy semmit ne erőltessünk rá másokra. Én sem szeretem, mikor Isten létéről szeretnének meggyőzni, mikor nem hiszem, hogy létezik :P Meggyőzni meg senkit nem lehet "bizonyítékokkal", ez egy olyan dolog, hogy valaki magától hisz benne vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben az esetben Oldie én kérek elnézést :D

 

Remélem mások sem érzik ezt erőltetésnek. Véleményem szerint egy fórumon, - ahol rendkívül jó közösség jött össze az évek során - már csak leírhatom, miben hiszek mindenféle bizonygatás és erőltetés nélkül... ráadásul egy ilyesmi témát boncolgató topicban!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A felsőbb hatalomnak miért kéne Istennek lennie?????? És ha csak fejlettebb nálunk? :D A klónozott állatoknak akkor mi is Istenei vagyunk? Ugyan. :P

Persze mindenki abban hisz amiben akar, csak másra ne erőltesse.

 

Hát számomra a felsőbb hatalomnak azért kell Istennek lennie, mert én keresztyén vagyok. Szóval ez nem is kérdés számomra tovább. (Tudom, ez így egyszerűen hangzik, de az élet dolgai sokszor jóval egyszerűbbek, mint hinnénk.... legtöbb esetben MI VAGYUNK AZOK, akik bonyolulttá teszik. És sokszor csak azt fogadja be az agyunk, amit hajlandóak vagyunk befogadni.)

 

Vannak, akik szerint (érdekes felvetés) az élet a Marsról származik. Ha magamból indulok ki... (újra hangsúlyozom HA MAGAMBÓL indulok ki) én nagyon szeretem az UFO-s, földönkívülis történeteket, sztorikat. Csak egy bibi van velük, nem hiszek bennük :P Rettentő érdekesnek és izgalmasnak tartom őket, de nem hiszem el. Számomra ez olyasmi, mint egy jó regény vagy valami hasonló. Aminek a története lehet rendkívül izgalmas és megnyerő, de emellett lehe abszolút "irreális" is. Mindegy ezt csak úgy írtam.

 

Klónozás... érdekes téma (egyik kedvenc témám).

Hát nem is tudom, hogy mondjam ki, de végül is ha nagyon érdekesen és durván akarunk fogalmazni, akkor akár mondhatjuk, hogy az általunk kreált / készített / létrehozott "élet" felett istenek vagyunk. Bár ez szerintem igencsak erőltetett példa... vagy nemtudom....

Az ember amúgy is arra vágyik már ősidőktől fogva, hogy megistenüljön.

 

Eszembe jutott a Matrix - Revolutionsból egy jó példa erre:

 

A film elején mondja a Vasutas:

 

- Hát még mindig nem érted, ezt itt én építettem! (tudni illik az állomást)

Itt én ... isten vagyok!

 

Eztán egy jó erőset behúz Neo-nak ... ő meg hátrahőköl és lebont a hátával pár csempét a falról.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát számomra a felsőbb hatalomnak azért kell Istennek lennie, mert én keresztyén vagyok.
Milyen kényelmes. :D Szeretem az ehhez hasonló velős válaszokat.

De úgy ezeket az általános válaszokat a hívők részéről kedvelem. Háttérsugárzás? Isten tette oda hogy megtévesszen. Fosszíliák? Isten tette oda hogy megtévesszen. Nagyon kényelmes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az "én Istenem" nem több mint minimum egy teremtő, legyen neki humán alakja vagy ezernyi csápja. De az is biztos, hogy piszkosul nem az a személy melyről a papok papolnak. Ez a " azért meg keresztyén vagyok" dolog meg roppant öntelttül hangzik. És ha netalán egyszer az derül ki, hogy nincs igazad, akkor mi vagy, vagy mi leszel végülis???? ( ezt ne vedd durva személyeskedésnek)

Én jobban szeretem a hivő kifejezést. Hinni ugyanis bármiben lehet, legfeljebb később levonod a megfelelő tanulságokat ha rosszúl hittél valamiben/valakiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én el nem tudom képzelni, hogy elhiggyek akár egy szót is a Bibliából, persze ez túlzás ;), én évekig tanultam, és nagyon izgalmas, mint irodalmi mű, de mindig csodálkoztam, hogy vannak, akik készpénznek veszik az ott leírtakat. Persze nem ítélem el őket, mert nekem is sok hívő ismerősöm van :D

 

Valamilyen szinten én is hiszek... csak a Sorsban, de ezt már taglaltuk.

 

Riddick, ez a téma hogy jött most elő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Biblia tele van olyan sztorival, ami saját bevallása szerint is példabeszéd, amiket nem elhinni kell, hanem meg lehet fontolni. Vannak ahol ez egyértelmü van, ahol nem (mármint hogy nem sztorit mesél hanem példabeszél). De az a vicc, hogy annyira nem ismerni az irók szándékát, hogy a mai napig nem tiszta, hogy Jónás történetének mi is a lényege. A mai napig nem tudták eldönteni, hogy az egy komoly valami, vagy valaki direkte Biblia-parodiának szánta, amit aztán annyira komolyan vettek egyesek hogy belevették az official kánonba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

így van, rengeteg példázat és példabeszéd van benne, amit nem elhinni kell, hanem megfontolni.

Teljesen jogos, hogy megemlítetted. Nem is arra értettem a minden betűjét, hogy a példabeszédeket is full megtörténtnek hiszem... tudom, hogy azok példázatok. Ennek ellenére a többi rész, ami nem példázat azt elhiszem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.