Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

40 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?



Ajánlott hozzászólás

Az a rossz hogy mindegyik film másban szép.Nem tudom összehasonlítani a 3. részt az elsővel például.Ody nem tudom hogy mi lesz az Aranyfénykardon :o

A filmből az egyik kedvenc jelenetem Sidious első csuklyás felbukkanása(ami egyben az utolsó), hihetetlen.A vörös és a fekete keveréke a jelenet.Igazi Sithes.Ha jellemezni kéne a film hangulatát színekkel mindenképpen a piros színt említeném meg.

Ott a másik legjobb jelenet az Obi vs. Jango.Nagyon menő ahogy Obi lefejeli Jangot, ha jóltudom a briteknél kivágták ezt a képsort mert szerintük túl dúrva...

 

Arról nem beszélve hogy az egész filmnek olyan rejtélyes feelingje van.

 

Hayden itt láthatóan gyengébben alakít mint a ROTS-ban, de attól még jól.Ebben a részben Natalie Portman játékát jobbnak mondom, mint a következő részben.Ott valahogy gyengébben alakít szerintem.

 

10/10 természetesen

:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas tényleg annyi mindent gyúrt bele ebbe az epizódba, hogy talán minden más rendező kudarcot vallott volna vele. A hangulata nálam telitalálat.

 

Pedig érdekes, mert elsőre nem tetszett igazán. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az én első kritikám (2002-05-19). Gondolom mondanom se kell, hogy az elmúlt 3 és fél évben némileg módosult a véleményem :oops::

 

"No végre láttam. Hihetetlen az az érzés a film elött szinte éreztem a szivdobogásomat a torkomban. És akkor végre elkezdödött. Az elején nem akartam hinni a szememnek. A merénylet, Anakin és Obi párbeszédei, ujabb merénylet, üldözés, bár.....azt hittem ez a mennyország, egyszerüen annyira el volt találva hogy az kész, amit én elképzeltzem a könyv olvasása közben az semmi ehhez képest. Aztán jött az Obi és Anakin szál. A szerelmi résznél van pár elég fura dialogus de messzemenöen a türéshatáron belül, és szerencsére azért érezni mit miért mondanak. Ám akkor beütött az ami Boss Nassnak is az elsö nézésnél. Tulpörgött számomra a film. Ugy kapkodatm a fejem hogy az kész. Szerintem ez egyértelmüen a könyv "rovására" irható. Ott nyugodtan elemezgetik a dolgokat itt viszont alig kap az ember levegöt máris valami teljesen uj jön be a képbe. Itt kicsit elvesztettem a feelinget :)( Eleinte Anakin teljesítményét nem jó szemmel néztem. Föleg a "love"-os jeleneteknél, ám aztán jött a mindenképzeletet felülmuló "buckalakós" rész. Hát kész megint nem tudok szohoz jutni és nem értem azokat akik arrol panaszkodnak hogy tul keveset mutatnak a buckalakó irtásból..... ez pont elég. Ha többet mutatnának akkor elveszne a feelingje és átmenne szimpla akciójelenetbe a dolog, de ha kevesebbet mutat akkor meg nem érezni a jelenet jelentöségét. Teljesen kifeküdtem ennél a résznél is. Aztán jött Anakin vallomása Padménak....hát ilyen nincs, megint tökéletes. Shmi temetése pedig messze nem nyálas ellentétben a könyvvel (legalábbis én ott annak érzetem). Aztán a nagy érzelmekböl hirtelen megint eksön humorral a'la droidgyár. Hát ezt a nagy váltást sem tudtam megélni, tul gyors volt. Aztán jött az arénás jelenet, Padmé szerelmi vallomása kicsit elöször gyengének tünik de aztán nagyon szép lesz. És jön az aréna. Mivel filmnézés elött egy haverom órákig ecsetelte hogy milyen gázok az arénás jelenetek CGI-i ezért nem tudtam ettöl elvonatkoztatni és egyfolytában azt néztem. Amikor elöjönnek a Jedik(Windu utasítása után) ott mintha tényleg látszana a CGI. A CGI mégis leginkább a klónharcosoknál zavart. Hisz simán lehetett volna élöszereplökkel forgatni :) de ha a haverom nem szol tuti nem ezt nézem, de most erre koncentráltam rá......ja egyébként nemtom, csak én lepödtem meg amikor Windu lekapja Jango fejét? Hogy kapott ez PG minösitést? Nem semmi. Erre egyesek pár fórumon azon izélnek hogy nem elég durva ez a jelenet. Jézusom, hát menjenek Kannibál Holocaustot nézni, ez pont elég volt igy. És ahogy Obi leteremti az acklay-t? Hát nem semmi. Végén jött a csata. Az nagyon zavart amikor Windu leszállt az egyik szállitóról és odament az egyik klónharcoshoz aki persze CGI volt és elkezdett neki magyarázni. Mér nem igazi az a klón??? Egyébként a csata teljesen korrekt és az amikor elöjön a Halálcsillag terve....de durva...pedig tudtam hogy lesz benne de talán tudat alatt nem hittem el :))))) Na és a fénykardpárbaj.....mesés, és Yoda atrakciója annyira jó hogy azt szavakban nehéz elmondani. Megint nem értem a fujjolokat... Szoval tele vagyok vegyes érzelmekkel, és már most hazaérve is más véleményem van mint amit a film után éreztem. Érzem hogy ezt még jópárszor meg KELL néznem hogy kialakitsam a végsö véleményemet. Azt mindenesetre már most elmondhatom hogy film még ilyen hatással talán még nem volt rám. A film után ugy jöttem ki a moziból mint akin átment egy uthenger. Szoval egyelöre ennyi......aztán még irok."

 

Hihetetlen régen milyen tőmondatokban irkáltam :) Egyébként simán jár neki az 5-ös!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

lokatelli írja egy másik topicban:

 

"szerintem ennyi maradt a szappanoperás stílusú Obi-Padmé szerelmi szálból"

 

Szerintem van egy nagy különbség a szappanopera és az SW szerelmi témái között. A szappanoperában csupán önmagáért léteznek ezek a szövegek, nem szolgálnak semmit, csak azt az érzést próbálják sugározni a néző felé, hogy az érzéktelenedő világban még van romantika. Ezek az eltulzott ömlengések szimplán nevetségesek, és ízléstelenek, éppen azért mert semmi értelmük. Az érzéktelenedés pedig nem alapállapota a társadalomnak, de ebbe ne menjünk bele.

 

Aztán itt van az EPII szerelmi szála. Az igaz, hogy a szövegek negédesek, de minden szónak értelme és jelentése van, van egy nagyobb egész, amibe tökéletesen illenek. Nem önmagáért ilyen a megvalósítás, hanem hogy a későbbi tragédia hangsúlyát jobban kiélezze. Szóval ezért nem értem miért példálóznak a szappanoperákkal, holott ahhoz az ég adta világon semmi köze nincs.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt tényleg nagyon jól megfogalmaztad Ody :) Nekem Anakin szerelmi vallomása a mai napig az egyik kedvenc. Teljesen lejön bellőle a karakter esetlensége (szerelmi téren), a mértéktelen vágyodása, ugyanakkor az egoizmusa is!

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt tényleg nagyon jól megfogalmaztad Ody :) Nekem Anakin szerelmi vallomása a mai napig az egyik kedvenc. Teljesen lejön bellőle a karakter esetlensége (szerelmi téren), a mértéktelen vágyodása, ugyanakkor az egoizmusa is!

Pontosan! Pl. Han-ról soha nem tudnám elképzelni, hogy olyanokat mondjon Leiának, amiket Anakin mond Padménak. Egyszerűen abban a karakterben ez nincs benne, ellenben Anakinéban nagyon is benne van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Lokatelli arra gondolt, hogy az EpIII könyvben le van vezetve egy Palpatine sugallta Obi-wan Padmé szál, tehát a főkancellár elhinti Anakin fejében, hogy Padmé Obi-wannal kavar. Na most ebből két mozzanat maradt a filmben: Az egyik, amikor Anakin egy adattáblát tart a kezében, és gyanúsan megkérdi, hogy "Obi-wan itt járt?" illetve az EpIII végi felszólalása Anakinnek, hogy "Obi-wan miatt, igaz?" Lokatelli csak erre utalt.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ez valóban jó megfogalmazás volt :) Régen egy kicsit zavart engem az, ahogyan Anakin szerelmet vall Padménak, mert idegennek találtam az SW világától, de az ilyen írásokat olvasva egyre inkább a helyére kerül az egész :)

De mindig is nagyon lírainak tartottam, csak nem SW-snek, az volt a bajom vele jó darabig.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen egy kicsit zavart engem az, ahogyan Anakin szerelmet vall Padménak, mert idegennek találtam az SW világától

Sőt, ezen felül nagyon zavarba hozott a jelenet (néha még ma is) :) Folyton úgy éreztem, mintha egy gaz leselkedő volnék, aki belekukkol mások legbensőségesebb intim szférájába (érdekes, hogy kevés ilyen filmes jelenet képes ezt kihozni belőlem). Ezt sokáig nem tudtam hova tenni magamban.

Szóval sose volt éppen egy közömbös jelenet :)

 

A Ne félj-Nem félek rész nekem is kedvencem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, ez valóban jó megfogalmazás volt  :)  Régen egy kicsit zavart engem az, ahogyan Anakin szerelmet vall Padménak, mert idegennek találtam az SW világától,

Valóban szokatlan a korábbi "szeretlek, tudom" 'romantikus' párbeszédei után. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, ezen felül nagyon zavarba hozott a jelenet (néha még ma is) :) Folyton úgy éreztem, mintha egy gaz leselkedő volnék, aki belekukkol mások legbensőségesebb intim szférájába

Én is ezt éreztem, csak nem tudtam soha szavakba önteni. Nagyon zavart régebben, főleg a kandallós jelenetnél. De nem az a baj, hogy mások intim szférája, hanem az, hogy kiké, mint pl a szüleidet látnád.

 

Aztán rájöttem, hogy ez nem baj, hanem ettől lett jó. Ha nem éreznék semmit akkor lenne rossz.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem az a baj, hogy mások intim szférája, hanem az, hogy kiké, mint pl a szüleidet látnád.

Hümmm. Ez tetszik. Azért kukkolás-jellegű, mert egyébként is ismerjük őket. Sőt még azt is tudjuk, mi lesz velük ezután:)

 

Ma néztem meg... először az ep3 óta :) Yoda szövegelése a túl magabiztos idősebb Jedi mesterekről kéééééész. Mintha később Palpi ugyanezt dörgölte volna az ő orra alá:)

 

 

Meg a másik ami most esett le az "If you suffer the same as I do, please tell me" . Hümmm. Ehhez csak annyit mondok, hogy három év múlva együtt szenvedtek. Hümmmmmmm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg a geonosisi Ne félj- Nem félek meghalni kezdetű rész a nagy kedvencem.

Ha az EP2-ből egyetlen jelenetet emelhetnék ki, az biztos, hogy az arénába vonulás előtti szerelmi vallomás lenne (lásd az Aranyfénykard-jelöltjeim listáját :) ). Elképesztően jó. A színészi alakítások, a szövegek, maga a helyszín, és persze a ZENE - mind-mind fantasztikus. Egy egyébként is jól összerakott film talán legtökéletesebben megkomponált részlete. Számomra legalábbis biztosan. :) A kandallósat is szeretem, soha nem volt bajom vele, de ez még jobb. Emlékszem, a moziban a szekér begördülésekor az jutott eszembe, hogy akinek ez "nem Star Wars fíling" (merthogy olvastam ilyeneket), annak fogalma sincs a Csillagok háborújáról. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a másik ami most esett le az "If you suffer the same as I do, please tell me" . Hümmm. Ehhez csak annyit mondok, hogy három év múlva együtt szenvedtek. Hümmmmmmm.

Lucas azt mondja az audiokommentárban az arénás szerelmi vallomás után, hogy "Döntöttek. És mindketten viselni fogják döntésük következményeit."

Betartotta a szavát.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.