Ugrás a kommentre

1x22 - Hostage Crisis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Meglepetésszerűen támadtak, erre nem lehet felkészülni több ezer klónnal. A szenátusi őrség pedig nem is klónokból állt. A másik dolog, hogy a szenátusnak csak egy részét foglalták el, és nem is a fő részeket ahol több őr lehet, és nagyobb a biztonsági ellenőrzés. Valószínűleg megtalálták a biztonsági rést. Az meg, hogy Anakin így járt, egy Dooku Captured és egy Gungan Genereal rész után nem róható fel a készítőknek. Szerintem jobb ez így, hogy nem mindenhatóak a főszereplők, mert ha így lenne akkor abból állna a sorozat, hogy jön Anakin vagy Obi és egy csukló mozdulattal mindenkit lesöpörnek. Ebben nincs semmi érdekes.

Meg aztán lehet, hogy Sidious "segítette be" őket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a probléma, hogy nálam ez a Star Wars keretein belül gáz.A 6 filmből és a tcw-ből felépítettem egy világot.Mindenkinek meg van a képessége, tehetsége, szerepe.Minden karakterről tudom mire képes, ami meg nincs a filmekben azt elképzelem a felépített világ alapján(Pl Szenátus épületének védelme).Rendben, nem sima klónok(gondolom kommandósok, de akkor is klónok nem), de akkor még gázabb.Háború esetén ilyen gyatrán védeni valamit ,több mint ostobaság.Anakin meg kiválasztott ,elvileg bárkit le kell tudnia győzni.

 

De nem lovaglok ezen.Kiakadni nem akadtam ki rajta, de nem lesz a kedvenc részem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szenátusi őrök nem klónok! Emlékszel Argyus kapitányra? A többi dolog meg ízlés kérdése. Csak ismételni tudom magam; egy sorozatnál vannak ilyen részek, mert ha mindenhatók lennének a főszereplők annak semmi értelme nem lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes évadzáró a Hostage Crisis!

Cad Bane western rosszfiú stílusa nagyon jól passzolt a fejvadász karakterhez a Szenátus platformján tett belépőjénél kezdve az épületen végigvonulásukon keresztül, és ahogy belépett a lezárt helységbe, az is tisztára olyan volt, mint amikor a vadnyugati bandita lazán besétál a Saloon-ba... :)

Anakin és Padmé ismét együtt ? remek! A csóknak is örültem, remélhetőleg nem csak annyiszor volt benne részük a háború idején, ahányszor mi láthatjuk. Padmé sokkal felnőttebb, ez tisztán kijött a párbeszédből, bár én nagyon megértem Ani hozzáállását a kérdéshez: alig találkoznak, bármelyikük (de főleg ő) bármikor meghalhat egy küldetésben, akkor legalább a kínálkozó (valószínűleg kevés) lehetőséggel élniük kellene, hiszen ki tudja, mit hoz a holnap. És milyen igaza van...

A hangulati váltás nagyon jól sikerült, ahogy a csókjuk után egyből azt látjuk, hogy veszi át az irányítást az épületben Cad Bane. Könyörtelen és elszánt a banda. Vajon ki bérelte fel őket? Zirro mintha meglepettnek tűnt volna, és Bane nem is úgy beszélt vele, mint ahogy egy megbízóval szokás, bár a fizetséget tőle kérte...

 

Egyszóval nagyon tetszett, és a végén egyértelmű lett, hogy a fejvadászok felé tolódik a hangsúly a második évadban, amit én nem bánok, színesedjen a szereplők és a lehetséges konfliktusok palettája. Az előző rész végén azt gondoltam, hogy kár, hogy nem az lett az évadzáró epizód, mert olyan szép kerek egészet adott az a három rész együtt, de most már látom, hogy épp egy ilyen befejezést kellett kapnunk, ami feldobja a labdát és mintegy bevezeti a második évadot.

Amit én is nagyon várok már most :oops:

 

Szerk.: most olvastam igazából vissza, és látom, hogy a "Ki bérelte fel Bane-t?" kérdés már volt téma. Szerintem egyébként biztos nem Jabba volt, mert még nem hiszem, hogy megbocsátotta neki, amit a fiacskájával művelt. Azt viszont továbbra sem hiszem, hogy Zirro maga volt a megbízó.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont nem értettem, Padmé miért viszi el magával a fénykardot. Letehette volna az asztalra feltűnés nélkül, Organa nem hiszem, hogy figyelte volna, hiszen már elindult.

Már azelőtt az ingébe dugta, mielőtt Bail bement volna az irodába. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a sorozatban Sidious nem sokat ármánykodott. Ha ebben az ő keze van, akkor talán ez lenne az első ilyen húzása ebben a sorozatban. :)

Első? Hát a mozifilmben az mi volt? Hidden Enemy-től a mozifilmig végéig ő volt a fő kavaróművész. Plusz Grievous próbatétele a Lair of Grievousban és Gunray megszöktetése a Cloack of Darkness-ben szintén az ő mesterkedésének eredményei. Jó, nincs annyira előtérben, mint az ep3-ban, de hát az ep2-ben is egyszer tűnik csak fel, mégis tudjuk, hogy az egész háborút ő rendezte meg. Most meg egyelőre még nincs sok dolga, csak hátra dőlni, és nézni, ahogy rohad a Galaxis. Majd a végén, akkor aktivitiskedhet.

 

Meglepetésszerűen támadtak, erre nem lehet felkészülni több ezer klónnal. A szenátusi őrség pedig nem is klónokból állt. A másik dolog, hogy a szenátusnak csak egy részét foglalták el, és nem is a fő részeket ahol több őr lehet, és nagyobb a biztonsági ellenőrzés. Valószínűleg megtalálták a biztonsági rést. Az meg, hogy Anakin így járt, egy Dooku Captured és egy Gungan Genereal rész után nem róható fel a készítőknek. Szerintem jobb ez így, hogy nem mindenhatóak a főszereplők, mert ha így lenne akkor abból állna a sorozat, hogy jön Anakin vagy Obi és egy csukló mozdulattal mindenkit lesöpörnek. Ebben nincs semmi érdekes.

Mondjuk speciel azon is trimmeltem, hogy Dookutól ellopták a fénykardját, meg, hogy Obi-Wan és Anakin csak úgy elájult némi piától. Azok se voltak jó motívumok, és az se jó, hogy Anakin 10+ rész után ilyen balfék lett. Valaki írta lejebb, hogy Grievoust sem támadják meg az Erővel, na de Grievous-nál még rá tudom fogni, hogy mivel ő általában akkor fénykarddal hadonászik a Jedi felé, nincs idő rákoncentrálni. Viszont itt Anakin a rosszarcok hátába sunnyogott.

Jó, hogy Bane-hez nem ugrott be, az speciel nekem oké. A kockázatos lett volna, hiszen bármily fürge, nem biztos, hogy minden túsz élve ússza meg. De az IG-vel nem kellett volna ökölharcra menni.

A Szenátus "elfoglalásával" sincs szerintem különösebb baj. Eleve, ahogy Ody is írta, csak egy részleget foglaltak el, ráadásul szépen bevezették az "automatizáltság rabjai" nevű kellemetlenséget. Éppen a technikai fejlettség volt az, ami gátat szabott a Szenátus hatékony őrzésének. És ugye, frenkie, írtad, hogy a szomszédba kameráknak kellett volna lennie. Kellett volna, de ne feledd, az ep3-ban Yoda simán lelépett, és egyetlen kamera sem volt, ami rögzítette volna, hogy Bail Organa segített neki ebben. Márpedig ő nem a Szenátus melletti épületből lógott ki, hanem a Szenátusból. Szóval a Star Warson belül logikusak maradtak, a Szenátus eddig sem volt egy túlőrzött épület (főleg, ha azt veszem még mellé, hogy innét rabolták el az ep3 előtt Palpatine-t, illetve Yoda is be tudott lógni, és míg Palpatine-nal harcolt, senki nem sietett az Uralkodó segítségére).

 

Szerk.: most olvastam igazából vissza, és látom, hogy a "Ki bérelte fel Bane-t?" kérdés már volt téma. Szerintem egyébként biztos nem Jabba volt, mert még nem hiszem, hogy megbocsátotta neki, amit a fiacskájával művelt.

Szerintem éppen ezért lehetett Jabba is a megbízó, mert nem bocsátotta meg azt, amit a pufimufival művelt. Vagyis, felbérel egy fejvadászt, hogy hozza el neki a Coruscantról, és akkor megcsócsáltathatja a Rancorral, Sarlaccal, vagy akármivel. Hiszen a Köztársaság maximum életfogytiglanra bűnteti, ami egy huttnál több száz év. Jabba nem így szokta elképzelni az ellene elkövetett tettek megtorlását, hanem minimum ezer év a Sarlacc bendőjében :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem éppen ezért lehetett Jabba is a megbízó, mert nem bocsátotta meg azt, amit a pufimufival művelt. Vagyis, felbérel egy fejvadászt, hogy hozza el neki a Coruscantról, és akkor megcsócsáltathatja a Rancorral, Sarlaccal, vagy akármivel. Hiszen a Köztársaság maximum életfogytiglanra bűnteti, ami egy huttnál több száz év. Jabba nem így szokta elképzelni az ellene elkövetett tettek megtorlását, hanem minimum ezer év a Sarlacc bendőjében :)

Ez esetben miért Zironak mondja Bane, hogy drága lesz a fuvar?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Azt a piás dolgot már megbeszéltük szerintem...

 

A résszel kapcsolatban: Egynek jó volt, Cade Bane jól felépített karakter, és örültem, hogy végre viszont látom Aurrát. (Mármint tegnap este óta, tudjátok...)

 

Ami a többi dolgot illeti, semmi extra. Volt egy-két pillanat, amire felkaptam a fejem, mert nagyon tetszett (Anakin visszaemlékezése Obi-wan tanítására, IG-Anakin ököltusa, Bail felbukkanása, a Szenátor lelövése, a gránát alkalmazása, Aurra kivégző szerepe), de összességében nem fogott meg.

 

És végig azon gondolkodtam, hogy ki bérelte fel Bane-t, és mi a célja Ziroval (végig azt vártam, hogy Cade egyszerűen lelövi), mert szerintem biztos, hogy nem sok jót várhatok a hutt. De Jabbát azért vetettem el, mert lepaktált a Köztársasággal, és így nem hinném, hogy ilyen tervet eszelt volna ki Ziro szabadon bocsátására. Bár ki tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy-két pillanat, amire felkaptam a fejem, mert nagyon tetszett (Anakin visszaemlékezése Obi-wan tanítására, IG-Anakin ököltusa, Bail felbukkanása, a Szenátor lelövése, a gránát alkalmazása, Aurra kivégző szerepe),

Érdekes, hogy az Anakin/Padmé turbékolást nem említetted. A sorozat egyik legjobb jelenete. Alább írta is valaki, hogy ez közel hozza a szerelmesek mindennapjait. Eddig csak akkor láttuk őket amikor vagy még udvaroltak egymásnak, vagy pedig amikor már baj volt. Ez a fajta együttlét hiányzott. Szerintem nagyon jól meg is van csinálva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez esetben miért Zironak mondja Bane, hogy drága lesz a fuvar?

Egy okos fejvadász learatja a babérokat mindenhol :D Én úgy képzelem, hogy Ziro, jó maffiózóként a dutyiból megszervezte a szökését. Jabba erről minimum tudomást szerezhet, és ő is felbérelte Cade Bane-t, mondjuk nagyobb összeggel, ezzel a feladattal: hozza ki Zirot, és hozza el neki, de azért Zironak ne mondja el, kihez viszik. Ez arra is megoldást jelentene, amit Donát írt, hogy a Köztársaság ellen dolgozik valamilyen szinten, hiszen az egész akciót Ziro terve mögé rejthetik. Jabba úgy szólván rejtve maradna a háttérben. Nekem főleg azért gyanús az egész, mert Jabba a mozifilm végén azt mondta, hogy Zirot a huttok bűntetik majd meg, nem a Köztársaság.

 

Dzséjt: Azt a piás dolgot már megbeszéltük szerintem...

Megbeszéltük, de az még nem jelenti azt, hogy tetszik is :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy az Anakin/Padmé turbékolást nem említetted. A sorozat egyik legjobb jelenete. Alább írta is valaki, hogy ez közel hozza a szerelmesek mindennapjait. Eddig csak akkor láttuk őket amikor vagy még udvaroltak egymásnak, vagy pedig amikor már baj volt. Ez a fajta együttlét hiányzott. Szerintem nagyon jól meg is van csinálva.

 

Nekem ugyan nem hiányzott. Semmi extra nem volt benne. Még a párbeszédet is inkább mondanám laposnak, mint kiemelkedőnek, ha már el kell indulnom valamelyik irányba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ugyan nem hiányzott. Semmi extra nem volt benne. Még a párbeszédet is inkább mondanám laposnak, mint kiemelkedőnek, ha már el kell indulnom valamelyik irányba.

Szerintem éppen ez volt benne az extra, hogy nem volt benne extra. Eddig az ilyen jelenetek mindig érzelmesek voltak, vagy mert nagyon turbékoltak, vagy mert rajtuk túlmutató gondjaik voltak. Itt most tényleg teljesen hétköznapi módon (már legalábbis Star Wars szinten, és amennyire hétköznapi lehet ebben a közegben is egy Jedi és egy szenátornő :lol: ) diskuráltak hétköznapi dolgokról. Nem foglalták költeményekbe a szavaikat, nem licitáltak egymásra szerelemben, és nem azon morfondíroztak, hogy a Köztársaság jó-e még vagy már rossz, esetleg Anakin a helyes utat járja-e még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem éppen ez volt benne az extra, hogy nem volt benne extra. Eddig az ilyen jelenetek mindig érzelmesek voltak, vagy mert nagyon turbékoltak, vagy mert rajtuk túlmutató gondjaik voltak. Itt most tényleg teljesen hétköznapi módon (már legalábbis Star Wars szinten, és amennyire hétköznapi lehet ebben a közegben is egy Jedi és egy szenátornő :lol: ) diskuráltak hétköznapi dolgokról. Nem foglalták költeményekbe a szavaikat, nem licitáltak egymásra szerelemben, és nem azon morfondíroztak, hogy a Köztársaság jó-e még vagy már rossz, esetleg Anakin a helyes utat járja-e még.

Pontosan. Annyira 'hétköznapi' volt az egész. Így sose láttuk őket a filmekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval azért tartsam extrának, mert nincs benne extra? Ez már Pelikán elvtársnál se jött be...

 

Ez egy átlagos beszélgetés, engem nem fogott meg.

Senki sem mondta, hogy te tartsd annak, csak leírtuk, mi miért tartjuk annak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiforgatod a szavaim. :lol:

 

Akkor így írom: egy jelenet nem lesz számomra megkapó, ha semmi extra nincs benne. Hétköznapinak hétköznapi, lehet hogy először látunk ehhez hasonló jelenetet Anakin és Padmé között, de attól még nem lesz számomra különleges, mert nem szól semmiről, nem fog meg érzelmileg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az a gyanús, ami nem gyanús."

 

"Az az extra, ami nem extra."

 

Szerintem helytálló a hasonlat. Mégegyszer mondom: abban a jelenetben semmi különleges nincs. Lehet hogy nálatok ettől különleges lesz, de nálam a különleges definíciója az, hogy legyen benne valami különleges... ezt írtam úgy le kicsit lentebb, hogy "Ne várjátok, hogy piedesztálra emeljem, ha egyszer nincs benne semmi extra". A kettő ugyanazt jelenti, csak Dzséjt erre ráreagálta, hogy ti nem várjátok. Hát nem is szó szerint értettem, hogy a gép előtt malmoztok, és szeretnétek, ha végre elismerném a jelenet erősségét, hanem úgy, ahogy most is. Nálam ettől még nem lesz egy jelenet megkapó.

 

Ezért írtam, hogy kiforgatta a szavaim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ziro szövegén behaltam. :D

 

"Ó, el sem tudja képzelni a kimondhatatlan fájdalmat, amit éreztem! A rettenetet. Kétlem, hogy valaha is teljesen felépülök." :lol:

Igen, Ziro haláli volt. :D

 

" – A találkozópont a Szenátusban van.

– Jaj! Nem-nem-nem-nem! A Peremvidék, nem a Szenátus, te buta gép! Nem megyek vissza a Szenátusbaaaaa!" :D

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.