Ugrás a kommentre

25 (10, 15, 20) éves a Baljós Árnyak


Ajánlott hozzászólás

  • 4 évvel később...
  • 2 héttel később...

Tényleg durva. Én 16 éves voltam akkor. De emlékszem, hogy melyik moziban ültem és hol. Pécs, Uránia, erkély, középétől kicsit jobbra.

Meg még egy dologra; akkoriban nyílt a pláza is(pár hónappal a premier után, de ezt naná hogy játszották..), mert emlékszem, hogy valami máson voltunk a Cinema Cityben és én akkor még ámulva néztem fel és be az üvegvitrin mögé,

ahol kis fekete-fehér képernyőkön látszott, hogy mi megy a termekben és emlékszem hogy ki tudtam venni, hogy a homokvihar pillanatait láttam, mikor mennek be Shmi-hez.

De hamár így hipnotizálom magam, továbbmegyek. Emlékszem, hogy Penge c. film előtt láttam az Ep I. első bemutatóját és derült égből villámcsapásként ért.

(Tudjátok Otthon nincs net, Cinema magazint nem járattam) Emlékszem teljesen a hatása alá kerültem.

Akkoriban csak annyira voltam rajongó, hogy évente megnéztem a 4-5-6-ot egyszer a 95-ös vhs verziót. Bár azon egy film előtti riportban Lucas beígéri az új trilógiát 99-2000-re, de akkoris. A semmiből egy Star wars trailer? Azóta pörögtem fel, akkor vedlettem át rajongóvá. Nagy pillanat volt és most figyeljetek:

Szeretem a Baljós árnyakat!!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a tizennégy felé robogtam, apám pedig a nyár folyamán megszerezte a hírhedt kalóz kazettát. Éppen a mamámnál voltam, telefonon újságolta, mondta, hogy neki annyira nem jött be (mivel egy kukkot sem tud angolul, így utólag ezen azért nem csodálkozom :) ). Szerencsére pár héttel később hazamentem, és a kazi még ott volt. Mondanom sem kellett, akkoriban napi egyszer tuti megnéztem, annak ellenére, hogy én sem tudtam angolul. Mégis, értettem a sztorit. Valahogy egyáltalán nem számított, hogy a szöveget nem értem, de a történet teljesen átjött. Nem ütköztem meg a szenátusi ülésen (sőt, egyik kedvencem volt), meglepődtem az ál-Amidalán (tudtam, hogy Natalie Portman játssza Amidalát, de mivel akkori ismereteim a filmről főleg a Cinemán alapultak, és már akkor is tudtam, hogy azok mekkora hülyeségek tudnak lenni - már túlvoltam az Alien Resurrectionon és a The Lost World: Jurassic Parkon, amiről jó sök hüleséget összehordtak :) -, így velem Lucas lazán elhtette, hogy Portman csak egy szolgálólányt játszik). Ámultam az űrcsatán, borzongtam Sidiouson (akiről ekkor még meg voltam győződve, hogy majd Maul halálával ő lesz Palpatine mestere), nevettem Jar Jaron, kerestem az állam a fogatversenyen (amit én a trailerek alapján a film megtekintése előtt csempészek közti siklóüldözésnek tartottam), és persze, odavoltam a fénykardpárbajért, stb. Egy szót sem értettem, de minden átjött. Tizenhárom éves fejemmel tökéletesen megértetette magát a film.

Persze aztán megjelent a könyv, a képregény, ezek már nagyban hozzásegítettek az apróságok megértéséhez (pl. Anakinnak nincsen apja, mik azok a midi-chlorianok), aztán szeptember 16-án megérkezett a film is, így három nappal később átvehettem a tizennegyedik születésnapomra kapott ajándékot: a mozijegyet a filmre. És ahhoz képest, hogy addigra már vagy húszszor láttam a filmet (elvetemült kiskölyök voltam, na, nem csak az SW terén, ha kihoztunk egy VHS-t a tékából, azt is képes voltam szünet nélkül újra és újra megnézni egy nap), úgy ozgultam, mintha először látnám. Kvin-Gen Dzsinből Kváj-Gon Dzsin lett, Kóruszkántból Koruszánt, Nabóból Nábu, és végre teljesen összeállt a film egy egésszé. A többi meg már történelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első trailert az akkor új RTL Klub mutatta be, valamikor nyáron???. Annyira megfogott az egész, hogy felvettem videóra, s legalább harmincszor megnéztem egymás után....

 

Akkoriban indult itthon az internet, s már nyáron meg lehetett volna szerezni netről, kalózverzióban a filmet, de hősiesen kitartottam a bemutatóig, így a New Hope-ot leszámítva, ezt is moziban láttam először. Ráadásul a 80 km-re fekvő soproni plázában, mert itthon Szombathelyen nem játszották.

 

 

Teljesen el voltam tőle ájulva, utána egész éjjel azon gondolkodtam, ebből hogy jön ki az, ami már akkor ismert volt, hogy lesz az aranyos kisfiúból Darth Vader... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első trailert az akkor új RTL Klub mutatta be, valamikor nyáron???. Annyira megfogott az egész, hogy felvettem videóra, s legalább harmincszor megnéztem egymás után....

Yep, én is rögzítettem és szerintem többször láttam, mint magát a filmet. Engem az a trailer tett rajongóvá, annak ellenére, hogy az ep4-5-6-ot már kívülről fújtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első trailert az akkor új RTL Klub mutatta be, valamikor nyáron???. Annyira megfogott az egész, hogy felvettem videóra, s legalább harmincszor megnéztem egymás után....

 

Yep, én is rögzítettem és szerintem többször láttam, mint magát a filmet. Engem az a trailer tett rajongóvá, annak ellenére, hogy az ep4-5-6-ot már kívülről fújtam.

 

Én is felvettem, lehet, hogy még meg is van a kazi és emlékszem, hogy Csisztu Zs.( :love: ) konferálta fel a fókuszban és a címet "Fantom fenyegetés"-nek mondta! :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is felvettem, lehet, hogy még meg is van a kazi és emlékszem, hogy Csisztu Zs.( :love: ) konferálta fel a fókuszban és a címet "Fantom fenyegetés"-nek mondta! :lol2:

 

Utána nem sokkal meg a "Fenyegető árnyak" cím is sokat forgott közszájon, néztem is még az év májusában/júniusában, amikor a könyv már kijött még a film előtt magyarul, hogy ez mégis mióta Baljós árnyak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.