Ugrás a kommentre

1x22 - Hostage Crisis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azt kell mondjam meglehetősen gyenge rész volt. Évadzárónak pedig különösen.

Már Anakin fénykard "elhagyása" is furcsa volt, mikor Padme simán otthagyhatta volna az asztalon, vagy Ani is az Erővel ellebegtethette volna a kezéből mielőtt kilépett az ajtón. Végül is elment. Az igazi bajom a későbbiekkel volt.

Bane karakterétől nem estem hanyatt. Jó, hogy behoztak egy új, később akár feláldozható gonosz karaktert, de nekem csak annyit mutatott, hogy különösen kegyetlen, amit szemléltethettek volna az egyik túsz hátbalövése nélkül is. Mellesleg mekkora intelligenciát mutat az egy bolygót vagy egész rendszert képviselő szenátortól, hogy simán semminek nézi a rájuk rontó fegyveres bűnözőket? Úgy tűnik a politikusok többsége nem csak a valóságban hülye.

Az épületbe való bejutást szerintem túl könnyen megoldották, hiába beszélünk itt most elterelésről a másik épületen keresztül, vagy a hátra hagyott kommandós droidokról. Szerintem jobb lett volna valami elmésebb bejutás, mert így pár bűnöző egy kis lövöldözés árán egyszerűen besétált. A robbanást vagy a hatását simán érzékelni kellett volna (pl. tűzjelző), és onnan még bőven nem kapkodták el az épület lezárását. És 8-10 őr volt egy akkora épület bazi nagy szárnyban? Palpi későbbi elrablás nem jó párhuzam, mert az egy nagyszabású katonai akció volt, ez meg csak pár bűnöző műve, még akkor is, ha a galaxis legveszélyesebbjei is.

Anakin különösen gyengén szerepelt. Ezt a túszhelyzetet még John McClane is megoldotta volna. Egy jedinek- még ha fegyvertelen is - minimum a két üldözővel könnyedén el kellett volna bánnia.

Aurra Sing szerepeltetése nekem nem tetszett. A kinti őröket messziről leszedte, aztán Anakin kezéből is kilőtte a pisztolyt, de utána nem találja el pár méterrről? Aztán meg mikor elkábítják, akkor csak simán megkötözik, mikor ő kimondottan gyűlöli a jediket (elvileg figyelnek az EU-ra). Plusz amilyen kemény csaj, neki egymagának még fénykarddal a kézben is szembe kellett volna tudnia szállni Anakinnal. Ha már bevették a sorozatba én külön sztoriban szerepeltettem volna, hisz - szintén EU-hoz igazodva - ő sem feláldozható.

Ami pozitívum számomra az Anakin és Padme közös jelenete. Bail és Fox parancsnok feltűnése. Illetve, hogy talán ez a túszejtés nem Palpi terve volt. Jó lenne, ha így lenne.

Ezzel kapcsolatban felmerült bennem az a kérdés, hogy a kommandós droidok azok vajon olyan szabad forgalmú termékek, mint az IG-k, vagy új CIS fejlesztések? Mert ha az utóbbiak, akkor a Palpi szervezése volt-e kérdés el is dőlt velük, mint tárgyi bizonyítékokkal. Meg az jutott még eszembe, hogy ha mégsem az ő műve, akkor vajon Palpatine kerülhetett e volna olyan helyzetbe, hogy pl. önvédelemből "felfedje" magát. Tehát pl., ha őt akarja valami független fejvadász banda elrabolni, akkor használta-e volna az erőt? Vagy ha a twilek szenátor nincs a szobájában, akkor vajon kinyitotta volna az ajtót?

Szóval összességében nem tetszett a sorozat zárása. Az alap ötlet jó volt, de szerintem sokkal jobb lett volna egy kicsit bonyolultabb, eszes bejutással, és úgy, hogy Anakin nincs az épületben. A magánéleti szálat is benne hagyhatták volna, hogy éppen elmegy az épületből, mert Padmének megbeszélése van és már csak útközben, vagy a templomban hall a történtekről. Esetleg, ha még cliffhangert is akartak volna, akkor lehetett volna, hogy Ashoka utána megy valamiért és ő lesz a bezárt jedi, akit a fejvadászok elintéznek, és akkor izgulhattunk volna, hogy életben marad e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megbocsáss Lew de egy 22 perc időtartamú epizódba a nagyon elmés bejutásokra nincs idő... A sorozat jellegéből adódóan ezek a dolgok eltörpülnek. Bizonyára ha egy SW filmben találkozunk ilyen dolgokkal akkor fogszívás van. De itt? Semmi értelme szerintem. Nem ez volt az első ilyen, és nem is az utolsó. Remélem Te is szavazol majd a TCW listára!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megbocsáss Lew de egy 22 perc időtartamú epizódba a nagyon elmés bejutásokra nincs idő... A sorozat jellegéből adódóan ezek a dolgok eltörpülnek. Bizonyára ha egy SW filmben találkozunk ilyen dolgokkal akkor fogszívás van. De itt? Semmi értelme szerintem. Nem ez volt az első ilyen, és nem is az utolsó. Remélem Te is szavazol majd a TCW listára!

Nem arra gondoltam, hogy 10 perc legyen amíg bejutnak, de nekem ez így nagyon gyenge megoldás volt. Tudom, hogy rövid az idő meg alapvetően gyerek sorozat, de azért néha kicsit lehetnének logikusabbak a forgatókönyv írók. Ezen szívózni lehet nincs értelme, de nekem ez a véleményem. Korábbi részekben is voltak nem tetszős dolgok, de itt túl sok volt, meg az előző két-három rész nagyon magasra tette a lécet.

OFF

Persze szavazok, meg ha lesz egy kis időm talán össze dobok egy évadértékelést is, mert főleg darálva néztem a részeket és így utólag nem akarok külön minden epizód topikba irkálni.

ON

Még a részhez annyit, hogy Anakin nagy benyomást tehetett Chuchi szenátorra, ha az első adandó alkalmat megragadta, hogy testközelbe kerüljenek.:D Legalábbis szerintem szokatlan, hogy ilyen magas rangú, korábban csak hivatalos kapcsolatban álló személy ilyen közvetlenül viselkedjen valakivel, kvázi egy sérült katonával. Nem tudom elképzelni, hogy pl. Obi-Wannal, Winduval, vagy akármelyik másik férfi jedivel így tett volna a csinos kis kék pofis.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bejutás szerintem pont jó, végül is ez egy olyan világ, ahol civilben mászklhatnak a keresett személyek azon a harcállomáson, ahol keresik őket. Mert ugye, Hanék jóval a kijutás előtt megváltak álruhájuktól, és mégis lazán elsétáltak a hangárig, pedig ha valahol, a Halálcsillagon ilyennek nem kéne lehetségesnek lennie (leszámítva, ha Ben Kenobinak hívnak, de még ő is buzgón használta az Erőt). Ennél nem hiszem, hogy furfangosabb és/vagy logikusabb bejutás kellene.

Anakin balfékeskedése viszont nálam is rontja az epizódot. Egyszerűen érthetetlen, miért kellett ilyen töketlenné tenni, miután "elhagyta" a fénykardot (ami szintén érdekes mutatvány, de nekem még belefér).

 

A BX kommandó droidok jelenléte valóban jele lehet annak, hogy még Palpatine keze lehetett az egész mögött, de az is lehet, hogy a BX-ek "közkézen" forognak. Elvégre, Zirot a mozifilmben B1-es harci droidok is őrizték, és bár szövetségese volt Dookunak, a droidok színe eltért a szeparatista B1-esek színétől. Vagyis lehet, hogy Ziro, aki droidokkal őriztette magát, szert tett néhány BX kommandósra is a B1-esek mellett. Akkor viszont Cad Bane neki dolgozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...
Még a részhez annyit, hogy Anakin nagy benyomást tehetett Chuchi szenátorra, ha az első adandó alkalmat megragadta, hogy testközelbe kerüljenek.:hmm: Legalábbis szerintem szokatlan, hogy ilyen magas rangú, korábban csak hivatalos kapcsolatban álló személy ilyen közvetlenül viselkedjen valakivel, kvázi egy sérült katonával. Nem tudom elképzelni, hogy pl. Obi-Wannal, Winduval, vagy akármelyik másik férfi jedivel így tett volna a csinos kis kék pofis.

Szerintem kedves volt tőle. Ki tudja, talán Pantorán ez a szokás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Jó napot mindenkinek! Már nagyon rég voltam utoljára itt, az swsaga-fórumon.

 

Cad Bane nagyon király karakter, nagyon bírom a befejező részt:

 

ZIRO: Congratulations on a job well-done bounty hunter!

 

Erre BANE: Time to pay up hutt - I don't work for free!

 

Meg az is nagyon stílusos, amikor elbúcsúzik: Senators, Jedi - I bet you all a most respectful farewell!

 

Bane hangja iszonyú jó! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ma megint megnéztem az epizódot és teljesen rendben találtam. A galaxisban egy ember vihet végbe ilyen akciót és az Bane. :) Az se igaz, hogy Bane -nak könnyű dolga lett volna. Simán elfogják, ha nincs 'B' terv a tarsolyában. Egyébként nagyon ellenszenves karakter, remekül kitalálták. Kíváncsi vagyok a második évadban kinyírják-e. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen.Ott már felkészült Jedik lesznek akik ellen ő semmit nem ér.

Ez butaság... Jango Fett is hogy eltáncolt már Kenobi mesterrel, aki ráadásul egy felkészült Jedi volt, nemdebár? Cad Bane Fett halála után a galaxis legjobb fejvadászává vált. Nem hinném, hogy annyira csicska lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez butaság... Jango Fett is hogy eltáncolt már Kenobi mesterrel, aki ráadásul egy felkészült Jedi volt, nemdebár? Cad Bane Fett halála után a galaxis legjobb fejvadászává vált. Nem hinném, hogy annyira csicska lenne.

De Jangonak ott volt a spéci páncélja, a Slave I és Boba Fett, aki lőtt a Slave I-el, nem mellesleg Obi-Wan csak elfogni akarta. Miután a páncélja beadta az unalmast, a Slave I a közelében sem volt, Boba meg csak nézte, és Windu már megölni akarta, két percig sem bírta. Cad Bane sem fogja, ha nincs nála olyan extra, mint amit Jango tartott a tarsolyában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Jangonak ott volt a spéci páncélja, a Slave I és Boba Fett, aki lőtt a Slave I-el, nem mellesleg Obi-Wan csak elfogni akarta. Miután a páncélja beadta az unalmast, a Slave I a közelében sem volt, Boba meg csak nézte, és Windu már megölni akarta, két percig sem bírta. Cad Bane sem fogja, ha nincs nála olyan extra, mint amit Jango tartott a tarsolyában.

A második évad előzetesét nézve... Nos, nem akarok itt spoilerezni, pláne nem neked. Elég volt múltkor a Zirós eset. :D Cad Bane el fog boldogulni, nem kell őt félteni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második évad előzetesét nézve... Nos, nem akarok itt spoilerezni, pláne nem neked. Elég volt múltkor a Zirós eset. :D Cad Bane el fog boldogulni, nem kell őt félteni. :D

Szerintem az csak az első résznek volt az előzetese. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez butaság... Jango Fett is hogy eltáncolt már Kenobi mesterrel, aki ráadásul egy felkészült Jedi volt, nemdebár? Cad Bane Fett halála után a galaxis legjobb fejvadászává vált. Nem hinném, hogy annyira csicska lenne.

 

 

Álljunk már meg.Ki győzött a harcban?Egyértelműen Obi-Wan, hisz Jango menekült.A másik amit Dzséjt említett, hogy Windura pár lövést tudott leadni aztán fejvesztett lett.Ez nem igazán harci tudás.Cad Bane meg még annyit sem tud a küzdelemről mint Jango.

Hidd el, hogy egy Jedi vs fejvadász harcban mindíg a Jedi győz.Főleg ,hogy vele van az Erő.

Pont ezért tartom bugyutának ezt a részt.Anakinnak simán el kellett volna intéznie őket(a tudása alapján).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álljunk már meg.Ki győzött a harcban?Egyértelműen Obi-Wan, hisz Jango menekült.A másik amit Dzséjt említett, hogy Windura pár lövést tudott leadni aztán fejvesztett lett.Ez nem igazán harci tudás.Cad Bane meg még annyit sem tud a küzdelemről mint Jango.

Hidd el, hogy egy Jedi vs fejvadász harcban mindíg a Jedi győz.Főleg ,hogy vele van az Erő.

Pont ezért tartom bugyutának ezt a részt.Anakinnak simán el kellett volna intéznie őket(a tudása alapján).

Emlékeim szerint Jango volt az, aki ledobta Obi-Want a leszálló platformról...

Mace Windu ellen meg azért bénázott annyit, mert azt hitte, hogy működik a hátán a jetpack. Látszik is, hogy az utolsó pillanatban a levegőbe emelkedett volna, csak nem vette észre, hogy meghibásodott, és finoman szólva is megszívta.

Megértem, ha nem tetszik ez a rész... Anakin talán kicsit tényleg bénább a kelleténél, de azért Cad Bane-t nem kell alábecsülni egyetlen epizód alapján. Fog ő még meglepetéseket okozni a második évadban, én úgy vélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ezért tartom bugyutának ezt a részt.Anakinnak simán el kellett volna intéznie őket(a tudása alapján).

Pedig Bane mondja, hogy Anakin nem sokat ér a fénykardja nélkül. Erre rá lehet majd cáfolni később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álljunk már meg.Ki győzött a harcban?Egyértelműen Obi-Wan, hisz Jango menekült.

Obi-Wan meg kis híján meghalt saját hibájából (lerúgta a mélybe azt, akihez hozzá volt kötve, nagy észre vall és még ő is rájött erre), a feladatát egyáltalán nem tudta elvégezni, elvesztette a fénykardját is egy rövid időre, és kis híján Jango meglépett előle, szóval ebben a küzdelemben inkább volt Jango a győztes, hiszen nem, hogy megpattant egy Jedi elől, még meg is tudta alázni (az, hogy mindezt spéci felszereléssel és háttértámogatással tette, nem számít, mivel a Jedi is extrákkal van felvértezve). Hisz azért Jango volt az, aki lefejelte, végigvonszolta a padlón, földhöz kente, sőt, még az aszteroida mezőben meg is kergette Kenobi mestert. Szóval nem, nem győz mindig a Jedi, és erre Coleman Trebor a halott példa :D

Winduval peche volt, de ha az extrái működtek volna, vele is szembe tudott volna szállni. Meg valószínűleg nem tudta volna ölni, és ha a Jedi begorombul az Erő miatt gyorsan ki tudja csinálni, ez fix, de azért mezei halandó is ki tudja csinálni (lásd az említett Tambor, vagy a 66-os parancsot).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, Coleman Trebor... Őt könnyűszerrel legyőzte, pedig elvileg Trebor a Jedi Tanács tagja volt. Cad Bane szerintem van olyan erős, és ügyes, mint Jango Fett. Ráadásul ő nem is mandaloriai.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan meg kis híján meghalt saját hibájából (lerúgta a mélybe azt, akihez hozzá volt kötve, nagy észre vall és még ő is rájött erre), a feladatát egyáltalán nem tudta elvégezni, elvesztette a fénykardját is egy rövid időre, és kis híján Jango meglépett előle, szóval ebben a küzdelemben inkább volt Jango a győztes, hiszen nem, hogy megpattant egy Jedi elől, még meg is tudta alázni (az, hogy mindezt spéci felszereléssel és háttértámogatással tette, nem számít, mivel a Jedi is extrákkal van felvértezve). Hisz azért Jango volt az, aki lefejelte, végigvonszolta a padlón, földhöz kente, sőt, még az aszteroida mezőben meg is kergette Kenobi mestert. Szóval nem, nem győz mindig a Jedi, és erre Coleman Trebor a halott példa :D

Winduval peche volt, de ha az extrái működtek volna, vele is szembe tudott volna szállni. Meg valószínűleg nem tudta volna ölni, és ha a Jedi begorombul az Erő miatt gyorsan ki tudja csinálni, ez fix, de azért mezei halandó is ki tudja csinálni (lásd az említett Tambor, vagy a 66-os parancsot).

 

 

Ebben nem igazán értünk egyet.Baromira nem alázta meg Obi-want.Hanem menekült előle.Rendben, hibázott a Jedi, de korrigálni tudta.Ha olyan kemény lett volna Jango akkor megvárja Kenobit, de mivel már félt tőle ezárt elmenekült.Mit csinált volna ha Kenobi az Erővel repülés közben kikapcsolja a a hátirakétát, vagy kiszedi a kezéből a pisztolyt?Ilyen értelemben értem, hogy sokat nem tehet egy Jedi ellen.Gondold el az Erővel mi mindent lehet tenni.Akár fogja és utána dobja a fénykardot.

Viszont itt élve kellett Jango emiatt Obi-wan lehetőségei is kimerültek.

Az Arénában meg Jango annyit sem tudott tenni, mint egy hatéves gyerek.Milyen harci tudásra vall, hogy rossz a rakétám és csak megyek egy Jedi felé aki kivont fénykarddal védi a lövéseimet, de még megyek felé?Ott neki vissza kellett volna vonulnia.

 

 

Mezei halandó ellen azt mondom ok, vagy egy kocsmai verekedésben is elmegy, de egy Jedit nem tud legyőzni.Ha viszont igen akkor a Jedik nimbuszának annyi.

A filmekből viszont számomra az derül ki, hogy Jedik ellen nincs sok esély.

 

Bobba Fette meg egy alkamilag vak űrkalóz győzte le.

 

Félreértés ne essék én kedvelem a Sagában a fejvadászokat, elismerem bizonyos helyzetekben a harci tudásukat.De nehogy már legyőzzön egy Jedit akivel ott az Erő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin talán kicsit tényleg bénább a kelleténél, de azért Cad Bane-t nem kell alábecsülni egyetlen epizód alapján. Fog ő még meglepetéseket okozni a második évadban, én úgy vélem.

Szerintem is, elvégre bejutott az épületbe is, foglyul ejtette a szenátorokat, stb. Egyszóval nem kispályás, és erre látni fogunk még példákat a továbbiakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.