Ugrás a kommentre

1x21 - Liberty on Ryloth


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

teljesen megértettem Cham Syndulla ellenérzéseit: míg ők a bőrüket viszik a vásárra a Ryloth-on, a szenátor biztonságos távolban csak azon aggódik, hogy nem ragadják-e el tőle azok a hatalmat, akik legalább tesznek is valamit a népükért.

Nem tudjuk, hogy Taa mit tett a népéért. Valószínűleg volt szerepe abban, hogy a Köztársasági csapatok segítséget nyújtottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudjuk, hogy Taa mit tett a népéért. Valószínűleg volt szerepe abban, hogy a Köztársasági csapatok segítséget nyújtottak.

Nem vitatom, hogy lehetnek neki is érdemei, amiről nem esik szó itt. De hogy miért sietnek felszabadítani a bolygót, nem derül ki, lehet, hogy stratégiai jelentőségű helyzete van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vitatom, hogy lehetnek neki is érdemei, amiről nem esik szó itt. De hogy miért sietnek felszabadítani a bolygót, nem derül ki, lehet, hogy stratégiai jelentőségű helyzete van.

Amúgy messzebb van Coruscanttól mint a Tatooine, nézd itt és itt is.(A magtól lefele)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, tegnap éjjel én is megnéztem a trilógia záró epizódját, és bár még mindig az "inocents" viszi a prímet, meg kell állapítani, hogy ez is nagyon jól megkonstruált epizód volt.

 

 

Egyértelműen Windura épült az egész, amit én speciel már nagyon vártam, hisz szeretem Mace-t (én meg tudtam neki bocsájtani :|). Egész egyszerűen hihetetlen, hogy miket művelt az Erővel, teljesen más a stílusa mint pl. Obi-wannak (utóbbinál sokkal robosztusabb, közvetlenebb formában használja fel az Erőt), és ez jól kiütközött az elmúlt két epizódban.

 

Ami nem tetszett, az a végén a droid lelépése. Miért hagyta ott Tamblort? Kizártnak tartom, hogy Dooku ezt parancsolta volna neki, és azt is, hogy a droid magától cselekedte volna ezt, hiszen semmi haszna nem lett volna belőle. Tamblor ott totyogott a háttérben, tehát már menni akart, a droid igazán megvárhatta volna.

 

Ami azt illeti - Dzséjthez hasonlóan - én sem láttam a trailert (sosem nézem meg), amit nem is bánok, hiszen így megmaradnak a poénok, így a híd nekem is új volt, és egyébként baromi ötletesre sikerült. Nekem tetszett :)

 

Palpatine hogy gondolta az erősítést? Már az első részben elhangzott, hogy vagy most szállnak le a bolygóra, vagy várhatnak egy csomó időt, így bármilyen erősítés gondolata eleve elvetélt... Winduéknak azzal kellett dolgozniuk, amik volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Palpi, vagyis Sidi így próbálta hátráltatni a harcokat. Míg a Köztársaság várja az erősítést, addigra a szepiknek sikerül teljesen lelépni vagy lerombolni mindent. Elég nagy ütőkártya lett volna ez a szepik kezében. Egyébként viszont tényleg marhaság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért hagyta ott Tamblort? Kizártnak tartom, hogy Dooku ezt parancsolta volna neki, és azt is, hogy a droid magától cselekedte volna ezt, hiszen semmi haszna nem lett volna belőle. Tamblor ott totyogott a háttérben, tehát már menni akart, a droid igazán megvárhatta volna.

Pedig a droid elmondta Dooku -nak, hogy Tambor nem akart még lelépni ezért nem várt rá. Az a dolog ironikus része, hogy épp akkor ért fel az emír a leszálló platformra, amikor a hajó felszállt. Sokkal érdekesebb, hogy Dooku feláldozhatónak találta Tambort és elrendelte a bombázást. Persze megint megszívták, mert az elfogásával újra olyan helyzet állt elő mint anno Gunray esetében. Biztosra veszem, hogy lesz még erről szó a későbbiekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, tegnap éjjel én is megnéztem a trilógia záró epizódját, és bár még mindig az "inocents" viszi a prímet, meg kell állapítani, hogy ez Ami nem tetszett, az a végén a droid lelépése. Miért hagyta ott Tamblort? Kizártnak tartom, hogy Dooku ezt parancsolta volna neki, és azt is, hogy a droid magától cselekedte volna ezt, hiszen semmi haszna nem lett volna belőle. Tamblor ott totyogott a háttérben, tehát már menni akart, a droid igazán megvárhatta volna.

Szerintem Dooku adta neki parancsba, vagy legalábbis van egy "mentsd az irhád, ha teheted" program bennük. Elvégre ez egy parancsnoki taktikai droid, a fejében sok-sok értékes információval. És a sorozat folyamán már kétszer is volt rá példa, hogy amiatt buktak el egy tervet, mert a Köztársaság elfogott egy ilyen droidot (Hidden Enemy; Blue Shadow Virus). Ráadásul ez nem egy mezei harctéri droid volt, hanem Wat Tambor "segédje", aki közvetlen kapcsolatban állt Dookuval. Ki tudja, mi volt a memóriájában, ami jobb, ha nem kerül a Köztársaság kezére.

 

Mondjuk érdekes, hogy Tambort elfogták, mint Gunray-t. Vajon most őt is megpróbálják majd kimenteni? Pedig szabadlábra kell kerülnie, hiszen ott van a Mustafaron. Viszont, már megint egy elfogott szeparatista vezető, aki már megint kimenekülne a Köztársaság karmai közül? Ez egy évadon belül már a harmadik lenne (már, ha ebben az évadban lenne, de ha átviszik a másodikba, akkor annyira már nem lenne probléma).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Palpi, vagyis Sidi így próbálta hátráltatni a harcokat. Míg a Köztársaság várja az erősítést, addigra a szepiknek sikerül teljesen lelépni vagy lerombolni mindent. Elég nagy ütőkártya lett volna ez a szepik kezében. Egyébként viszont tényleg marhaság.

Plusz lehet, hogy Palpatine nem akarta a céljainak megfelelőtt becsvágyó Taa-t leváltani a hazafias, becsületes Syndullára, aki ráadásul olyan karizmatikus vezető, hogy a népe mellé állt egy reménytelen helyzetben. Szóval minden téren potenciális veszélyforrás lenne, míg Taa voltaképpen beleillett a játékaiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy évadon belül már a harmadik lenne (már, ha ebben az évadban lenne, de ha átviszik a másodikba, akkor annyira már nem lenne probléma).

100% hogy átviszik, hisz az utolsó rész nem róla szól. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz lehet, hogy Palpatine nem akarta a céljainak megfelelőtt becsvágyó Taa-t leváltani a hazafias, becsületes Syndullára, aki ráadásul olyan karizmatikus vezető, hogy a népe mellé állt egy reménytelen helyzetben. Szóval minden téren potenciális veszélyforrás lenne, míg Taa voltaképpen beleillett a játékaiba.

Hmmm... tényleg, mondasz ezzel valamit. Meg nekem úgy tűnt, hogy Taat jobban is lehet manipulálni, míg Syndullával már jóval nehezebb volna ilyen téren is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, én még az epizód megnézése előtt meglestem az Episode Guide-t a hivatalos honlapon, és ott volt róla szó. :) Kharrus szenátor botja után ez már nem annyira nagy szám. :|

Kharrus szenátor botjáról mit sem tudok, de én magamtól fedeztem fel és tökre meglepődtem. Szerintem ez így sokkal érdekesebb, mintha mindent elolvasnék előre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ajjaj! Ha a szepik megkaparintják a frigyládát, legyőzhetetlenek lesznek :| Vagy a Sith-ek akarják megtanulni belőle a piros villámokat? Gondolom, akkor azért foglalták el a bolygót.

Remélem kinyitják. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tűnt fel a láda. :)

 

A rész egész jó volt, bár nem értettem, hogy minek szenvednek a híddal, ha vannak repülőik... Pajzs védte a fővárost? Valamiért bennem a LOTR 3-ban látott főváros ugrott be az épületről, mert egy kicsit hasonlított rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem se tűnt fel a láda. :)

 

A rész egész jó volt, bár nem értettem, hogy minek szenvednek a híddal, ha vannak repülőik... Pajzs védte a fővárost? Valamiért bennem a LOTR 3-ban látott főváros ugrott be az épületről, mert egy kicsit hasonlított rá.

A csapatszállítók sosem landolnak frontvonal mögött, mert ártalmas az egészségre :) Egyrészt, nem jó úgy kiszálni a járművekből, hogy a kijárat tűz alatt van, lásd: Ryan közlegény megmentése. Másrészt, szűk helyen landolni egyenlő az önygilkossággal. Harmadrészt, valószínűleg volt légvédelem (az AAT tankokat lehet arra használni, és abból volt bőven). Negyedrészt, ott voltak még az ellenséges vadászok is, amik reggelire ennének meg egy LAAT/i-t. Ötödrészt, szükség volt az AT-TE-kre, ha be akarták venni a létesítményt, főleg az AAT-k miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felötlött bennem ma valami ezzel az epizóddal kapcsolatban.Dooku simán feláldozta Wat Tambort.Gunray sem érdekelte.Hogyhogy a szepi vezérkar erre nem jön rá?Mármint arra, hogy csak bábuk egy sakktáblán?Wat Tambornak az lenne az első logikus lépése, miután kiszabadul, hogy otthagyja a szepiket.De nem ezt fogja tenni.Vajon miért?

Szerkesztve: - frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gunray-t megmentették... Szerintem Tambort is meg fogják.

 

Ok, de Dookut baromira nem érdekelte, ha Tambor meghal.A kimentés is csak azért lesz ,nehogy beszéljen.Ezekkel a szerencsétlenekkel(a vezérkar), Dooku meg Palpi úgy játszik, mint feláldozható bábokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, de Dookut baromira nem érdekelte, ha Tambor meghal.A kimentés is csak azért lesz ,nehogy beszéljen.Ezekkel a szerencsétlenekkel(a vezérkar), Dooku meg Palpi úgy játszik, mint feláldozható bábokkal.

Hét, ha gondolkodó egyedek lennének, Palpatine nem is jutna velük sokra :) Amúgy, szvsz Tambornak nincs oka Dooku miatt "hőzöngeni", hiszen a gróf világos parancsot adott: húzzon el gyorsan, utánna a droidparancsnok égesse porig a várost. Tambos saját belátásából húzta az időt, nehogy valami kincs hátra maradjon. Vagyis, az, hogy fogjul ejtették (vagy meghalt volna), a saját ostobsaágából történt, Dooku előtte felvilágosította, mik lesznek a következmények. Sőt, még a droid is mondta: "Megvannak a parancsaim." Szóval az, hogy Dooku eztán hagyta volna meghalni, nem csoda, hiszen Tambor egy idióta. A gróf órákkal a Köztársaság megérkezte előtt kiadta neki az ukázt, a technokrata mamlasz meg nem hajtotta végre a parancsot, eztán vessen magára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.