Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Nekem is hiteles volt Anakin, csak nem egy olyan karakterként jelent meg, akit az elején megszerettem és később sajnáltam a bukását. Ilyen volt mondjuk Harvey Dent, A Sötét Lovagból, vagy Harry Osborn a Pókemberes képregényből (nem a filmes változatra gondolok). Nem is volt úgy lépésről lépésre bemutatva Anakin bukása, mint mondjuk Walter White esetében a Breaking Badben. Ezt hiányolom nem azt, hogy nem lenne hiteles. Hiteles, hogy ő Anakin, megértem a motivációit, csak számomra nem volt egy szerethető karakter, így bukása nem volt megrendítő, azt meg, hogy miként vált ilyenné nem láthattuk.

 

Az első filmben egy jólelkű, kedves, áldozatkész gyermeket ismertünk meg. A másodikban ezzel szemben már sok pozitív tulajdonságot nem nagyon tudok találni benne, talán a Padmé iránt érzett érzelmeit lehetne kiemelni, bár mint később kiderült, ott is inkább birtokolni akarta a másikat. Öntelt, elbizakodott, nagyravágyó és hataloméhes lett... mindenféle átmenet nélkül. (Élvezettel legyilkolt egy egész buckalakó telepet - amit megjegyzem Padmé is elég rezignáltan vett tudomásul - ezt például az Ep. I-ben látott Anakinról el nem tudnám képzelni.) Ezzel volt a bajom. A harmadik részben meg már teljesen nyíltan bábként rángatja Palpi. Mindössze az Ep. I volt talán ahol kedveltem a karakterét, a többi film alapján számomra nem volt szimpatikus figura (maximum szánalomra méltó), ezért nem tudtam lelkesedni érte/sajnálni mikor elbukott...

 

Mondjuk már az OT-ban kiderült, hogy Vader nem tud a gyermekeiről (legalábbis Leiáról biztos nem), és mivel ikrek így elég nehéz tudni az egyikről, miközben nem tud a másikról.

 

Ez csak azt bizonyítja, hogy már itt is volt egy ellentmondás Obi-Wan szavaival. Vagy az van, hogy direkt hazudott (Anakinnal kapcsolatban még meg is értem, de hogy a fénykarddal kapcsolatban minek tette volna ezt, azt nem igazán látom át), vagy már komoly gondok voltak az emlékezőtehetségével, ami elég problematikus tekintve, hogy mindössze 57 éves (ha lehet hinni a wookie-nak)... ilyen idős korban azért még nem szoktak cavintont szedni! :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezekben igazad van. Mondjuk nem tudom mennyire volt egyáltalán vezérelv Anakin szerethetősége. Szerintem nem volt igazán cél, hogy annyira sajnáljuk az átállása miatt. Szerintem elég jól kidolgozott volt a bukás, bár nyilván a sok kimaradó év miatt adódnak lyukak is. A filmek által bemutatott időszakok viszont remekül mutatják a fokozatokat és az útját a sötétség felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Öntelt, elbizakodott, nagyravágyó és hataloméhes lett... mindenféle átmenet nélkül. (Élvezettel legyilkolt egy egész buckalakó telepet - amit megjegyzem Padmé is elég rezignáltan vett tudomásul - ezt például az Ep. I-ben látott Anakinról el nem tudnám képzelni.) Ezzel volt a bajom.

 

 

Hataloméhes az EP2-ben? Mi mutat erre rá? Az átmenet meg az volt hogy ő Kiválasztott. Ha neked állandóan ezt mondogatnák te is öntelt lennél. Ráadásul mikor mondta hogy nyomozni kéne akkor is letorkolták. A buckalakókért meg nem kár, kártékony férgek semmi más, csak gyilkolni tudtak. Meg hát csak kínozták az anyját. Jediként persze nem mészárolhatta volna le őket de emberileg érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hataloméhes az EP2-ben? Mi mutat erre rá?

 

Hataloméhes - "I'll be the most powerful Jedi ever, I promise you! I'll even learn to stop people from dying!" - mondja ezt pont az Ep. II-ben Padménak arra, hogy mindenhatónak kellene lennie! Mindenhatónak lenni, a halált legyőzni, szerintem hataloméhség, később persze az Ep. III-ban jobban kikristályosodott a hataloméhsége.

 

Az átmenet meg az volt hogy ő Kiválasztott. Ha neked állandóan ezt mondogatnák te is öntelt lennél.

 

Nem tudom neki mikor szajkózták konkrétan állandó jelleggel, hogy ő a Kiválasztott. Úgy emlékszem így akkor vetette a szemére Obi-Wan, mikor már láb nélkül feküdt a Mustafaron. Egyébként ki lehet találni rengeteg okot, hogy miért változott meg, nekem nem is ezzel van a bajom, hanem azzal, hogy folyamatában nem láttuk ezt a szekvenciát. Olyan, mintha van egy A pont, meg egy C pont és közbe a B pont hiányzik.

 

Jediként persze nem mészárolhatta volna le őket de emberileg érthető.

 

Szerintem emberileg sem érthető, de ez nem tartozik hozzá a kérdéshez...

 

Ráadásul volt 10 év átmenet csak nem láttuk.

 

Sajnos nem láttuk, ez az egyik, amit sajnálok vele kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hataloméhes az EP2-ben? Mi mutat erre rá? Az átmenet meg az volt hogy ő Kiválasztott. Ha neked állandóan ezt mondogatnák te is öntelt lennél. Ráadásul mikor mondta hogy nyomozni kéne akkor is letorkolták. A buckalakókért meg nem kár, kártékony férgek semmi más, csak gyilkolni tudtak. Meg hát csak kínozták az anyját. Jediként persze nem mészárolhatta volna le őket de emberileg érthető.

Szerintem ezzel a buckalakó nők és gyerekek nem feltétlenül értenének egyet. :) Az egy dolog, hogy a törzs néhány tagja elrabolta, majd megkínozta Shmit, illetve megölték a megmentésére igyekvő tatooine-i férfiakat, de a későbbi Anakin-Padmé párbeszéd fényében a jelenet egyik fő mondanivalója számomra egyértelműen az, hogy Anakinon olyannyira eluralkodik az anya elvesztését követő gyűlölet, hogy ártatlanokat is képes lemészárolni féktelen haragjában. Nem véletlen, hogy később kifakadt Padménak az eset kapcsán, amiért nőket és gyerekeket mészárolt a táborban. Szerintem nem csak Jediként, emberileg sem volt helyes és érthető cselekedet. Abban az esetben "elfogadnám" a bosszúvágy indokát, mint emberileg érthető motivációt, amennyiben kizárólag az anyja gyilkosain állt volna bosszút, nem a nép többi tagján, a védteleneken. Mint népséget, ettől még persze nem emelem a szentek közé a buckalakót egyikét sem, de szvsz Anakin alaposan elvetette a sulykot ekkor nem csak mint Jedi, mint ember is. Persze nyilván ez is volt az egyik fő célja Lucasnak a jelenettel: egy meghatározó lépcsőfok bemutatása Anakin Sith-té válásának emelvényén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen egyetértek a Sky által írtakkal.

 

Attól, hogy a buckalakók közül nekünk a kegyetlenül portyázókat mutatták, még nem lesz mindegyikük egy mészárlásra való állat. Amúgy meg nem vagyunk tisztában a Tatooine történetével. Könnyen lehet, hogy a buckalakók, jawa-k stb. voltak az eredeti őslakosok és a galaktikus slepp csak mondjuk a hutt-ok erőszakos hatalomátvétele után özönlött oda, a zsoldosokkal együtt. Aztán a rabszolgákat is ők telepítették be. A buckalakók pedig a betolakodóknak véltektől védik a területeket, ahogyan mondjuk az afrikai törzsek se szeretik, ha csak úgy besétálunk a falvaikba. Szóval amíg nem vagyunk tisztában az indíttatásukkal, addig nem érdemes őket gyilkolni való mocskoknak lehordani. ;)

 

Másrészt meg ne legyenek kétségeink afelől, hogy Anakin-t rohadtul nem izgatta milyen fajjal néz szembe. Lehettek volna ott gungan-ek, emberek, togruta-k vagy bárkik, ugyanúgy lemészárolta volna őket nőstől-gyerekestől. Egyértelműen a bosszúszomja irányította és teljesen önkontroll nélkül cselekedett. Ilyet nemcsak, hogy egy jedi nem tehet, de még egy hétköznapi embertől is igencsak rossz néven veszik. Az önbíráskodást a legtöbb államban törvényileg büntetik, pláne az ilyen mértékűt. Egy sima embernél még csak lehet (bár nem biztos, hogy érdemes) kifogásokat keresni és érzelmileg indokolni a dolgot, de egy jedi-nél ez egyáltalán nem jöhet szóba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy az ártatlan báránykák közül senki sem segített a jó rég óta ott lévő ártatlan nőnek. Egy sem szólt a hatóságoknak hogy elraboltak egy nőt. Nekem a buckalakók olyanok minta tálibok. Minél többet megölsz közülük annál békésebb lesz a világ. Jediként persze nem ok, de emberként helyeslem. Ha az én anyámmal teszik ezt én is simán megteszem. A rosszat ki kell írtani. Nem kell ezen annyit moralizálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy az ártatlan báránykák közül senki sem segített a jó rég óta ott lévő ártatlan nőnek. Egy sem szólt a hatóságoknak hogy elraboltak egy nőt. Nekem a buckalakók olyanok minta tálibok. Minél többet megölsz közülük annál békésebb lesz a világ. Jediként persze nem ok, de emberként helyeslem. Ha az én anyámmal teszik ezt én is simán megteszem. A rosszat ki kell írtani. Nem kell ezen annyit moralizálni.

 

Nem hiszem, hogy a Tatuinon lenne bármiféle hatóság amely érdemben tudna cselekedni. Ha azt nézzük, hogy a buckalakók az őshonos faj Tatuinon erre jönnek a galaxisból mindenféle lények, párafarmokat építenek amikkel területeket vesznek el tőlük, nem csoda, hogy ott írtják őket ahol érik. Az indiánok sem kifejezetten örültek a felfedezőknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy az ártatlan báránykák közül senki sem segített a jó rég óta ott lévő ártatlan nőnek. Egy sem szólt a hatóságoknak hogy elraboltak egy nőt. Nekem a buckalakók olyanok minta tálibok. Minél többet megölsz közülük annál békésebb lesz a világ. Jediként persze nem ok, de emberként helyeslem. Ha az én anyámmal teszik ezt én is simán megteszem. A rosszat ki kell írtani. Nem kell ezen annyit moralizálni.

Sétálj be (pláne mondjuk fegyverrel) egy afrikai kannibál törzshöz a saját területükre, aztán majd megyünk mi is megreklamálni, hogy nem szóltak a nem létező hatóságoknak az eltűnésedről. :D

 

Még a Földön az emberi társadalmak közt is lehetnek óriási eltérések, nemhogy egy galaxis tök más bolygójának tök más fajai közt. Ettől nem lesznek kiirtani való állatok, akik megölésével csak jobb lesz a világ. Mi se örülnénk neki, ha ránk találna egy magát fejlettebbnek vélt civilizáció és lemészárolna, mint állatokat. Szóval nem, ez emberileg sem érthető. ;)

 

Önmagában az anyja miatti bosszúszomj érthető, de az egész falu letarolását megint nem indokolja. Megint azt tudom mondani, hogy nem örülnénk neki, ha egy magyar sorozatgyilkos miatt az egész magyarságot vagy egy települést kiirtanának. Ez barbárabb hozzáállás, mint a saját területüket védő törzsek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy a Tatuinon lenne bármiféle hatóság amely érdemben tudna cselekedni. Ha azt nézzük, hogy a buckalakók az őshonos faj Tatuinon erre jönnek a galaxisból mindenféle lények, párafarmokat építenek amikkel területeket vesznek el tőlük, nem csoda, hogy ott írtják őket ahol érik. Az indiánok sem kifejezetten örültek a felfedezőknek.

Azt azért nem árt hozzátenni, hogy a filmekben mindvégig igyekeznek lelketlen szörnyekként bemutatni a buckalakókat, nem holmi jogos területvédő, de amúgy rendes népként. :) Ettől függetlenül, az ominózus jelent egyértelműen arra szeretne kilyukadni, hogy Skywalker ártatlanokat is gyilkol haragjában.

 

Csakhogy az ártatlan báránykák közül senki sem segített a jó rég óta ott lévő ártatlan nőnek. Egy sem szólt a hatóságoknak hogy elraboltak egy nőt. Nekem a buckalakók olyanok minta tálibok. Minél többet megölsz közülük annál békésebb lesz a világ. Jediként persze nem ok, de emberként helyeslem. Ha az én anyámmal teszik ezt én is simán megteszem. A rosszat ki kell írtani. Nem kell ezen annyit moralizálni.

Bár nem vagyok jártas a buckalakók népszokásainak és a népcsoport működésének ismeretében, kétlem, hogy egy (mondjuk főző, gyereknevelő) asszony, vagy egy alig néhány éve megszületett kölyök annyira rászolgált volna a sorsára, amit Anakin kirótt neki, csak mert bizonyos nép tagja és rosszkor volt rossz helyen. Nem teljesen korrekt a hasonlat, de tegyük fel, a tálibok elfognak egy amerikai nőt, megkínozzák, miegymás... a tálibok közt élő nők és gyerekek pedig nem tesznek semmi a nő szabadságáért. Ez esetben már megérdemlik a helyszínre érkező amerikai katona sortüzét (aki a hasonlat kedvéért legyen a foglyul ejtett nő fia)? Mi van, ha a tálib férfiak haragjától való félelmükben nem tesznek semmit a fogoly jobb sorsáért? Ez nem újdonság a Közel-Keleten.

 

Önmagában az anyja miatti bosszúszomj érthető, de az egész falu letarolását megint nem indokolja. Megint azt tudom mondani, hogy nem örülnénk neki, ha egy magyar sorozatgyilkos miatt az egész magyarságot vagy egy települést kiirtanának. Ez barbárabb hozzáállás, mint a saját területüket védő törzsek.

Egyet tudok érteni az általad írtakkal. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit erősebben fogalmaztam, inkább úgy mondanám hogy ha egy népcsoport ártatlan embereket rabol el azokat bízz ki kell nyírni. Arról meg fogalma sincs hogy azok a földek a buckalakóké eredetileg vagy sem. De még ha az övék volt akkor sem Shmi a hibás érte.

Persze nőket és gyerekeket ne nyírjunk ki ,de nem volt ám mindenki olyan ártatlan.

Jediként meg teljesen elitélendő.

A táliboknál meg más a helyzet mert az nem népcsoport, hanem mozgalom ahova bizony be kell lépni. Hát aki egy ilyen szervezetbe önként belép és ráesik egy amerikai bomba azt nem tudom sajnálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egy népcsoport gyilkol, hanem egyes emberek. ;) Fura hogy én mondom ezt, pedig bevallom, hajlamos vagyok az általánosításokra én is. A tálibok persze más, az egy vallási szekta, ebben egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Anakin nem volt kedvenc karakterem régebben. De aztán a The Clone Wars nagy méretékben árnyalta a róla kialakult képem. A forrófejű, hirtelen emberből lett egy hős jedi lovag. Lassan át tudtam érezni a fájdalmait, a félelmeit is, amit a szerettei elvesztése, vagy az elvesztésüktől való félelem okozott. (Az az igazság, hogy egy kicsit magamra ismertem benne és ez a lelki tükör nem volt a kedvemre való). Ha esetleg jobban uralni tudta volna az érzéseit, mint mondjuk Obi-Wan, akkor talán nem kerül a sötét oldalra. Talán. De azt is tudjuk, hogy ez volt az Ő sorsa, amit maradéktalanul be is teljesített.

Mostanára kedvencemmé vált. Valóban Ő volt a legnagyobb Jedi, még Yodán is túltett. Viszont nem Ő volt a legnagyobb Darth, sötét lordnak csak közepes maradt. Gondolom azért, mert Ő nem eleve sötét volt, hanem a világos oldalról jött át a sötétre és így a világos oldalból maradt benne valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra is mindig Anakin volt a legnagyobb Jedi! Már a Prequel Trilógia előtt is. Hisz ő visszatért a sötét oldalról. És ismerve a PT-t, valamint a TCW-t kiegészítendő a CT-t, szvsz nem volt gyenge az az életút, amit bejárt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért azt egyáltalán nem mondanám, hogy ő lenne a legnagyobb jedi. Szerintem ő se "igazi" jedi, se "igazi" sith nem volt soha. Bármelyik oldalon is állt, mindig volt benne a másikból is, így sosem lehetett annyira hithű elkötelezettje egyik pólusnak sem. Mint Kiválasztott, ő teljesen egyedi helyet foglal el az univerzumban, amely szerep túlmutat a jedi-sith, sötét-világos oldal konfliktuson. Szerintem a Mortis-ban látottak is ezt támasztják alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így gondolom. Komplex karakter, komplex motivációkkal. A Sith-ek bosszúja után szinte rajongtam érte, és csaknem megbocsátottam, amit Sith-ként tett, de ma már árnyaltabbnak látom a jellemét és ez főleg a TCW következménye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel számtalan ember vére tapad a kezéhez (köztük Jedi-tanoncoké is), engem a lelki traumája soha nem tudott meghatni. Így nyilván nem tekinthető a legnagyobb Jedinek, mint ahogy a legnagyobb Sith-nek sem. Ahogy Pildi is írta, Vader ennél összetettebb karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam Qui-Gon Jinn. Sok éve ő az első, aki rálelt az örök életre, ő volt Obi-Wan Kenobi mestere, tanította Yodát, felfedezte a Kiválasztottat és azt a lükét, akinek Palpatine a Birodalmat köszönheti, összehozta Anakint Amidalával, R2-t C-3PO-val, zöld a fénykardja és bitang jól tudja használni, és még a Jedi Tanácsnak is ellent mer mondani, közben egyáltalán nem érdekli, mit gondolnak azok róla. Csak teszi, amit tennie kell. :) Qui-Gon Jinn nélkül nagyon más lenne a Galaxis.

 

Anakin meg a Kiválasztott. Neki ennyi a dolga, szerepe, létének értelme. Legnagyobb Jedinek nevezni szerintem is túlzás, hiszen a legnagyobb Jedi, de még egy átlagos Jedi jellemvonásával sem fér össze, hogy elárulja a Rendet és Sith-nek áll. Ilyen tekintetben Anakin semmivel sem jobb, mint Dooku, de még Krellnél és Barriss Offee-nál sem jobb Jedi. Legnagyobb Sith meg azért nem lehet szegénykém, mert ott volt Palpatine, aki még őt is csúnyán megvezette. Anakin mint Jedi vagy Sith, sosem teljesült ki, sőt, bár valódi erejét mindkét oldalon megcsillogtatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az nyilvánvaló, hogy Anakin/Vader a Saga egyik, ha nem a legfontosabb szereplője, mégis megdöbbentő belegondolni milyen sok szál vezet hozzá. :)

 

Ő öli meg Sidious-t, Dooku-t és Windu-t, ő Leia és Luke apja, Padmé férje, Obi-Wan és Sidious tanítványa és előbbi "gyilkosa" is. Anno Qui-Gon fedezte fel, Ahsoka egykori mestere és R2 régi "tulaja", de ő építette meg 3PO-t is. A kevésbé szoros kapcsoktól el is tekintve, szinte alig van pár olyan jelentősebb karakter, akihez ne lenne vmi köze.

 

Nekem az üt különösen, hogy Leia, Luke, Ahsoka és R2 (talán 3PO is idevehető) személyében nem kevés kulcsszereplőt hagyott a lázadóknak, akik aztán megbuktatták a Birodalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Lehet volt róla szó, bocs.

De Vader mibe halt bele? Én abban voltam, hogy a villámokba, plusz egy kis végelgyengülés, ilyesmi..

De most egy haverom mondta, hogy szerinte nem csak a gépek tartották életben, hanem Palpi is.

És hogy ez a Mustafaron kezdődött..

Majd a megölésével a saját halálára is rásegitett.

Nekem ez új, és aut kell mondjam lehet benne valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs így, a villámokba halt bele, miután ledobta Sidioust már nem bírt lábra állni és a légzése is más volt, nagyon erős villámokat kapott, amik tönkretették a műszereket amik a tüdejét és esetleg más szerveit működőképessé tették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is egyértelműen úgy gondolom, hogy a villámok tették tönkre. Másodsorban ott van a lelki tényező is, neki ott már nem volt túl sok értelme élni, megcselekedte, amit kellett.

 

Eleve túl vad feltételezésnek tűnik, hogy Sidious tartotta volna életben. Nem igazán passzol a SW képébe, ill. elég fontos lenne ahhoz, hogy konkrétan tudjuk, ha így lenne. Meg ugye a sitheknél természetes, hogy adott esetben a tanítvány veszi át a mester helyét, elég értelmetlen lenne ha ilyen függés lenne köztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek. Annyit tennék még hozzá (amit pb is említett) hogy szvsz a lelki tényező bitang erősen közrejátszhatott a halálában. Csak képzeljétek bele magatokat... a sötét oldal mellett dönt, de nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt szerette volna. Meghal a felesége a meg nem született gyermekével (ő így tudta) ráadásul azzal a tudattal, hogy ő okozta a halálukat, amire ugye Palpi rá is erősített + erre jött rá az, hogy Obi-Van megcsonkította, egy életre megnyomorította, (gépek nélkül nem is létezhetne) aztán magára hagyta meghalni. És még lehetne sorolni. Luke érezte benne a vívódást, azt a vívódást, ami véleményem szerint mindig is benne volt, de sokáig elnyomta és nem vett róla tudomást, ezt a vívódást a fia tudta benne felerősíteni és valóban felszínre hozni. Az a gyermek, akiről azt hitte, hogy a szerelmével együtt meghalt Ő MIATTA! Anakin olyan lelki sebeket hordozott, amilyenekbe mi még csak bele sem tudjuk képzelni magunkat. Ezek a sebek egészen biztosan magas szinten mérgezték a lelkét. Abban a pillanatban, amikor meghozta a döntést: megvédi fiát az Uralkodótól, mert a fiát SZERETI, de az Uralkodót erősen gyűlöli, tudta, hogy tettének mi lesz a következménye, amit a döntés megfoganásának pillanatában AZONNAL véghez is vitt. És igen, kapott rendesen a villámokból, ami tönkretette a létfentartó berendezését és károsította nyomorék testét is, de szerintem akkor ott összeállt benne az egész. Arra nevelték, és képezték ki, hogy majd ő hoz egyensúlyt az Erőben, mert ő a Kiválasztott. Ő győzi le a Sith-eket. Mindez összeállt egy ezredmásodperc alatt a fejében. Végre bekövetkezik az, amire hivatott, elvégezte a rendeltetett feladatát, méghozzá úgy, hogy ezzel a tettel megmentette fiát és magát is a Sötét Oldaltól. A Jedi valóban visszatért. De a lelki sebei az a töménytelen mennyiségű kiontott vér, tönkretett élet, stb, amit sith-ként csinált egészen biztos, hogy súlyosan nyomta a lelkét. És a lelki fájdalomnak szerintem legalább akkora része volt halálában, mint a fizikai sérüléseknek. Az utolsó gondolatai pedig a fia és testvére körül keringtek. Hogy Luke-nak igaza volt, Luke-nak végig igaza volt, hogy van még benne jó, az Uralkodónak nem sikerült kiírtania teljesen. Vaderben átállása után évtizedekkel később is volt még jó, amit jó mélyre eltemetett magában, de ott volt, és amit Luke szított fel benne újra. "Mondd el a testvérednek is, hogy igazad volt". Ha egy apának halála előtt a gyermekei lebegnek a szeme előtt, csak rájuk tud gondolni, nekik üzen utolsó szavaival azt jelenti, hogy hihetetlenül szereti őket. Anakin is így volt ezzel.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hogy nézett volna ki ha életben marad? Leszállnak az Endoron és ő is a Felkelőkkel ünnepel? Ott helyben meglincselték volna. Sith-ként annyi borzasztó dolgot cselekedett hogy egyszerűen az áldozatainak barátai, hozzátartozói nem hiszem hogy megbocsátottak volna neki. Vagy ott van Leia. Az Alderaan felrobbantása után üljön le cseverészni Anakinnal mintha meg sem történt volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.