Ugrás a kommentre

Könyv: The Secret History Of Star Wars


Trantor

Ajánlott hozzászólás

Azért gondolom nem azért írtad azt a fajta stílust elsőre mert mindenkit le akartál alázni, hogy te mennyire is tuti rajongója vagy a dolognak ( ha igen, akkor ne olvass tovább :D ).

Aztán mégis csak a fórum részese lettél. És ez vajon kinek köszönhető? Rájuk erőszakoltad magad, mi? :P:) Vagy átnevelted őket. :D

Nem, azért, mert ilyen a stílusom. Így beszélek mindenkivel, újonccal, veteránnal, haverral, szülővel, ha tudom, hogy nekem van igazam (meg akkor is, ha azt hiszem, hogy nekem van igazam :D ).

Az pedig, hogy tagja lettem annak a fórumnak csak magamnak köszönhető. Én mentem vissza, én idomultam ahhoz a környezethez és nem fordítva. Nem kaptam külön kiigazítást, útmutatást, elbánást. Én ültem le az ő asztalukhoz, nem fordítva.

 

Szerk: és mivel én mindenkitől minimum ugyanazt várom el, amit magamtól is minimum elvárok, így Trantorra is ugyanazt érvényesítem: neki is el kell viselnie, hogy egy már lefoglalt asztalnál vannak bizonyos szabályok, amikhez ha kezdésből nem alkalmazkodik, akkor leszedik a fejét és röplabdázni kezdenek vele az utcán. De, ha ennek ellenére részese akar lenni ennek az asztalnak (ez ugye sértődéséi ingertől függ), akkor Ő alkalmazkodjon, méghozzá piszok gyorsan. Az alkalmazkodás meg nem úgy szól, hogy a második-harmadik posztban már szidjuk az egyik törzshelyest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna van pár olyan fórum, de ezt hagyjuk már, hogy kinek az oldalára állok, illetve te kinek az oldalára képzelsz. Ha lehetőség van rá, akkor mindkét oldal érdekeit figyelembe veszem. Újakét és a régiekét. Most jövök rá, hogy bármit is írjon ez ügyben az ember, tuti valaki besértődik és személyére veszi a dolgot.

Én messze állok a besértödéstől. Csak értetlenkedem, hogy mire fel ez a számonkérés, hogy egyesek hogyan meg miért irnak azt amit. Elkélne már egyébként is egy ON topic hozzászolás ide: valaki ránézett a beszurt linkre egyébként? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én messze állok a besértödéstől. Csak értetlenkedem, hogy mire fel ez a számonkérés, hogy egyesek hogyan meg miért irnak azt amit. Elkélne már egyébként is egy ON topic hozzászolás ide: valaki ránézett a beszurt linkre egyébként? :D

Én le is töltöttem, de megfagyasztja az Adobe Readerem ez a... :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg attól állok messze, hogy egy oldal pártját fogjam. Tök mindegy új vagy régi, tisztelje a másikat. Ez alap. Nálam.

Akkor eszerint is cselekedj lécci máskor és tudd megkülönböztetni hogy valaki valami ellen vagy valaki ellen szól. És tiszteld annyival a többieket, hogy nem szolsz bele abba hogy hogy hogyan és miképp érvelnek. A stilusához mindenkinek joga van. Bár részemről zárolva, de ha erre reagálni szeretnél akkor azt vagy PM-ben vagy a Vélemények és Javaslatokban vagy inkább az Egyéb fontosban tedd meg. És adjuk át a helyet az ON-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv az újoncnak! :)

 

Én olvastam ezt a könyvet. Egy hasonlattal mondanék véleményt! Olyan, mint a Davinci kód vagy az újonnan? felfedezett Júdás evangéliuma, csak árnyaltabbá teszi a képet, de a valódi tartalmon nem változtat. Aki szerint igen, az vegye elő a Bibliát és addig olvassa, amíg meg nem érti. :D

Engem nem zavar, hogy Lucas menet közben alakjott rajta, hiszen, aki szerepjátékozik vagy ír néha-néha, az tudja, hogy a történet változik, bizonyos eredeti ötletek kivesznek, mások meg beleszövődnek a cselekménybe.

Őseink mondásával élve: Alakul, mint púpos gyerek a prés alatt. :D

Szerkesztve: - orki
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bele-bele olvastam ebbe a könyvbe, de egyáltalán nem olyan amilyennek Trantor leírta. Egyszerűen elmeséli hogy hogyan készültek a filmek, mindenféle szenzációhajhászás nélkül. Érdekesnek tűnik, csak azért 500 oldal az 500 oldal.

Amennyit olvastam abban nem pocskondiázta Lucast, se az előtrilógiát - elég tárgyilagosan fogalmaz.

 

Az hogy Trantor azokat a következtetéseket vonta le amiket leírt, már nem a könyv hibája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bele-bele olvastam ebbe a könyvbe, de egyáltalán nem olyan amilyennek Trantor leírta. Egyszerűen elmeséli hogy hogyan készültek a filmek, mindenféle szenzációhajhászás nélkül. Érdekesnek tűnik, csak azért 500 oldal az 500 oldal.

Amennyit olvastam abban nem pocskondiázta Lucast, se az előtrilógiát - elég tárgyilagosan fogalmaz.

 

Az hogy Trantor azokat a következtetéseket vonta le amiket leírt, már nem a könyv hibája.

Szerintem nem mondhatsz teljes véleményt ha csak bele-bele olvastál. Ez olyan mintha egy trailer alapján minősítenék egy egész filmet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem mondhatsz teljes véleményt ha csak bele-bele olvastál. Ez olyan mintha egy trailer alapján minősítenék egy egész filmet.

Elolvastam eddig két fejezetet amik az előzménytrilógiáról szólnak, és átpörgettem még 1-2-t. És csak ismételni tudom amit írtam, egy szóval se személyeskedik az író. Jar Jar kapcsán is csak leírja hogy mik voltak a rajongók és a kritikusok reakciója.

És ha már az EpI-ről szóló fejezetben nem fikáz, akkor a többiben se fog. Mondom, tárgyilagosan fogalmaz és nem mond véleményt.

Nem ír olyanokat se hogy Lucas innen meg onnan lopta az ötleteket, csak azt hogy honnan inspirálódott.

 

Teljesen normális és átlagos a könyv, nem sokban különbözik egy SW-s dokumentumfilmtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trentonnak teljesen más jött le, viszont ő elolvasta az egészet. Érdekes.

Ha Trantor azt akarta kiolvasni a könyvből amit gondolt, akkor azt olvasta ki.

Néha még védi is az író a prequelt, hogy a régi trilógia akkoriban sokkal rosszabb kritikákat kapott (ami azért egy tényleg érdekes tény).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát Dzséjt, csalódást okozol...... sem Foxit Reader, sem többoldalas válasz? pedig úúúgy vártuk :D

Bocs, majd legközelebb :D Kárpótlásul ezért volt ma fejezet az ep5-höz :(

 

Könyvolvasás ufóvadászat módra. :D Az égen elhúzó repülőt is láthatom pörgő-forgó csészealjnak, ha ez minden vágyam...

"Mind azt látunk, amit látni akarunk." Ez egy nagy igazság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bele-bele olvastam ebbe a könyvbe, de egyáltalán nem olyan amilyennek Trantor leírta.

Valahogy sejtettem, engem ezért érdekel a könyv a hozzá írt ajánló ellenére. Kb. 500 oldalas könyvet ajánlani pár mondatban úgy, hogy két év távolából emlékszik vissza valaki, nem éppen jó ajánló. De a könyv ennek ellenére felkeltette az érdeklődésem. Majd elkezdem egyszer is csak a nem túl távoli jövőben :D Még Phobos ep3-as könyvét is szeretném elolvasni, az sem két oldal.

 

Trentonnak teljesen más jött le, viszont ő elolvasta az egészet. Érdekes.

Csak kár, hogy régebben olvasta, ezt írta is. Nem biztos, hogy mindenre túl jól emlékszik, de hát ennyi idő után bele is láthatunk egy írásba olyanokat visszaemlékezésképpen, amik ott sincsenek :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.