Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Engem JarJar eddig sohasem zavart.De hála Quarronnak és a többieknek megutáltam.Meg a klónok se a kedvenc filmem már.

Mostis mekkora OFF topicot csinált Loder

 

Na akkor mostantól hivatalosan is elvagy tiltva az sw.hu fórumtól. Egy minimum két hónapos Saga fórum terápián fogsz részt venni és csak azokat olvasgatod, hogy milyen jók és szépek az új részek. A kúra addig tart, amig az ep.2-öt minimum a második legjobb SW-nek el nem könyveled :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki felteszi ezt a kérdést akkor az nem érti a Star Wars lényegét, az összefüggéseket.Tudniillik ez egy Star Wars-t értő és szerető ember számára nem kérdés. Persze én is vitatkozom ott velük, de engem szórakoztat.

 

Így van. Magától értetődő dolgokon szöttyögnek napokig. Azzal a megközelítéssel évmilliókig lehet rádódni azon, hogy "a homok mindenhova behatol" és mégis mindig oda fognak kilukadni, hogy ez nyálas.

Az, hogy nem tudnak kikeveredni a körforgalomból valahol tényleg szórakoztató. Mint a pankráció. :D :vfuckoff:

A prequel átiratok mókásak :) , időnként majd lefordultam a székről, :) annyira. Kár, hogy a meg nem élésből és nem az átélésből születnek. Azt hiszem felnőttek és ezért nem megy nekik. Lehet, hogy megtévesztés és valójában szeretik, csak imádnak vérre menő vitákat folytatni.:39:

 

Na de, rátérve a témára.

Az EP2 szerelmi szála eleinte nekem is idegenül hatott. Az egész túl intim volt a megszokott SW-hez. Ebben a részben, olyan dolgokat és úgy tudunk meg erről a világról és a szereplőkről, amelyek felszínesnek, giccsesnek tűnhetnek, mégis a mélységet adják.

Most azt mondom, minden a helyén van és pont úgy "élhető", ahogy van. Ha nem lenne tehenegelés, meg kandalló, meg gyümölcsreptetés, (meg homok) nem lenne kerek az egész történet. És kifejezetten jó, hogy nem a Leia-Han szerelmi szál klónját látjuk. Ily értelemben nem találó a cím ( A Klónok támadása), ugyanis ez a rész akarja a legtöbb új(szokatlan) dolgot lenyelettetni velünk.

 

Anakin és Padmé kapcsolata gyönyörűen le van vezetve szimbólumostul, mindenestül, bár Padmén nem érzem a szerelmet. Kicsit olyan merev, egészen a vallomásig, ami szinte a semmiből tör elő és én is meglepődök nemcsak Anakin. :o

 

Ami még mindig kicsit zavar az EP2-ben, hogy itt-ott az akció, ritmusváltás ugyan, az én érzékelésem szerint mégis lassít. Az akció nem sodor magával, ami a dolga lenne. Amikor felpörög, nekem is fel kéne pörögnöm, de valahogy... nem tudom jobban elmondani.

Az Obi-van egyedül vs Jango Fett részekre gondolok. Pedig a párbeszédek amiből kibontakozik…

- értik a dolgukat, ebben biztos lehetsz

- majd meglátjuk

zseniális. :41: És tényleg érti a dolgát a pasi. Obi-van néhol kicsit ügyettelennek látszik ellene, annyira.

 

Mindezek ellenére a történet sodrása, olyan meglepiket rejteget, amit még sokszori megnézés után is csak csomagolok kifelé. Erre mondják a „szakértők”, hogy zavaros. Remek, mivel pont ilyen zavaros és egyre zavarosabb időket él meg ekkor a galaxis. Zavar támad a megértésben, mert sok mindenre nem derül fény és így mi is vakarhatjuk a fejünket, mint a Jedi-tanács. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kifejezetten jó, hogy nem a Leia-Han szerelmi szál klónját látjuk.

 

Nem is lehetett olyan, mint az övék, mert ez egy kamasz szerelem, az meg egy 30-as macsó és egy csípősnyelvű nem könnyen kapható nő.

 

Sokat számít, hogy korban sokkal közelebb állnak egymáshoz Padmé és Anakin, mint Han és Leia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azért imádom én is az Ep 2-öt mert nagyon jól kidolgozott története van ,amin lehet agyalni, gondolkodni.Nem csak az van, hogy van a Jó meg a Rossz.Kicsit árnyaltabb a kép.Gyömnyörü film egy gyönyörü és sajnos tragikus szerelemmel.A zene fantasztikus, főleg az Actross the Stars.Mindig elérzékenyülök ha hallom.Kitünő karakterek(Dooku, Jango).Mi kell még emberek?Pár üveg sör a filmhez meg egy pizza aztán mehet a play.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is lehetett olyan, mint az övék, mert ez egy kamasz szerelem, az meg egy 30-as macsó és egy csípősnyelvű nem könnyen kapható nő.

Sokat számít, hogy korban sokkal közelebb állnak egymáshoz Padmé és Anakin, mint Han és Leia.

 

Valóban nem lehetne olyan, nagyon más karakterek, annak ellenére, hogy Padmé is és Leia is politikus...Han és Anakin ég és föld.:twisted: :)

 

Én inkább a szál történetbe való beágyazására gondoltam.

Han és Leia sosem kapta meg a lehetőséget, hogy elvonulva elmerüljenek egymás társaságában és csak úgy legyenek, távol minden nyüzsgéstől, harctól, politikától. Amikor szinte kettesben vannak, akkor is mindig ott van velük a "munka" élőben, nemcsak egy távoli témaként.

Enélkül az elvonulás nélkül Padmé nemigen oldódna fel, akármennyire nyomul Anakin. Így szinte észrevétlenül kerülnek közel egymáshoz, mert nincs más csak ők és a Naboo-i környezet, ami szinte Padmé tükörképe (vagy fordítva). Leiának sosem látunk ennyire bele a világába, mintha nem is lenne magánélete és Organaék halálával még azt is elveszti ami volt.

 

Szóval lehetne hasonló, hogy kalandok közepette és nem a kalandoktól távol, csak úgy sokkal tovább tartana, s talán mindketten beleőrülnek, nemcsak Anakin. Állandóan kerülgetnék egymást és sosem csapnának a lecsóba. Vagy szakadáshoz vezetne, mert a magánélet és a munka közti választásra jobban rá lennének kényszerítve.

Anakinnak, pedig más úton kéne egyensúlyt hoznia… :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

picit bánt, hogy az Anakin és Dooku közti párbajban a villogós rész helyett nem egy szép Gillard féle koreográfiát látunk.

 

Az avillogós rész az egyik legnagyobb ötlet az AOTC-ban :) Nekem nagyon tetszik, ahogy csak a fénykard által megvilágított arcokat látjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

.Mi kell még emberek?Pár üveg sör a filmhez meg egy pizza aztán mehet a play.

 

Én teára szavazok és társakra akik szintén szeretik. A környezetemben a Jedi mellett ez a rész a legkedveltebb.

 

Sajnos nekem nincsenek rajongó barátaim.Megnézik eljönnek velem, örülnek neki, hogy én élvezem, de ennyi.Egyszer megnézik aztán annyi.Most pl sok barátom azért nézte meg az EP 3-at mert én elötte egy hónapig nyomtam nekik, hogy ez lesz az évezred filmje.Ha buli volt állandóan a Star Wars-ról beszéltem nekik.Aztán megnézték, és tetszett nekik.Sőt a volt angoltanárnőm csak ezt a részt látta.A többit nem.De tetszett neki.

Úgyhogy nekem marad a sör.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgyhogy nekem marad a sör.

 

Nekem is, vagy a bor :) Nem vagyok alkoholista, de SW film alatt igen jótékony hatást fejtenek ki ezek az italok :)

 

Tudtam, hogy te vagy az én emberem.Én sem tartom magam nagy piásnak, hétvégi bulikon néha felöntök a garatra azt annyi.Star Wars alatt emg van egy hangulata a sörözésnek.Persze mértékkel iszom, mert milyen lenne már mondjuk, a Darth Maul vs Obi-Wan párbajt félrészegen bámulni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem nincsenek rajongó barátaim.Megnézik eljönnek velem, örülnek neki, hogy én élvezem, de ennyi.

Úgyhogy nekem marad a sör.

 

Hát én nem is a barátaimmal nézem. Azaz a barátnőmet jól belehúztam a csőbe. Ezt a részt már meg se nézte az első után. Miután elvittem a 3.-ra lepetézett, és szerette volna látni :)

 

Ja és a család: én a családdal nézem. A húgomnak ez a kedvenc része és minél többet nézem nekem is egyre jobban tetszik. Már utolérte a Birodalmat nálam. Anyuval is sikerült megkedveltetnem, úgyhogy hetente legalább egyszer benyomjuk a videóba :?

 

Már önmagában részegít, nem kell ide sör! Amúgy is csak a puerto ricoi rumot szeretem :)

 

Egyenleg: rendkívül jó ez a rész újranézhetőség szempontjából... :?

Az aggályoskodásaim ellenére is 5-ös. :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én SW alatt jórészt semmit sem fogyasztok. Előtte igen, utánna igen, alatta nem. Akkor minden figyelmem a filmé. Én ha nézem vagy magamban, vagy anyám társaságában, akivel sokat szoktam az SW filmekről beszélgetni. Apám mindig bealszik rajta, a húgom meg zajong a hangosság miatt... a haverjaim közt meg egy nagy SW fan sincs Szóval nézem magamban, vagy édesanyámmal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én SW alatt jórészt semmit sem fogyasztok. Előtte igen, utánna igen, alatta nem. Akkor minden figyelmem a filmé. Én ha nézem vagy magamban, vagy anyám társaságában, akivel sokat szoktam az SW filmekről beszélgetni. Apám mindig bealszik rajta, a húgom meg zajong a hangosság miatt... a haverjaim közt meg egy nagy SW fan sincs Szóval nézem magamban, vagy édesanyámmal.

 

Én a tesómmal szoktam nézni a prequelleket (feltörekvő generáció, még csak 8éves), a classicot meg azzal a haverommal, akivel a premieren is voltunk. _Ő inkább classic rajongó, viszont az EpIII a kedvence lett!:)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos nekem nincsenek rajongó barátaim.Megnézik eljönnek velem, örülnek neki, hogy én élvezem, de ennyi.

Úgyhogy nekem marad a sör.

 

Hát én nem is a barátaimmal nézem. Azaz a barátnőmet jól belehúztam a csőbe. Ezt a részt már meg se nézte az első után. Miután elvittem a 3.-ra lepetézett, és szerette volna látni :)

 

Ja és a család: én a családdal nézem. A húgomnak ez a kedvenc része és minél többet nézem nekem is egyre jobban tetszik. Már utolérte a Birodalmat nálam. Anyuval is sikerült megkedveltetnem, úgyhogy hetente legalább egyszer benyomjuk a videóba :)

 

Már önmagában részegít, nem kell ide sör! Amúgy is csak a puerto ricoi rumot szeretem :evil:

 

 

 

Egyenleg: rendkívül jó ez a rész újranézhetőség szempontjából... :D

Az aggályoskodásaim ellenére is 5-ös. :41:

 

 

A családomat abszolút nem érdekli a Star Wars.Mindenkinek közömbös rajtam kivűl.

Van aki colát iszik alatta én sört szoktam, mértékkel.Max 2 üveg a film alatt.Ha a moziba be lehetne vinni a sört, és nem kéne tőle sürűn vizelni, akkor én ott is söröznék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én SW alatt jórészt semmit sem fogyasztok. Előtte igen, utánna igen, alatta nem. Akkor minden figyelmem a filmé. Én ha nézem vagy magamban, vagy anyám társaságában, akivel sokat szoktam az SW filmekről beszélgetni. Apám mindig bealszik rajta, a húgom meg zajong a hangosság miatt... a haverjaim közt meg egy nagy SW fan sincs Szóval nézem magamban, vagy édesanyámmal.

 

Valahpgy így van velem is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én SW alatt jórészt semmit sem fogyasztok. Előtte igen, utánna igen, alatta nem. Akkor minden figyelmem a filmé. Én ha nézem vagy magamban, vagy anyám társaságában, akivel sokat szoktam az SW filmekről beszélgetni. Apám mindig bealszik rajta, a húgom meg zajong a hangosság miatt... a haverjaim közt meg egy nagy SW fan sincs Szóval nézem magamban, vagy édesanyámmal.

 

Valahpgy így van velem is!

 

Nálam változó... alkoholt sosem iszom, de minden más jöhet. Csak a moziban nem. Ott nem iszom/eszem semmit Star wars film alatt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.