Ugrás a kommentre

1x21 - Liberty on Ryloth


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ezt a csatát akkor is rosszul mesélték el. Elsőnek elfoglalják a bolygó rendszerét és lesöprik az ellenséges hajókat, ez még oké. Másodjára elfoglalják a kisebb városokat. Ez is stimmel. Utána akkor miért kell egy kanyonban menetelni, amikor kvázi a főváros kivételével az egész bolygót uralják? Simán oda kellett volna menni, lepuffantani a maradék légvédelmet pár klón árán, majd kirakni a csapatokat és ostrom alá venni a fővárost. Most viszont úgy tettek, mintha annyira rohanniuk kellene a győzelemért. Max. páran meghaltak volna a fővárosban, de az idő akkor is a droidok ellen dolgozott volna. Így sem értettem, hogy Mace minek drámázik 32 klón halálán, amikor több ezer van nekik és náluk jóval több helyi lakos van közvetlen életveszélyben az éhség és a háború miatt. Ez tehát lehetett volna a cselekmény szempontjából a kapkodás motivációja. Ráadásul egy Skywalker kaliberű hőstől én azt vártam, hogy odarepül és leugrik a gépéről, majd egymaga elkezd kommandózni odabent a híd felkapcsolásáért. Tehát Obi-van és Anakin távolban tartása is nekem picit suta volt. Ráadásul hogyan akart elmenekülni a főgonosz, ha egyszer a bolygó körül már a cirkálók uralják a légteret? Elslisszan közöttük? A másik twi'lek politikus bemesélése is már picit erőltetett volt, mert a hátasokon kívül nem nagyon tett hozzá a csatához. Ne mondják már, hogy nem tudták odavinni a csapatokat Mace Windunak a kanyonból való kitörés után... Badarság az egész. Na mindegy, végülis egynek jó volt, de azért a középső rész magasan verte a mostanit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így sem értettem, hogy Mace minek drámázik 32 klón halálán, amikor több ezer van nekik

Egy, nincsen végtelenített haderőforrásuk, három Acclamator indult neki ösznye-visznya, ez negyede annak, ami a Geonosison landolt az ep2-ben. Ebből egyet ki is lőttek, vagyis a felszínt már csak 32 000 klón érte el. Csak és kizárólag viszonyítás kedvéért: a Normandiai partraszálláskor a Szövetségesek 1 millió katonát vetettek be csak a D napon, és ők csak egy kontinens ellen mentek (de, hogy legyen egy Star Warsból vett példa is: a Geonosison 192 000 klónt vetettek be). Vesd össze ezt 32 000 klónnal (akik közül Windu szavaiból ítélve, nagyon sokan meghaltak), akiknek egy egész bolygót kellett volna(!) uralniuk. De nem volt az egész bolygó az övék, Windu maga mondta ebben az epizódban, hogy csak a déli féltekét sikerült eddig bevenniük. Egy féltekén lett elosztva 32000 (minusz a súlyos veszteségek), mert ugye a már bevett területeket tartani kellett, mivel egyrészt, szükség van háttérterületre, ahová el lehet vinni a sebesülteket, másrészt, az ellenség olykor visszatámad. Ergo nincs olyan, hogy bevették és megyünk tovább mindnyájan. Nem, egy-két szakasznak hátra kell maradnia. Szóval érthető, hogy Windu miért drámázik 32 klón miatt, ami kis híján egy teljes szakasz(!). Érzéketlenség és katonai szemszögből nézve baromság lenne nem problémázni ennyi ember elvesztésén, amikor csak pár szakasz áll a rendelkezésedre.

És még arra ki sem tértem, mennyi droid lehetett. Az első részben láttam arra kószálni egy Lucrehulk gyűrűhajót, és hat Munificent fregattot. A Lucrehulkokon durván 139 000 harci droid van, egy Munificenten 150 000. Vagyis a Ryloth megszállásában durván 1 039 000 harci droid vett részt. Na ezt vesd össze 32 000 klónnal, és még úgy is egy isteni csoda a bolygón aratott győzelem, ha hozzávesszük, hogy talán Anakin is leküldte a Resulote-ról a 2000 katonát (nagyon optimista feltételek között, mivel a hajó maga súlyos sérüléseket szenvedett az első részben, és talán még a Defenderről átmenekített katonákkal együtt sincs meg a bevethető létszám). De az még akkor is csak 34 000, sőt, tételezzük fel, hogy se a Defenderről, de a Resolute-ról nem halt meg egy klón katona sem az űrcsatában (vagyis nem voltak semmi robbanékony dolog mellett, se a külső falaknál), az akkor is csak 36 000. 36 000 vs 1 039 000. Vajon miért mondta Windu, hogy súlyosak a veszteségeik? Jó, egy klón jobb egy droidnál, és még két Jedi is kaszabolt a földön, de isteni csoda az, hogy a Ryloth végül a Köztársaságé lett (pedig a hadigépezeteket még nem is számoltam).

 

Utána akkor miért kell egy kanyonban menetelni, amikor kvázi a főváros kivételével az egész bolygót uralják?

Mint írtam, csak egy féltekét uraltak, és a Ryloth egy baromi sűrűn lakott bolygó. Nem tudom, honnan szedted, hogy már csak a főváros nincs bevéve. Nonszensz.

 

Most viszont úgy tettek, mintha annyira rohanniuk kellene a győzelemért.

Rohanniuk is kellett, hiszen bármikor visszatérhetett volna egy Szeparatista flotta, és úgy kirúgdosták volna őket a rendszerből, mint a huzat. Egy szem Venator védte a bolygót, ha jön egy maghajó, máris harangoztak a klónoknak, meg a Jediknek (végül is, az előző maghajó ellen csak egy csillagrombolót kellett feláldozni). De valószínűleg nem egyedül jönne.

 

Tehát Obi-van és Anakin távolban tartása is nekem picit suta volt.

Obi-Wannak jobb dolga akadt: máshol harcolt. Szintén kiderült az epizódból, hogy Windu csak egy csatát vív a sok közül. Obi-Wan azt a feladatot kapta, hogy a többi települést rohamozza. Anakinnak meg az űrben volt a kirendelt helye, minek ment volna le a földre, pláne úgy, hogy a flottája kétharmada odaveszett, így aztán a "légtérben" mindenkire szüksége volt, beleértve önmagát is (mivel egymaga felér egy századnyi klónnal, nagy marhaság lett volna, ha leszáll a földön).

 

Ráadásul hogyan akart elmenekülni a főgonosz, ha egyszer a bolygó körül már a cirkálók uralják a légteret? Elslisszan közöttük?

Között? Egy csillagromboló között nagyon könnyű eliszkolni. Lemaradtál a trilógia első részéről? Az arról szólt, hogyan vesztette el Anakin két rombolóját. A háromból. 3-2=1. Egy rombolóval elég nehéz lehet hathatós blokádot fenntartani a bolygó körül. Talán még a két Acclamator besegített, ami annyit ér, mint halottnak a csók, révén nem csatahajók, hanem csapatszállítók. És szintén csak viszonyítás képpen: ep5, a Hoht-hot, amin egyetlen "település" volt (a Lázadók bázisa), nem tudott hat Birodalmi Csillagromboló blokád alatt tartani, ráadásul nekik még ott volt az Executor is. Itt egy Venator volt (kisebb a Birodalmi rombolóknál). Hogy mennyi és milyen hajók kellenek egy hathatós blokád fenntartására? Ep1 nyitóképsorokban látható. Annyi és olyan hajók, amik minimum kétszer nagyobbak és erősebbek egy Venatornál (és még így is megszökött egy hajó). Itt EGY Venator volt! Szerinted mégi hogyan képzelte a főgonosz, hogy lelép. Szerintem egyszerűen: felszáll és elrepül.

 

náluk jóval több helyi lakos van közvetlen életveszélyben az éhség és a háború miatt

Amiből valószínűleg jó sok (száznál több?) éppen abban a városban van, amit annyira le akarsz bombáztatni. Ja, és mintha pont az első részben mondták volna: direkt a nehezebb módszert választották, mert nem akarták porig rombolni a bolygó városait. Felteszem, ez alól a főváros sem kivétel.

 

Badarság az egész.

Egyáltalán nem az, csak nem ártana nyitott szemmel nézni az epizódokat, és akkor nem teszel fel olyan kérdéseket, amik valóban badarságnak hatnak, miközben ott vannak a válaszok a részekben, még csak nem is rejtve, hanem egyértelműen kimondva, sőt, némelyikre csak egy egész epizódot szántak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én nem hinném, hogy a CIS ennyire túlerőben lenne a bolygón. Akkor Dooku nem azt parancsolta volna Tamblornak, hogy lépjen le, hanem hogy vegye fel a harcot, és nyírja ki az ellenséget.

 

Bár ha jól emlékszem, Dooku Mace Windutól ijedt be, ha viszont ezt vesszük, akkor pedig nem isteni csodáról beszélhetünk, hanem egyszerűen Dooku oldaláról van egy olyan képlet, hogy Mace = 500 ezer droid. :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt : Most úgy kikeltél magadból, mintha legalábbis a rajongásodat kérdőjeleztem volna meg... Én nem ismerem a hajók nevét vagy a legénység számát, de ha a Köztársaság 25-30 twi'lek harcosra támaszkodik egy döntő csatában, akkor ott már gond van... A logikus az lett volna, ha van kivel és mivel odarepülni (pl. egy Anakin + Mace + Obi-van hármas), akkor le kellett volna fejezni az ellenséges vezérkart minél hamarabb. Utána ráértek volna a maradék várost apránként felszabadítani. De ez csak egy sorozat, nem a világ dőlt össze. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars csatáiban logikát keresni abszolút felesleges. A legelemibb szabályokat sem veszik figyelembe. Gondolok itt például olyan alapvető dolgokra, hogy néhány tízezer/százezer klónnal/droiddal milliárdos lakosságú bolygókat foglalnak el, tartanak uralmuk alatt.

Windu azért problémázik a 32 klón elvesztése miatt, mert a rendelkezésére álló csapatnak az már jelentős része. Másrészt, mint Jedinek, minden kioltott élet számít, még akkor is, ha az egy klón. Az pedig, hogy mi néhány tucat twi'lek harcost láttunk, nem jelenti azt, hogy annyian is voltak. :)

Egyébként pedig megfigyelhető, hogy a csatáknak csak egy-egy kiemelkedő, fontos momentumát látjuk, tehát fogalmunk sincs a csata valódi alakulásáról, és arról, hogy mit csinálnak, akiket nem látunk. Így pedig szerintem nem jó ítélkezni. Az egyetlen, amit tehetünk, hogy rábízzuk magunkat a szereplők kijelentéseire, és elfogadjuk a Star Wars csatáinak elénk tárt "szabályait". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én nem hinném, hogy a CIS ennyire túlerőben lenne a bolygón. Akkor Dooku nem azt parancsolta volna Tamblornak, hogy lépjen le, hanem hogy vegye fel a harcot, és nyírja ki az ellenséget.

Pedig valószínűleg számbeli fölényben voltak, hiszen elég csak arra gondolni, mennyi droidot volt az ep1-ben egy droidvezérlőn. De azért, azt vegyük hozzá, hogy a klónok valóban sokkal jobbak, és a harci egységeik is magasan a droidok egységei felett állnak.

 

Dzséjt : Most úgy kikeltél magadból, mintha legalábbis a rajongásodat kérdőjeleztem volna meg... Én nem ismerem a hajók nevét vagy a legénység számát, de ha a Köztársaság 25-30 twi'lek harcosra támaszkodik egy döntő csatában, akkor ott már gond van...

Persze, hogy kibukok, mikor olyan embertől olvasok hülyeségeket, akitől ilyet egyáltalán nem szoktam meg. Kicsit mellbe vágott, hogy pont te kezdesz el olyan dolgokon fennakadni, amik nyilvánvalóan benne vannak az epizódokban. Mintha a Stargate Atlantis 1x20 Sige II-nél azt kérdeznéd meg, miért kell a Daedalusnak hozni a ZPM-et, miét nem vitték át Everették a kapun.

 

A logikus az lett volna, ha van kivel és mivel odarepülni (pl. egy Anakin + Mace + Obi-van hármas), akkor le kellett volna fejezni az ellenséges vezérkart minél hamarabb. Utána ráértek volna a maradék várost apránként felszabadítani. De ez csak egy sorozat, nem a világ dőlt össze. icon57.gif

A logikus az lenne, hogy már az űrből cafatokra bombáznak mindent, az a legkönnyebb (már ha nem védi pajzs), csak éppen nem célszerű. Még a valóságban sem úgy működik egy csata, hogy mi lenne jó, hanem, hogy azzal boldogulnak, ami van. Persze, hogy logikusabb lenne repülőkkel odamenni, sőt mi több, egyből ott landolni. De a készítők úgy döntöttek, hogy a várost egy kanyon mögé teszik, ahová nem lehet LAAT/i-kel belandolni, mert a város nagyja egy hegy oldalán van. Mutasd meg nekem, hogy ezen hol landolhatott volna egy csapatszállító:

img48.jpg

A falon kívülre nem mehetett volna, mert a falon a kivégzőosztag várta volna őket. A klónok nagy részét valószínűleg agyonlőtték volna, mielőtt elérik a főkaput, hiszen se fedezék, se visszavonulási útvonal. A falon belülre nem mehetnek, mert ott meg a tankokkal gyűlt volna meg a bajuk maguknak a hajóknak. A többi meg függőleges terület, amire lehetetlen landolni. Igaz, felülről talán ki lehetett volna lőni a tankokat, bár ha behúzódnak a kapualjba (ahogy egy így is tett), már keresztet lehet vetni a landolókra. Plusz, az első részben elmondták, hogy nem akarják lerombolni a városokat, ebben meg azt, hogy Tambor élve kell nekik. Egy bombázás mindkét részt meghiusította volna. Plusz, még mindig voltak ott twi'lekek, akiket talán nem akartak kinyírni egy bombázással. És azért egy felelős Jedi tábornok ne úgy döntsön már el egy csatát, hogy "nem baj, ha belehal néhány klón, van még százezer másik", vagy "nem baj, ha néhány civil is belehal". A Star Warson belül ez így működik: a jó nem tesz semmi olyat, amivel ártatlanoknak árthatna. A gonosz mindent megtesz, hogy az ártatlanoknak ártson. És mégis a jók győznek. Itt csak fekete és fehér van, nincs átmenet, erre a logikára kell építeni, ha egy csatát nézel, nem a valóság logikájára.

Amúgy meg, a valóságban sem bombáznak le olyan dolgokat, amiket egyszerűbb lenne, pl.: Normandia, több száz repülőjük volt a szövetségeseknek, mégsem gyalulták le a partvonalat, csak tüzérséggel szórták meg őket. Pedig ha leszórják a bombákat, könyebb lett volna partra szállni. És nem tették meg, mert a Luftwaffe cafatokra szedte volna a bombázók nagyját, plusz a németek is értesültek volna arról, hol fog partra szállni az ellen, ami kellemetlen következményekkel járt volna. De hát ez a valóság, a Star Warsban ennél egyszerűbben mennek a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, de Dookut baromira nem érdekelte, ha Tambor meghal.A kimentés is csak azért lesz ,nehogy beszéljen.Ezekkel a szerencsétlenekkel(a vezérkar), Dooku meg Palpi úgy játszik, mint feláldozható bábokkal.

Azért azt tegyük hozzá, hogy a CIS két legfontosabb tagjáról van szó. A Kereskedelmi Szövetség, és a Techno Unió a legmeghatározóbb erő a szeparatisták oldalán. Mellesleg azért Dooku érdekelt volt Tambor sorsát illetően, mert határozottan megmondta, hogy a városon kívül akarja tudni, mielőtt a klónok megérkeznek. Aztán pedig megmondta a taktikai droidnak, hogy egy bizonyos időpontban indulás, ha Tambor jön akkor megússza, ha nem, akkor megszívja... Ilyen egyszerű. Dooku ezért nem törődött utána már vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, én nem hinném, hogy a CIS ennyire túlerőben lenne a bolygón. Akkor Dooku nem azt parancsolta volna Tamblornak, hogy lépjen le, hanem hogy vegye fel a harcot, és nyírja ki az ellenséget.

De Dooku mondta azt is, hogy ez az eset jó ütőkártya is lesz a szepik kezében túlerő ide vagy oda :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hét, ha gondolkodó egyedek lennének, Palpatine nem is jutna velük sokra :D Amúgy, szvsz Tambornak nincs oka Dooku miatt "hőzöngeni", hiszen a gróf világos parancsot adott: húzzon el gyorsan, utánna a droidparancsnok égesse porig a várost. Tambos saját belátásából húzta az időt, nehogy valami kincs hátra maradjon. Vagyis, az, hogy fogjul ejtették (vagy meghalt volna), a saját ostobsaágából történt, Dooku előtte felvilágosította, mik lesznek a következmények. Sőt, még a droid is mondta: "Megvannak a parancsaim." Szóval az, hogy Dooku eztán hagyta volna meghalni, nem csoda, hiszen Tambor egy idióta. A gróf órákkal a Köztársaság megérkezte előtt kiadta neki az ukázt, a technokrata mamlasz meg nem hajtotta végre a parancsot, eztán vessen magára.

 

 

Ok így már világos.

 

Platschu: Dzséjt néha úgy tűnik mintha gúnyolódna ,de szerinetm csak magyarázni akar.Ő nagyon jó megfigyelő.Én is ha felteszek valami kérdést akkor válaszol akármilyen marhaság is.És a válasza után én is rájövök, hogy marhaságot kérdeztem.De én nem nézem annyira "komolyan" mint ő a sorozatot, én sem tudom a technikai adatokat, csak a hajók neveit, de én nem is nézek utánuk.Amikor meg valami eszembe jut nem gondolom ár logikalilag, csak felteszem ide és Dzséjt válaszolni fog.Különben le a kalappal a tudása elött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt! Ittam minden szavad. :D Remélem sikerült meggyőzni Platschu-t. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a három Jedi a bolygó különböző pontjain egyszerre harcolt. Ez gondolom az idő rövidségének is betudható mert nem volt idő összevárni mindenkit, hogy össztűz alá vehessék a fővárost (bár mint láttuk erre nem is lett volna szükség). Sőt azt a várost csak ilyen haderővel lehetett támadni, hisz annyira 'jó' helyen lett építve, hogy szinte támadhatatlan földi úton. PErsze egyszerű lett volna lebombázni, de azt meg nem akarták a Jedik (a második részben ki is mondják ezt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"- Dzséjt, rosszul tanítottalak! Gyenge maradtál"

"- Tudhattam volna, hogy a Goa'uldoknak csak a hatalom kell!"

 

:D

 

Speciel nem győzött meg, pedig nagyon igyekezett. :D Az SG:A vonatkozású kis szúrkálódásával pedig felsült szakmai téren, amit diszkréten el is magyaráztam neki pü-ben, hogy miért. Ettől még bírom, mert jó srác, csak néha magával ragadja az Erő Sötét Oldala. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"- Dzséjt, rosszul tanítottalak! Gyenge maradtál"

"- Tudhattam volna, hogy a Goa'uldoknak csak a hatalom kell!"

 

:D

 

Speciel nem győzött meg, pedig nagyon igyekezett. :D Az SG:A vonatkozású kis szúrkálódásával pedig felsült szakmai téren, amit diszkréten el is magyaráztam neki pü-ben, hogy miért. Ettől még bírom, mert jó srác, csak néha magával ragadja az Erő Sötét Oldala. :D

OFF

:P Beeeeee :P

De a példámról tudom, hogy hülyeség, azért írtam úgy meg a példát, hogy hülyeség legyen. Azért annyi SG-s vita után ne feltételezd már rólam, hogy pont egy ilyen pitiáner dolgot nem tudok (jó, mondjuk tudásom meg sem közelíti a tiédet, de hát nem kell nekem mindenhol istencsászárnak lenni). :D Ahogy elmondtam néked, mi volt annak a példának a lényege.

ON

 

Azért nem semmi ez a Windu csávó, hogy milyen buzgón menti a klónok életét. Az elején az AT-TE pilótáját is kihúzta a fülkéből, később a hídnál is. Kicsit mindig szívszorító, ha egy Jedi megmenti egy klón életét a 66-os tekintetében, pláne, ha olyanét, aki később lelövi (Aayla Bly-t), de eddig talán Windu a legbuzgóbb klónmentő. "Jó" neki, hogy pont ő nem éri meg végül a 66-os kiadását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tetszik. És egyben felvet egy szomorú párhuzamot az ep2 és 3 között. Sok Jedi, akit a Geonosison megmentettek a klónok, a 66-osban ugyanezen klónok által lelték halálukat (Aayla, Allie, Ki-Adi-Mundi, Plo Koon).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...

Továbbra is foglalkoztat a gondolat, hogy Wat Tambor hogyan mozog... A repulzor volt eddig a legjobb ötlet. De ha ennyire korlátolt a mozgásban, hogy csak a karjait, és a fejét tudja mozgatni, akkor hogyan ült le az EPII.-ben a tárgyalóasztalhoz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
Azért az érdekelne, hogy miként szálltak fel a lépegetőkre a klónok. Magasságra kétszer akkor volt mint ők, és semmi kapaszkodót vagy fellépőt nem látni rajta. :)
Gondolom úgy, mint ahogy Windu is felszállt rá. Ráugrott, fent megkapaskodott és már rajta is volt.

De ebből kiindulva a Jediben lévő lépegetőkbe hogy szállt be a legénység? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom úgy, mint ahogy Windu is felszállt rá. Ráugrott, fent megkapaskodott és már rajta is volt.

De ebből kiindulva a Jediben lévő lépegetőkbe hogy szállt be a legénység? :P

Megnéztem a jelenetet és kicsit csaltak a készítők, mert amikor Windu felszáll rá azt nem mutatják, csak a lépegető felső részét. :) Na jó ettől még tudok aludni, csak gondoltam hátha valaki tud jó magyarázatot adni. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Végignéztem az első évad azon részét, ami kronológiailag jött. Azt kell mondjam, hogy nagyon erős indítás ez a sorozatnak, és ezek közül magasan a Ryloth szál viszi a prímet. Ha az első évados szavazáson lett volna "legjobb történeti szál" kategória, biztos, nyer (bár azért a Malevolance is nagyon erős volt). Ebben a trilógiában kaptuk az eddigi legmélyebb és legmegrendítőbb betekintést a háborúba, épp ezért számomra ez volt az első évad csúcspontja, bár tény és való, hogy a Rising Malevolance, Rookies, a Jedi Crash és a Trespass is nagyon erős részek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

A héten megnéztem ezt a trilógiát, és öcsém, az államat kellett keresnem néhány jelenetnél! :o Ezt a történetszálat mindig is imádtam, és az, hogy most a kronológiai megtekintésemben újra elértem ehhez a csodához, hát az nagyon szipi szuper. :D Mindhárom rész magasan kimagaslik az évadból. De ez az utolsó mindent visz. Az elején lévő kis akció Winduval, az egész hídnál lévő történések, Cham és a t'wilekek sorsa. (innen is szomorú, ami később rájuk vár a birodalom és a pre-hidegháború időszakában. :()

 

Egy szó is száz, ezt nagyon egyberakták Filoniék!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.