Ugrás a kommentre

Könyv: The Secret History Of Star Wars


Trantor

Ajánlott hozzászólás

Oldie. Ha valaki hülyeséget ír, és én iróniával szoktam a hülyeségre válaszolni, akkor hadd tegyem már meg. Csak rávilágítottam azokra a dolgokra, amik nem kicsit butaságok. Ja, hogy te ezzel nem értesz egyet? Hát ez van. Én nem egy embert cikiztem, hanem amit írt, mivel sütött róla a prequel utálat. Hadd ne tapsikoljak már hozzá ezen a fórumon... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mitől prequel utálat ha valami más a véleménye mint a tiéd róla? Agyba-főbe szidta az összes képkockát, vagy mi? Tudod hány millió embert gyűlőlhetnél, kiközösíthetnél emiatt? El kell neki magyarázni, informálni, hogy mi miért van.

Lassan már a rajongók azon fognak összeveszni, hogy melyik fénykard a trendi és csakis a legsztárvárszosabb. A kék, a zöld vagy a vörös. :lol:

Még egy film tuti nincs a világon mely így megosztja a rajongókat. És ez szomorú.

Noh mindegy. A lényeg, hogy észszerűen érveljenek az emberek és nem rögtön lehurogni a másikat, mert szerinte "kevésbé zümmög a zöld fénykard mint a kék".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassítsunk emberek. Trantornak ajánlom, hogy olvassa el a fórum szabályzatot. Kismillió hely van arra, ha fikázni szeretné a prequelt (brrrrr). Nem mellékesen sértegetni se kell a tagokat. Bár Donát kicsit hevesen fogalmazott, azért nem kell őt pocskondiázni, hanem esetleg az észérveiddel meggyőzni.

 

Oldie. Neked meg minek a moderátori cím? Nekem ajánlgatod, hogy javítsak amikor Te is megtehetnéd? Ha nem tudsz élni a státusszal, inkább adjuk át másnak. Semmi értelme dísznek megtartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Most mondtam hogy a PT-t utálom...

 

Ettől. Oldie. Lehet hogy szerinted ez az oldal a cinkelésért meg a Filmek topikért jött létre, de akkor tévedsz. Ez az oldal azért jött létre, mert már untuk a sok PT utáló hozzászólót. Ugye nem baj, ha nem jó szívvel olvasok egy olyan könyvajánlást, aminek az a konklúziója, hogy Lucas mekkora h/lye és minden sor mögött érződik a prequel megvetése? :roll: Pont az ilyenek hiánya miatt szerettem meg ezt a fórumot, és lehet valaki akármekkora "ász", nem fogom szó nélkül hagyni, ha ezt sutba vágja, ráadásul szenzációhajhász stílusban. Bocs, ha nem tetszik, akkor ugord át a hozzászólásomat.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Neked meg minek a moderátori cím? Nekem ajánlgatod, hogy javítsak amikor Te is megtehetnéd? Ha nem tudsz élni a státusszal, inkább adjuk át másnak. Semmi értelme dísznek megtartani.

Nem neked ajánlottam hanem a hozzászólónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől. Oldie. Lehet hogy szerinted ez az oldal a cinkelésért meg a Filmek topikért jött létre, de akkor tévedsz. Ez az oldal azért jött létre, mert már untuk a sok PT utáló hozzászólót. Ugye nem baj, ha nem jó szívvel olvasok egy olyan könyvajánlást, aminek az a konklúziója, hogy Lucas mekkora h/lye és minden sor mögött érződik a prequel megvetése? :roll: Pont az ilyenek hiánya miatt szerettem meg ezt a fórumot, és lehet valaki akármekkora "ász", nem fogom szó nélkül hagyni, ha ezt sutba vágja, ráadásul szenzációhajhász stílusban. Bocs, ha nem tetszik, akkor ugord át a hozzászólásomat.

Most meg miért kezded el a személyeskedést? Hogy jön ide pl az első mondatod? Mondtam én, hogy el kell fogadni a másik szavait? Olvasd már el rendesen, hogy mit írtam.

Hidd el át ugornám az összes hasonlót de csípi a szemem, hogy mindenki egymásnak esik olyan ostobaságokért, hogy az már csúcs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezzel a Kaminskivel és a topik címével azonos nevű honlapjával tavaly tavasszal Coce új kvízénél találkoztam, miközben választ kerestem arra kérdésre, hogy melyik szereplő koncepcióját alkotta meg először Lucas. :roll: Az ott talált infók alapján be is küldtem a választ, ami persze nem lett jó :) - és ezen a kérdésen aztán el is véreztem, mert a legkézenfekvőbb megoldás nem jutott eszembe....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Donáttal.A csávó már a topicinditóban bújtatott prequel-utálatot rejtett el.Pont emiatt jöttünk el az sw.hu-ról.Én is úgy gondolom, hogy aki gyalázza a prequelt az nem ide való.Számtalan fórum van erre.Ettől nem kevesnbb ember mint mi, csak szerintem itt nem sokan kiváncsiak rá.És is azt vallom, hogy aki emiatt leszedi a keresztvizet Lucasról, annak fogalma sincs mi az, hogy sw.

 

Úgyhogy kedves topikinditó, ha megengeded engem sem érdekel egy sor sem a könyvből.Azt mondod, hogy régi trilógia rajongó vagy.Akkor, hogyhogy nem tünt fel, hogy már ezer éve az EP4-ben Obi-Wan Darth-nak szólítja egykori tanítványát?Tehát már a filmből kiderül, hogy Lucas annak idején keresztnévként gondolt a Darth-ra.És?Menet közben alakított a storyn.A végeredmény meg szenzációs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos hogy jó helyen van ez a topik itt? A fan alkotások rovatba még csak-csak elmenne, hiszen a tárgyalt könyv egy fan alkotás, bár szerintem a kuka alkalmasabb hely neki. A tisztelt topikindító nemigen győzött meg arról, hogy helye van ezen a fórumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi vagy hallod-e. Még csak ma regisztráltál, de már személyeskedsz a fórumtagokkal.

Már nem azért, de nem ő ugrott először nekünk, hanem ti neki kissé lenéző és leszóló stílusban :roll: Ha nem tetszett a könyvajánló, akkor szó nélkül kellett volna hagyni, és az egész eleve hamvába holt volna, nem lett volna senki részéről semmilyen személyeskedés, és nem megint felesleges másfél oldal vitát kéne végigolvasni a fórumon. Egy ilyen vitához mindig minimum két fél kell :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de nem ő ugrott először nekünk, hanem ti neki kissé lenéző és leszóló stílusban :roll: Ha nem tetszett a könyvajánló, akkor szó nélkül kellett volna hagyni, és az egész eleve hamvába holt volna, nem lett volna senki részéről semmilyen személyeskedés, és nem megint felesleges másfél oldal vitát kéne végigolvasni a fórumon. Egy ilyen vitához mindig minimum két fél kell :)

Max. Donát kezdett erélyesebben vitázni vele, senki az égadta egy világon nem bántotta. A többit meg érdemes elolvasni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nem azért, de nem ő ugrott először nekünk, hanem ti neki kissé lenéző és leszóló stílusban :roll: Ha nem tetszett a könyvajánló, akkor szó nélkül kellett volna hagyni, és az egész eleve hamvába holt volna, nem lett volna senki részéről semmilyen személyeskedés, és nem megint felesleges másfél oldal vitát kéne végigolvasni a fórumon. Egy ilyen vitához mindig minimum két fél kell :)

Most ez komoly hogy nem tudsz különbséget tenni aközött hogy valaki leszól egy könyvet és hogy valaki személyeskedik a másikkal :D

 

Ha valami nem jön be azt szová teszem. Ha valakinek az bejön az elmondhatja, hogy miért ez a tuti. Igy müködik egy fórum. És nem ugy hogy nagyokat hallgatunk meg a nem tetszésre személyeskedéssel válaszolunk. Pláne egy napos reg-gel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most ez komoly hogy nem tudsz különbséget tenni aközött hogy valaki leszól egy könyvet és hogy valaki személyeskedik a másikkal :D

 

Ha valami nem jön be azt szová teszem. Ha valakinek az bejön az elmondhatja, hogy miért ez a tuti. Igy müködik egy fórum. És nem ugy hogy nagyokat hallgatunk meg a nem tetszésre személyeskedéssel válaszolunk. Pláne egy napos reg-gel.

Van azért különbség könyvleszólás és könyvleszólás között.

Egy új taggal szemben meg főleg azért némi megértést nem árt produkálni. Nekem se tetszett a stilusa ahogy beadta a könyvet, de nem ugrok neki, hanem nemtetszésemet visszafogva közlöm legfeljebb vele, hogy "Öcsi, szabályzat...olvasd el, utána beszélünk, hogy mi a baj a stílusoddal". Nem mindenki vágja le azonnal a netiketet, főleg nem egy itteni rajongói közösség szabályait, hozzáállását a dolgokhoz. Nem hinném, hogy itt mindenki úgy kezdte a fórumozást ( nem csak erre az oldalra gondolok), hogy tisztában volt az összes várható reakcióval.

Hibázott, kész, ott a Szabályzat, vagy tanul belőle, vagy nem. De minden új tagnak szerintem kijár az, hogy előbb iránymutatás, aztán "leszólás".

(ui: Akinek nem inge ne vegye magára. Ezt kiírom mostmár mindig, mert tudom nehéz a szövegértés egyeseknek. :roll::) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogynem tudok.

Ody, mindent elolvastam, ez az egy reagálás az egész másfél oldalra szólt, nem jelölgettem ki külön mondatokat hozzá, de akkor visszavonok mindent, mert tök fölösleges volt a billentyűzetet koptatni vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő mennyi fogadatlan prokátora akad Trantornak. :roll: Pedig ha visszaolvasnátok látnátok, hogy ő például az első reakciókon -igy Ody és az én beirásaimon- egyáltalán nem huzta fel magát és azokat még tudta a helyén kezelni. Erre most jöttök és most ti kéritek ki magatoknak -MissKarrde részéről legalábbis meg lettem szolitva- a könyvet irt kritikák hangsúlyát és stilusát. Ez egy kicsit szerepzavar, nem? Remélem valami nagyon jó spanotok vagy ilyesmi, mert akkor legalább érthető lenne az egész :)

 

Edit: most olvastam MissKarrde beirását, igy sztorno a fentebbi sorok egy része, ugyhogy Oldi ez most csak neked szól :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj, mintha attól lenne valaki jó iró, hogy a történet rögtön egy az egyben jelenik meg a fejében és senki és semmi nem inspirálja. Ez igy nagyon blődlinek hangzik pláne olyasvalakinek aki esetleg már maga is foglalkozott irással.

 

Az pedig hogy Lucas mikből emelt messze van a titoktól: a Hidden Fortress DVD audiokommentátoraként például ő maga meséli el mely elemek és miként hatottak rá SW irás ügyében.

 

Szenzációhajhászáson kivül más is akad benne?

Ez akkora tus volt, hogy Nagy Tímea is csodájára járna :roll:

 

Tárhellyel egészen pontosan hogy állunk? :o Ha egyszer Dzséjt elkezd reagálni egy ilyenre.... :)

Rosszabb mint egy nő. :D

Csalódást kell okoznom. Donát és Bomarr szavaiban minden ott van, amit én mondani akartam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie. Tehát mégegyszer: ez az oldal azért jött létre, hogy OLYAN EMBEREK, SW szerető tagok beszélgessenek, akik nem tesznek különbséget OT és PT között, akiket nem kell győzködni arról, hogy miért jó az 1-2-3, hogy Lucas miért nem egy őrült ámokfutó, és miért nem csak a pénzcsinálás az egyetlen jelző, ami eszembe jut róla.

 

Ha idejön nekem egy ember, és az első posztjában gyakorlatilag ott szapulja Lucast és a PT-t, ahol éri, hadd ne ajnározzam már... mégegyszer: én tudom, hogy miért jött létre ez az oldal, és éppen ezért járok ide. Nem akarom, hogy ez a jövőben megváltozzon csak azért, mert mi tárt karokkal fogadunk minden elsőhozzászólót.

 

Nem mondom, hogy ez a srác buta, unszimpatikus, vagy akármi, de ezen a fórumon én SW témában nem a hozzáhasonló véleménnyel rendelkező emberek véleményét akarom olvasni. Ennyi.

 

Dzséjt: Végre hogy megjöttél. Eddig nem mertem írni, de kicsit vicces volt, hogy Oldie szinte égbe kiáltott, hogy mikor reagálsz már - vélhetően hasonló stílusban tetted volna, mint én, erre a nemlétező bütykömet is feltenném - aztán meg én lettem a NEMEZIS mert egy kicsit erélyesebben mertem reagálni a srácra...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképesztő mennyi fogadatlan prokátora akad Trantornak. :roll: Pedig ha visszaolvasnátok látnátok, hogy ő például az első reakciókon -igy Ody és az én beirásaimon- egyáltalán nem huzta fel magát és azokat még tudta a helyén kezelni. Erre most jöttök és most ti kéritek ki magatoknak -MissKarrde részéről legalábbis meg lettem szolitva- a könyvet irt kritikák hangsúlyát és stilusát. Ez egy kicsit szerepzavar, nem? Remélem valami nagyon jó spanotok vagy ilyesmi, mert akkor legalább érthető lenne az egész :D

 

Edit: most olvastam MissKarrde beirását, igy sztorno a fentebbi sorok egy része, ugyhogy Oldi ez most csak neked szól :o

Kösz a kitüntető figyelmet, de látom megint elsiklottál néhány megjegyzésemen :) Mit olyan nehéz felfogni azon, hogy egy új tag ( szakadjon az ránk bárhonnan) előbb tájékoztatunk? :o

Nem, nem span, de még csak nem is ismerős. De lényegét tekintve nem csak róla van szó, mint új tag. Általánosan fogalmaztam.

 

Oldie. Én ha valahova bemegyek először tájékozódok. Elolvasom a szabályzatot és csak utána regisztrálok. Nem rontok ajtóstól a házba.

Igazad van. De ehhez hozzátenném ha rosszul tájékozódik, újra figyelmébe ajánlom a Szabályzatot ( lásd lentebb ismét erről mit írtam)

 

Ha idejön nekem egy ember, és az első posztjában gyakorlatilag ott szapulja Lucast és a PT-t, ahol éri, hadd ne ajnározzam már... mégegyszer: én tudom, hogy miért jött létre ez az oldal, és éppen ezért járok ide. Nem akarom, hogy ez a jövőben megváltozzon csak azért, mert mi tárt karokkal fogadunk minden elsőhozzászólót.

Ilyet senki se kért és mint láthatod (látod egyáltalán? ) én se örültem neki.

Ha nem is tárt karokkal kell fogadni mindenkit, azért még ha durva is a "belépője" inteni csak meglehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a kitüntető figyelmet, de látom megint elsiklottál néhány megjegyzésemen :roll: Mit olyan nehéz felfogni azon, hogy egy új tag ( szakadjon az ránk bárhonnan) előbb tájékoztatunk? :)

 

Erre csak azért nem reagáltam mert túl magas labda. Te nem érzed mennyire fals, hogy azzal érvelsz a többiek ellen, hogy ők miért nem ajánlották a Szabályzatot? De akkor sugok: ezt te is bármikor megteheted. Ha meg nem tetted, de kellett volna akkor inkább lapits a füben, de ne mutogass hogy ki mindenki nem tette. Egyébként amikor én ránéztem a vitára erre már semmi szükség nem volt: a személyeskedést ugyanis simán a netikett tiltja. Aki ez ellen vét, pláne abszolut kezdőként annak nem való általában semmilyen fórum, de ez biztos nem. Vagy te ismersz olyan fórumot ahol tök oké, hogy pár óra után hülyének titulálok egy fórumtagot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan már a rajongók azon fognak összeveszni, hogy melyik fénykard a trendi és csakis a legsztárvárszosabb. A kék, a zöld vagy a vörös. :roll:

Még egy film tuti nincs a világon mely így megosztja a rajongókat. És ez szomorú.

A lila, te gyagya! Ezt sem tudod?

Haha, olvasnál hozzászólásokat alien ügyben (nem az AVPU-t, az kb. az SWSaga AVP megtestesítője)... pfff... ott van ám külön igazi alien (Giger által tervezett), és nem igazi alien is!

 

Egy új taggal szemben meg főleg azért némi megértést nem árt produkálni.

Ez egy szép fixa ideál, de nem így működik a világ. A legtöbb olyan fórumon, ahol van egy összeszokott kemény mag, az az újonc, aki képtelen betartani a szabályokat már elsőre is, hasonló, vagy ennél rosszabb fogadtatásba részesül. Bevallom, az Abydosgate fórumán én sokkal rosszabb fogadtatásban részesültem, pedig nem szabályzatot szegtem, csak a szokásos stílusomban feleltem egy nyilvánvalóan hülye kérdésre. Másfél évre el is hagytam azt a fórumot, annyira elvették a kedvem. Más kérdés, hogy három évvel ezelőtt visszamentem, és azóta már én is az ottani kemény mag része vagyok (pedig a stílusom nem változott :) ).

 

Dzséjt: Végre hogy megjöttél. Eddig nem mertem írni, de kicsit vicces volt, hogy Oldie szinte égbe kiáltott, hogy mikor reagálsz már - vélhetően hasonló stílusban tetted volna, mint én, erre a nemlétező bütykömet is feltenném - aztán meg én lettem a NEMEZIS mert egy kicsit erélyesebben mertem reagálni a srácra...

Bocsi, végre tudtam aludni, nem kínzott az alergia. :D Amúgy a nemlétező bütyköd megmaradt volna, tényleg ilyen stílusban reagáltam volna. És akkor most én lehetnék a Nemesis... bár ki tudja, többször volt már olyan, hogy én így reagáltam, és inkább mindenki röhögött rajta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna van pár olyan fórum, de ezt hagyjuk már, hogy kinek az oldalára állok, illetve te kinek az oldalára képzelsz. Ha lehetőség van rá, akkor mindkét oldal érdekeit figyelembe veszem. Újakét és a régiekét. Most jövök rá, hogy bármit is írjon ez ügyben az ember, tuti valaki besértődik és személyére veszi a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lila, te gyagya! Ezt sem tudod?

Haha, olvasnál hozzászólásokat alien ügyben (nem az AVPU-t, az kb. az SWSaga AVP megtestesítője)... pfff... ott van ám külön igazi alien (Giger által tervezett), és nem igazi alien is!

 

 

Ez egy szép fixa ideál, de nem így működik a világ. A legtöbb olyan fórumon, ahol van egy összeszokott kemény mag, az az újonc, aki képtelen betartani a szabályokat már elsőre is, hasonló, vagy ennél rosszabb fogadtatásba részesül. Bevallom, az Abydosgate fórumán én sokkal rosszabb fogadtatásban részesültem, pedig nem szabályzatot szegtem, csak a szokásos stílusomban feleltem egy nyilvánvalóan hülye kérdésre. Másfél évre el is hagytam azt a fórumot, annyira elvették a kedvem. Más kérdés, hogy három évvel ezelőtt visszamentem, és azóta már én is az ottani kemény mag része vagyok (pedig a stílusom nem változott :o ).

Azért gondolom nem azért írtad azt a fajta stílust elsőre mert mindenkit le akartál alázni, hogy te mennyire is tuti rajongója vagy a dolognak ( ha igen, akkor ne olvass tovább :D ).

Aztán mégis csak a fórum részese lettél. És ez vajon kinek köszönhető? Rájuk erőszakoltad magad, mi? :o:roll: Vagy átnevelted őket. :o

 

Amúgy szerintem a kék fénykard a tuti. :P:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.