Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...
  • 11 hónappal később...
11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Elkészült az ep2-t pocskondiázó cikkem is. :D 

Nem tudom elhinni hogy ezt te írtad. Ez számomra nagyon quarroni szint. Ezt akár egy prequel hater is írhatta volna. A legnagyobb hibája hogy rettenetesen szubjektív. Ilyen alapon én is irhatnék róla valami nagy portálon. Mivel a PGO-on írtad azért szubjektívebb lehettél volna. Ha ez a személyes blogodon jelenik meg nem gond, de így nagyon gáz.

Szó szerint szemenköpted azt amit szeretk az EP2-ben. Pl a szerelmi szálat. Bírálod Aanakin udvarlását, de te sosem voltál olyan helyzetben. Csináld jobban. Könnyü iosztani az észt ha nem vagy abban a helyzetben.

Mindegy te vagy a megmondóember aki megmondja a tutit hogy kell tökéletesen élni és viselkedni. Szerencsétlen kifejezi az érzelmeit a homokkal? Suta és idióta.

Hisz te a magasságokba emelt Dzséjt profibban kiviteleznéd.

Komolyan ember neked létemeled a másik ember totál hülyének nézése( kb egy hete itten) .Aki nem ezt látja vagy véleményezi azt hátravinni és agyonlőni. Próbálj egyszer emberként gondolkodni és ne valami technokrataként.

Mi emberek érzelmi lények vagyunk. A legfontosabbak az érzelmek. Ha nem megy akkor embernek se hívhatjuk magunkat.

  • Nem értek egyet 1
  • Szomorú 2
  • Meglepő 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem eléggé félreértelmezted a cikket, mert ez alapvetően egy dicsérő írás. Persze van benne amivel én se értek egyet, pl. Dooku és a klónok kérdése. Miért kellene mindent egy filmben megválaszolni? Ha ez erőssége az új részeknek akkor a régiekben miért hiba? De ezt leszámítva jó írás és Dzséjt a végén le is szögezi:

 

"Persze nem is törekszem erre, hiszen a Star Wars-ról sosem tudnék objektíven írni, A klónok támadásáról meg pláne nem. 2002-től 2017-ig ez volt a kedvenc Star Wars filmem, sőt talán a kedvenc filmem..."

 

A Quarron szinttől meg pláne olyan távol áll, mint Makó Jeruzsálemtől. Komolyan azt gondolod, hogy Dzséjt, a fórum adminja fikacikket tesz közzé egy SAGA filmről? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem jó írás lett, mind a pozitívumokkal mind a negatívumokkal egyetértek. Bár nekem csak 2002 és 2005 között volt a kedvenc Star Wars filmem.

Most már teljesen más lenne a sorrend. 

 

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze van benne amivel én se értek egyet, pl. Dooku és a klónok kérdése. Miért kellene mindent egy filmben megválaszolni? Ha ez erőssége az új részeknek akkor a régiekben miért hiba?

Az a baj, ahogy ezt Dzséjt is írta, hogy ez a következő filmben sem került elő. Jó, hogy most már legalább kánon szinten ez ki lett bontva, de csak a 2. legjobb megoldás lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem az is felmerült, hogy Frenkie szarkasztikus próbált lenni... nem tudom. Fura volt ezt olvasni tőle. Az ep9 Ki mit vár a filmtól topikban és érdekes beírása volt kb. akkor, amikor ezt ide beírta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szomorú, hogy megint itt járunk... :roll: :facepalm:

Mondjuk ez a "Quarren szint" megjegyzés, ez szíven ütött. Ezért azért, drága Frenkie, elmehetnél oda, ahová gondolom. És ha már ott vagy, csináld meg magaddal azt, amit gondolok. :angry: Arra számítottam, hogy ezekért a cikkekért kapok savazást, de vadidegenektől nem érdekel. Kár, hogy egy barátom is beállt a kődobálók közé... És én még azt hittem, jót teszek azzal, ha pozitívan írok az ep9 előtt a régi filmekről... :( 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem tudok ilyen korlátozásról, de néha vannak furcsaságai a PGO-nak. Milyen néven regeltélt? Ránézek.

HououinKyouma :D bár igazából már mind1, írtam egy hosszú kommentet az egyik tagnak, aki valami olyasmit írt, hogy ott elvesztett téged, amikor kijelentetted, hogy az Utolsó Jedik a kedvenced :D aztán kiírta nekem, hogy "Ehhez a funkcióhoz nincs jogosultságod, próbáld újra 2020.03.08-án" :roll: ez meg úgy felhúzott, hogy kitöröltem az egész kommentet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Dzséjt nagyon mély lelki válságba fog kerülni, amiért egy büdös gyökér olvasót elvesztett. :D Mondjuk ott a négy hozzászólásból három a szokásos agyatlan f@szság. Kár volt beleírni a TLJ-t mert a sok hormonzavaros máris csak azzal foglalkozik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kár volt beleírni a TLJ-t mert a sok hormonzavaros máris csak azzal foglalkozik. 

Felkavarja az állóvizet :D vajon mit fognak kapni a TLJ-s cikket olvasva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

HououinKyouma :D bár igazából már mind1, írtam egy hosszú kommentet az egyik tagnak, aki valami olyasmit írt, hogy ott elvesztett téged, amikor kijelentetted, hogy az Utolsó Jedik a kedvenced :D aztán kiírta nekem, hogy "Ehhez a funkcióhoz nincs jogosultságod, próbáld újra 2020.03.08-án" :roll: ez meg úgy felhúzott, hogy kitöröltem az egész kommentet

Hm... Rád néztem, de nincsenek korlátozások. Mondjuk, azt hozzá kell tennem, hogy a PGO kommentrendszere egy kalap sz*r. Nem azért van annyi hír alatt 0 hozzászólás, mert nem olvasnak minket, hanem mert iszonyú körülményes a kommentelés, és fifti-fifti, hogy sikerül - és ha sikerül, még akkor is van esély arra, hogy kétszer-háromszor is elküldi. De azért jelentem a vezetőség felé, mert ha ez a három hónapos korlát másnál is van, az nem kóser.

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem Dzséjt nagyon mély lelki válságba fog kerülni, amiért egy büdös gyökér olvasót elvesztett. :D Mondjuk ott a négy hozzászólásból három a szokásos agyatlan f@szság. Kár volt beleírni a TLJ-t mert a sok hormonzavaros máris csak azzal foglalkozik. :D

Annyira, de annyira megviselt, hogy már majdnem beírtam, hogy egyrészt, akkor nem neki szólt a cikk, másrészt, nem fog hiányozni. Aztán rájöttem, hogy üzleti szempontból talán nem szerencsés ilyet írni egy olvasónak. :D

Amúgy a legmeglepőbb számomra, hogy eddig többen reagáltak a két cikkre pozitívan, mint negatívan, a Facebook a többség azt írta, hogy semmi gondjuk az ep1-gyel, van, akinek egyenesen a kedvence. Sőt az egyik olvasónk Facebookon meg is keresett, hogy elmondja, mennyire tetszett neki a cikk és ő is nagyon szereti az SW-t, pedig túlvan az 50-en, és gyerekként a moziban láttaz ap4-et, és szegényebbek lennénk az új filmek nélkül.

Az ep2-nél is többen jelezték, hogy nekik is a kedvencük.

Szóval nekem az az érzésem, hogy azért nem halljuk a sok pozitív hangot, mert kevés a pozitív hangvételű cikk. Minden hír és cikk arról szól, hogy mennyire sz*r ez meg az a rész, ez meg az a trilógia. Online újságírói szempontból érthető, ez az, amire jönnek a habzószájú fröcsögők, nő a látogatottság, és mivel ezek a hígvelejűek még kommentelnek is, az oldalon tartózkodás ideje is nő, aminek hála meg több pénzt lehet kérni az oldalra kipakolható reklámokért. Csak sajnos a másik oldal meg az, hogy ez a sok fekáliaautomata így önigazolást nyer, eltorzul a filmekről alkotott kép, és azok, akiknek tetszett, meg nem mernek hozzászólni, mert ja, én sem szívesen kommentelek be egy "ez a film 12 éven aluliaknak való" és egy "hülye, akinek ez tetszik" közé egy pozitív értékelést. (Helyette 4-5 oldalas cikket írok a PGO-ra. :D )

Ezért is jó, hogy van ez a fórum, ahol megszólalhat az, akinek tetszenek az új filmek, mert alapvetően nagyon-nagyon pozitív a fórum közössége az SW-vel szemben. És remélem, ezen az ep9 sem fog változtatni.

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Felkavarja az állóvizet :D vajon mit fognak kapni a TLJ-s cikket olvasva?

Valószínűleg semmit, mert csak azokról kell írnom, amikről még nincs cikk a PGO-n. De anno az ep8-as kritikánk meg is kapta a magáét, mert a fene bele, az is pozitív lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sőt az egyik olvasónk Facebookon meg is keresett, hogy elmondja, mennyire tetszett neki a cikk és ő is nagyon szereti az SW-t, pedig túlvan az 50-en, és gyerekként a moziban láttaz ap4-et, és szegényebbek lennénk az új filmek nélkül.

Az ep2-nél is többen jelezték, hogy nekik is a kedvencük.

Ide is lehetne irányítani őket. :P  ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ma megnéztem ezt is 4k-ban. Hát... Ezt a filmet néztem volna még. De lássuk :

Anakin felnőtt, de egyrészt hatalmas benne az erő, ügyes harcos, remek pilóta, másrészt pedig rendkívül arrogáns, önfejű és  öntelt. Nem jó kombó, az egyszer biztos. 

Nagyon nagy szerencse, hogy jött a TCW, mert az a sorozat igencsak árnyalja az összképet és végső soron szerethetővé teszi a karaktert, sőt, néhol még azonosulni is tudok vele. De a mostani viselkedése egyenes út a sötét oldalra. 

A szerelmi szál nem a szívem csücske, de segít Anakin jellemfejődését megérteni. Anyja halála után a szerelmét nem akarja meghalni látni, ezért megtesz mindent, szó szerint, elmegy a végsőkig. Na, de ez inkább már a következő epizód témája. 

Palpatine zseniálisan kavarja a szálakat. Csak sikerül kirobbantania a polgárháborút, így a zavarosban is könnyebben halászhat. Őstehetség az öreg. :) Ha a jedi rend felöl nézem, vésztjósló időszak veszi kezdetét. Tapintani lehet azt a sötét ködöt, amivel Palpatine cselszövései fedik el a jövőt. Immáron világos, hogy a Köztársaságnak vége van. Az viszont érdekes, hogy Dooku miért mondta el Kenobinak a teljes igazságot? Talán úgy gondolta, hogy Kenobi mellé áll és ketten legyőzik Palpatine-t, majd együtt uralkodnak? Nagyon félre ismerhette Kenobit, az biztos. Ezt inkább Anakinnak kellett volna elmondania. 

A Kamino és a Geonozis két nagyon különös világ, aminél csak a lakói különösebbek. Micsoda kontraszt, a steril, világos színekkel, letisztult formákkal operáló klónozók és a geonozisi ipari, sötét, füstös világa között. 

Egyik egy magas, elegáns karcsú lény, a másik meg egy randa rovar. Pedig alapjáraton egyik népség sem jó vagy gonosz.

A zene csúcs, Williams élete egyik legjobbját nyújtotta. És talán az egyik legszebben fotózott film a saga történetében. 

Összességében ez egy nagyon jól sikerült folytatás. A 4k verzió ráadásul csodaszép is. 

 

 

Szerkesztve: - cyrano
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku azzal szerintem tesztelte a Jediket, hogy mennyire "vannak képben". Hát mint kiderült semennyire. Még a bölcs Kenobi is olyan vak volt, mint ide Nagykáta. Ő sem volt mentes a mindent átszövő dogmáktól, amik gúzsba kötötték a Jedi rendet. 

 

Palpatine kapcsán pedig csak egy idézet:

"Le kell szögeznem, heves ellenérzéssel fogadom el ezt a megbízást. Hiszek a demokráciában, hiszek a Köztársaságban!"

Imádom az Öreget! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Palpatine kapcsán pedig csak egy idézet:

"Le kell szögeznem, heves ellenérzéssel fogadom el ezt a megbízást. Hiszek a demokráciában, hiszek a Köztársaságban!"

Imádom az Öreget! :D

És az a ködös tekintet közben, szegényem majd elsírja magát azon, hogy teljhatalmat kapott  :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Én már 2002-ben észrevettem. :lol:

 

Egyébként van olyan, hogy a mai napig veszek észre újdonságokat pl. a New Hope-ban. Pedig az se mai film már. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Folytattam a Sagát! Ha nem lenne a The Last Jedi, valószínűleg még mindig az Attack of the Clones lenne a kedvencem. Annyira be tud rántani ez a mozi a messzi-messzi Galaxisba, hogy ihaj. Ráadásul ehhez már rendesen hozzápakolt az ep9 is. Először is ebben jelenik meg a klónozás és a genetikai manipuláció, ami nem csak Palpatine feltámadásának egyik záloga, hanem lényegében Rey létezésének is az alapja.

A másik nagyon fontos elem, hogy időrendben ez az első film, ami megmutatja, hogy a Star Wars világában a halál után is van létezés, pláne az Erőhasználók számára, így az elmúlásra nem lehet ugyanúgy tekinteni, mint a mi világunkban, ebben az univerzumban a szellem/lélek/tudat létezhet a test nélkül. S ily módon Qui-Gon kiáltása az Erő honából már nem csak a későbbi Jedi szellemek, de Palpatine feltámadásának is alapot jelent.

A harmadik pedig az, amit már a párhuzamos összeállításomban is említettem: Shmi halála. Egész pontosan az, hogy Anakin nem tudta megmenteni. Ez a jelenet már régen is szívszorító volt, de az ep9 után még inkább azzá vált. Anakin tehetetlenül nézi végig, amint édesanyja életét veszti a karjaiban, és én közben nem tudtam nem arra gondolni, hogy 50+ év múlva az unokája egy hasonló helyzetben meg tudja menteni a szerettét. Persze, ez olyan áldozattal jár, amit szerintem Anakin ekkor még nem lenne képes meghozni, sőt szerintem az anyja sem akarná, hogy meghozza. Ennek ellenére, amikor azt mondja Anakin Padménak, hogy nem állt hatalmában megmenteni az anyját, az embernek óhatatlanul eszébe jut, hogy talán a Jedi Templom archívumának mélyén ott van ugyanaz a tudás, amivel Rey és Ben Solo megmentik egymás életét - a tudás, amivel Anakin megmenthetné Padmét.

Csak abban az archívumban már annyi tudás van felhalmozva, hogy valószínűleg a Jedik a javukat el is felejtették. Nem használni, azt is, hogy ilyen tudás létezett. Rey is csak azért tudta meg, mert egy ősi fában talált néhány poros könyvet. És ez máig egy óriási húzása az ep8-nak: az ep2-ben a Jediknek ultramodern, hologramokkal meg képernyőkkel kikövezett, holokronos széffel felturbózott könyvtáruk van, és még egy nyíl hegyét sem tudják kideríteni, addig az ősi Jedik megelégedtek pár könyvvel. És míg Obi-Wannak a hatalmas archívum ellenére szakácsoktól és gyerekektől kell útmutatást kapnia, addig Rey egy kis olvasással életet menthet és rég halott Jediktől kérhet segítséget.

Jocasta Nu arrogáns kinyilatkoztatása, hogy ami abban az archívumban nem található meg, az nem létezik, pusztán az ep2-ben látottak alapján is bicskanyitogató volt, de az ep8-9 után legszívesebben szájon vágnám a pökhendi vénasszonyt.

A film vége pedig szintén párhuzamba állítható az ep9-cel, de akár az egész ST-vel is, ugyanis az ep2 végén is felemelkedik és rázúdul a Galaxisra Palpatine titkos hadserege, és az ep7-9-ben is ez a helyzet. Az Első Rend sokáig titokban létezett, a Végső Rend meg csak a végén mutatta meg magát. A Palpatine szeme láttára felemelkedő Acclamatorok, fedélzetükön a klónosztagosok légióival hátborzongató előképei az exegoli pusztából felemelkedő Xystonokkal, ami gyomrában sith-osztagosok légiói várják, hogy rázúduljanak a Galaxisra. Ráadásul a Sith katonák, akárcsak az Első Rend rohamosztagosai ugyanúgy születésüktől harcra lettek nevelve, mint az eme részben megjelenő klón katonák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Szerintem sztorira ez a legjobb, ha csak így leírod, de megvalósításban messze nem a legjobb.  Szerintem, a film legnagyobb erőssége Jango, illetve Obi-Wan. 

Tök jó, ha csak kis időre, de belecsöppenhettünk Coruscant mindennapjaiba, na jó igazából az egész SW-be.

A Kamino bolygó és az itt játszodó jelenetek, nagy kedvenc az Obi vs. Jango ami szerintem, a PT egyik, hanem a legjobb 1v1-es jelente és utána volt vízhangja szeizmikus töltet formájában, egy profi hangberendezéssel el se képzelem, hogy mekkorát szól.

A Geonosisi aréna, pedig felteszi az i-re a pontot, ezt látni kell, ezt nem tudom leírni.

Tetszett, de azért vannak hibái. Egy 3-as se, nem jobb, se nem rosszabb.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2020. 05. 19. - 22:22, Dzséjt írta:

Persze, ez olyan áldozattal jár, amit szerintem Anakin ekkor még nem lenne képes meghozni, sőt szerintem az anyja sem akarná, hogy meghozza.

Na igen, ez érdekes kérdés mennyit ért volna meg Anakinnak a szerettei, jelen esetben édesanyja megmentése. Úgy gondolom, hogy saját magát tuti nem áldozta volna fel sem Shmiért, sem Padméért, sem senki másért. Ez nála még legalább évtizedekig nem opció. Mindig is úgy éreztem, hogy Anakinnak nem a másik fél miatt lett volna fontos megmenteni az életüket, hanem saját maga miatt. Nem az volt, hogy szerette annyira a másikat, hogy ne hagyja meghalni, hanem szerette annyira a másik által számára szerzett boldogságot, hogy ne hagyja, hogy elveszítse ezt. Ahogyan tökéletesen fogalmazott Padmé kapcsán a 3-ban: nem tudok nélküle élni. Nem az a fontos, hogy Padméval mi van, csak a saját boldogulása.

Ráadásul szerintem Anakin soha nem is volt, és nem is lett képes olyan áldozat meghozatalára, mint Ben. Luke megmentésénél nem tudom mennyire volt egyértelmű számára, hogy ezzel ő is meghal, még abban sem vagyok biztos, hogy egyébként a fizikai sérülései önmagukban menthetetlenné tették volna. De még ha szándékosan vállalta is a halált, hogy megmentse fiát, ott már egy ezer sebből vérző fizikai és lelki roncs volt amúgy is. A mestere nyíltan elárulta, Luke legyőzte párbajban, a Birodalom a megsemmisülés határán volt, Anakin meg egy brutális háborús bűnös volt. Minden el volt ott már cseszve, semmi értelmes nem nézett ki Anakinnak. De erős kérdés, hogy vajon megszületett volna-e ez az önfeláldozás, ha egy fiatalabb, egészségesebb, potensebb Anakinnak (mint pl. Ben) kell meghoznia.

2020. 05. 19. - 22:22, Dzséjt írta:

talán a Jedi Templom archívumának mélyén ott van ugyanaz a tudás, amivel Rey és Ben Solo megmentik egymás életét - a tudás, amivel Anakin megmenthetné Padmét.

2020. 05. 19. - 22:22, Dzséjt írta:

Csak abban az archívumban már annyi tudás van felhalmozva, hogy valószínűleg a Jedik a javukat el is felejtették. Nem használni, azt is, hogy ilyen tudás létezett.

Bár valószínűsíthetően a diádnak masszív köze volt ahhoz, hogy Ben meg tudta menteni Rey-t, így erősen kétséges, hogy az archívumban meglett volna az a tudás, amivel ez Anakinnak sikerülhetett volna Padmé kapcsán. Arról nem is beszélve, amit az előbb fejtegettünk, hogy egy olyan megoldás, amely keretében Anakin saját maga feláldozásával menti meg a lányt, nem is lett volna opció számára, ő egyértelműen nem ezt akarta elérni.

2020. 05. 19. - 22:22, Dzséjt írta:

És míg Obi-Wannak a hatalmas archívum ellenére szakácsoktól és gyerekektől kell útmutatást kapnia, addig Rey egy kis olvasással életet menthet és rég halott Jediktől kérhet segítséget.

Dex előéletét nem ismerjük, de aligha egy sima kocsmatulajdonos vagy szakács. :D A gyerekek pedig jedik voltak, szóval a "felfedezés" azért belülről érkezett. Az meg nemigen felróható az archívumnak, hogy kitöröltek belőle dolgokat. Rey se lett volna beljebb a könyvekkel, ha a releváns oldalakat vki korábban kitépkedte volna belőle. :P 

Abban persze komoly igazság van, hogy egy akkora tudásbázist, mint a jedi archívum, már egyszerűen lehetetlen olyan szinten kezelni, hogy minden tudás a megfelelő pillanatban a megfelelő emberhez eljusson. Ilyen téren is igaz, hogy a kevesebb néha több, hiszen pár könyvet még egy ember is át tud látni, tökéletesen ismerni, elsajátítani a benne rejlő praktikákat. Így persze a tudásanyag összehasonlíthatatlanul kevesebb, viszont ezen kicsiny szelet ismerete sokkal átfogóbb és teljeskörűbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Durva ezt a filmet a Bad Batch után nézni. Valahol ez a szép a Star Warsban, minden egyes új elem megújítja kicsit a régieket. Itt ez a lassan 20 éves film (20 éves, bassza meg!!!!), és már az új gondolatokat idézet elő, hogy Dex megemlítette Obi-Wannak Kaminót. E sorok írása közben meg megérkezett Obi-Wan Kaminóra, és találkozott Taun We-vel és Lama Súval. És még így is, hogy csak fél füllel hallgatom munka mellett, megborzongok, hogy ettől a jelenettől hová jutunk. Hogy Taun We-t egy olyan karakter öli meg egy 19 évvel későbbi animációs sorozatban, akit 17 évvel e film után mutattak be egy élőszereplős Star Wars sorozatban. Csak eme egy jelenet felidézi benne a Bad Batch-et és a The Mandaloriant. És a város látványa... Eddig sem vidultam, amikor Kamino megjelent, de a Bad Batch után szinte síri hangulat uralkodott el rajtam. Ahogy Obi-Wan ugyanazokat a helyeket szemlézi, amik a megsemmisülés előtt üresen konganak. Jujj! "A Sötét Odlal mindent ködbe burkol" - mondja Yoda a film elején, és 21 évvel később ez még inkább kézzelfogható. Már nem csak a Birodalom elmesélt borzalmai lebegik körbe, már láttuk ezeket a borzalmakat.

Apropó, a filmben nem messze Tipocától látni egy másik várost is. Szóval szerintem a Birodalom nem állt meg ott. Már csak azért sem, mert nem maradhatnak szemtanúk.

 

Az meg külön poén, hogy az ehhez a filmhez kitalált Nala Se, akinek még a CGI modellje is elkészült (bár ekkor még Ko Sainek hívták), végül kimaradt a filmből, de mostanra a kevés még életben lévő kaminoi közé tartozik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.