Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Nállunk a családi "mozizás" a következőképpen néz ki:a gyerekem hozza az éppen aktuális(mármint amihez akkor kedve van)lemezt és szépen elejétől a végéig felállás és beletekerés nélkül megnézzük.Sajnos a feleségemet még nem sikerült "megfertőzni" 8) ,de már vannak bíztató jelek :wink: .

Egyik legjobb storym az AOTC-nal kapcsolatban volt.Majdnem totál hangerőn hallgatuk a filmet amikor lejött a szomszéd

...-Nem tudnád halkabbra venni? :x

...-Bocs nem tudtam,hogy ennyire áthallatszik. 8)

...-Egyébbként mit nézel? :D

...-Star Wars 2 a klónok támadása. :)

...-Nem zavarna ha kicsit leülnék nézni? :shock:

Aztán ott maradt és végig nézte,sőt még a hangerőt se kellett lejebb venni.A vicces az a dologban,hogy nem soká Ő is vett egy házimozit és mi volt az első film amit megszerzett?;persze,hogy az AOTC.Büszke voltam magamra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lipi! Nagyon jó ez a szomszédos sztori. :D Még az a jó, hogy a klónokban jól el vannak osztva a "dübörgős" részek. Van ideje pl. a szomszédnak megemészteni a városi üldözés okozta sokkot. Mire kiheveri, jön az aszteroida akció. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó nektek, hogy van házimozitok.Ha nekem lenne engem anyám vágna ki vele együtt.Az összes filmet fejhallgatóval hallgatom(Mondjuk nagyon jó minőségü), meg a játékokat is azzal játszom.Az a baj, hogy panelban lakunk és ott minden szar áthallatszik.Ha én benyomnám a Star Wars-t házimozin anyám nem hallaná a Barátok közt című örök eposzt.Ha majd lesz saját kéróm akkor majd veszek én is egy házimozit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie:Én is panelba lakom úgyhogy ide kellett méreteznem a mozit.Nem szükséges nagy rendszer,az a lényeg,hogy amikor középen ülsz Neked megfeleljen.Nagyon sokan összetévesztik a házimozit a mozik vagy koncertek hangerejével.Itt nem az a lényeg.Persze üssön mikor mondjuk az AOTC elején megérkezik majd felrobban a Nabooi szenátori hajó,de mindezt ízléses keretek között.Ha érted,hogy mire gondolok. :26:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Íme a 2002-es kritikám. Szerintem rám vall, igazi öröm óda. :) Egyébként még mindig így gondolom, sőt, az érzés csak mélyült. :P

 

"Én is megosztanám veletek a szabatosabb véleményem, mert már túl estem a második megnézésen is, most már talán kezd összeállni bennem a kép. Mint alább is említettem, az első megtekintés után, teljesen "kész" voltam, mert ilyen mérvű és ívű filmre nem számítottam! Most így utólag leginkább az volt szokatlan, hogy mennyi érzelmet vonultat fel a film! Egyszerűen döbbenetes volt erre rájönni. Elsőre nem ezt vártam, és nem tudtam mit kezdeni vele. A karakterek fejlődése, főleg Anakin esetében egyszerűen szenzációs! Az idilli pillanatokban úgy viháncol és mókázik Naboo mezőin, hogy az ember szinte el sem hiszi, hogy ő lesz majd az a fekete páncélos NAGYÚR akitől mindenki retteg. Persze ezután megláthatjuk a sötétebbik énjét is, ami a film vége felé egyre sűrűbben tör a felszínre. A Tatooin-i jelenetsor elejétől a végéig KIVÁLÓ! És ami a buckalakó táborban történik, az egyszerűen leírhatatlan. Még most is borzongok, ha belegondolok.... Főleg akkor lettem paff, amikor mindezt elmesélte Padménak! Ekkora érzelmeket!! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem teljesen letaglóztak! A zenei aláfestés is tökéletes volt. Ez a Hayden gyerek remek színész, tökéletes választás volt a szerepre. A másik nagy meglepetést nekem, Yoda okozta! Végre szerves része a filmnek, és nem csak egy üldögélő agg mester, aki mást sem tud, csak bölcseleteket szórni. Attól még nem lesz valaki a leghatalmasabb a Jedik közt. Yoda megmutatta, hogy miért ő a legnagyobb! Eszméletelen végig. Nekem nagyon bejött a CGI változat, szerintem jobb mint az eredeti. Ahogy egyik fórumon olvastam, Yoda az ATYAÚRISTEN. :D Egyszerűen nem lehet legyűrni. És ahogy beszól Dooku-nak..."Őszhajú padawanom.." kifeküdtem tőle. :) Aztán itt van Obi Wan és Anakin kapcsolata, amit nagyon jól sikerült elővezetni az alkotóknak! Néha nagyon vibrál köztük a levegő. Jó volt ahogy piszkálták egymást, bár a fontos pillanatokban egymás segítségére siettek! Elég ha csak arra gondolunk, amikor Dooku le akarja vágni Kenobit, erre Anakin berepül a képbe megmentendő a mesterét, és máris folytatódhat a fight! A szerelmi szál volt a legszokatlanabb számomra, az ilyesfajta romantika szokatlan az SW-ben, de nem haszontalan. Bár néha kicsit klisésnek éreztem a romantikus szövegeket, de ez belefér. Már eddig is sokat írtam, és még alig érintettem a nagyszerűbbnél nagyszerűbb dolgokat! Pl. Palpatine ármánykodása, amit átlátni nehéz feladat, de érezni, hogy minden ízében zseniális!! Ekkora ármánykodást véghez vinni, nem kis tehetségre vall! Dooku is nagyon jó lett, bár én azt hittem többet fog szerepelni a filmben. Aztán ott vannak a droidok, akik megint poénkodnak, és tényleg jobbak mint Jar Jar. :)Szívfájdalmam Bail Organa kevés felbukkanása, de érezhetően az EPIII-ban jobban benne lesz. A látvány is lenyűgöző, bár a Geonosis-i építészet első látásra adtak egy kis GYU utánérzést, de ez hamar elmúlt, amikor megláttam a szörnyeket. Az ILM ismét bizonyította nagyságát, a Coruscant-i üldözéssel, az Arena jelenettel a végső csatával....és még lehetne folytatni a sort. Az Arena, és a végső harci jelenetek bővelkedtek jobbnál jobb pillanatokban. Nehéz lenne mind összeszedni. Ahogy Yoda a klón csapatokat irányította nagyon cool volt, pedig csak a térdükig ért. :D A vívás is elismerést érdemlő, pedig itt most nem csak a koreográfián és a látványon volt a hangsúly, hanem legfőképp a drámaiságon. Király volt amikor Anakin és Dooku a sötétben harcolt, és szinte csak az arcukat láttuk, aztán jött Yoda..ahhh. :shock: Ugyan csak egy részét tudtam érzékeltetni mindd annak ami megfogott a filmben, de nekem nagy áttörést jelentett az SW filmek terén. Most kezd kiteljesedni igazán az egész....most láthattjuk csak valójában, milyen monumentális is volt a régi köztársaság, és hogyan (nem)működött. Ezek a dolgok a régi filmekből nem jöttek át. A prequel sokkal méllyebb értelmet ad az egész sagának, mint azt bárki gondolta volna. Lucas nagyon jól csinálja! A 4-5-6 epizódokban inkább személyekre szűkül le a történet, itt ellenben totálképet kapunk a galaxis sokszínűségéről, amit nagyrészt sikeresen eltüntet a majdani technotrata birodalom, ami magával hozza a már ismert környezetet, dolgokat, eseményeket. Ha belegondolok, hogy miről szólt a TESB és miről ez a film....hááát kicsit nagyok az eltérések :) A fanyalgóknak meg nem tudom mit mondhatnék :) Őket sajnálom picit, mert elvesztették a varázst. Ami lehet, hogy soha nem is volt meg bennük, csak úgy érezték.... 10/10"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Karrde! Nem kell mindenben egyetérteni velem, ez az én látásmódom. 2002-ben írtam az sw.hu fórumára, ezért sem olvashattad. :) Aki nem szégyenli, berakhatja ide az akkori kritikáját. Már ha írt. :)

 

Yodamester vigyázz! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az első beirásom az ep.2 bemutatója után. Mint olvasható, rendkivül vegyes érzésekkel jöttem ki a vetitésről anno:

 

"No végre láttam. Hihetetlen az az érzés a film elött szinte éreztem a szivdobogásomat a torkomban. És akkor végre elkezdödött. Az elején nem akartam hinni a szememnek. A merénylet, Anakin és Obi párbeszédei, ujabb merénylet, üldözés, bár.....azt hittem ez a mennyország, egyszerüen annyira el volt találva hogy az kész, amit én elképzeltzem a könyv olvasása közben az semmi ehhez képest. Aztán jött az Obi és Anakin szál. A szerelmi résznél van pár elég fura dialogus de messzemenöen a türéshatáron belül, és szerencsére azért érezni mit miért mondanak. Ám akkor beütött az ami Boss Nassnak is az elsö nézésnél. Tulpörgött számomra a film. Ugy kapkodatm a fejem hogy az kész. Szerintem ez egyértelmüen a könyv "rovására" irható. Ott nyugodtan elemezgetik a dolgokat itt viszont alig kap az ember levegöt máris valami teljesen uj jön be a képbe. Itt kicsit elvesztettem a feelinget :)( Eleinte Anakin teljesítményét nem jó szemmel néztem. Föleg a "love"-os jeleneteknél, ám aztán jött a mindenképzeletet felülmuló "buckalakós" rész. Hát kész megint nem tudok szohoz jutni és nem értem azokat akik arrol panaszkodnak hogy tul keveset mutatnak a buckalakó irtásból..... ez pont elég. Ha többet mutatnának akkor elveszne a feelingje és átmenne szimpla akciójelenetbe a dolog, de ha kevesebbet mutat akkor meg nem érezni a jelenet jelentöségét. Teljesen kifeküdtem ennél a résznél is. Aztán jött Anakin vallomása Padménak....hát ilyen nincs, megint tökéletes. Shmi temetése pedig messze nem nyálas ellentétben a könyvvel (legalábbis én ott annak érzetem). Aztán a nagy érzelmekböl hirtelen megint eksön humorral a'la droidgyár. Hát ezt a nagy váltást sem tudtam megélni, tul gyors volt. Aztán jött az arénás jelenet, Padmé szerelmi vallomása kicsit elöször gyengének tünik de aztán nagyon szép lesz. És jön az aréna. Mivel filmnézés elött egy haverom órákig ecsetelte hogy milyen gázok az arénás jelenetek CGI-i ezért nem tudtam ettöl elvonatkoztatni és egyfolytában azt néztem. Amikor elöjönnek a Jedik(Windu utasítása után) ott mintha tényleg látszana a CGI. A CGI mégis leginkább a klónharcosoknál zavart. Hisz simán lehetett volna élöszereplökkel forgatni :) de ha a haverom nem szol tuti nem ezt nézem, de most erre koncentráltam rá......ja egyébként nemtom, csak én lepödtem meg amikor Windu lekapja Jango fejét? Hogy kapott ez PG minösitést? Nem semmi. Erre egyesek pár fórumon azon izélnek hogy nem elég durva ez a jelenet. Jézusom, hát menjenek Kannibál Holocaustot nézni, ez pont elég volt igy. És ahogy Obi leteremti az acklay-t? Hát nem semmi. Végén jött a csata. Az nagyon zavart amikor Windu leszállt az egyik szállitóról és odament az egyik klónharcoshoz aki persze CGI volt és elkezdett neki magyarázni. Mér nem igazi az a klón??? Egyébként a csata teljesen korrekt és az amikor elöjön a Halálcsillag terve....de durva...pedig tudtam hogy lesz benne de talán tudat alatt nem hittem el :))))) Na és a fénykardpárbaj.....mesés, és Yoda atrakciója annyira jó hogy azt szavakban nehéz elmondani. Megint nem értem a fujjolokat... Szoval tele vagyok vegyes érzelmekkel, és már most hazaérve is más véleményem van mint amit a film után éreztem. Érzem hogy ezt még jópárszor meg KELL néznem hogy kialakitsam a végsö véleményemet. Azt mindenesetre már most elmondhatom hogy film még ilyen hatással talán még nem volt rám. A film után ugy jöttem ki a moziból mint akin átment egy uthenger. Szoval egyelöre ennyi......aztán még irok."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az első beirásom az ep.2 bemutatója után. Mint olvasható, rendkivül vegyes érzésekkel jöttem ki a vetitésről anno

 

Még jó, hogy én nem az első beaírásomat másoltam be. :) Egyébként jó ez az írás Bomarr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Karrde! Nem kell mindenben egyetérteni velem, ez az én látásmódom. 2002-ben írtam az sw.hu fórumára, ezért sem olvashattad. :)

 

Ezért is jó, hogy ide is felrakjátok ezeket az írásokat. Így utólag 3 évvel később ne írjak én is valamit? Meditate on this, I will (bocs, hogy mások után én is ídéztem, de tetszik ez a mondat :) már ha nem írtam el)

 

Kezdek belejönni az írásba :)

Egyébként 95%-os az egyetértés :)

 

Bomarrét már csak holnap tudom elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj fiúk, annyira meghatódtam :) .

Anno ha olvastam volna ezeket biztos én is másképp éltem volna meg a mozit.

Megismertem ezeket az írásokat az sw-hun mielőtt megszerettem volna úgy igazán ezt a részt és most hogy szinte imádom, tapasztalatból is egyetértek ezzel.

 

A fanyalgóknak meg nem tudom mit mondhatnék :) Őket sajnálom picit, mert elvesztették a varázst. Ami lehet, hogy soha nem is volt meg bennük, csak úgy érezték.... 10/10"

 

örömóda :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody:A tieddel teljesen egyetértek.Anno én is ilyen érzelmeket tápláltam a film iránt.Pedig egy hülye kis csaj az angolon, aznap amikor megnéztem, mondta, hogy már látta, és Anakinnak levágják a kezét.Én majdnem ledobtam a hölgyet a folyosóról.Teljesen spoilermentes voltam, erre elárul egy ilyen fontos részt.Számomra még az is ad pluszt annak a jelenetnek, ahol Anakin elárulja Padménak, a buckalakó mészárlást, hogy abban a helységben zajlik, ahol a fia sok-sok évvel késöbb szintén a két robottal arról álmodozik, hogy elmegy erről a bolygóról és pilóta lesz(mint a kis Anakin).Már ettől a jelenettől is Lucas az isten számomra.Hihetetlen jól játszik az érzelmekkel.

 

Bomarr: A tieddel is egyetértek, kivéve a CGI-t.Én nem vettem észre a klónkatonákon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig egy hülye kis csaj az angolon, aznap amikor megnéztem, mondta, hogy már látta, és Anakinnak levágják a kezét.Én majdnem ledobtam a hölgyet a folyosóról.Teljesen spoilermentes voltam, erre elárul egy ilyen fontos részt.

 

Ezek a komisz lányok. :)

 

A tatooini megállapításoddal telejsen egyetértek! Hatalmas EPIV feeling!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első benyomásokat tükröző irás kompenzálásaképp, itt egy irás, amit azután irtam, hogy életemben elöszőr megnéztem egymás után az ep.1-et és az ep.2-öt (2002 novemberében irtam):

 

"Na ma megvolt életem elsö 'Ep.I + Ep.II estéje'. Az érzés valami leirhatatlanul fantasztikus, de tényleg. Ennél már csak akkor lehetett volna jobb estém, ha egyszerre két nővel... na de ne kanyarodjunk el ennyire :)) Amikor leültem este DVD-zni még nem is sejtettem mi vár rám. Mindkét filmröl alkotott véleményem alapjában változott meg. Persze ehhez biztositani kellett a megfelelö körülményeket -tök egyedöl a lakásban, teljes sötétség, kaja, pia stb. Aztán kezdödhetett a 'buli' a Baljós Árnyakkal. Már eleve ugy ültem le hogy megprobáltam a filmet elsö résznek kezelni és kicsit megfeledkezni arról, hogy kivel mi is fog történni. Azt kell mondjam teljesen lehengerelt a film. Egyszer megkérdezték Lucast hogy szerinte nem gyerekes-e ez a film és nem lehet hogy egy kicsit olyan mintha gyerekeknek készült volna. Erre Lucas azt felelte, hogy ez talán azért van mert a Baljós Árnyak egy mese ami többek között gyerekeknek is készült :) A Baljós fantasztikusan jeleníti meg a háború elötti idöket. Egy nagyon szép mese, vörös-fejü szarvas gonosszal, szakállas tanítóval, minden lében kanál mellékszereplövel, és egy kiválasztott gyermekkel, akinek szinte minden sikerül és aki egy nap elhozza az Egyensúlyt. Már Jar Jar elsö megjelenésén jókat vidultam annak ellenére hogy eddig ki nem állhattam a figurát. Qui-gon is fantasztikus a tanító szerepében és még lehetne sorolni. A Baljós egyszerü világába csak imitt amott csuszik be egy-egy drámaibb szál is (Anakinnak el kell hagynia az anyját, Qui-gon halála stb.) jelezve, hogy a gonosz már jelen van. A végsö fénykardpárbaj is szenzációs, nem egyszer futott végig a hideg a hátamon. Na de nem is erölködök tovább hogy megprobáljam leirni az élményt inkább lépek is tovább :) A Baljós megnézése után kicsit elbizonytalanodtam, hogy vajon a Klónok a nyomába tud-e érni az elsö résznek. De aztán ahogy elzugott a Naboo-i gép a kamera elött, már tudtam hogy igen. Most nem kezdenék óriási ömlengésbe de az kell mondjam, hogy a Klónok is tökéletes lett :P)) Fantasztikus ahogy látjuk átalakulni a galaxist. Coruscant mely az elsö részben maga volt a Köztársaság éke, ahol láthattuk Palpatine elegáns lakosztályát, a hatalmas Szenátust és a fenséges Jedi templomot, most elkezdett átalakulni. Éjszakai szórakozohelyek, gyárak és a film végén a pokoli táj, mely Sidious lakhelye. Nagyon ütös. És ahogy a helyszinek alakulnak át, ugy alakulnak át a szereplök is. Mig az elsö részben a drámaibb pillanatokat is fel lehetett oldani, (majd Anakin ugyis visszamegy segiteni az anyjának, Qui-gon ugyis eggyé vált az Erövel meg egyébként is teljesitette a küldetését) addig itt már a drámák visszafordithatatlanok (a háború kitörése, Shmi halála mely nagyságrendekkel drámaibb Qui-gon halálánál, nem véletlenül stb.) A szerelmi szál is tetszett végre. Egyedül a vacsorás jelenet nem jön be. Anakin poénja gyenge és utána a vigyor is giccses csöppet. Viszont a kandallós rész valami frenetikus. Mikor Plokoom irta a kritikájában hogy ez a kedvenc szerelmi jelenete nem tudtam miröl beszél, mivel akkoriban nekem ez volt a mélypont :) Mostmár pontosan tudom mire gondolt :D A Klónok végén dermedten ültem a székemben. Mintha most láttam volna elöszőr ezt a két filmet. Így együtt sokkal jobbak mint külön külön. Legszivesebben már nyultam volna az ep.III tokjáért hogy folytatodjon a MÍTOSZ, de hát ugyebár még legalább 3 év addig... nagyon nehéz lesz... :o(( És mindenkinek csak ajánlani tudom ezt. Üljön le a TV elé, felejtse el hogy most honnan van bevágva zene meg mit vágtak ki és egyszerüen élje át a LEGENDÁT!!! Elnézést hogy ilyen hosszúra és kissé nyálasra fogtam ezt a beszámolot de ez most nagyon kikivánkozott belölem :D))))"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyok vagytok. Kár, hogy én az ep1, de még az ep2 táján se éltem fórumos életet... így tőlem itt most nem is olvashattok kritikát, de egykét apróságot leszámítva egy véleményen vagyok veletek. Csak én mégjobban dícsérném, mert nekem ez a kedvenc részem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

abban a helységben zajlik

 

Egyik kedvencem, ezt imádom ebből a filmből, hogy ott mi minden történik!!!!! Szép párhuzam. Ráadásul ebben a helyiségben apa és fia, mindketten elégedetlenkednek is.

Hmmm, negatív aurája van ennek a műhelynek tőlük! Nem költöznék be ide :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy érdekes jelenség, amiről írsz Bomarr, hogy idővel változik a megítélése egyes jeleneteknek. Nekem mostanság estek le Padmé és Anakin jelenetei, és hogy az első három rész így együtt a legerősebb, annyira szoros a kapcsolat köztük, tényleg mint egy költemény, ami keresztbe kasul rímel. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.