Ugrás a kommentre

Anakin/Vader


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

15 órával ezelőtt, Sztike írta:

Mert ugye mégiscsak visszatért a sötét oldalról, ráadásul tudjuk, hogy előtte erre senki sem volt képes.

Pontosítanék, tudjuk, hogy Anakin előtt visszatért Asajj és Quinlan Vos is, ráadásul az előbbi pontosan úgy, mint Vader: feláldozta magát valakiért, akit szeretett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Facebookon, egy rajongói SW oldalon találtam, egyeseknek lehet spoileres lesz a képregény miatt.

 

Spoiler

Hivatalosan is fény derült arra, hogy a Star Wars-ban kicsoda Anakin Skywalker "édesapja"! A Charles Soule és Giuseppe Camuncoli által megalkotott képregény szerint Anakin a világra jöttét nem másnak, mint Darth Sidiousnak (!) köszönheti, aki az édesanyjában életre keltette őt egy Erőgömb segítségével. Ezzel a húzással pedig új értelmet adtak a Skywalker/Darth Vader-Palpatine kapcsolatnak.

48386586_521127498381792_326018785623618

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy mit gondoljak erről, sőt azt sem, hogy spoiler nélkül írhatok-e róla, így inkább elrejtem.

 

Spoiler

Szóval, tudom, hogy volt Lucasnak is egy ilyen ötlete az ep3-hoz, de nem véletlenül nem került bele a filmbe. Egy kis utalás ugyan van az operában, de az meg inkább arra céloz, hogy Plagueis teremtHETte Anakint és Palpatine nem ért hozzá.

Még azt sem tudom, hogy van-e bajom egyáltalán ezzel a retconnal, de (túl) merésznek érzem, és elvárom ugyan a merészséget, de azok új dolgokat érintsenek ne a régi filmeket írják át.

Arról nem beszélve, hogy akkor Anakin egyáltalán biztos, hogy a Kiválasztott, ha nem csak úgy az Erő teremtette, hanem egy Sith?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom erről mit gondoljak... Az nekem még működött volna, hogy Plagueis kísérleteire (a természet "megerőszakolása") volt az Erő válasza Anakin, de így, hogy Palpi tudatosan tette ezt... Akkor nem tudom mi értelme volt neki hagyni, hogy a Jedik rátaláljanak, felneveljék, majd bízni abban, hogy megfelelő pillanatban melléálljon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nem tudom erről mit gondoljak... Az nekem még működött volna, hogy Plagueis kísérleteire (a természet "megerőszakolása") volt az Erő válasza Anakin, de így, hogy Palpi tudatosan tette ezt... Akkor nem tudom mi értelme volt neki hagyni, hogy a Jedik rátaláljanak, felneveljék, majd bízni abban, hogy megfelelő pillanatban melléálljon...

Én tudom, hogy mit gondoljak: szerintem ez, pont azért amit írtál, értelmetlen volna. Mennyi volt az esélye annak, hogy Qui-Gon, vagy egy bármelyik másik Jedi rátalál Anakinra a Tatuinon, ami nem is a Köztársaság része? Nagyon-nagyon kicsi. Ha nem romlik el a hiperhajtómű, akkor nincs találkozás. Palpi nem vállalt volna ekkora kockázatot. Ráadásul az Ep1-ben a legvégén van csak egy közös jelenetük, ahol Palpi hozzászól, hogy figyelni fogja, és semmi utalás nincs arra, hogy már korábbról ismeri Anakint. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ez mennyire tuti? Mert még nem olvastam a számot, viszont egyesek azt állítják, hogy simán elképzelhető, hogy a sötét oldal szivítta Vadert. Én azt szűrtem le, hogy ez is egy lehetőség, de nem 100%-ig biztos.

Nos, nincs megerősítve Charles részéről, szóval bármit belelehet látni. Azt, hogy Palpi teremti Anakint, elképzelhető, de az is lehet, hogy valóban a sötét oldal babrált ki Vaderrel. Úgy konkrétan az utolsó szám nem megy bele ebbe a kérdésbe, csak az van, amit fentebb látni, 1-2 képkocka erejéig taglalja ezt a dolgot.

Én mindenesetre furán venném, hogy Palpi teremti a maga elpusztítóját. Bár már maga a szeplőtelen fogantatás is fura Anakin körül, de ezzel a résszel nagyon megborítanák a dolgot. Aztán az is lehet, hogy nem is Palpi a fontos itt, hanem maga a Sötét Oldal, aki megteremtette a majdani Vadert, hiszen ez a sorsa, a kiválasztott áttér a másik oldalra. Hogy Anakin Skywalkerből Darth Vader legyen. És ezen kívül ne legyen semmi, temessük el a múltat stb. Nekem a záró rész ezt az üzenetet sugallta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátjuk mit nyilatkoznak a fejesek. Szerintem ez nagyon fura lenne. Gondolom sokaknak nem is tetszene. A Darth Plagueis regény bár Legenda, de ott sokkal szalonképesebb magyarázat van Anakin születésére. Szerintem ezt a magyarázatot kéne átvenni.

 

Ott ugyebár Plagueis és Sidious együttes sötét oldali tevékenységére az Erő világos oldala létrehozta Anakint.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet egyébként, hogy sokan félre értelmezik ezt a képsort?

Shmi már terhes, ez egyértelműen látszódik. Aztán a terhes Shmi mögött megjelenik Sidious. Szerintem inkább ez egy utalás arra, hogy Sidious miatt Anakin jövőjére sötét árnyék vetül.

Sőt, jobban belegondolva valószínűleg csak ennyit akart az író érzékeltetni. Csak valahogy sokan belelátnak ebbe más hülyeséget esetleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nem lehet egyébként, hogy sokan félre értelmezik ezt a képsort?

 

  Spoiler elrejtése

Shmi már terhes, ez egyértelműen látszódik. Aztán a terhes Shmi mögött megjelenik Sidious. Szerintem inkább ez egy utalás arra, hogy Sidious miatt Anakin jövőjére sötét árnyék vetül.

 

Sőt, jobban belegondolva valószínűleg csak ennyit akart az író érzékeltetni. Csak valahogy sokan belelátnak ebbe más hülyeséget esetleg.

 

Igen nekem is ez a meglátásom. Főleg ami nekem is szemet szúrt,hogy már terhes, és akkor jelenik mg a háta mögött mint egy sötét árny. Igazából ez szerintem csak Sidious manipulálása,hogy még közelebb legyen hozzá Vader akit úgy tud írányítani ahogy akar. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 22. - 22:09, Darth Sky írta:

Ez mennyire tuti? Mert még nem olvastam a számot, viszont egyesek azt állítják, hogy simán elképzelhető, hogy a sötét oldal szivítta Vadert. Én azt szűrtem le, hogy ez is egy lehetőség, de nem 100%-ig biztos.

Itt a teljes képregény: 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Eszembe jutott valami Anakinnal és az Ismeretlen Régiókkal kapcsolatban. Mi van akkor, ha Anakin az Ismeretlen Régióban született? Ha jól tudom a Tatooinra 3 évesen került. Mi van akkor, ha Shmi onnan származik csak valahogy a Tatooinera kerültek. Szerintetek lehetséges? A Skywalker név pedig innen eredeztethető nem? Valami volt a Thrawnnal kapcsolatban is erről, hogy az ő fajában a nők, akik Erő-érzékenyek, Skywalkernek nevezték őket vagy nem? Így tényleg összeköthetnék az egész Sagát.

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Eszembe jutott valami Anakinnal és az Ismeretlen Régiókkal kapcsolatban. Mi van akkor, ha Anakin az Ismeretlen Régióban született? Ha jól tudom a Tatooinra 3 évesen került. Mi van akkor, ha Shmi onnan származik csak valahogy a Tatooinera kerültek. Szerintetek lehetséges? A Skywalker név pedig innen eredeztethető nem? Valami volt a Thrawnnal kapcsolatban is erről, hogy az ő fajában a nők, akik erőérzékenyek, Skywalkernek nevezték őket vagy nem? Így tényleg összeköthetnék az egész Sagát.

Szerintem Anakin a Tatuinon született. Csak 3 éves volt, amikor rabszolgák lettek. A Thrawn: Szövetségek regényben volt szó arról, hogy a chissek női egyedei lehetnek csak Erő érzékenyek, de nem nevezték őket Skywalkernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, mui-ruy írta:

Szerintem Anakin a Tatuinon született. Csak 3 éves volt, amikor rabszolgák lettek. A Thrawn: Szövetségek regényben volt szó arról, hogy a chissek női egyedei lehetnek csak Erő érzékenyek, de nem nevezték őket Skywalkernek.

Ez biztos? Nem olvastam a könyvet de mintha a neten az olvastam volna, az Erő-érzékeny kislányok voltak a legjobb piloták, navigátorok és őket hívták skywalkereknek, mert rájuk hagyatkoztak olyankor, amikor veszélyes helyeken repültek az Ismeretlen és az Ismert régiók között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem tudni, hogy hol született Anakin vagy milyen körülmények között, de annak sem látom jelentőségét, hogy ha az éppen az Ismeretlen Régiókban lett volna. Az biztos, hogy nem azért hívják Skywalkernek, mert ott született volna, és pláne nem lehet ehhez köze a chisseknek, mert Shmi egyértelműen nem chiss.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Ez biztos? Nem olvastam a könyvet de mintha a neten az olvastam volna, az Erő-érzékeny kislányok voltak a legjobb piloták, navigátorok és őket hívták skywalkereknek, mert rájuk hagyatkoztak olyankor, amikor veszélyes helyeken repültek az Ismeretlen és az Ismert régiók között.

Ez határozottan rémlik nekem a könyvből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor ez kánon? 

Igen. (Minimális könyves spoiler)

 

 The only safe way to travel through the borders of the Unknown Regions is with a Force-sensitive. Just as a Jedi predicts an incoming blaster bolt, so a Force-sensitive can predict the imminent threat of a gravity mass. Just as a Jedi swats a blaster bolt aside, so a Force-sensitive pilot can maneuver their vessel away from the danger. The Chiss refer to a Force-user who can do this as a "Skywalker," and that prompts a rather amusing reaction from Thrawn when he first meets Anakin Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ennyi ez: Thrawn kultúrájában van egy csoport, az Erőhasználók, akik képességeik miatt jó pilóták, ezért égen-járónak hívják őket. Aztán találkozott valakivel, akit úgy hívnak, mint a kultúrájukban azokat a bizonyos figurákat. Mintha mi ismernénk egy halom papot, de még sosem találkoztunk volna Pap nevű emberrel. A chiss Erőhasználó csoport és a Skywalker-család között meg tényleges kapcsolat nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem ennyi ez: Thrawn kultúrájában van egy csoport, az Erőhasználók, akik képességeik miatt jó pilóták, ezért égen-járónak hívják őket. Aztán találkozott valakivel, akit úgy hívnak, mint a kultúrájukban azokat a bizonyos figurákat. Mintha mi ismernénk egy halom papot, de még sosem találkoztunk volna Pap nevű emberrel. A chiss Erőhasználó csoport és a Skywalker-család között meg tényleges kapcsolat nincsen.

Pontosan. A chiss kultúrában az Erő-érzékenyeket pilótáknak/navigátoroknak használják, ezért Skywalkereknek vagyis égen járónak nevezik őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.