Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

  • 5 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

No, itt a nagy Disney-EP7 trauma közepette D.E. két nappal (Disney Előtt :D) megnéztem az ep2-t. Idén én el vagyok kényeztetve rácsodálkozás szempontjából. Először ugye elbűvölt a BR minőség. Aztán jött az új monitor, és ekkor jött az igazi HD minőség. Aztán tegnapelőtt meglett az új szemüvegen, így újra élesen, tisztán látok (eddig nem is tudtam, mennyire rosszul láttam). A minőség remek, a film zseniális. Minden pillanatát élvezem, és mindig találni valami újat, ami hihetetlen. Iszonyú aprólékossággal van kidolgozva (vajon ez megmarad D.U. is, mivel ezr nagyon csípem az SW-ben, hogy a háttérben komplett kis sztorik zajlanak).

Viszont azzal a két átvágott jelenettel nem tudok megbékélni. Nem csak azért, mert felesleges és megtöri a jelenetek dinamikáját, hanem még mindig a trehányság mintapéldája lehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Én is a minap néztem meg a Ep III-at, és azon morfondíroztam, hogy Lucas a galaxis sorsát eldöntö szavazást megelőző (amikor Palpatine-t rendkívüli jogokkal ruházta fel a szenátus,pl: köztársasági hadsereg felállítása) szenátori indítvány benyújtójaként miért Jar-Jart választotta? Egy félkegyelműt, a szenátus bolondját. Szerintem ez a dramaturgiai húzás egy kicsit komolytalanná tette az ezt követő véres polgárháborút (klón háborút) Hogy miért kellet Jar-Jart a leg komorabb, dramaturgiailag a legjobban felépített epizódban még mindíg szerepeltetni, ez számomra rejtély, modhatni agyoncsapta ezt a jó kis sztorit. Mi a véleményetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez EPII -es téma ezért itt folytatjuk.

 

Nincs semmi baj Jar Jar -al itt. Őt lehetett kihasználni Amidala távollétében, ráadásul volt annyira gyengeelméjű, hogy ezt az indítványt beterjessze (hogy kikkel beszélt előtte erről, az már más kérdés). Ő is egy szenátor volt, úgy hogy miért ne? Egyébként Jar Jar is sokat változhatott az évek alatt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, Jar-Jar naiv meg minden, de a többi szenátor meg szépen megszavazta, tehát ők se voltak sokkal "okosabbak". Sőt, nálam Jar-Jar erkölcsileg sokkal magasabban áll, hiszen ő max a saját butasága miatt volt manipulálható, míg a többiek a saját pecsenyéjüket sütögették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jar Jar egy egyszerű, manipulálható teremtmény. Azért, mert bevette Palpatine szövegét, nem feltétlen mondanám, hogy buta, még Amidala is bekajálta az öreget. Egyszerűen egy olyan személy, aki rossz helyen van rossz időben. Nem ért a politikához, valaki mégis politikust csinált belőle, mint ahogy korábban hadvezér lett, pedig egyértelmű, hogy nem való annak sem. De ő nem él vissza a hatalmával, mint mások, és így is jót akar cselekedni, naivsága mellett számomra ez olyan kedves még Jar Jarban, hogy végtelen együgyűségében mindig csak jót szeretne cselekedni. De nem látja át a dolgokat, pláne a Palpatine szőtte hálót, ami mint mindig, itt is mesterien fonta körül azokat, akiket ki tud használni. Jar Jar akkor a Köztársaság - mármint az igazi Köztársaság, nem annak, amivé lett az ep2-re - gyenge pontja, aki ott áll a nála sokkal öregebb, nagyobb és tapasztaltabb politikusok között és Palpatine jön Amidalával, aki meg rábízta a döntések jogát. Ezen a ponton viszont mindenképpen Amidala hibázott, neki kellett volna reálisan felmérnie, hogy kire hagyja a posztját. Persze, ő sem láthatta előre, hogy Sidious kiélezi a konfliktust és sarokba szorítja a gungák képviselőjét.

Jar Jar sajnálni való lény. El sem tudom képzelni, milyen megrázkódtatás érte, amikor realizálódott benne, hogy ő tette a Birodalom trónjára Palpatine-t. Szóval nincs itt semmi elszúrva, ellenkezőleg, jobb személyt nem is találhattak volna, már csak azért sem, mert remek fricska a sok Jar Jar utáló orra alá. :evil:

 

Ő is egy szenátor volt

Ő nem szenátor, hanem a naboo-i delegációban a gungák képviselője. Padmé is Representative Binks-ként hivatkozik rá, nem Senator Binks-ként. Valószínűleg Padmé halála után lett szenátor (az EU-ban legalábbis).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Ide is feltennék egy kérdést, ha még nem unjátok :)

Mit értett Palpatine az alatt, hogy "a Köztársaság, mely immár több mint 1000 éve fennáll...", illetve Ki Adi Mundi "a köztársaság fennállása óta nem háborúzott"... tudtommal a Köztáraság több tízezer (!) éves létezés után bukott el, ami idő alatt számtalanszor háborúzott: mandaloriak, Sith birodalom, Erő háborúk, stb. De a TCW-ben se értettem, milyen "régi köztársaságról" beszéltek, ha egyszer a Birodalom születéséig "régiről" beszélünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na erre tudok egy biztos választ: YE 1000-ben (ugye 1000 éve) volt a ruusani csata, ahol a jedik végső csapást mértek a sithekre. Ezt követően a Köztársaságot akkora átalakulások érték (ruusani reformok), hogy sokak innen számolják a megalakulását, és az ezt követő időszakban tényleg nem volt galaxis méretű háború.

 

Szerk.: A "Régi Köztársaság" alatt a ruusani reformok előtti Köztársaságra gondolnak

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 2 héttel később...

Az egyik a Dooku vs. Yoda harc. Ott szerintem csak a zenét kellene helyre rakni mert azt a régi vágás szerint hagyták. :facepalm: Amúgy ez az újabb vágás jobb lenne, csak a már említett zene lehúzza. :( Persze majd jön Dzséjt és megmondja, hogy nem. Másról nem tudok, de megmondva őszintén én az előbbivel is maximálisan együtt tudok élni...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom meg, mert a hangsáv az, ami az egész jelenetet totálisan elb*ssza. A másik jelenet pedig az, amikor a két sikló berepül az energiakapcsok közé. A hangsáv ott is elszúrt, de ott még jobban, mert Obi-Wan egyik szava félbe van vágva, és elkerült a jelenet egy másik pontjára az egyik fele. Abszolút amatőr munka, mintha egy tízéves amatőr vágó első szárnypróbálgatása lenne. Ilyen bénaságot semmilyen mozifilmben nem tudok elfogadni, pláne nem a kedvenc Star Wars filmemben, pláne úgy nem, hogy semmi baja nem volt egyik jelenetnek sem. Ezt Lucas totálisan elk*rta, nem kicsit, nagyon, és már azzal is sikeresen felhúztam magam, hogy csak rágondoltam. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Mi az a két átvágott jelent, ami állandóan kivágja a rezet a BD-kiadás kapcsán?

 

Nekem ez a film a 6-bol , a hatulrol 1. :-/

 

Nálam is ez a helyzet, valamiért ez a mostohagyerek, ha este lesz időm kifejtem, hogy miért. sorrendem.: 3, 6, 5, 4, 1, 2 - persze ezek csak paraszthajszálnyi különbségek, de ez a sorrend már 9 és fél éve beállt nálam, jövő decemberben már más lesz a helyzet! ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EP2.

Egy olyan fanatikus rajongó mint én, aki 3 éves kora (1981) óta életének nem elhanyagolható idejét Star Wars mámorban töltötte (s most kezdek visszazökkeni totálisan megint, hála az EP7-nek), annyira áttudja élni ezt a sagát, hogy kvázi valóságként éli meg. De szerintem minden virtigli rajongó ilyen.

Ez az OT mindhárom filmjével maximálisan sikerült, hisz azokon nőttem fel, a rongyossá nézett VHS-eimen, amik 1986 óta megvannak, (az eP6 angolul).

Aztán jött az EP1, ami sokakkal ellentétben nekem nagyon tetszett, persze volt 1-2 momentum, amit én másként csináltam volna, de elfogadtam, hogy Lucas, ennek az egésznek a tótumfaktuma, máshogy gondolta. ...de majd írok az EP1-ről is részletesen...

Aztán jött a várva várt folytatás, 2002-ben, az EP2.

Annyira, annyira vártam, hogy azt nem lehet szavakba önteni, mégis kissé csalódás volt, de nem elfordulás vagy ilyesmi az egésztől, nagyon szeretem ezt a filmet is....

Azért van talán utolsó helyen a ranglistámon, mert az első rész után arra számítottam, hogy vagy legalább kiderül nyiltan Palpi kettős játéka, vagy át is áll Anakin, dehogy valami elmozdul, nehogy túlzsúfolt legyen majd az EP3.

Ami megzavart a film elején az Anakin, szerintem amúgy egész jól játszott a srác, az zavart meg benne, hogy totálisan másként néz ki, mint Lloyd az EP1-ben, egy szivar formájú fejű, telt képű gyerekből sosem lesz olyan 10 év alatt, mint Christensen, és ez kapásból belepiszkított a fent említett sw-valóságérzékelésembe. Szóval életszerűtlen,

Zavart a filmben az, hogy a Jediket elég esetlennek állította be, az hogy kvázi napi kapcsolatban álltak a sith főmuftival, nagyon lehúzta a Jedi-"énképemet". Persze erre megvan a magyarázat, de akkor is sajnálatosnak tartottam, hogy ilyen kis bénák. :)

A szerelmi szál nem zavar, bár az "ifjú pár" párbeszédei néhol nagyon felszínesek és gagyik, de a szerelem kibontakozásának bemutatására szánt idő se nem túl sok, se nem túl kevés, pont annyi, amennyi kell, nem "titanicosodott' el tőle a film.

De ami igazándiból zavar enne, az a klónsereg - Jango - szeparatisták kérdés. Erről már írtam a klónsereg topikban, de nagyon bizarr számomra mind a mai napig, hogy Jango Fett bejáratos mindkét helyre, hogy fogalmunk sincs, hogy honnan a sereg, hogy miért kellett a kaminóiak és a szeparatisták közé Jango, mint kapocs?! Életszerűbb lett volna, ha a szeparatistáka egész más úton hajtják fel, és akkor hitelesebb lett volna Yodáék megjelenése a klónok élén..... Persze ez a film arra is nagyon jó, hogy mozgassa meg a fantáziánkat, hogy agyaljunk, de ez a dolog akkor is sántít és elfogadható, racionális magyarázatot nem kaptam rá. Ki fizette ki a klónokat? Rengeteg kérdést tudok felvonultatni a klónok kapcsán, de most nem akarok elveszni a részletekben, mint fantom az éjszakában....

Nem tetszenek ennek a résznek a lézerkard csatái, túl gyorsak és rövidek, helyenként vágási hibákkal. Először látjuk yodát akció közben, ami tetszik is, de a kiáltásai nagyon nem tetszenek, illetve egy kicsit jobban is lealázhatta volna Dooku-t.

A Lars-ékkal csak annyi bajom van, hogy túl fiatalok és fura, hogy 23 évvel később az EP4-ben úgy fognak kinézni, mint akik minimum 40 évet öregedtek, de lehet, hogy a farmer-lét korai gerontológiára predesztinál. :) :) :)

Ja és nem tetszik C3PO idétlenkedése a csaában, meg az sem, hogy Artu repülni is tud. :(

Kiemeltem egy-két momentumot, amik levesznek nálam egy kicsit ennek az amúgy csodálatos filmnek a dicsfényéből, de pesze sokkal, de sokkal több pozitívuma van:

- végre belelátunk a galaxis hétköznapjaiba. Coruscant hatalmas, több milliárd lakosának, mindnek megvan a maga kis hétköznapi élete, s láttunk végre éjszakai bárt, gyorséttermet, menekülteket, akik egy jobb élet reményében lefarcolnak, szóval nagyon sok dolgot, ami életszerűvé, hitelessé teszi szememben a galaxist.

- fantasztikus Obi és Jango csörtéje az esőben

- hatalmasat dobbant a szívem, amikor "visszatértünk" a LArs-farmra illetve, hogy végre megtudhattuk, hogy hol és milyen körülmények között élnek (amíg Anakin hagyja őket :P) a buckalakók.

- kirázott a hideg, amikor a végén megláttam együtt a 2 sith-et, bár a a párbeszédük hosszabb is lehetett volna és szerintem Sidious nyugodtan levehette volna a csuklyáját, nagyot ütött volna a film végén, mert biztos voltak 1-2-en, akiknek az azonosság nem esett le....

 

Aztán majd még írok pár dolgot, ami az eszembe jut....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes az életszerűség várása egy olyan fantáziavilágban, ahol galaktikus viszonylatban történnek a dolgok (egyszerű földi halandóként elvileg fel sem foghatjuk, hogyan működhet egy olyan államapparátus, mint a Köztársaságé vagy a Birodalomé), de értem, mire gondolsz - nekem ilyen életszerűtlen motívumok az ostoba, nem funkcionális harci droidok. Ki épít olyan harci robotot, ami nem tud rendesen harcolni? És pláne, ki veszi meg ezeket nagy tételben? :)

A kérdések sokáig engem sem hagytak nyugodni, de nekem elégséges volt, hogy fantáziával kitölthetem e lyukakat. Aztán jött ez a fránya TCW és végre valóban be lettek töltve eme lyukak, örök hála Filoni csapatának. Az viszont így is tény, hogy anélkül ez az epizód hagyja maga után a legtöbb megválaszolatlan kérdést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes az életszerűség várása egy olyan fantáziavilágban, ahol galaktikus viszonylatban történnek a dolgok (egyszerű földi halandóként elvileg fel sem foghatjuk, hogyan működhet egy olyan államapparátus, mint a Köztársaságé vagy a Birodalomé), de értem, mire gondolsz - nekem ilyen életszerűtlen motívumok az ostoba, nem funkcionális harci droidok. Ki épít olyan harci robotot, ami nem tud rendesen harcolni? És pláne, ki veszi meg ezeket nagy tételben? :)

A kérdések sokáig engem sem hagytak nyugodni, de nekem elégséges volt, hogy fantáziával kitölthetem e lyukakat. Aztán jött ez a fránya TCW és végre valóban be lettek töltve eme lyukak, örök hála Filoni csapatának. Az viszont így is tény, hogy anélkül ez az epizód hagyja maga után a legtöbb megválaszolatlan kérdést.

 

A TCW sajnos kimaradt az életemből.

Tudom, hogy az EP2 sokak full kedvence és nagyon szeretem, csak megpróbáltam körvonalazni a vele kapcsolatos light-os fenntartásaimat, és az összképem a filmmel kapcsolatban összességében egyértelműen pozitív...

Nem hétköznapi életszerűséget várok, lehet, hogy rosszul fogalmaztam, majd kifejtem, csak most rohanásban vagyok.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tegnap EPII ment nálam a monitoron este. Ez a Christiansen gyerek nagyon jól nyomta az önfejű, magától elájuló, mindent jobban tudó, fölényes fiatal Anakin szerepét. Totál elhiszem, hogy az életben is ilyen figura! :) Szerintem nem volt rossz választás neki adni a szerepet.

 

A film továbbra is lenyűgöző. Annak idején a moziban a szám tátva maradt a klónozóktól, az Obi-Wan és Jango Fett űrhajós jelenetétől.

A jedi tanács tanácstalansága és a sötét oldal fenegetése meg szinte tapintható. Jó kis epizód ez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Christensen szerintem is jól játszotta Anakint már itt is talán 1-2 jelenet volt ahol az arcmimikát eltúlozta, de ritka a hibátlan alakítás. Viszont maradva az arcjátéknál amikor visszatér a Lars farmra Shmi testével ott hihetetlenül jól alakít szavak nélkül is, minden az arcára van írva, a fájdalma, az amit tett és, hogy Larsékat is okolja azért ami az anyjával történt.

 

Ez a rész is rengeteg kuriózumot tartogatott a maga idejében, olyan apróságoktól kezdve mint Windu lila pengéjű fénykardja vagy Dooku hajlított markolata, az olyan nagyívű dolgokig minthogy egyszerre 200 jedit látunk harc közben, illetve, hogy Yodát végre látjuk harcolni. Bevallom mikor először láttam Yoda harcát 12 éves fejjel én is nevettem, de abszolút jó értelemben, az ep1 enciklopédiája óta ahonnan megtudtam, hogy van fénykardja arra vártam, hogy őt harcolni láthassam, bár nekem a csúcs az volt ahogyan a villámokat visszaverte majd hatástalanította. Ismét eljutunk a Lars farmra, látjuk milyen volt fiatalon Owen és Beru. Megismerjük Boba Fett múltját és azt a páncélt és sisakot ami miatt ő egy kultikus alak lett sosem látott badass akciókban követhetjük a film során. Ezek miatt számomra Jango előrébb van a karakterek rangsorában mint Boba. Nem utolsó sorban pedig ebben a részben zajlik a Star Wars legjobb felszíni csatája.

 

Anakin és Obi-wan karakterét tekintve viszont átmeneti rész volt ez, mind Christensen és McGregor jól hozta a figurát, itt mindkét szereplő a jelleme változásának kapujában állt, ezért is hangsúlyosak ennyire az egymás közti konfliktusok és egyes jellemhibák. Ez persze csak karakter fejlődés szempontjából van így a történet szempontjából más dolgok miatt jelentős ez, de ezeket mind ismerjük. Padmé viszont ebben a részben van a csúcson, az ep3-ban az ő karaktere már túl volt a zeniten a terhesség és az eljövendő halála miatt. Itt viszont minden erénye és jellemvonása kivan hangsúlyozva és Natalie Portman is remekül játszik, arról nem is beszélve mennyire szép ebben a filmben.

 

Nagyon fontos ez az epizód, itt születik meg minden körülmény ami később kiteljesíti az ep3 tragikus történéseit. A vizuális effektek fejlődése láthatóan szintet lépett az ep1 óta, amely szintén nagyon nagy szám volt a maga idejében ezen a téren, a Naboo-i jeleneteknek köszönhetően pedig nem csak mesterséges de természetes látványt tekintve is nagy élményt nyújt.

 

A zene továbbra is fantasztikus, John Williams pályafutása egyik legszebb zenéjét akotta meg az Across the Starsal amely összeforrt ezzel a résszel, akárcsak a Duel of the Fates az ep1-el vagy a Battle of the Heroes az ep3-al. A többi új zene is kiváló, viszont amit hiányoltam, hogy az Across the Stars kivételével nem született újabb kultikus zenei darab ebben a részben. A régebbi zenék néhol újabb köntösbe bújtatva mindig kiválóan és hatásosan kerülnek elő, különösen a végén a birodalmi induló, a klónok sorakozásával és a szenátorok tekintetével köztük Bail Organa sokat mondó mozdulatával.

 

Kiváló film, méltó darabja a Star Warsnak, hiába telik el 10 év az első rész óta a kapcsolódása annyira jó, mintha csak egy sorozatnak az újabb évadja lenne. Történetileg, karakterileg és látvány világot tekintve is ideális arányú fejlődés történt, én 5-ös osztályzatot adtam a filmre, bár én mind a 6 filmre azt adtam. Anno 2002-ben fennállt a veszély, hogy ezt a részt nem fogom moziban látni, mert senki nem akart elvinni vagy eljönni velem végül aztán a keresztapám megoldotta ezt a kérdést amiért a mai napig hálás vagyok. Azt hiszem nem bírtam volna feldolgozni ha ezt a filmet sosem látom moziba vagy ha nem ott látom először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

viszont amit hiányoltam, hogy az Across the Stars kivételével nem született újabb kultikus zenei darab ebben a részben.

Pedig a RotS-es Jedi Temple March eredetileg ehhez a részhez készült (a soundtrack cd-n is az AotC zenéihez van sorolva The Arena címmel) csak végül nem sikerült időben befejezni, így a kész filmbe sem került be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas értett a jó meséléshez, és ez nekem a legjobban az EpII-ben jött át, ezért is azzal lettem rajongó. Talán annak a legcsavarosabb a sztorija.

Ezzel csak egyetérteni tudok. Az EPII a "legtöbbet agyalós" SW epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.