Jump to content

Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?  

38 members have voted

1. 1. Milyen osztályzatot adnál a második epizódnak?

Recommended Posts

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Elkészült az ep2-t pocskondiázó cikkem is. :D 

Nem tudom elhinni hogy ezt te írtad. Ez számomra nagyon quarroni szint. Ezt akár egy prequel hater is írhatta volna. A legnagyobb hibája hogy rettenetesen szubjektív. Ilyen alapon én is irhatnék róla valami nagy portálon. Mivel a PGO-on írtad azért szubjektívebb lehettél volna. Ha ez a személyes blogodon jelenik meg nem gond, de így nagyon gáz.

Szó szerint szemenköpted azt amit szeretk az EP2-ben. Pl a szerelmi szálat. Bírálod Aanakin udvarlását, de te sosem voltál olyan helyzetben. Csináld jobban. Könnyü iosztani az észt ha nem vagy abban a helyzetben.

Mindegy te vagy a megmondóember aki megmondja a tutit hogy kell tökéletesen élni és viselkedni. Szerencsétlen kifejezi az érzelmeit a homokkal? Suta és idióta.

Hisz te a magasságokba emelt Dzséjt profibban kiviteleznéd.

Komolyan ember neked létemeled a másik ember totál hülyének nézése( kb egy hete itten) .Aki nem ezt látja vagy véleményezi azt hátravinni és agyonlőni. Próbálj egyszer emberként gondolkodni és ne valami technokrataként.

Mi emberek érzelmi lények vagyunk. A legfontosabbak az érzelmek. Ha nem megy akkor embernek se hívhatjuk magunkat.

• Nem értek egyet 1
  • Szomorú 2

Szerintem eléggé félreértelmezted a cikket, mert ez alapvetően egy dicsérő írás. Persze van benne amivel én se értek egyet, pl. Dooku és a klónok kérdése. Miért kellene mindent egy filmben megválaszolni? Ha ez erőssége az új részeknek akkor a régiekben miért hiba? De ezt leszámítva jó írás és Dzséjt a végén le is szögezi:

"Persze nem is törekszem erre, hiszen a Star Wars-ról sosem tudnék objektíven írni, A klónok támadásáról meg pláne nem. 2002-től 2017-ig ez volt a kedvenc Star Wars filmem, sőt talán a kedvenc filmem..."

A Quarron szinttől meg pláne olyan távol áll, mint Makó Jeruzsálemtől. Komolyan azt gondolod, hogy Dzséjt, a fórum adminja fikacikket tesz közzé egy SAGA filmről? 

Edited by Ody Mandrell

Szerintem jó írás lett, mind a pozitívumokkal mind a negatívumokkal egyetértek. Bár nekem csak 2002 és 2005 között volt a kedvenc Star Wars filmem.

Most már teljesen más lenne a sorrend. 

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Persze van benne amivel én se értek egyet, pl. Dooku és a klónok kérdése. Miért kellene mindent egy filmben megválaszolni? Ha ez erőssége az új részeknek akkor a régiekben miért hiba?

Az a baj, ahogy ezt Dzséjt is írta, hogy ez a következő filmben sem került elő. Jó, hogy most már legalább kánon szinten ez ki lett bontva, de csak a 2. legjobb megoldás lett.

Bennem az is felmerült, hogy Frenkie szarkasztikus próbált lenni... nem tudom. Fura volt ezt olvasni tőle. Az ep9 Ki mit vár a filmtól topikban és érdekes beírása volt kb. akkor, amikor ezt ide beírta...

Szomorú, hogy megint itt járunk... :roll: :facepalm:

Mondjuk ez a "Quarren szint" megjegyzés, ez szíven ütött. Ezért azért, drága Frenkie, elmehetnél oda, ahová gondolom. És ha már ott vagy, csináld meg magaddal azt, amit gondolok. :angry: Arra számítottam, hogy ezekért a cikkekért kapok savazást, de vadidegenektől nem érdekel. Kár, hogy egy barátom is beállt a kődobálók közé... És én még azt hittem, jót teszek azzal, ha pozitívan írok az ep9 előtt a régi filmekről... :( 

Edited by Dzséjt
  • Szomorú 1
  • Tetszik 1

Ez most komoly, hogy nem lehet a cikkek alá kommentelni, csak miután már elmúlt 3 hónapos az accountom PC Gurun? :(

Edited by Yoda József

Nem tudok ilyen korlátozásról, de néha vannak furcsaságai a PGO-nak. Milyen néven regeltélt? Ránézek.

Nagyon jó lett az elemzés, Dzséjt! :clap: Frenkie szerintem csak felületesen olvasta el.

18 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nem tudok ilyen korlátozásról, de néha vannak furcsaságai a PGO-nak. Milyen néven regeltélt? Ránézek.

HououinKyouma :D bár igazából már mind1, írtam egy hosszú kommentet az egyik tagnak, aki valami olyasmit írt, hogy ott elvesztett téged, amikor kijelentetted, hogy az Utolsó Jedik a kedvenced :D aztán kiírta nekem, hogy "Ehhez a funkcióhoz nincs jogosultságod, próbáld újra 2020.03.08-án" :roll: ez meg úgy felhúzott, hogy kitöröltem az egész kommentet

Szerintem Dzséjt nagyon mély lelki válságba fog kerülni, amiért egy büdös gyökér olvasót elvesztett. :D Mondjuk ott a négy hozzászólásból három a szokásos agyatlan f@szság. Kár volt beleírni a TLJ-t mert a sok hormonzavaros máris csak azzal foglalkozik. :D

• Like 1
  • Tetszik 1

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kár volt beleírni a TLJ-t mert a sok hormonzavaros máris csak azzal foglalkozik. 

Felkavarja az állóvizet :D vajon mit fognak kapni a TLJ-s cikket olvasva?

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

HououinKyouma :D bár igazából már mind1, írtam egy hosszú kommentet az egyik tagnak, aki valami olyasmit írt, hogy ott elvesztett téged, amikor kijelentetted, hogy az Utolsó Jedik a kedvenced :D aztán kiírta nekem, hogy "Ehhez a funkcióhoz nincs jogosultságod, próbáld újra 2020.03.08-án" :roll: ez meg úgy felhúzott, hogy kitöröltem az egész kommentet

Hm... Rád néztem, de nincsenek korlátozások. Mondjuk, azt hozzá kell tennem, hogy a PGO kommentrendszere egy kalap sz*r. Nem azért van annyi hír alatt 0 hozzászólás, mert nem olvasnak minket, hanem mert iszonyú körülményes a kommentelés, és fifti-fifti, hogy sikerül - és ha sikerül, még akkor is van esély arra, hogy kétszer-háromszor is elküldi. De azért jelentem a vezetőség felé, mert ha ez a három hónapos korlát másnál is van, az nem kóser.

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem Dzséjt nagyon mély lelki válságba fog kerülni, amiért egy büdös gyökér olvasót elvesztett. :D Mondjuk ott a négy hozzászólásból három a szokásos agyatlan f@szság. Kár volt beleírni a TLJ-t mert a sok hormonzavaros máris csak azzal foglalkozik. :D

Annyira, de annyira megviselt, hogy már majdnem beírtam, hogy egyrészt, akkor nem neki szólt a cikk, másrészt, nem fog hiányozni. Aztán rájöttem, hogy üzleti szempontból talán nem szerencsés ilyet írni egy olvasónak. :D

Amúgy a legmeglepőbb számomra, hogy eddig többen reagáltak a két cikkre pozitívan, mint negatívan, a Facebook a többség azt írta, hogy semmi gondjuk az ep1-gyel, van, akinek egyenesen a kedvence. Sőt az egyik olvasónk Facebookon meg is keresett, hogy elmondja, mennyire tetszett neki a cikk és ő is nagyon szereti az SW-t, pedig túlvan az 50-en, és gyerekként a moziban láttaz ap4-et, és szegényebbek lennénk az új filmek nélkül.

Az ep2-nél is többen jelezték, hogy nekik is a kedvencük.

Szóval nekem az az érzésem, hogy azért nem halljuk a sok pozitív hangot, mert kevés a pozitív hangvételű cikk. Minden hír és cikk arról szól, hogy mennyire sz*r ez meg az a rész, ez meg az a trilógia. Online újságírói szempontból érthető, ez az, amire jönnek a habzószájú fröcsögők, nő a látogatottság, és mivel ezek a hígvelejűek még kommentelnek is, az oldalon tartózkodás ideje is nő, aminek hála meg több pénzt lehet kérni az oldalra kipakolható reklámokért. Csak sajnos a másik oldal meg az, hogy ez a sok fekáliaautomata így önigazolást nyer, eltorzul a filmekről alkotott kép, és azok, akiknek tetszett, meg nem mernek hozzászólni, mert ja, én sem szívesen kommentelek be egy "ez a film 12 éven aluliaknak való" és egy "hülye, akinek ez tetszik" közé egy pozitív értékelést. (Helyette 4-5 oldalas cikket írok a PGO-ra. :D )

Ezért is jó, hogy van ez a fórum, ahol megszólalhat az, akinek tetszenek az új filmek, mert alapvetően nagyon-nagyon pozitív a fórum közössége az SW-vel szemben. És remélem, ezen az ep9 sem fog változtatni.

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Felkavarja az állóvizet :D vajon mit fognak kapni a TLJ-s cikket olvasva?

Valószínűleg semmit, mert csak azokról kell írnom, amikről még nincs cikk a PGO-n. De anno az ep8-as kritikánk meg is kapta a magáét, mert a fene bele, az is pozitív lett.

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Sőt az egyik olvasónk Facebookon meg is keresett, hogy elmondja, mennyire tetszett neki a cikk és ő is nagyon szereti az SW-t, pedig túlvan az 50-en, és gyerekként a moziban láttaz ap4-et, és szegényebbek lennénk az új filmek nélkül.

Az ep2-nél is többen jelezték, hogy nekik is a kedvencük.

Ide is lehetne irányítani őket. :P  ;)

Posted (edited )

Ma megnéztem ezt is 4k-ban. Hát... Ezt a filmet néztem volna még. De lássuk :

Anakin felnőtt, de egyrészt hatalmas benne az erő, ügyes harcos, remek pilóta, másrészt pedig rendkívül arrogáns, önfejű és  öntelt. Nem jó kombó, az egyszer biztos. 

Nagyon nagy szerencse, hogy jött a TCW, mert az a sorozat igencsak árnyalja az összképet és végső soron szerethetővé teszi a karaktert, sőt, néhol még azonosulni is tudok vele. De a mostani viselkedése egyenes út a sötét oldalra. 

A szerelmi szál nem a szívem csücske, de segít Anakin jellemfejődését megérteni. Anyja halála után a szerelmét nem akarja meghalni látni, ezért megtesz mindent, szó szerint, elmegy a végsőkig. Na, de ez inkább már a következő epizód témája. 

Palpatine zseniálisan kavarja a szálakat. Csak sikerül kirobbantania a polgárháborút, így a zavarosban is könnyebben halászhat. Őstehetség az öreg. :) Ha a jedi rend felöl nézem, vésztjósló időszak veszi kezdetét. Tapintani lehet azt a sötét ködöt, amivel Palpatine cselszövései fedik el a jövőt. Immáron világos, hogy a Köztársaságnak vége van. Az viszont érdekes, hogy Dooku miért mondta el Kenobinak a teljes igazságot? Talán úgy gondolta, hogy Kenobi mellé áll és ketten legyőzik Palpatine-t, majd együtt uralkodnak? Nagyon félre ismerhette Kenobit, az biztos. Ezt inkább Anakinnak kellett volna elmondania. 

A Kamino és a Geonozis két nagyon különös világ, aminél csak a lakói különösebbek. Micsoda kontraszt, a steril, világos színekkel, letisztult formákkal operáló klónozók és a geonozisi ipari, sötét, füstös világa között. 

Egyik egy magas, elegáns karcsú lény, a másik meg egy randa rovar. Pedig alapjáraton egyik népség sem jó vagy gonosz.

A zene csúcs, Williams élete egyik legjobbját nyújtotta. És talán az egyik legszebben fotózott film a saga történetében. 

Összességében ez egy nagyon jól sikerült folytatás. A 4k verzió ráadásul csodaszép is. 

Edited by cyrano
  • Like 2
  • Tetszik 2

Dooku azzal szerintem tesztelte a Jediket, hogy mennyire "vannak képben". Hát mint kiderült semennyire. Még a bölcs Kenobi is olyan vak volt, mint ide Nagykáta. Ő sem volt mentes a mindent átszövő dogmáktól, amik gúzsba kötötték a Jedi rendet. 

Palpatine kapcsán pedig csak egy idézet:

"Le kell szögeznem, heves ellenérzéssel fogadom el ezt a megbízást. Hiszek a demokráciában, hiszek a Köztársaságban!"

Imádom az Öreget! :D

18 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Palpatine kapcsán pedig csak egy idézet:

"Le kell szögeznem, heves ellenérzéssel fogadom el ezt a megbízást. Hiszek a demokráciában, hiszek a Köztársaságban!"

Imádom az Öreget! :D

És az a ködös tekintet közben, szegényem majd elsírja magát azon, hogy teljhatalmat kapott  :D