Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Én úgy gondolom, hogy a Jediknek nem volt más választásuk a háborút illetően.A Prequelekböl kitünik, hogy szinte az elsődleges feladatuk a Köztársaság védelme volt a külső és belső ellenségekkel szemben.Tehát amikor a Dooku vezette mozgalom háborúval fenyegetette meg a Köztársaságot a Jediknek meg kellett védeni.Hisz arra esküdtek ,hogy megvédik a Köztársaságot.Viszont katonáknak sem igazán lehet nevezni őket.Ha nem lett volna a klónhadsereg a Jedik egyedül nem tudták volna megvédeni a Köztársaságot.Felmerülhet a kérdés, hogy vajon miért álltak a Klónezredek élére?Miért nem voltak Klóntábornokok, akik a hadmüveleteket írányítorrák volna?Miért a Jediknek kellet hadvezéri szerepet játszaniuk?Szerintem az az oka, hogy a Klón háborúk elején még nem voltak katonai akadémiák, ahhol főtiszteket képezhettek ki.Nem kellet.Nem volt háború 1000 évig.A Klónok csak sima golyófogók voltak, ezerszámra gyártották őket.A Jedik viszont különleges képességeiknek hála alkalmasak voltak, a Klónok vezetésére.Meg mi mást tehettek volna?Maradtak volna a Templomban továbbra is, a béke és igazság örzőiként?Akkor meg rájuk sütik, hogy hull a nép a háborúban a Jedik - akiknek az lenne a feladatuk, hogy megvédjék a Köztársaságot - meg csak ülnek a fenekükön?

Egyszóval nem tehettek mást mint háborúznak.Bele lettek kényszerítve egy olyan helyzetbe, ahonnan nem lehetett jól kijönni.Pont ahogy Palpatine eltervezte.

 

MissKarrde: egyetértek veled, abban ,hogy a Jediknek rendesen részük volt abban, hogy Anakin áttért.Nem bíztak benne, kémkedésre buzdították stb.Ha máshogy állnak Anakinhoz, nincs Vader.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik viszont különleges képességeiknek hála alkalmasak voltak, a Klónok vezetésére.Meg mi mást tehettek volna?Maradtak volna a Templomban továbbra is, a béke és igazság örzőiként?Akkor meg rájuk sütik, hogy hull a nép a háborúban a Jedik - akiknek az lenne a feladatuk, hogy megvédjék a Köztársaságot - meg csak ülnek a fenekükön?

 

Valóban. Nem kérdőjelezheti meg senki, hogy ez volt a legtermészetessebb dolog, amit tehettek. Mi lett volna, ha Jediket klónoznak? Brrr.

 

És pontosan ezért, semmi csodálkozni valójuk nincsen:

Aki kard által él, kard által vész el:D

 

Ennek még az ifjak is ki vannak téve (s nem úgy mint a GyU-ban: azért fogok fegyvert, hogy ne általa haljak meg).

Áldozatnak az tekinthető, aki nem fog fegyvert (bármilyen ellenállás az), mindenki más már belebonyolódott...

Legjobb védekezés a megadás :? ...dezsavűm van :?...

Anakin valami hasonlót tesz: megadja magát a sötétségnek. Egy részről. Más részről meg beavatkozik.

 

Paradox: a Jedik hozzáállása, hogy hagyjuk megtörténni a dolgokat, s Anakin is pont ezt teszi. Nem áll már ellent a belső sötétség külsővel való egyesítésének, engedi hogy szétáradjon benne és a rabszolgájává lesz. Az akarat, az önfejűség, a makacsság csak a világos oldallal szemben van meg benne. A sötétségnek behódol...légy önző egészen addig, míg önzetlen nem leszel, s a sötétség feloldódik a fényben.

 

Temetni jöttem Anakint, nem dicsérni.

Mindenkit meg akart menteni s ez lett a veszte:

Minél inkább ragaszkodott az egyik véglethez "mindenki megmentése", annál szükségszerűbben tört utat magának az ellenoldal, a pusztítás.

A kettő, hogy mentsen és hogy pusztítson egyé vált. És ott van Vader. Menteni és pusztítani egy és ugyanaz. Ugyanannak a dolognak a két vége. Ami egy ponton körbeér. :?

Háborúzni a Békért? Pusztítani, hogy mentsünk.

Bármelyiket teszed már beavatkoztál. Azaz beavatkozott az egó. :P

Ki mondja meg, hogy mit mentsünk s mit pusztítsunk? Sidiusban talán semmi érték nincs, a diktatúrának talán semmi értelme nincsen? Minden gonosz azért van, mert létrehoztuk a jóhoz való ragaszkodásunkal.

A középpontban van a béke.

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek, aki reagált az írásomra.

 

Akkor most a helyére kerül Anakin rémálmaival kapcsolatos gondolatom.

Anakin azután kezdi el látni a rémálmokat, miután megöli Dooku-t. Az Erő sötét oldala segítségével sikerül ezt végrehajtania, és ez az a pont, ahol talán végleg a sötét oldal felé vezető ösvényre lép rá. És mint tudjuk a jövő mindig mozgásban van, itt kimozdul a jövője, olyan irányba, aminek a végén meghal Padmé. Obi-Wan akkor kerül az álomba, amikor elmegy Padméhoz, beszél Anakinról, hogy aggódik érte (ez a filmben sajnos nincs benne, már csak az, hogy Anakin rákérdez), és ezzel beavatkozik a kapcsolatukba. Megint változik a jövő, Obi-Wan ott lesz Padmé halálánál, ezért megjelenik a rémálomban is. Persze a jövő mindig mozgásban van, még alakulhatnának úgy az események, hogy mindez mégse történjen meg.

Nem egészen úgy írtam, mint először, de nem tudtam ugyanúgy megfogalmazni. A lényeg ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most a helyére kerül Anakin rémálmaival kapcsolatos gondolatom.

Anakin azután kezdi el látni a rémálmokat, miután megöli Dooku-t. Az Erő sötét oldala segítségével sikerül ezt végrehajtania, és ez az a pont, ahol talán végleg a sötét oldal felé vezető ösvényre lép rá.

 

Na és mi a helyzet az EPII-es rémálmával? Azt mi idézte elő? Szerintem sokkal inkább az erős érzelmi kötődései, és a félelme okozzák a rémálmait. Anakin csak akkor lép rá végérvényesen a sötét oldalra, amikor megöli Windut, és felesküszik a sithre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most a helyére kerül Anakin rémálmaival kapcsolatos gondolatom.

Anakin azután kezdi el látni a rémálmokat, miután megöli Dooku-t. Az Erő sötét oldala segítségével sikerül ezt végrehajtania, és ez az a pont, ahol talán végleg a sötét oldal felé vezető ösvényre lép rá.

 

Na és mi a helyzet az EPII-es rémálmával? Azt mi idézte elő? Szerintem sokkal inkább az erős érzelmi kötődései, és a félelme okozzák a rémálmait. Anakin csak akkor lép rá végérvényesen a sötét oldalra, amikor megöli Windut, és felesküszik a sithre.

 

EpII-es rémálom? A filmből nem derül ki, de valószínűleg az anyja elrablása után kezd el rémálmokat látni. Inkább a mikorra helyeztem a hangsúlyt. Bezzeg Palpival kapcsolatban nincs rémálma, ebből igazán lehet tudni, hogy ő aztán nem fog meghalni, pedig hozzá is kötődik érzelmileg :lol: Ez kicsit durva volt, bocsi. Az erős érzelmi kötődéssel kapcsolatban igazad van. Azért róluk lát rémálmokat, mert nagyon szereti és félti őket. Arról nem lát semmit, hogy Grivi meg fog halni. Az erős érzelmi kötődés számomra egyértelmű.

És Windutól már nincs visszaút számára (bár szeretném azt hinni, hogy van, de hát ez már csak egyéni kívánság, és nem a valóság :D ), de ahogy megöli Dooku-t, az egy nagy fordulópont, az utolsó előtti lépés. Még nincs az ösvény végén, de rálépett, és szépen halad végig rajta. A sötét oldal felé vannak fokozatok. Remélem, érted, mit akarok ezzel mondani.

Remélem, most nem kerültem ellentmondásba önmagammal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kicsit máshogy látom ezt. Szerintem Anakin sötét útra lépése, már az EPII-ben megkezdődik, méghozzá a buckalakó tábor lemészárlásával. Palpatine ezt nem véletlen emlegeti fel az EPIII elején.

 

EpII-es rémálom? A filmből nem derül ki, de valószínűleg az anyja elrablása után kezd el rémálmokat látni. Inkább a mikorra helyeztem a hangsúlyt.

 

Pedig kiderül a filmből. :D Anakin maga mondja, hogy mostanában rosszul alszik, mert mindig az anyjáról álmodik. Egy konkrét rémálmot is látunk, méghozzá naboon. Az most lényegtelen, hogy nem úgy oldották meg mint az EPIII-ban. Én innentől számítom Anakin veszőfutását. Ez indítja el a lavinát. Az álom hatására megy el Tatooinra, stb.... Ennek a jellemfejlődésnek egyik állomása Dooku megölése, és Padméról való álma. A folyamat pedig a totális sötét oldalra állással tetőzik be.

 

 

de ahogy megöli Dooku-t, az egy nagy fordulópont, az utolsó előtti lépés. Még nincs az ösvény végén, de rálépett, és szépen halad végig rajta. A sötét oldal felé vannak fokozatok. Remélem, érted, mit akarok ezzel mondani.

 

Dooku megölése egy fontos állomás. Bár én a buckalakók kiirtását súlyosabb tettnek tartom. Egyetértek, hogy vannak fokozatok a sötét oldalra térésében, amik szépen ki is rajzolódnak a filmekből. EPII-es álom----buckalakó irtás----Dooku lefejezése----Padmé rémálom----Windu megölése. Failure complete! :lol:

 

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne csak az EPIII-ra redukáljuk le Anakin áttérését, mert ahhoz az EPII-ben (EPI-ben) látott adalékok feltétlenül szükségesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnak mindig is voltak rémálmai, látomásai, amióta anyjától elszakadt. Nem a jelenben él.

 

Dooku az első hidegvérrel elkövetett gyilkosság. A buckalakókat egy számára uralhatalan belső ösztönből teszi. Dooku-t nem ölte volna meg magától, külső lökést kap rá. Itt nincs egyedül. :lol:

Az EU-ban már kisfiúként is öl, hogy mentsen. Remekül leírja a relét, ami Anakinba van építve.

 

Anyjától elválik- A Jedi tanács előtt a kör közepén-Qui-gon meghal- Obi lesz a mestere, aki előtte veszélyesnek titulálja(jó kezdet)—Palpi- Padmé-titkok-rémálmok…….

. Failure complete

 

A döntései a félelmeiből születnek s ezért teljesedik be a látomása Ghost Hand-nek.

Minden kezdet magában hordja a vég kódját…

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku az első hidegvérrel elkövetett gyilkosság. A buckalakókat egy számára uralhatalan belső ösztönből teszi. Dooku-t nem ölte volna meg magától, külső lökést kap rá. Itt nincs egyedül. :lol:

 

Persze gyilkosság és gyilkosság között is van különbség, de nem tudom a sötét oldal szempontjából lehet-e különbséget tenni a kettő között? A buckalakók mészárlását is Anakin sötét oldala tette lehetövé, mint ahogy Dooku megölését is. Palpi talán ezért hasonlítja egymáshoz a kettőt.

 

Igazság szerint én abból indulok ki, ami a filmekben van. :D A könyvveket nem veszem szentírásnak, bár érdekes az a rész amit említesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg érdekesek és jók a könyvek, de én is a filmet veszem alapul, kivéve a filmek könyvváltozatát.

Az áttérésnél nem csak az epIII-at veszem alapul. Az írásomban is utaltam a másik két részre, csak nem éreztem szükségét, hogy kifejtsek mindent, hogy mit honnan gondolok, de az írás nem epIII alapján készült, hanem egy össz áttekintés. Utaltam is egy-két dologra az epI és II-ből is. De mivel azokban kevésbé hangsúlyos az átállás, az írásban is több utalás van az epIII-ra.

Szerintem nem a buckalakók lemészárlásánál kezdődik Anakin sötét oldalhoz való közeledése. Már előbb, és ehhez nem kell EU könyvet sem olvasni. Az, hogy nem tudja magában legyőzni a félelmeit, már nyitás a sötét oldal felé. És ez mindig is megvolt benne. Tekints oda az aláírásodra, ami az epI-ben hangzik el.

Az epII-vel kapcsolatban arra utaltam, hogy nem látjuk konkrétan, hogy elrabolják az anyját, nincs hozzá jelenet a filmben.

A mészárláskor a sötét oldal dolgozik benne, de ekkor még kevésbé tudatosodik (nem jó ez a szó, de mást nem tudok rá). Ebben Szisszel értek egyet. Hiába utal rá Palpatine párhuzamba állítva a kettőt, a két gyilkosság között van különbség. Az epII mészárlás nagyon fontos lépés, de én fontosabbnak tartom Dooku legyilkolását.

De ez csak a saját véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utólag belegondolva, azt a mondatot az ösvénnyel kapcsolatban másképp kellett volna írnom, így nem teljesen oké. Miért nem tudok én egyértelműen és szép árnyaltan fogalmazni?????

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utólag belegondolva, azt a mondatot az ösvénnyel kapcsolatban másképp kellett volna írnom, így nem teljesen oké. Miért nem tudok én egyértelműen és szép árnyaltan fogalmazni?????

 

Tudsz! Csak még benned sincs letisztulva a kérdés, ahogy bennem se. Azért jövünk ide a fórumra, hogy tisztázzuk. Azért nyitottuk ezt a témát, hogy mások segítségével tisztázzuk. Nem kell sokat agyalogni, idővel minden a helyére kerül, talán holnap vagy épp most 8)

 

Az ösvényes mondaton én annyit árnyalnék, hogy végleg nem lép rá, arról is letér...én is Dooku megölésétől számítom a tanítvánnyá válását, nem tudatosan. A taszkeneket egyedül öli. Dooku csapda, amit Sidius állít neki.

 

Az 1. és 2. rész között hosszú idő eltelik. Mikor újra találkozunk Anakinnal érezni, hogy sokat változott, nem tudjuk mi történt vele időközben (EU) csak azt mi lett az eredménye

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval úgy gondolod, hogy zavar van az Erőben ??? 8) :)

Vagyis inkább a fejemben? Inkább az a gond, hogy nem tudok jól megfogalmazni. Úgy, hogy mások is azt vegyék ki abból, amit írok, amit fejben gondolok. Majd igyekszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval úgy gondolod, hogy zavar van az Erőben ??? 8) :)

Vagyis inkább a fejemben? Inkább az a gond, hogy nem tudok jól megfogalmazni. Úgy, hogy mások is azt vegyék ki abból, amit írok, amit fejben gondolok. Majd igyekszem.

 

Neeeem.

Az erőátvitelben lehet zavar. Tudod a sötét oldal mindent beburkol, nehéz megmondani ki mit lát meg Anakin/Vaderből és mi az illúzió... :D

Nem csak adó kell, vevő is aki a zajt ki tudja szűrni illetve az információt a zavarból...

Még a legjobban kidolgozott Lucas kari is nagy teret hagy a fantáziának és az egyéni látásmód kibontakoztatásának :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De mivel azokban kevésbé hangsúlyos az átállás, az írásban is több utalás van az epIII-ra.

 

Ez egy folyamat. Persze, hogy az EPIII-ban a leghangsúlyosabb, hiszen gyakorlatilag ott ér tetőpontjára a dolog.

 

Szerintem nem a buckalakók lemészárlásánál kezdődik Anakin sötét oldalhoz való közeledése. Már előbb, és ehhez nem kell EU könyvet sem olvasni. Az, hogy nem tudja magában legyőzni a félelmeit, már nyitás a sötét oldal felé. És ez mindig is megvolt benne. Tekints oda az aláírásodra, ami az epI-ben hangzik el.

 

Ez így van, de amíg csak a fogékonyság van meg benne a sötét oldal iránt, addig még lehetne visszaút. A buckalakó mészárlás fordulópont. Dooku megölésével pedig a célegyensebe fordult.

 

Az epII-vel kapcsolatban arra utaltam, hogy nem látjuk konkrétan, hogy elrabolják az anyját, nincs hozzá jelenet a filmben.

A mészárláskor a sötét oldal dolgozik benne, de ekkor még kevésbé tudatosodik (nem jó ez a szó, de mást nem tudok rá).

 

Bennem elég mély nyomokat hagyott. 8) Az anyját pedig elég akkor látni, amikor Anakin oda ér hozzá. Az is elég szomorú, és teljesen átérezhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem elég mély nyomokat hagyott. :roll: Az anyját pedig elég akkor látni, amikor Anakin oda ér hozzá. Az is elég szomorú, és teljesen átérezhető.

 

Nekem sem hiányzott, hogy lássam a hogyant. A könyvben benne van. A filmben pont az a jó, hogy Anakin helyéből látjuk a dolgokat. Nem mindenhol, de sok helyen.

Így viszont beindult a fantáziám, megint minha minden el lenne rendezve a sötét oldal irányába... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem hiányzott, hogy lássam a hogyant. A könyvben benne van. A filmben pont az a jó, hogy Anakin helyéből látjuk a dolgokat. Nem mindenhol, de sok helyen.

Így viszont beindult a fantáziám, megint minha minden el lenne rendezve a sötét oldal irányába... :(

 

Bizony bizony,mert az,hogy az anya halála miatt felmegy a pumpa és leöl pár taszkent hanem is minta tett,de fogcsikorgatva rá lehet bólintani.De arra már nem leölte az egész falut!Férfiakkal,nőkkel,gyerekekkel együtt! :roll: Ez már nem bosszú hanem megtorlás,nyílvános kivégzés :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony bizony,mert az,hogy az anya halála miatt felmegy a pumpa és leöl pár taszkent hanem is minta tett,de fogcsikorgatva rá lehet bólintani.De arra már nem leölte az egész falut!Férfiakkal,nőkkel,gyerekekkel együtt! :( Ez már nem bosszú hanem megtorlás,nyílvános kivégzés :roll:

 

Imádom mikor valaki rávilágít arra mi is az a gondolat, ami az érzést kifejezi. Magam sem tudtam mitől van ez az érzés..pedig ilyen egyszerű.

Köcce Lipi :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra is a buckalakók lemészárlása a fordulópont.Meg persze az utána lévő örjöngés a garázsban.Pontosan úgy ordit, a hangjában annyi gyülölettel mint a Mustafarron a hajónál.Ezutáni tette után ki kellett volna zárni a Rendből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt,hogy tovább menjek,szerintem Yoda is tudott Padmeról.A mészárlásról nem hiszem,de Padmeról biztos.Ezért kérdezgeti annyira a ROTS-ban,hogy kiről szólnak a rémálmai. :idea:

 

Szerintem csak azért kérdezgeti annyira, mert nem kap egyenes választ Anakintól.. szerintem nem tudott Padméról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem küldi burkoltan sehova... ez egyébként se azaz időszak (jedik teljes kipusztitása forog fent, a Sithek uralma van kilátásban stb.), amikor filozofikus csomagolásban küldenék egymásnak a lényeget ('The Sith destroy, we must' - Yoda nem teketoriázik).

Nekem az derül ki, hogy Yoda se tudja igazán, hogy hova mehetne Obi-Wan, ezért azt tanácsolja neki, hogy nézzen magába... mégicsak a tanitványa volt és a barátja, hátha magától is rátud jönni hova mehetett. És igy is történik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudok erre jobb érvet felhozni,így elfogadom a tieteket.Bár most direkt megnéztem azt a részt és Én még mindig úgy érzem,hogy odaküldi.Azt csak nem mondhatja Obinak,hogy menj Padmehoz!Obi visszakérdezhetne akkor,hogy Te tudtál róla és nem szóltál,hogy akadályozzuk meg?Bár ilyen alapon Yoda is mondhatta volna ugyanezt. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan meg falazott neki, pedig a Geonózison még meg is fenyegette, hogy ezért kizárhatnak a Rendből, amikor örjöngött, hogy le akar szállni. Ebből semmi nem lett, Obi eltusolta, nem tett róla említést senkinek.

 

Igen Obi sokszor megvédte Anakint. Ez gyengeség és erő is. Vele szemben kemény volt, a háta mögött többször is védte, mintha neki fontosabb lett volna, hogy Jedi maradjon, mint Anakinnak. :roll:

Úgy értem Anakinon sokszor érezni egyfajta fásultságot a Jedikkel szemben, felőrli az egyénisége és a Jedi-rend követelményeinek összeegyeztethetetlensége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.