Ugrás a kommentre

Legacy


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is jobb az előfizetés :) Mondjuk akkor meg folyton a postaládát fogod figyelni :) Nekem is van előfizetésem valamelyik lapra, amit veszek, nem is tudom, a többire miért nincs :lol: Na de ez már offba megy át :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten jártam az újságosokat, hogy megérkezett-e már a következő rész, de természetesen "még nem". Most Karácsony van, minden zárva, szerintem mire visszamegyek, az lesz, hogy "már elfogyott". Nem egyszer előfordult velem...:S

Évek óta előfizető vagyok (jesszus, '99 óta... több, mint tíz éve :) ), szóval ilyentől nem kell tartanom. A póstás mindig kihozza, én meg nyugodtan elfelejthetem, hogy mikor jelenik meg :) Szerintem ez nagy előny az előfizetés terén :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évek óta előfizető vagyok (jesszus, '99 óta... több, mint tíz éve :) ), szóval ilyentől nem kell tartanom. A póstás mindig kihozza, én meg nyugodtan elfelejthetem, hogy mikor jelenik meg :) Szerintem ez nagy előny az előfizetés terén :)

 

'99 óta? :lol:

Akkor legalább 60 számot sikerült összegyűjtened, ami azért nem semmi.

Én emlékszem, hogy pont a "Régi Köztársaság Lovagjai - Hagyaték" páros 1. részénél szálltam be, de annyi eszem még nem volt, hogy előfizessek. Majd jövőre.

Bár neten keresztül megrendeltem a Klónok Háborúja regényt (aminek a végső határideje hétfő volt) és még mindig várom. Remélem fél év múlva nem csönget a futár, hogy megjött a könyvem, mert valószínűleg addigra megszerzem máshonnan...:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'99 óta? :lol:

Akkor legalább 60 számot sikerült összegyűjtened, ami azért nem semmi.

71 számom van, hogy pontos legyek. A 99/3-as számtól (Sötét erők ébredése) vagyok előfizetve, de a 98/2-es Dark Empire számom a legrégebbi. Plusz van egy német Infinitiesem (gyűjteményes kiadás, mondanom sem kell, ég és föld a a különbség a magyar és a német gyűjteményes kiadások között), egy német Imperium számom (Empire 5 & 6 - Princess... Warrior; mondanom sem kell, ez is köröket ver a magyar kiadásra), és egy angol Shadow of the Empire-em. Viszont hiányzik a Revenge of the Sith képregény adaptációja, '99 óta az az egy maradt ki :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

71 számom van, hogy pontos legyek. A 99/3-as számtól (Sötét erők ébredése) vagyok előfizetve, de a 98/2-es Dark Empire számom a legrégebbi. Plusz van egy német Infinitiesem (gyűjteményes kiadás, mondanom sem kell, ég és föld a a különbség a magyar és a német gyűjteményes kiadások között), egy német Imperium számom (Empire 5 & 6 - Princess... Warrior; mondanom sem kell, ez is köröket ver a magyar kiadásra), és egy angol Shadow of the Empire-em. Viszont hiányzik a Revenge of the Sith képregény adaptációja, '99 óta az az egy maradt ki :lol:

 

Én a Thrawn-trilógia képregény változatát akartam mindenáron megszerezni, de pechemre csak az Utolsó parancs 5-6. részét sikerült elcsípnem. A Birodalom örökösei fent van a neten, de a másik kettőt sehol sem találtam.

Visszatérve a Hagyatékra, elég zavaró, hogy össze-vissza sorrendben adják ki a részeket. Kronológiailag a Broken után tuti nem a Vektor jön.

Már az gyanús volt, hogy Cade (aki megvetette hagyatékát és nem akart Jedi lenni) ismét Jedi volt, ráadásul kék helyett zöld fénykarddal. Meg a Broken végéhez sem passzol a Vektor eleje. Bár a Vektor inkább Celestére koncentrál és összeköti a 3 idősíkot...(Régi Köztársaság: Zayne, Birodalom: Vader, majd Cade-ék kora)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Thrawn-trilógia képregény változatát akartam mindenáron megszerezni, de pechemre csak az Utolsó parancs 5-6. részét sikerült elcsípnem. A Birodalom örökösei fent van a neten, de a másik kettőt sehol sem találtam.

Megvan angolul, ha kell... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Visszatérve a Hagyatékra, elég zavaró, hogy össze-vissza sorrendben adják ki a részeket. Kronológiailag a Broken után tuti nem a Vektor jön.

Már az gyanús volt, hogy Cade (aki megvetette hagyatékát és nem akart Jedi lenni) ismét Jedi volt, ráadásul kék helyett zöld fénykarddal. Meg a Broken végéhez sem passzol a Vektor eleje. Bár a Vektor inkább Celestére koncentrál és összeköti a 3 idősíkot...(Régi Köztársaság: Zayne, Birodalom: Vader, majd Cade-ék kora)

Persze hogy nem, mivel a két fejezet között gyakorlatilag 21 részt kihagytak a magyar kiadásból, többek között azért, mert a magyaroknak nem igazán jött be. Félreértés ne essék, Cade továbbra is megveti a hagyatékát, továbbra sem Jedi lovag, egyszerűen csak egy alvilági fejvadász, aki felhasználja az Erőt, és van egy fénykardja, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze hogy nem, mivel a két fejezet között gyakorlatilag 21 részt kihagytak a magyar kiadásból, többek között azért, mert a magyaroknak nem igazán jött be. Félreértés ne essék, Cade továbbra is megveti a hagyatékát, továbbra sem Jedi lovag, egyszerűen csak egy alvilági fejvadász, aki felhasználja az Erőt, és van egy fénykardja, ennyi.

Biztos, hogy ezért hagytak ki ennyi részt? Szerintem, ha a Sith Birodalom bukását kiadták volna különszámban, akkor 2008-ban a Kotor mellett Legacy lett volna végig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy ezért hagytak ki ennyi részt? Szerintem, ha a Sith Birodalom bukását kiadták volna különszámban, akkor 2008-ban a Kotor mellett Legacy lett volna végig.

Dehogyis. Csak a két történet közül a kevésbé népszerűt áldozták fel a Sith Birodalom Bukása kedvéért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy jó hírem. Ha minden igaz, a Vektor végeztével folytatják a Legacy sorozatot magyarul. :) Így nekem is sokkal könnyebb dolgom lesz az összefoglalók írásánál. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy jó hírem. Ha minden igaz, a Vektor végeztével folytatják a Legacy sorozatot magyarul. :) Így nekem is sokkal könnyebb dolgom lesz az összefoglalók írásánál. :)

Annyira nem vidít fel a dolog, mert nem tetszik a Legacy. Én a KotOR-t akarom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vektor 11. rész.

 

Látszólag Celeste jól átverte Krayt-ot. Nagyon nagy kockázatot vállalt, hogy így engedte elhatalmasodni magán Muurt. Ez a végén megbosszulta magát, mert Muur tényleg átvette felette a hatalmat. Draco nagyon el akarta venni a talizmánt, de megszívta. Elég jók voltak az összecsapások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vektor 12. rész.

 

A finálé. Oltári volt. A grandiózus összecsapások folytatódtak. Azlyn elég rosszkor ugrott oda. Így őt is telibe kapta Muur/Celeste hatalmas Erő-villámja. Krayt jó nagyot bucskázott. Cade ezután megtette, amit meg kellett tennie, megölte Celeste-et, megszabadítván őt a szenvedéstől. Amikor a Muur talizmán ráment elég nagy pillanat volt. De szerencsére Cade uralta a helyzetet és hatalmas erejének köszönhetően elpusztította a talizmánt és Muurt véglegesen. Szerencsére Azlyn mégsem halt meg, de elég rossz bőrben van. Wyyrlok elég durván elárulta mesterét. Ezzel Kraytnak gondolom örökre vége?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wyyrlok elég durván elárulta mesterét. Ezzel Kraytnak gondolom örökre vége?

Igen, most már vége van. Nem tudom, miért döntöttek a karakter halála mellett, talán már a Claws Of The Dragonban kiaknáztak benne minden lehetőséget. Wyyrlokban azonban még rengeteg lehetőség van, mert nem volt igazán foglalkoztatott karakter. Az Into The Core-tól eltekintve persze. De helyes volt a korábbi meglátásod, és tényleg egymás ellen fognak fordulni a Sithek. Azonban Wyyrlok nagyon érdekesen fogja megoldani a helyzetet, hogy ő uralkodhasson.

Spoiler:

Megtartja Krayt holttestét, és a sztáziskamrába helyezteti. Mindenkinek azt hazudja, hogy valójában még él. Bár Stryfe nagyúr nem érzi mesterét az Erőben, Wyyrlok azt hazudja neki, hogy olyan mély sztázisba esett, hogy meggyógyítsa saját sebeit, hogy még az Erőtől is elszigetelődött, és hogy Wyyrlok az egyetlen, akivel kapcsolatba tud lépni, így Wyyrlok lesz az, aki továbbítani fogja majd Krayt szavait. Persze ez a hazugság szükséges volt Wyyrlok számára, hogy az Új Sith Rend ne hulljon apró darabkákra. A Császár pedig Morlish Veed lett, de csak is Darth Krayt (Azaz valójában Darth Wyyrlok) óhaja szerint uralkodhat, és rendelkezhet.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az érdekelne, hogy melyik történettel fog tovább folytatódni jövőre. Mert a következő két rész, a Fight Another Day visszatér a mon calamari mészárláshoz, és persze tisztázódik benne, hogy mi történt Treis Sindével. De mivel az előzmények ismeretlenek maradtak, ezért fölösleges lenne kiadni, mert sokak számára értelmetlen lenne. Bár, a magyar kiadás szemmel láthatóan nem törődik az ilyesmivel. Jobban tennék, ha a Storms-al folytatnák, mert az visszatér a főszereplők cselekményszálához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Most kaptam az infót a Semic szerkesztőjétől, a Star Wars idei számait illetően: ,,A Knights és a Legacy lesz, és onnan folytatódnak, ahol a Vektornál

abbamaradtak"

Akkor ezek szerint mégsem lesz ugrás. A Fight Another Day-el folytatódik majd a Legacy története. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Akkor megint egy számban 1 Kotor és 1 Legacy. Legalább akkor már adhatnák havonta.

Az tényleg nem ártana, mert akkor nem maradnának még jobban le a külföldi kiadástól. Nekem mindkét sztori nagyon bejön, most scanbe olvasom a magyarul nem megjelent (Vektor előtti, és a Broken/Reunion utáni) történeteket, és alig várom már a februári számot. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nekem tetszik a sorozat,jól kidolgozott,és igazán remek a történet is.Engem a lázadás korai szakaszára emlékeztet,hogy a Galaktikus Szövetség maradék flottája,Stazi vezetésével,le-le csap a Birodalomra.A felkelés is így küzdött eleinte,megvolt a flotta,és zaklatták a Birodalmat,csak most kaptunk egy rakás Jedit,birodalmi lovagokat,meg sitheket.Jó kis sorozat ez tartja a színvonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar, vagy az amerikai legújabb számról maradtál le?

A magyar kiadást követem figyelemmel, (leginkább angol tudatlanságom miatt) eddig az összes részét sikerült beszereznem, a legutóbbi kivételével: Szétroppantva 1-6, Ződfi, Vektor 3-10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar kiadást követem figyelemmel, (leginkább angol tudatlanságom miatt) eddig az összes részét sikerült beszereznem, a legutóbbi kivételével: Szétroppantva 1-6, Ződfi, Vektor 3-10.

A kiadótól be tudod szerezni őket, én is ezt tettem a hiányzó részekkel. Az Örs vezér térhez közeli Fehér út 10-ben vannak, ha személyesen akarsz értük menni, de meg is rendelheted tőlük, ha írsz a terjesztes@semic.hu címre, és házhoz viszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kiadótól be tudod szerezni őket, én is ezt tettem a hiányzó részekkel. Az Örs vezér térhez közeli Fehér út 10-ben vannak, ha személyesen akarsz értük menni, de meg is rendelheted tőlük, ha írsz a terjesztes@semic.hu címre, és házhoz viszik.

Köszi, sokat segítettél! :evil:

Lehet, hogy holnap el is nézek oda. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.