Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Két snitt között, mi? Odaszalad a klón, Padmé felkel. Aztán kameraszög váltás, és abban az ezredmásodpercben gyorsan leadta az infót. :) (Amúgy szerintem valami olyasmi lehet a baki oka, hogy Lucas itt valamit megváltoztatott - a helyszínt, az előző jelenetet vagy a szöveget kurtította -, csak nem vette észre, hogy a szöveg benne maradt. Az ilyesmi megesik.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még előtte lehetett. De ez kb. annyira kardinális kérdés, mint hogy egy légy hova sz*rik. :)

Amikor Padmé ájult volt? Hát hogyne! Odaszaladt hozzá a klón, megsúgta neki álmában, aztán nyomait eltüntetve elszaladt, megvárta, míg Padmé magához tért, aztán visszaszaladt. :P:D

Persze, nem nagy baki, nem is véletlen, hogy tizennégy év után tűnt csak fel. Csak viccesnek találtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Én a megszokottnak megfelelően az előző filmek újranézésével hangolódom, és ma került sorra az ep2. Érdekes, hogy míg az ep7 csak annyit pluszt adott ehhez, hogy most eszembe jutott Ian Malcolm szava a The Lost World: Jurassic Parkból, vagyis "a tehetség mindig átugrik egy generációt, a gyerekei biztos jó fejek lesznek" - és hát így volt, Luke és Leia jó feje, Anakin "tehetsége" átugrotta az ő generációjukat, az unokában viszont már újra ott volt.

Na, addig az RO már most, hogy még nem is láttam, megdobta. Amikor feltűnik a Halálcsillag tervrajza, azonnal arra koncentráltam, aztán elkezdtek pörögni bennem az események, hogy innen hova jutunk. Hogy a TCW-ben elfogott Poggle-t a Halálcsillag megépítése miatt engedik szabadon. Hogy a Geonosist kiirtják amiatt az állomás miatt. Hogy Kallus a Geonosison válik árulóvá (oké, ez a Rebels hozadéka). Hogy hányan hoznak áldozatot azért, hogy ez a cucc végül felrobbanjon. És mi lesz még itt, ha már láttam is a filmet. Meg mondjuk olvastam a Catalystot. És milyen durva lesz holnap az ep3 zárójelenetét nézni. Eddig az ep4-hez kapcsolódott, most már az RO-hoz fog - és persze részben az ep4-hez. Fura lesz, ennyi év után beékelődik egy film az ep3 és az ep4 közé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Ma ez az epizód következett. Amikor annak idején, 12 évesen láttam a filmet, jó pár dologban az ep4 jutott eszembe. Például amikor a coruscant-i üldözés során Obi megjegyzi Anakinnak hogy: "Miért van olyan érzésem, hogy te leszel a végzetem? Vagy kronológiailag itt látjuk először Owent és Berut. Meg még a Jedi gyakoroló gömb... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Maratonom következő része A klónok támadása volt, melyet a Baljós árnyakhoz hasonlóan már hosszú évek óta nem láttam elejétől a végéig.

 

Azt a mindenit, micsoda nosztalgikus érzést keltett bennem a megtekintése! :D Rögtön eszembe juttatta a 2000-es évek elejét-közepét, amikor számtalanszor tettem be a DVD-lejátszóba ezt a filmet szombat esténként vagy délutánonként. De jó időszak volt az, annyira hiányzik. :cry:

 

Én alapvetően az eredeti trilógiát szeretem jobban, de ez nem azt jelenti, hogy a prequel trilogyt nem szeretem. A PT-t is legalább annyira kedvelem, hiszen én azon nőttem fel, de egy hajszálnyival talán mégis az OT áll hozzám közelebb, a karakterei miatt. :) Ebből a trilógiából amúgy az AOTC a kedvencem, és mindig is az volt. Szerintem mind közül ez a leghangulatosabb.

Amikor először megpillantottam Hayden Christensent, kissé húztam a számat. Annak idején semmi bajom nem volt vele, most azonban valahogy olyan nyikhaj, éretlen kis kölyöknek tűnt, de rövid időn belül hozzászoktam, és ismét nem volt semmi bajom vele. Nyilván nem egy Oscar-díjas színésztehetség, de szerintem Lucas nem nyúlt mellé vele kapcsolatban. Erre a szerepre szvsz megfelelt. Ha már Anakin Skywalkerről van szó, mindenképpen megjegyezném, hogy már ebben a részben megmutatkozott a sötét oldal iránti vonzalma - gondolok itt az Obi-wan iránt érzett gyűlöletére, a lázadozásaira, vagy a taszkenek legyilkolására. Illetve az is feltűnt, hogy Palpatine már ebben a részben szemezget vele - arra a jelenetre gondolok, amikor szó szerint úgy nyalizik neki, hogy csodálkozom, nem fullad meg a saját nyálában (olyanokat mond neki, hogy ő lesz a legjobb Jedi, stb.). :D 

Az animáció nagyon tetszett. Ahhoz képest, hogy 2002-es film, meglepően jó az animáció. Főleg Yoda, de az első epizódhoz képest szvsz Jar-Jar kinézete is rengeteget fejlődött. Volt viszont egy-két jelenet, ami nem lett olyan klassz. Például amikor Ani leesik a Naboo-n annak a disznószerű lénynek a hátáról; de a Dooku elleni ütközet során is volt valami furcsa megmozdulás, aminél húztam a számat, de most nem tudom felidézni.

A geonosisi csata még mindig kafa, az egyik kedvenc Star Wars-os csatajelenetem. A Battlefrontban imádtam azon a terepen játszani. :D Amit még kiemelnék, az a coruscant-i üldözés, illetve a csodás naboo-i táj. Ebben az epizódban elég jól eltalálták a bolygókat; szinte minden, a filmben szereplő planéta közel áll hozzám. 

 

Továbbra is csípem ezt a részt, és még mindig ezt tartom legjobbnak a PT-ből. Hatalmas élmény volt megnézni oly sok év után, igazi nosztalgiabomba volt. Egyszerűen nem tudok haragudni rá. Lucas korrekt alkotást hozott össze, úgy gondolom.

Hamarosan megnézem a CW-rajzfilmet, aztán jöhet a Revenge of the Sith. :) Azokat se mostanában néztem meg...

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ebből a trilógiából amúgy az AOTC a kedvencem, és mindig is az volt.

Nekem egy picivel, de elmarad az 1-től (talán azért is, mert az volt az első SW élményem), így a PT-ban nálam ez a "leggyengébb". Ettől függetlenül persze nagyon szeretem. Dooku és Jango karaktere nagyon bejön, az új fajok és helyszínek, a klónok, a háború kirobbanása és a sithek ármánykodása mind-mind remekül működnek. Nekem a fegyvert ragadó Yoda is tetszik a maga egyedi pattogós harci stílusával, az egykori tanítványával folytatott beszélgetése és Erőpárbaja szintén tök jó. De számomra a Dooku-Kenobi szóváltás is igencsak emlékezetes.

 

Negatívumnak leginkább a szerelmi szál megvalósítását tudnám felhozni. Nem magát ezt a motívumot, mert ez nagyon is fontos volt a történetben és a karakterek sorsát tekintve. Inkább az nem mindenhol tetszik, ahogyan ezt vászonra vitték, néha igencsak csöpögősre és kínosra sikerültek a jelenetek.

Anakin kapcsán mindig is nehezen jutottam dűlőre. Annyira irritált a karakter, hogy szinte minden megszólalásakor vártam, hogy valaki felképelje. Viszont ez alighanem koncepcionális és valamilyen szinten kell is, hogy hozzátegye a szereplőhöz a megfelelő pluszt, megalapozza a későbbi gondokat. Ilyen tekintetben erre inkább azt mondanám, hogy jól sikerült ábrázolni a tinédzseréveinek végét taposó Anakint (emiatt Haydenre is azt mondom, hogy jól teljesített), bár talán néha túltolták mennyire legyen idegesítő.

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az animáció nagyon tetszett. Ahhoz képest, hogy 2002-es film, meglepően jó az animáció. Főleg Yoda, de az első epizódhoz képest szvsz Jar-Jar kinézete is rengeteget fejlődött. Volt viszont egy-két jelenet, ami nem lett olyan klassz. Például amikor Ani leesik a Naboo-n annak a disznószerű lénynek a hátáról

Ilyen téren szerintem ez a rész lett a leginkább ellentmondásos. Az 1-et sokan szidják, de szerintem korát meghazudtolóan zseniális a CGI (már ami az benne ugyebár), a 3-ba pedig pláne nehéz belekötni. A 2 elég vegyes. A klónok például fantasztikusan néznek ki, a mai napig kifogástalanul festenek, ahogyan Kamino és lakói is, de pl. Yoda is több, mint rendben van. Ezzel szemben mondjuk Dex botrány, ill. a háttereknél is kilóg néhol a lóláb, mintha lelógnának róla a szereplők.

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

a Dooku elleni ütközet során is volt valami furcsa megmozdulás, aminél húztam a számat, de most nem tudom felidézni.

Azt a párbajt úgy gondolom, hogy eléggé félrevágták, amiatt lehetett olyan furcsa.

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ebben az epizódban elég jól eltalálták a bolygókat; szinte minden, a filmben szereplő planéta közel áll hozzám. 

Nekem ezen a téren Kamino a kedvencem. Szerintem parádésan eltalálták azt a helyszínt. De Naboo és Coruscant is új oldaláról mutatkozott meg, a Geonosis-sal pedig sikerült egy újszerű és egyedi sivatagbolygót behozni a képbe. Ez főképp azért fontos, mert számomra a Jakku és a Jeddha messze nem teljesít ilyen jól e téren. A 2-ben pedig konkrétan szerepelt is a Tatooine, így pláne hangsúlyos volt, hogy a Geonosis markánsan különbözzön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, pb69 írta:

Ezzel szemben mondjuk Dex botrány, ill. a háttereknél is kilóg néhol a lóláb, mintha lelógnának róla a szereplők.

Dex szerintem nem lett olyan vészes. Mármint a keze nem éppen a legjobb, de a feje és a teste szerintem elég korrektül lett megcsinálva.

57 perccel korábban, pb69 írta:

Negatívumnak leginkább a szerelmi szál megvalósítását tudnám felhozni. Nem magát ezt a motívumot, mert ez nagyon is fontos volt a történetben és a karakterek sorsát tekintve. Inkább az nem mindenhol tetszik, ahogyan ezt vászonra vitték, néha igencsak csöpögősre és kínosra sikerültek a jelenetek.

Anakin kapcsán mindig is nehezen jutottam dűlőre. Annyira irritált a karakter, hogy szinte minden megszólalásakor vártam, hogy valaki felképelje. 

Én nem igazán éreztem azt, hogy csöpőgösek lettek volna azok a jelenetek. Bár azt meg kell hagyni, volt egy-két kínosabb köztük.

Anakin tényleg néhol elég idegesítő volt a tenyérbemászó képével meg a folytonos nyafogásaival, de szerintem hamar meg lehet kedvelni. Nekem annak idején, gyerekként nem is volt vele különösebb bajom, csak most tűntek fel ezek a hisztijei igazándiból, de hamar túlléptem rajta. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2012. 10. 31. - 13:47, Dzséjt írta:

Viszont azzal a két átvágott jelenettel nem tudok megbékélni. Nem csak azért, mert felesleges és megtöri a jelenetek dinamikáját, hanem még mindig a trehányság mintapéldája lehetne.

Itt pontosan melyik jelenetekre célzol? 

Szerk.: Ja jól van, továbbolvastam a kommenteket. Így már tárgytalan. :) 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De igen. A TFA óta nem láttam prequelt.

 

@Donát neked régen ez volt a kedvenc részed. 

Most úgy érzem a III. mögött van. De a VIII-at is nehéz beilleszteni a sorba. Talán VIII-III-II de az is lehet, hogy III-VIII-II... :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A VB mai mérkőzései miatt majdnem elfeledkeztem írni a 2. részről, legalább egy kis véleményt. Még amikor csatlakoztam, az első rész értékelésénél megemlítettem, hogy akarok majd írni mindegyik filmhez egy rövid kis szösszenetet, hogy mit gondolok az adott filmről. Na a 2. részhez - és a 8. rész kivételével szinte mindegyikhez - azóta is tartogattam az irományomat. :D Viszont tegnap sikerült újból megtekintenem ezt a csodát - mert egyrészt tényleg az - haladok a kronológiai megtekintéssel.

 

A film felépítése, a különböző történetszálak vezetése, és ahogy ezek egy grandiózus fináléban összeértek nekem nagyon tetszett. Átéreztem Anakin fájdalmát anyja és Padmé miatt, Obi küldetésénél izgultam, a kaminoi harc újból elvarázsolt engem, annyira bejött az esőben verekedés. :D

Kamino már régen is a kedvenc bolygóim közé tartozott - na persze azért nem laknék ott, szigorúan csak túrázás szempontjából térnék a bolygóra :P - a film a nézése közben pedig mindinkább megerősített abban, hogy ez a bolygó az egyik, ha nem a legjobban sikerült idegen planéta az SW galaxisban.

Jango és Obi-wan harcára még visszatérve: bírom Obi-wan beszólását, amikor Jango esik lefele, és Obi "hozzá van kötve". :D Ebben a részben alapból Obi beszólásai tetszenek nekem a legjobban, amit a coruscanti üldözéskor is lenyom... haláli egy fazon. Ewan pedig brillírozik a szerepben.

Hayden szerintem jó választás volt Anakin szerepére, azt azért bevallom, nekem nem jön be a Padmés elbűvölős szövege - khm, homok - de ezt elnézem neki, mert a rész többi jelenetében egy nagyon jó Anakint látunk, aki szépen lassan sodródik le a jedik útjáról.

A végső percek - tkp. a geonosisi arénától egészen a végéig - a legjobb részei a filmnek + a coruscanti üldözés minden apropója. :) Itt még C-3PO ügyetlenkedése se zavart engem sosem, ha mondhatom, kellett bele egy kis humor is a droidok részéről. Dooku és a jedik párbaja pedig rendezésileg kiváló, Yoda fénykardpárbaja pedig lehet, hogy viccesnek tűnik, de nekem az ég világon semmi problémám nem volt ezzel.

A zene pedig... igen, az Across the Stars egy mestermű John papa részéről, ám vannak korábbiakból hozott művek is, amik persze nem rontanak az élményen, csak kicsit fájó, hogy nem dolgozott ezen - és a 3. rész zenéin - annyit, mint az ezt megelőző 4 alkotáson. :(

 

Összességében egy remek élmény volt újból megélni a klónháború kitörésének pillanatát, és az oda vezető utat. A film amúgy az egyik leggyönyörűbb az SW -k közül - ehhez szerintem csak a 8. rész tud felérni, sőt az meg is előzte nálam ezt egy hajszállal - igaz, van 1-2 jelenet, amik ma már furán néznek ki (Anakin lovaglása, a 3 jedi mester beszélgetése a jedi templom folyosóján) és a CGI picit mintha félrement volna, de ezek nüansznyi problémák, ettől még a film egy élő, szeretetteljes és egy igazán izgalmas Star Wars történet lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekesség ezen a képen, hogy van lövés nyom R4 előtt is. Ez gyakorlatilag lehetetlen, hisz Jango hátulról lőtte őket.

Nem elképzelhetetlen, hogy Obi-Wan az egyik kitérő manővere közben felhúzta a hajója orrát, ezzel felkínálva a lehetőséget arra, hogy Jango végigszántsa a hajója azon részét

 

És ha már a hibáknál tartunk, akkor egy asztromech droid már a méreteiből adódóan sem férne el a törsz azon részén, hacsak nem lógatja ki a lábait alul. A TCW-re át is tervezték a vadászt, és átrakták az asztromechet a törzs egyik vastagabb pontjára, a pilótafülke elé

Előtte:

Képtalálat a következőre: „star wars delta fighter”

 

Utána:

Képtalálat a következőre: „star wars delta fighter”

 

Szerk.: Csak nem tudom, hogy miért ilyen kicsiben rakja be a képeket, ha én rendes méretűekről raktam linket :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Érdekesség ezen a képen, hogy van lövés nyom R4 előtt is. Ez gyakorlatilag lehetetlen, hisz Jango hátulról lőtte őket.

Jango kétszer találta el Kenobit, közvetlenül egymás után. Egyszer R4 előtt, egyszer mögötte. Amilyen szögekben cikáztak, szerintem simán "realisztikus" a dolog. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

És ha már a hibáknál tartunk, akkor egy asztromech droid már a méreteiből adódóan sem férne el a törsz azon részén, hacsak nem lógatja ki a lábait alul.

Ez nem hiba. A sima Delta-7-esekben integrált asztromechanikai egység volt, vagyis csak a feje van a droidból a gépen. A Delta-7B-k lettek képesek egy egész asztromech befogadására.

 

A találat teljesen reális így a manőverezés közben. Az viszont már tényleg hiba, hogy a lövésnyomok máshol vannak a találat pillanatában és máshol azután.

 

16 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Szerk.: Csak nem tudom, hogy miért ilyen kicsiben rakja be a képeket, ha én rendes méretűekről raktam linket :hmm:

Azért, mert a wiki alapvetően átméretezett képeket használ, és a fórum ezt veszi át. A wikin rá kell kattintani a képre, majd a kép nevére, pl.: Jedi Starfighter EpII.png, ekkor a kép minden paramétere látható lesz, köztük az "original file" a kép alatt. Erre kell rákattintani és voala:

latest?cb=20150722030412

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért, mert a wiki alapvetően átméretezett képeket használ, és a fórum ezt veszi át.

OFF: De ha rámegyek, hogy "See the full size image" és ennek a linkjét másolom át (ami 930*680-ban jelenik meg a böngészőmben), akkor a fórum ezt a teljes méretű képet miért kicsinyíti le?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, a wiki valamiért így küldi át. Ez már a régi motornál is így működött. Ilyenkor kommunikálnak egymással a honlapok, és biztos van valami a wiki kódjában, ami utasítja a fórumot, hogy a kicsinyítést vegye át. Roppant bosszantó, de ez ellen nem lehet tenni tudtommal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fórum beállításai miatt is lehet. Van egy maximum mérethatár, amin túl a fórum automatikusan kicsinyíti a képet. 

 

A lövések pedig csak hátulról érkeztek. Felülről oldalról nem. Szerintem ezt elnézték de ettől még nem lesz gáz, csak érdekes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez biztos nem a fórum beállításai miatt van, mert itt szó szerint egy kisebb képet vesz át, átáll a link is, amit használsz. Ezt a wiki csinálja. Nagyon régi dolog. Nem a fórum méretezi át, hanem a link, amit beütsz, átáll a vignette.wikia.nocookie.net használt beállításaira (ez olyan, mint a youtube vagy a twitter, csak azokkal ellentétben a wiki hülye adatokat küld a fórumnak). És innét nézve, már az original sem akar rendesen működni, a wiki azt is felülbírálja.

 

A lövések hátulról érkeznek, de a Delta-7-es orra sosem volt teljesen párhuzamos a Slave I-gyel. Nézd csak meg a jelenetet kikockázva. Obi-Wan ide-oda tekereg, a Slave I bár mögötte van, néha kicsit fölötte, néha kicsit alatta, máskor kicsit mellette. A két hajó mindig bezár valamilyen szöget 0 és 90 fok között. Például ezen a képen, ami másodpercekkel a találat előtt van, remekül látszódik, hogy a Delta-7 felső részét érik a találatok, mert olyan szögben áll a Slave I-gyel.

ry2jbnK.jpg

 

És itt az R4 előtti találat, látható, hogy hátulról és felülről jött.

dmCoYj8.jpg

 

És a mögötte lévő találat is ugyanabból az irányból érkezett.

7dPkbZ9.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.