Ugrás a kommentre

25 (10, 15, 20) éves a Baljós Árnyak


Ajánlott hozzászólás

Az első meghatározó moziélményem. :) És mekkora hype volt már előtte. Máig megvan a matricás albumom. :)

Tényleg, a jó öreg matricás album. Mennyit kellett "vezekelni", mire az ember el tudta úgy csereberélni őket, hogy full-os legyen a szett. :D Meg emlékszem milyen dizájnos "effektes" borítója volt a cuccnak, az akkor még komolynak számított. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Óóó igen a matricás album. Emlékszem akkoriba kb. mindenkinek megvolt, harmadikos voltam és az egész tanév gyakorlatilag enneka jegyében telt még húsvétkor is cserélgettüka matricákat. :) Voltak ilyen fényes metálozott matricák (mi csak így hívtuk) a fontosabb szereplőkről, és Yodát egyszerűen képtelenség volt kifogni, viszont volt egy srác aki kétszer is kikapta, és persze, hogy olyas valakivel cserélte el aki karácsonyra az albummal együtt 2 doboznyi matricát kapott és benne volt mindegyik, kivéve Yoda :D Sajnos nekem már nincs meg az album, de akkoriban tényleg minden a film körül forgott. A Pizza Hut-ba külön Star Wars menű volt járt hozzá ilyen SW kancsó az a mai napig megvan, aztán PS1-en még a film alapján készült játék is hónapokig ment, hogy végig vigyük. És persze maga a film. Mondanom sem kell, hogy megváltoztatta az életemet, a film felét egy igencsak rövidített verzióban angolul már láttam a nyáron, na de ott a moziban amit éreztem a film után az leírhatatlan, nekem is az első SW film volt amit láttam. Hihetetlen, hogy már ennyi idő eltelt azóta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jómagam az egykori Baljós árnyak hype-nak köszönhetően lettem fan, illetve akkor indultam el az úton, így kizárólag pozitív emlékek fűznek ehhez a mozihoz. Emlékszem, hogy szintén harmadikos voltam, szünetekben pedig ezerrel zajlottak az albumokba való cserék, ami igencsak felkeltette az érdeklődésem. :) Aztán videótékából kikölcsönöztem egy "Star Wars" című kazettát, de furcsálltam, hogy valamiért nem a Baljós árnyakat láttam viszont (más helyszínek, karakterek, történet...). Akkor tudtam meg, hogy a 4-5-6. rész már jóval korábban elkészült. Ezt követően (mai szemmel meglehetősen vicces) kis képregényeket kezdtem rajzolni arról, miként képzelem el az Ep1 eseményeinek folytatását az Ep4 elejével összekötve, majd fanfic-ek is születtek. :D Így jutottam el A klónok támadásáig, melynek még inkább sikerült fokoznia az SW iránti szeretetem. Valóságos extázisba kerültem, amikor karácsonyra megkaptam a film feliratos változatát videókazettán. Az Ep3-at pedig már háromszor is megnéztem a moziban. A lényeg, hogy én is a Baljós árnyakkal tettem meg az első lépést egy új világ felé. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Kecskeméten néztem meg kétszer is. Akkor már fejből tudtam a Z -s verzió okán a filmet.

Cegléden láttam öcsémmel, anyuval és a szomszédunkkal :) Kétszer láttuk mi is, bár az emberkék cserélődtek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már ez a hely a nosztalgiára, ebből a sorból még én sem maradhatok ki, hisz - bár nem mozivetítésen - ez a film, ez a nagyszerű film vezetett be engem ebbe a világba. Ez nagyjából tizenkét éve volt, ovis középsős koromban. Ha akkor tudtam volna, mi következik ebből, lehet, hogy először furcsának találom a mostani magamat. :D Ez az epizód pontosan olyan, amilyennek lennie kell, nem kevesebb.

 

És a matricás albumom is itt díszeleg a gyűjteményben. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ezzel a filmmel ismertem meg a Saga-t (az egy másik történet), de ez volt az első SW, sőt az első film (korábban Disney rajzfilmeket már láttam nagy-vásznon), amit moziban láttam. Először otthon Nyíregyházán néztem meg a tesómmal, meg anyukámmal, aztán később Budapesten a Duna Plazában az unokatesómékkal. Anno emlékszem volt minden merchandise szarság a matricák mellett. Régen nagyszülőkkel sokat jártunk a mekibe és rémlik, hogy volt ilyen figuraszerűség, amit a Happy Meal-hez adtak, nekem egy Darth Maul-os volt. Németországból meg hozott a nagybátyám egy Jar Jar-os maszkot és volt egy olyan osztályfényképezés, amin az volt rajtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó olvasni a második generációs rajongók történeteit. :) Mi is hasonlókon mentünk át csak kicsit korábban. :D Az SW időtlen és örök. Biztos vagyok benne, hogy majd az új rész is kivált hasonló emóciókat a kis gyerkőcöknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

99' szeptember. Zsolti 2.-os szakközepes.. (Akkor még) Hunyadi kollégium, Pécs. A Pepsi volt a film italos hype-olója, vagy inkább fordítva..

A kóter büfében hálisten pepsi-termékekkel mérgeztek minket és mindig kaptunk képet(nem matricát) a karakterekről, ha pohárban kértük az üditőt.

A képnek hátoldala is volt, mely 9-esével egy nagy képet alkotott és olyan 3x3-as -állítólag kosárlabba kártyának való- lefüzhető átlátszó gyűjtőbe tettem őket.

Nagy cserélgetés ment. De a 2-es Fehér ruhás Amidala és 14-es kivont kardú Obi wan nagyon nehezen jött össze. Végül mind meglett.

Obi-wan-t egy szobatársam szerezte be; egy másik suliba járt és ott is adtak a büfében, de akitől szerezte az már rátűzte az ellenőrzőjére! így a mai napig van rajta négy tűzőgépkapocs-lyuk. :)

Amidalát meg a húgom szedte össze mohácson, mikor folyosó ügyeletes volt 7.-es korában és elvette (remélem nem túl sok erőszakkal-de ki tizgat?!) egy kiseb gyerektől!! :evil:

És ezzel nincs vége, ha összeszedtél fél literes üdítőről papírokat, akkor asszem 5 után poszter, 10 után 2 féle csiszolt üvegpohár volt beváltható. Jófiús és Rosszfiús. Ezek mai napig vitrindíszek, tényleg szépek.

Visszatérve a kártyákra nagyon érdekes volt a még nem látott film karaktereit vizslatni a hó közepéig. Áhh..csúcs volt!!

Remélem másnak is ismerős volt a kis nosztalgia!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ovis koromban láttam először, az első SW amit láttam, nagy hatást tett rám :)

 

A bátyám is nagy rajongó, ő nézette meg velem.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Az Ep1 volt az első Star Wars élményem. Először utáltam / nem érdekelt, mert minden osztálytársam erről beszélt, nekem meg fogalmam sem volt róla, hogy mi ez. (Általános iskola első osztály vége, ill. második osztály eleje.) '99-ben még együtt éltünk apámmal, aki utálja a Star Warst (és amúgy mindent, ami nem a valós világban játszódik vagy nem realisztikus, legyen az sci-fi, fantasy, vagy bármi más), így szóba sem jöhetett, hogy moziban lássam. Így anyám volt az egyetlen, aki támogatott ebben a "hülyeségemben", miután osztálytársaktól kiművelődtem, és végül VHS-en ki is kölcsönöztük az epizódot. Magára a folyamatra, hogy hogyan lettem a rajongója, már nem emlékszem, de azt tudom, hogy apám végül segített benne, hogy készüljön egy kalózverziónak éppen hogy nevezhető másolat a kikölcsönzött példányról, így már saját példányom is volt a filmből, még ha hagyott is maga után némi kívánnivalót. :D (Amikor Qui-Gon azt mondja, hogy félelem-rezgéseket érez a hajón, akkor kezdett el pont remegni a kép, így vizualizálva a félelem-rezgéseket. :D) Hogy ezután meddig tartott a rajongás, azt nem tudom, de jó sokáig az iskolában csak ez volt a téma, csak Star Warst rajzolgattunk a kisszünetekben, fénykardoztunk a nagyszünetekben, és gyűjtöttük a matricás albumot, ami miatt (ill. egy matrica miatt, pontosabban az aranyszélű R2-D2 miatt) egyszer majdnem meg is vertek.

 

Ez vezetett oda is, hogy végül kikölcsönözzük az Ep4-5-6 SE-t is, amit elsőre nem nagyon értettem, hogy miképp illik a képbe, de aztán leesett, miután végignéztem nagyanyámék házában, nagynéném szobájában az ágyán hasalva egy 14 colos Sanyo CRT-n mindhárom részt. De ez már egy másik történet. :D

 

Szüleim (azt hiszem, az anyagiak kivételével minden szempontból szerencsére) 2000-ben elváltak, így az Ep2-t már moziban néztük anyámmal, többször is, de ez szintén egy másik történet. :D

 

Ami viszont ez a történet, az az, hogy Lucas papa hozzájárulásával 2012-ben végre lehetőségem volt látni moziban a Baljós Árnyakat, így, ha egy kis "csalással" is, de elmondhatom, hogy minden epizódot, ami az én életemben jelent meg, láttam moziban. :D

 

Ez a személyes része a dolgoknak, a többit már százszor leírtátok, és századszor is egyetértek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig öröm számomra olvasni mástól, hogy neki is a TPM volt az első SW-élménye, mint nekem. Bár csak 2002 körül láttam először, minden ezzel kezdődött nem csak a saját rajongásomban, hanem másokéban is a családban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer majd lehet, hogy kihalnak a prequel gyűlölők is. :D

Ez biztos, mert aki gyerekként most ismerkedik a Star Wars-szal, annak már nem lesz original, meg prequel trilógia, csak a Star Wars filmek sorozata, amit elég valószínűleg kronológiai sorrendben fog nézni, és így nem nagyon lesz értelme gyűlölni az elejét, ami ráadásul piszok látványos és izgalmas. :) Pár év múlva már senkit sem fog érdekelni, hogy pár vén fószer ilyesmiket hajtogat, hogy "Bezzeg az original... :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Shattard, jó volt olvasni a soraidat! Egyes részekben magamra ismertem.

Én nem a Baljóssal kezdtem a star wars-t, de hardcore rajongást igen.

Megvan a saját sztorim, az Akkor/most -fórumozók története topicban. (2015.05.03 20:28)

Ha gondolod olvasd el, mert számomra kiderült, hogy rokonlelkek vagyunk.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idén lesz 20 éves a film, amit terveink szerint mi is megünnepelünk, több okból is. Ennek a filmnek köszönhető, hogy a fórum és közösség alapja létrejött. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 5
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.