Ugrás a kommentre

Cad Bane


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Így van. :) Ergo túléli a TCW -t.

Tudom, hogy ez nem az én szavajárásom, de ez, ha jól tudom, EU. :) Nem kell készpénznek venni, hogy valójában így is lesz, de nem lenne ellenemre, ha túlélné, akármennyire köcsög, én kedvelem a karaktert, főleg a The Boxban nyújtott alakítása után. Viszont meglehet, hogy a klasszikus filmek idejére már jócskán kiöregedett a szakmából. Mondjuk egy durosnál nem tudnám megmondani, hogy mennyire öreg, de Bane egy kicsit talán öregebbnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a lentebbi infómorzsa miatt, de én is arra tippelek, hogy túléli a sorozatot. Tipikusan az a fajta karakter, akit kár lenne a sorozat keretein belül elintézni. Van benne potenciál, kihasználatlanság bőven. Cad Bane a TCW "Boba Fettje", aki az SW univerzum egyik leghírhedtebb fejvadászává nőtte ki magát. Csodálkoznék, ha erre nem építenének a készítők a majdani, bár korántsem 100%-ig biztosan elkészülő tv-sorozat során, és eldobnák a karaktert a TCW-ben.

 

Egyébként ez az infó milyen EU-ból származik? Nem hiszem, hogy Filoniék ilyet kiszivárogtatnának. Talán a lentebbi kép alkotói is azon a vonalon haladtak, mint én, és arra tippelnek, hogy Bane túléli a TCW-t, majd a Birodalom szolgálatába szegődik. Különben nem sok értelmét látom Bane sorsának kőbe vésését az EU által. A TCW úgyis a maga módján varrja el a fejvadász szálát, nem valószínű, hogy érdekelni fogja őket, milyen makett, milyen háttérinfóval látta el a sorsát illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a lentebbi infómorzsa miatt, de én is arra tippelek, hogy túléli a sorozatot. Tipikusan az a fajta karakter, akit kár lenne a sorozat keretein belül elintézni. Van benne potenciál, kihasználatlanság bőven. Cad Bane a TCW "Boba Fettje", aki az SW univerzum egyik leghírhedtebb fejvadászává nőtte ki magát. Csodálkoznék, ha erre nem építenének a készítők a majdani, bár korántsem 100%-ig biztosan elkészülő tv-sorozat során, és eldobnák a karaktert a TCW-ben.

 

Egyébként ez az infó milyen EU-ból származik? Nem hiszem, hogy Filoniék ilyet kiszivárogtatnának. Talán a lentebbi kép alkotói is azon a vonalon haladtak, mint én, és arra tippelnek, hogy Bane túléli a TCW-t, majd a Birodalom szolgálatába szegődik. Különben nem sok értelmét látom Bane sorsának kőbe vésését az EU által. A TCW úgyis a maga módján varrja el a fejvadász szálát, nem valószínű, hogy érdekelni fogja őket, milyen makett, milyen háttérinfóval látta el a sorsát illetően.

Hát, utána néztem a forrásnak ééés... Pont a makettra hivatkoznak. :D Nem tudom, egy makett mennyire hiteles forrás, előbb várjuk ki a sorozat végét. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Na, ő szerintem is maradhat :D

Akármi is lesz vele, mindig jól jön majd néhány történet a törvényen kívüliekkel, erre szerintem ő tökéletes. :)

És jó, szimpatikus karakter ugyan, de közel sem annyira mint Rex, Ahsoka, vagy a többi kétes sorsú szereplő, ezért részemről az EU már azt csinál vele, amit csak akar => az ő sorsáról már szívesebben beszélek.

Én is valószínűnek tartom, hogy nem nyírják ki fekúleslegesen, - elvégre az ő sors nincs sok kihatással az Ep3 eseményeire - esetleg annyit tudok elképzelni, hogy megint bebörtönzik, ezúttal a menekülés halovány reménye nélkül. Utána már szabadulthat a "folytatásokban", hogy imét szabadon garázdálkodhasson a galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"elnyeri majd méltó bűnetetését"

Nem érzem igazán hogy ez egy helyes kifejezés. Azt elismerem hogy a fejvadász nem éppen a legjóságosabb szakma a galaxisban, viszont egy bizonyos szemszögből nézve (és tudjuk hogy Ben Kenobi szereti a dolgokat más szemszögből nézni :D ) semmivel sem rosszabb mint egy klón aki arra lett teremtve hogy harcoljon, öljön, vagy akár pusztítson ha szükséges.

A fejvadászok a szükséges rossz, hisz valakiknek az alvilágot is kordában kell tartaniuk, ráadásul Bane még a gerincesebb fajta. Jah, hogy a háborúban rossz(?) oldalon állnak? Én is ott állnék, ahol jól megfizetnék hogy álljak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érzem igazán hogy ez egy helyes kifejezés. Azt elismerem hogy a fejvadász nem éppen a legjóságosabb szakma a galaxisban, viszont egy bizonyos szemszögből nézve (és tudjuk hogy Ben Kenobi szereti a dolgokat más szemszögből nézni :D ) semmivel sem rosszabb mint egy klón aki arra lett teremtve hogy harcoljon, öljön, vagy akár pusztítson ha szükséges.

A fejvadászok a szükséges rossz, hisz valakiknek az alvilágot is kordában kell tartaniuk, ráadásul Bane még a gerincesebb fajta. Jah, hogy a háborúban rossz(?) oldalon állnak? Én is ott állnék, ahol jól megfizetnék hogy álljak.

Általában a gerinces fejvadászok is a dutyiban végzik - ha nem a hullaházban :D

Ráadásul Bane az élete közzé nem tett szakaszai folyamán biztosan eltett már lábalól egy-két oloyan fickót is, ki már egyáltalán nem szolgált rá erre - ha jól emlékszem, egyszer még egy kalapért is megölt valakit. A katonáknak pedig a Köztársaság, majd később a Birodalom mondja meg, hogy mit tegyenek, ezért őket terheli a tetteikért való felelősség, s azok csupán csak eszközök, akik végrehajtották a parancsot, a droidokkal egyetemben. Ezért rájuk semmi sem vár, ha kifosztanak, majd felégetnek egy falut, de Banet már annál inkább, mivel önelhatározásból cselekedett. Tulajdonképpen mindkét esetben bűnös az elkövető, de csak az utóbbi esetben kapja is meg a méltó büntetését - hiszen a katona is mondhatja azt, hogy "Nem, ezt nem teszem meg. Inkább dezertálok...", csak már nem lesz visszaút. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Általában a gerinces fejvadászok is a dutyiban végzik - ha nem a hullaházban :D

Mit mondjak, szakmai ártalom :D

 

Ráadásul Bane az élete közzé nem tett szakaszai folyamán biztosan eltett már lábalól egy-két oloyan fickót is, ki már egyáltalán nem szolgált rá erre

Azt nem az ő dolga eldönteni ki haljon meg és ki éljen, eldöntik azt helyette. Te sem a postást hibáztatod ha kihozza a 70 000 forintos villanyszámlát, amit a szolgáltató számolt el.

 

- ha jól emlékszem, egyszer még egy kalapért is megölt valakit.

Ilyen speciel katonáknál is elő szokott fordulni - ok, talán nem egy kalapért.

Mellesleg meg az is közrejátszhatott, hogy az egyik iker meggyilkolásával növelte az esélyeit az álommeló megszerzésére.

 

A katonáknak pedig a Köztársaság, majd később a Birodalom mondja meg, hogy mit tegyenek, ezért őket terheli a tetteikért való felelősség, s azok csupán csak eszközök, akik végrehajtották a parancsot, a droidokkal egyetemben. Ezért rájuk semmi sem vár, ha kifosztanak, majd felégetnek egy falut, de Banet már annál inkább, mivel önelhatározásból cselekedett. Tulajdonképpen mindkét esetben bűnös az elkövető, de csak az utóbbi esetben kapja is meg a méltó büntetését - hiszen a katona is mondhatja azt, hogy "Nem, ezt nem teszem meg. Inkább dezertálok...", csak már nem lesz visszaút. :)

Ha hiszed ha nem Bane minden mozdulata azt szolgálja hogy mindenki elhiggye róla hogy "ő a Jani a gáton". Valamivel fent kell tartania a nimbuszát, és mi lenne jobb módszer arra, ha nem az hogy halálosan megfenyeget valakit, majd teszem azt fizetség nélkül távozik egy kocsmából. Ez mind reklámfogás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem az ő dolga eldönteni ki haljon meg és ki éljen, eldöntik azt helyette. Te sem a postást hibáztatod ha kihozza a 70 000 forintos villanyszámlát, amit a szolgáltató számolt el.

Más tészta a kettő, ha számlát hoznak nyilván nem esküszik vérbosszút az illető a postásra, viszont ha felbérelnek egy fejvedászt, aki lemészárolja a fél környéket, azért már annál inkább.

 

Ilyen speciel katonáknál is elő szokott fordulni - ok, talán nem egy kalapért.

Mellesleg meg az is közrejátszhatott, hogy az egyik iker meggyilkolásával növelte az esélyeit az álommeló megszerzésére.

Viszont egy katona, ha ilyet tesz, akkor azért teszi, mivel teljesítenie kell a parancsot - ha nem, akkor háborús bűnös és élete végéig börtönben végzi, tehát elnyeri a méltó bűntetését - Olyan esetek is előfordultak már, hogy némelyiket helyben agyonlőtték, mivel nem akart végezni egy 3 éves kislánnyal. Ezért én úgy gondolom, itt náluk sokkal inkább a tudattal való együttélés a gond, mintsem a későbbi felelősségrevonás. Bane viszont maga dönthet, ha meglát egy melót 70 000 kreditért, akkor maga dönt a felvállalását illetően. Bármikor kiszállhat, hanyagolhatja a háborót és elvonulhat egy félreeső helyre, tehát, ha bárkit is megöl, vagy kirabol, megfenyeget, az büntetendő és a Köztársaság törvényainek értelmében, és az enyhítőkörülmények figyelembevételével az egy életre való bebörtönzése igenis méltó bűntetés.

Ám ez csak egy rajzfilm, szóval szerintem hagyják békén és gyilkoljon nyugodtan! Elévégre ez teszi azzá, aki :D

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más tészta a kettő, ha számlát hoznak nyilván nem esküszik vérbosszút az illető a postásra, viszont ha felbérelnek egy fejvedászt, aki lemészárolja a fél környéket, azért már annál inkább.

Én viszont pont nem a fejvadászon állnék bosszút (rajta is de az csak mellékes), hisz ő csak azt csinálta amit mondták. Inkább azon a ki felbérelte, hisz azt nem a fejvadász számlájára kell írni, ha valaki más holtan akar látni.

Bármikor kiszállhat, hanyagolhatja a háborót és elvonulhat egy félreeső helyre, tehát, ha bárkit is megöl, vagy kirabol, megfenyeget, az büntetendő és a Köztársaság törvényainek értelmében, és az enyhítőkörülmények figyelembevételével az egy életre való bebörtönzése igenis méltó bűntetés.

Ám ez csak egy rajzfilm, szóval szerintem hagyják békén és gyilkoljon nyugodtan! Elévégre ez teszi azzá, aki :D

A törvények szerint tényleg ez lenne a méltó büntetés, viszont akkor a szenátorok felének (a korruptabbiknak) is kijárna egy cella. Azt tudjuk hogy ekkorra már a ritka volt a becsületes politikus. És vannak még rosszabbak: akik a törvények kiskapuit kihasználva, tesznek tönkre több tízezer életet

Én még mindig erkölcsösebbnek tartom Bane-t a "kötelező rosszat", mint azokat a szenátorokat, akik mindent elkövetnek hogy a háború minél tovább tartson, hogy minél több bevételre tegyenek szert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, vannak rosszabbak is Cadnél, azonban csak ő van olyan helyzetben, hogy meg is kapja a bűntetését. A fejvadász - különösen egy háborúban - mindig is jelen van, mivel sok olyat is tesznek, amely az SW univerzumban szükségs bizonyos társadalmak működéséhez, ha nem így lenne már rég nem lennének. Ez viszont nem változtat a tényen, hogy amit ő csinál az roszz és ezért bűntetést érdemel, ezért használtam a méltó szót, mivel szerintem ha valaki pénzért gyilkol, legyen szó akárkiről, az megérdemli ha felelősségre vonják érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 5 hónappal később...

Nagyon örülnék, ha életben maradna, Hondo Onaka mellet az egyik legjobb karakter a TCWben. :clap:

 

Igen-igen! *__* Én is imádom mindkettejüket. Remekül ki lett dolgozva az őket körülvevő aura, a ruháik, Bane hajója, Ohnaka tanyája a Florrumon a zenével, a táncosnőkkel, az italozó kalózokkal... Á, zseniális! :)

 

A figura meg szenzációsan néz ki. De biztos egy vagyonba kerül. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 2 évvel később...

Cad Bane-t nagyon bírtam a Klónok háborújában. Engem egy vadnyugati cowboy-ra emlékeztet. :) Voltak elég érdekes epizódjai, nekem például az tetszett legjobban, amiben több jedi is próbálkozik rajta az elmetrükkökkel, de egyik sem jár sikerrel. Ezen nagyon meglepődtem. Egyetlen olyan szál volt, ami számomra kicsit érdektelen volt, mégpedig a negyedik évad végén levő szál. Nem tudom pontosan, melyik epizódok azok, de határozottan emlékszem, hogy Obi-wan bekerül valamilyen börtönbe beépített ügynökként, és Cad Bane-nek is fontos szerepe volt ezekben a részekben. Vagy nem jól emlékszem? :ohh: Valamikor újra kéne néznem a sorozatot, ha lesz rá időm. :D

Visszatérve Bane-re, egy kemény fejvadász, nálam Boba Fettet simán veri. Véleményem szerint a vörös szemei teszik igazán vaddá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, pontosan ezen lepődtem meg. Egyesével nem sikerült alkalmazniuk a jediknek az elmetrükköt, hárman is csak megkínozni tudták. Nem gondoltam volna, hogy pont rajta nem hatnak a jedi-trükkök.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, pontosan ezen lepődtem meg. Egyesével nem sikerült alkalmazniuk a jediknek az elmetrükköt, hárman is csak megkínozni tudták. Nem gondoltam volna, hogy pont rajta nem hatnak a jedi-trükkök.

Pedig tudva levő, hogy azok csak a gyenge akaratúakon hatnak. Bane nem ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.