Ugrás a kommentre

25 (10, 15, 20) éves a Baljós Árnyak


Ajánlott hozzászólás

Bárcsak a mai hollwoddi látványfilmek zöme  ilyen mély tartalommal, szenzációs karakterekkel, kalandos történettel rendelkezne, amelyet bármikor szívesen újranéz az ember.

1999-ben George Lucas egy csodát tett le az asztalra!

(több csodát is letett  :D )

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Jó későn láttam. 2000 tavaszán húsvétkor. Videokazin kaptam meg ajándékba. Az első megnézés után rögtön tekertem vissza az elejére, hogy újra nézzem. Aztán aznap délután volt egy harmadik nézés is. Már az első megnézésre nagyon el voltam ájulva a filmtől. Azóta is ez a kedvenc trilógia nyitóm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a hazai premier előtt jó párszor megnéztem az egyik számtech-es magazinhoz mellékelt DVD-n levő egyik trélerjét.

Moziban '99 szeptemberének végén néztem meg az öcsémmel.

Utána jött a képregényváltozat amit többször is kiolvastam.

Aztán nem sokkal a vidikazi megjelenése után a kazit is megvettük így a szobámban többször is meg tudtam lesni.

Valamikor a vidijáték verzió is meglett. Azt kábé négyszer (Szerintem biztos annyiszor.) ki is játszottam.

A kalózverzióhoz nem jutottam hozzá mert nem tudtam a létezéséről és mert nem volt netünk se hogy letölthessem. Bár ha lett volna netünk akkor túl lassú lett volna a letöltéshez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Letöltésről szó sem lehetett. 4k-s nettel. :D

 

Akkoriban csak annyi közöm volt a nethez hogy néha az 1995-ös és az 1997-es gimis tanévben a suliban böngészgettem. Szimplán arra volt elég a netes tudásom. Arról se volt fogalmam hogy milyen gyorsat használtam és hogy milyen sebességűek voltak akkoriban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Instáján találkoztam már Star Wars-os posztjaival. Ha jól néztem át az előbb akkor eddig hatot tett be. A megfelelő topikokba mindjárt be is teszem őket.

 

Az elsőt egyenesen ide.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 éves volt Portman a forgatáskor? Ezen most lehidaltam. Én kb 20-nak gondoltam.

 

Én anno még hamarabb is elmentem jegyet venni a DP-ba nehogy ne kapjak. A nyolcvanas évek megszokása ,hogy ha sw ment a moziban és nem mentél oda órákkal korábban akkor nem kaptál jegyet. Legnagyobb megdöbbenésemre a kutya sem állt a pénztárnál csak én. :D

A másik meglepi hogy a moziban én és a barátaim voltak a legöregebbek(27 voltam akkor), mert szinte csak gyerekek voltak a teremben.

 Én tisztességesen kivártam a szeptemberi magyar bemutatót, mert úgy gondoltam hogy ezt tökéletes minőségben nagy vásznon kell először látnom.

Persze egy barátomnak megvolt a Z verzió az elejébe belenéztem de aztán kikapcsoltattam vele.

Az biztos hogy óriási marhaság volt az amcsi premierhez képest 4 hónappal eltolni a bemutatót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 20 éves Baljós árnyakról közöltek egy hosszú cikket a starwars.com-on, ahol a készítők beszélnek a filmről és a háttérsztorijáról. Lucas többek között a Kettő szabályának eredetét is elmondja, és közben megemlíti, hogy ő Jedi-Sith háború nélkül képzelte el a messzi-messzi galaxis történelmét.

 

"Mindenkinek ezt mondja, 'Ó hát volt egy háború a Jedik és a Sith-ek között'. Hát ilyesmi nem történt. Ezt csak a rajongók vagy valaki találta ki (többek között Terry Brooks a film regény verziójának írója - saját megjegyzés). Igazából az történt, hogy a Sithek uralták a galaxist egy ideig, 2000 évvel korábban. Minden Sith-nek volt tanítványa, de az volt a probléma, hogy mindegyik Sith-nek nagyon erősnek kellett lennie. Aztán a Sith nagyurak megpróbálták megölni egymást, mert még erősebbek akartak lenni. Úgy kell elképzelni, hogy ha van egy Sith nagyúr, akinek van egy tanítványa, akkor a tanítvány - aki általában nem elég erős -, mindig megpróbál keresni valakit, akivel együtt megölhetik a mesterét. Ezért van a Kettő szabálya - csak két Sith nagyúr lehet. Nem lehet több, mert megölik egymást. Nem elég okosak ahhoz, hogy megértsék: ha ezt teszik, akkor kiirtják saját magukat. S pontosan ezt tették." 

 

Azt sajnos nem fejtette ki Lucas, hogy ha nem volt háború, akkor mégis hogyan vették át a hatalmat a Sithek és mit csináltak közben a Jedik. Egyáltalán léteztek-e a Sithek hatalomátvétele idején, vagy csak később jelentek meg. 

 

 

https://www.starwars.com/news/star-wars-episode-i-the-phantom-menace-oral-history

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Terry Brooks a Baljós árnyak regényváltozatának írója. és nem Steve Perry.

Remélem ezt a lucasi elképzelést nem veszik át, mert elég nagy baromságnak tartom. Mármint azt, hogy nem voltak Jedi-Sith háborúk. Még ha csak egy idő periódusban uralkodtak volna a Sithek Yavin előtt 2000 környékén, akkor is hülyeség. Azt tudjuk, hogy a Jedik sokkal hamarabb jöttek létre. A Sihtek uralma alatt mit csináltak a Jedik? Vakációztak? Miért akartak bosszút állni a Sithek a Jeiken ha nem volt köztük konfliktus? Még ha nem is nézzük a Legendákat, akkor sem tudom elképzelni, hogy a Jedik ne konfrontálódtak volna a Sithekkel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Terry Brooks a Baljós árnyak regényváltozatának írója. és nem Steve Perry.

Remélem ezt a lucasi elképzelést nem veszik át, mert elég nagy baromságnak tartom. Mármint azt, hogy nem voltak Jedi-Sith háborúk. Még ha csak egy idő periódusban uralkodtak volna a Sithek Yavin előtt 2000 környékén, akkor is hülyeség. Azt tudjuk, hogy a Jedik sokkal hamarabb jöttek létre. A Sihtek uralma alatt mit csináltak a Jedik? Vakációztak? Miért akartak bosszút állni a Sithek a Jeiken ha nem volt köztük konfliktus? Még ha nem is nézzük a Legendákat, akkor sem tudom elképzelni, hogy a Jedik ne konfrontálódtak volna a Sithekkel.

Lehet, hogy úgy volt akkor mint később a Köztársaság idején csak fordítva. Nem volt Jedi csak Sith. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Remélem ezt a lucasi elképzelést nem veszik át, mert elég nagy baromságnak tartom. Mármint azt, hogy nem voltak Jedi-Sith háborúk.

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lehet, hogy úgy volt akkor mint később a Köztársaság idején csak fordítva. Nem volt Jedi csak Sith. 

Mind az, hogy átveszik Lucas "vágjunk alá újra az EU-nak" felfogását és azt, hogy a Sith uralom idején nem voltak Jedik, cáfolja a Rebels Twilight of the Apprentice című epizódja, ahol Malachoron láthattunk egy hadseregnyi Jedit és Sith-et holtan megkövülve. A Darth Maul képregényből azt is tudjuk, hogy mindkét fél hatalmas veszteséget szenvedett itt, minimum ezer Sith és valószínűleg közel ennyi Jedi vesztette életét. Ha ez nem egy háború csatája, akkor nem tudom, mi lehet az. :) 

Tarkinban, a TCW-ben és az említett Darth Maul képregényben vannak indirekt utalások is a háborúra a Sith és a Jedi között, a Star Wars Propaganda: A History of Persuasive Art in the Galaxy pedig említi is a háborút a két Erőhasználó rend között.

Annyi a dologban a "csavar", hogy a Jedik nem egyedül harcoltak, hanem ott volt mellettük a régi Köztársaság (még az ep1-2-3-ban szerepelt Galaktikus Köztársaság elődje), ahogy a Sith-ek oldalán is voltak kisebb frakciók, mint a Mandalore-ok és a Zygerian rabszolga-kereskedők.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mind az, hogy átveszik Lucas "vágjunk alá újra az EU-nak" felfogását és azt, hogy a Sith uralom idején nem voltak Jedik, cáfolja a Rebels Twilight of the Apprentice című epizódja, ahol Malachoron láthattunk egy hadseregnyi Jedit és Sith-et holtan megkövülve. A Darth Maul képregényből azt is tudjuk, hogy mindkét fél hatalmas veszteséget szenvedett itt, minimum ezer Sith és valószínűleg közel ennyi Jedi vesztette életét. Ha ez nem egy háború csatája, akkor nem tudom, mi lehet az. :) 

Tarkinban, a TCW-ben és az említett Darth Maul képregényben vannak indirekt utalások is a háborúra a Sith és a Jedi között, a Star Wars Propaganda: A History of Persuasive Art in the Galaxy pedig említi is a háborút a két Erőhasználó rend között.

Annyi a dologban a "csavar", hogy a Jedik nem egyedül harcoltak, hanem ott volt mellettük a régi Köztársaság (még az ep1-2-3-ban szerepelt Galaktikus Köztársaság elődje), ahogy a Sith-ek oldalán is voltak kisebb frakciók, mint a Mandalore-ok és a Zygerian rabszolga-kereskedők.

Ezt megnyugtató volt így olvasni. Bár nekem is eszembe jutottak utólag. Köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem anno '99-ben premieren néztem egy olyan moziban - itt Nyíregyházán - ami azóta már nem létezik (lebontották). Sok filmen voltam eddig moziban életem során, vannak köztük meghatározók, igen, több is, valamint kiemelkedő filmélmények, DE... 14 éves koromból a mai napig emlékszem arra, ahogy kijöttem a moziból és szépen hazasétáltam. Emlékszem milyen kellemes és szép idő volt, emlékszem melyik útvonalon mentem végig, emlékszem a '99-es tavasz illatára és arra a leírhatatlan, hatalmas élményre, amit számomra jelentett az a bő két óra a nagyvásznon! Mondanom sem kell végig a film kattogott a fejemben (és ennek ellenére is ennyire belém égett a hazaséta a moziból a film után.... talán pont emiatt).

 

Később eredeti VHS kazettáról a húgommal naponta volt, hogy többször is megnztük. Kívülről fújtuk a teljes szövegkönyvet, főleg Jar Jar dumáit. Hatalmas élmény volt.

Nemrég elkezdtem a korábban már említett nagy SW maratonomat, és természetesen a Baljós árnyakkal indítottam a sort. 

Én nem tudom, hogy mitől vagy hogy miért (talán mert egy 55"-os 4K tévén néztem) tényleg nem tudom, de akkora élményt adott újra (már régen láttam korábban) hogy az engem is meglepett! Jól öregedett a film. A trükkjei és a CGI effektek is (szerintem) a mai napig megállják a helyüket. A film bája pedig továbbra is lehengerlő! :)

Mikor a Baljós árnyakat láttam először a moziban már kívülről fújtam a Klasszikus Trilógiát :) ... mégis zabáltam az új film minden egyes másodpercét... és így volt ez a teljes Prequel Trilógiával... és most a Disney-éra filmjeivel is.... ez van... nekem eddig az összes élőszereplős produktum tetszett! :)

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Tegnap volt pont 20 éve, hogy az USA-ban bemutatták a filmet! :o 

??? :?

Legjobb tudomásom szerint a TPM-et május 19-én mutatták be az USA-ban, Los Angelesben, ebben az iMDB és a wiki is megerősít. Tegnap Németországban, Dániában és Svédországban volt a prömier 20. évfordulója.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.