Ugrás a kommentre

2x01 - The Holocron Heist


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem tudom, ti észrevettétek-e, de Plo Koon ugyanazzal a módszerrel menti meg Warthogot a keselyűdroidoktól, ahogyan Wedge mentette meg Luke-ot a TIE vadásztól. :oops:
Most hogy így mondod tényleg van hasonlóság. Wedge is szemből repült rá.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos az évadnyitó nem nyűgözött le teljesen. Az elején a feluciai csatával majd a könyvtár bemutatásával nagyon hangulatosan indult, de utána a címadó történetrészben számomra túl sok volt a logikátlan és nem tetsző dolog.

 

A felütés Yoda nagyon konkrét megérzésével - sokakhoz hasonlóan - nekem sem nyerte el a tetszésemet, aztán innen kiindulva úgy alakították az eseményeket, hogy csak további homlok ráncolást eredményezett. Amikor már biztosra tudták, hogy a templomot megtámadták, akkor Yoda, vagy a tanács egyik, másik tagja/i miért nem koncentrált/ak arra, hogy megtalálják a behatolókat? Ehelyett csak szaladgáltak, mint valami mezei biztonsági őr.

 

Annak nyilván technikai oka van, hogy gyakorlatilag csak a tanácstagokat ill. Anakint és Ashokát szerepeltették, de azért jó lett volna látni pár hétköznapi jedit, főleg miután készültséget rendeltek el a templomban. Kiderülhetett volna, hogy ez miből áll pontosan.

 

Aztán ott van Obi-Wan és Anakin üldözése. Szaladgálnak a szellőzőben, ezzel nincs is semmi gond. Azt viszont nem értem, hogy miért indulnak a kommunikációs központ felé, mikor a holocron terem mellett felfedezik a nyílást? A rend két leghatalmasabb mestere ott volt, és nem egy hadsereg hatolt be. Én biztosan furcsáltam volna, ha valaki a templom legértékesebb tárgyait örző terem útba ejtésével akar egy "egyszerű" kommunikációs központba eljutni. feltűnhetett volna nekik, hogy sehol egy biztonsági lézer vagy valami.

 

A holocron terem biztonsági rendszerétől pedig többet várnék, mint egy egyszerű Erő kilincset. Ne legyen kijátszhatatlan egy mezei lénynek, de az Erő használatának képessége ne legyen már simán helyettesíthető egy rövid hackeléssel, meg robbantással.

 

Az se tetszett, hogy az alakváltó egy egyszerű könyvtári terminálról simán belépett a templom biztonsági rendszerébe, ráadásul mikor a rendszer egy pillanatra kihagyott, Obi-Wan is és Anakin is csak hümmögött egyet, hogy ez szokatlan.

 

Bane meg csak simán kisétált a jedi köpenyben? Hova lett a templomban elrendelt készültség? Ha már tudják, hogy betörtek az épületbe akkor legyen teljes lezárás, senki se ki, se be. És akkor nem számít, hogy a holocron terem feltörését késve veszik észre.

 

Ami nem történetvezetéshez kapcsolódik, de nem tetszett, az Ashoka és az álJocasta harca. A készítők figyelhetnének az olyasmire, hogy az előző évadban Ashoka már sikeresen - mert túlélte - szembe szállt Grievoussal, erre most küzdenie kell egy fejvadásszal, aki valószínűleg nem túl gyakran bonyolódik fénykard párbajba. És akkor arról már ne is beszéljek, hogy két része később a kis csaj viszonylag simán lenyomja a nagy Cad Bane-t.

 

Mindezek mellett a rész tetszett. Jó volt látni a korábban feltűnt valamennyi jedit, és tetszett, hogy egy egésze epizód játszódott a templom falain belül. A könyvtár - fent kifogásoltaktól eltekintve - pedig valami eszméletlen jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á lew! Jó újra látni itt. :lol: Mindig is szerettem a nézőpontodat vitatni, és most sem lesz ez másképp ha nem haragszol. :lol:

 

A felütés Yoda nagyon konkrét megérzésével - sokakhoz hasonlóan - nekem sem nyerte el a tetszésemet, aztán innen kiindulva úgy alakították az eseményeket, hogy csak további homlok ráncolást eredményezett. Amikor már biztosra tudták, hogy a templomot megtámadták, akkor Yoda, vagy a tanács egyik, másik tagja/i miért nem koncentrált/ak arra, hogy megtalálják a behatolókat? Ehelyett csak szaladgáltak, mint valami mezei biztonsági őr.
Miért meditáltak volna ha egyszer úgy is oda kell menni? :lol: Amúgy is tudták, hogy hol történt a behatolás onnan indultak a keresésre. Ez 'miért nem meditáltak rajta' dolog nagyon fura lett volna. Ráadásul bane mindig változtatta a helyét, így nehéz lett volna pontosan megmondani, hogy épp hol van.

 

Aztán ott van Obi-Wan és Anakin üldözése. Szaladgálnak a szellőzőben, ezzel nincs is semmi gond. Azt viszont nem értem, hogy miért indulnak a kommunikációs központ felé, mikor a holocron terem mellett felfedezik a nyílást? A rend két leghatalmasabb mestere ott volt, és nem egy hadsereg hatolt be. Én biztosan furcsáltam volna, ha valaki a templom legértékesebb tárgyait örző terem útba ejtésével akar egy "egyszerű" kommunikációs központba eljutni. feltűnhetett volna nekik, hogy sehol egy biztonsági lézer vagy valami.
Ez világosan meg lett magyarázva. Anakin és Obi párbeszédéből jól kivehető, hogy meg sem fordul a holokronok ellopásának lehetősége, hisz azt csak egy Jedi tudja kinyitni (ráadásul erről még később esik szó, a csatornákban való bóklászáskor). Ellenben a kommunikációs központ adataival, amik igen értékesek lehetnek a szeparatisták számára. Bane terve végig erre az elterelésre épült, és ezért is vágatta Todo -val azt a nyílást, hogy elhitesse, valóban a kommunikációs központ a célpont.

 

A holocron terem biztonsági rendszerétől pedig többet várnék, mint egy egyszerű Erő kilincset. Ne legyen kijátszhatatlan egy mezei lénynek, de az Erő használatának képessége ne legyen már simán helyettesíthető egy rövid hackeléssel, meg robbantással.
Azt ne feledd, hogy ha nincs Sidious az életben addig senki se jutna el. Se Bane se senki más. Tehát ez a védelmi rendszer bőven elég volt a holokron terem helyzetéből fakadóan.

 

Az se tetszett, hogy az alakváltó egy egyszerű könyvtári terminálról simán belépett a templom biztonsági rendszerébe, ráadásul mikor a rendszer egy pillanatra kihagyott, Obi-Wan is és Anakin is csak hümmögött egyet, hogy ez szokatlan.
Gondolom az alakváltó is kapott instrukciókat az akció előtt, mit hogyan kell csinálnia. Obi Anakin igaz, hogy csak hümmögött, de Yoda azonnal közölte, hogy megtörtént a behatolás.

 

Bane meg csak simán kisétált a jedi köpenyben? Hova lett a templomban elrendelt készültség? Ha már tudják, hogy betörtek az épületbe akkor legyen teljes lezárás, senki se ki, se be. És akkor nem számít, hogy a holocron terem feltörését késve veszik észre.
Szerintem Bane -nek ez már gyerekjáték volt. Egyszerűen kisétált. Nem hinném, hogy minden köpenyes alakot megállítottak volna. A másik dolog, hogy valóban lehetett arra ideje a fejvadásznak, hogy kicsusszanjon még egy esetleges lezárás előtt is.

 

Ami nem történetvezetéshez kapcsolódik, de nem tetszett, az Ashoka és az álJocasta harca. A készítők figyelhetnének az olyasmire, hogy az előző évadban Ashoka már sikeresen - mert túlélte - szembe szállt Grievoussal, erre most küzdenie kell egy fejvadásszal,
Én nagy küzdést nem láttam, ösztönösen a fejvadász csapkodott a kardjával, miközben menekülni akart. Gyorsan el is lett kapva. Ennyi ellenállást kinéztem belőle.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bane -nek ez már gyerekjáték volt. Egyszerűen kisétált. Nem hinném, hogy minden köpenyes alakot megállítottak volna. A másik dolog, hogy valóban lehetett arra ideje a fejvadásznak, hogy kicsusszanjon még egy esetleges lezárás előtt is.

Ez egy tipikus csak és azért válasz volt egy szerintem is jogos felvetésre ;) Ha készültség van, akkor minimum, hogy mindenkit ellenőriznek, akár van köpeny, akár nincs. Ha van és rejtőzködik valaki, akkor pláne. A lezárás előtt meg elég érdekes felvetés, hiszen elég hosszú idő telt el a behatolás és a riadó óta ahhoz, hogy max. lezárás utánról beszéljünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy tipikus csak és azért válasz volt egy szerintem is jogos felvetésre ;)
Leírtam én hogy látom. Nem muszáj értékelni a szándékaimat, elég lett volna megjegyzés nélkül is válaszolni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Á lew! Jó újra látni itt. :D Mindig is szerettem a nézőpontodat vitatni, és most sem lesz ez másképp ha nem haragszol. :D

Kösz. Mért haragudnék? Egy értelmes vitával sosincs gond. Viszont lehet, hogy túl kötözködős vagyok.

 

Miért meditáltak volna ha egyszer úgy is oda kell menni? :D Amúgy is tudták, hogy hol történt a behatolás onnan indultak a keresésre. Ez 'miért nem meditáltak rajta' dolog nagyon fura lett volna. Ráadásul bane mindig változtatta a helyét, így nehéz lett volna pontosan megmondani, hogy épp hol van.

Egy rakás jeditől én azt várnám, hogy ilyen esetben is használják képességeiket és nem csak rohangálnak, mint bármely földi halandó. Valaki/k meditált/ak volna, és közben irányítják a keresőket. Nem azt vártam, hogy pontosan megmondják, hogy a 59-es szellőzővezeték, 23-as alvezetékének, 4. elágazásban van Bane, de annyit mondhattak volna, hogy gyorsan halad lefelé a szintek között, vagy most megállt valahol középtájon, mert a templom elég nagy ahhoz, hogy a kiindulási ponttal még csak kicsit vannak előrébb.

Illetve, rendben felejtsük el a meditálós, megérzős keresését, de akkor mutatták volna, hogy többen keresik a behatolókat, nem csak Obi-Wanék. Ha már rajzon nem is jelenítenek meg több jedit, legalább Yoda bemondhatta volna a comlinkbe, hogy minden kereső csapat haladjon a kommunikációs terem szellőzőrendzse felé, hogy bekerítsék a támadókat. Egyszerűen nekem túlságosan hiányoztak a statiszta jedik egy olyan epizódban, ami végig a templomban játszódott. Azért, mert háború van, az épület még nem lett kihalt.

 

Ez világosan meg lett magyarázva. Anakin és Obi párbeszédéből jól kivehető, hogy meg sem fordul a holokronok ellopásának lehetősége, hisz azt csak egy Jedi tudja kinyitni (ráadásul erről még később esik szó, a csatornákban való bóklászáskor). Ellenben a kommunikációs központ adataival, amik igen értékesek lehetnek a szeparatisták számára. Bane terve végig erre az elterelésre épült, és ezért is vágatta Todo -val azt a nyílást, hogy elhitesse, valóban a kommunikációs központ a célpont.

De amikor odaérnek már nyitva volt a holocron terem ajtaja is. Egy pillantást azért vethettek volna rá, főleg. Ehelyett simán haladnak tovább a kom. központ felé, szinte feleslegesen, mert "A rend két leghatalmasabb mestere ott volt, és nem egy hadsereg hatolt be." Ez nekem már nem fér el a mögött a magyarázat mögött, hogy elbizakodottak lettek, meg meggyengültek. Ezekkel inkább tök hülyének mutatják a jediket, amit azért nem kéne, mert az ilyesmi puszta józan ész kérdése. Nem akarom minden áron a jediket védeni, de az, hogy Sidious sok éven át egy borzasztó szövevényes tervvel, és sok remek helyzet kihasználással megvezette őket, az nem ugyan az, mint hogy egy fejvadász hülyére veszi őket, mint a kisiskolásokat. Erre az sem magyarázat, hogy az gyerek mese, mert sok egyéb szempontból meg nem az, meg az sem, hogy a filmekben is voltak logikátlanságok, hülyeségek, mert mi akadálya lenne egy folytatásban elkerülni az ilyen hülye hibákat?

 

Azt ne feledd, hogy ha nincs Sidious az életben addig senki se jutna el. Se Bane se senki más. Tehát ez a védelmi rendszer bőven elég volt a holokron terem helyzetéből fakadóan.

A bankok páncél terme is egy elég jó biztonsági rendszerrel ellátott épület közepén van, mégsem egy kicsit spéci lakattal védik.;)

 

Yoda azonnal közölte, hogy megtörtént a behatolás.

Na, legalább itt vártam volna valami olyasmit, hogy akkor zárjuk le a templomot.

 

Szerintem Bane -nek ez már gyerekjáték volt. Egyszerűen kisétált. Nem hinném, hogy minden köpenyes alakot megállítottak volna.

Mivel ebből semmi nincs a történetben marad a találgatás, és itt jön be a szubjektivitás. Te bírod Banet, ezért simán megoldhatónak tartod a részéről. Én nem bírom, és ezért nem is vagyok ilyen nagyvonalú. Illetve próbálom úgy elképzelni a dolgokat, ahogy a valóságban egy ilyen helyzet zajlana. Persze talán túl sok földhöz ragadtságot várok egy mesétől.

 

A másik dolog, hogy valóban lehetett arra ideje a fejvadásznak, hogy kicsusszanjon még egy esetleges lezárás előtt is.

Lásd két idézettel feljebb. Ha időben elrendelik nem lett volna.

 

Én nagy küzdést nem láttam, ösztönösen a fejvadász csapkodott a kardjával, miközben menekülni akart. Gyorsan el is lett kapva. Ennyi ellenállást kinéztem belőle.

Nagy küzdés nem volt, de egy fejvadász - még ha jártas is a közelharcban - nekem ne szálljon szembe egy képzett kardforgatóval, aki már sikeresen megküzdött két kemény ellenféllel is (Ventres, Grievous). Ashokának három csapással le kellett volna fegyvereznie, az alakváltó ezzel szemben ugyan menekült, de közben még ellencsapásra is futotta neki.

A "Gyorsan el is lett kapva." szép szenvedő szerkezet lett.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz. Mért haragudnék? Egy értelmes vitával sosincs gond. Viszont lehet, hogy túl kötözködős vagyok.
Az lehet. Túl sokat kombinálsz. :D

 

 

Egy rakás jeditől én azt várnám, hogy ilyen esetben is használják képességeiket és nem csak rohangálnak, mint bármely földi halandó. Valaki/k meditált/ak volna, és közben irányítják a keresőket. Nem azt vártam, hogy pontosan megmondják, hogy a 59-es szellőzővezeték, 23-as alvezetékének, 4. elágazásban van Bane, de annyit mondhattak volna, hogy gyorsan halad lefelé a szintek között, vagy most megállt valahol középtájon, mert a templom elég nagy ahhoz, hogy a kiindulási ponttal még csak kicsit vannak előrébb.
De erre egyszerűen nincs se lehetőség se idő egy 22 perces epizódban szerintem. A filmekben se voltak ilyenek, szóval én ezt továbbra se hiányolom. Az egyetlen Jedi aki érezhette volna a betolakodót az Yoda, de ő is csak a betörés tényét tudta érzékelni. Nem tudok precedensről, hogy bárkit érezhetnének a Jedik, főleg ha azt se tudják kit keresnek.

 

Illetve, rendben felejtsük el a meditálós, megérzős keresését, de akkor mutatták volna, hogy többen keresik a behatolókat, nem csak Obi-Wanék. Ha már rajzon nem is jelenítenek meg több jedit, legalább Yoda bemondhatta volna a comlinkbe, hogy minden kereső csapat haladjon a kommunikációs terem szellőzőrendzse felé, hogy bekerítsék a támadókat. Egyszerűen nekem túlságosan hiányoztak a statiszta jedik egy olyan epizódban, ami végig a templomban játszódott. Azért, mert háború van, az épület még nem lett kihalt.
De minek menjen keresni több Jedi, amikor a megérzés szerint a kommunikációs központ a célpont? Nem célszerűbb ott bevárni a betolakodót? Pontosan ez történt, hisz Yoda, Windu, Aayla meg még valaki pont ott voltak. Gondolom nem teázni mentek oda. Egy betörő elfogásához nem kell több tucat Jedi. Elég a kiválasztott és egy tanács tag. Szerintem.

 

 

De amikor odaérnek már nyitva volt a holocron terem ajtaja is. Egy pillantást azért vethettek volna rá, főleg. Ehelyett simán haladnak tovább a kom. központ felé, szinte feleslegesen, mert "A rend két leghatalmasabb mestere ott volt, és nem egy hadsereg hatolt be." Ez nekem már nem fér el a mögött a magyarázat mögött, hogy elbizakodottak lettek, meg meggyengültek. Ezekkel inkább tök hülyének mutatják a jediket, amit azért nem kéne, mert az ilyesmi puszta józan ész kérdése.
A behatoló robbantással jutott be abba a szerviz folyosóba ami a központba vezet. Fel sem merült bennük, hogy a holokronokat akarják, hisz ott meg is állnak egy pillanatra, de nem volt ott senki, csak egy nagy lyuk a falban ami tudjuk hova vezet. A holokronokat nem tudja SENKI használni, minek vigyázni rá? Főleg ha oda senki nem juthat be, hisz feltételezésük szerint a behatoló előttük van. Azzal, hogy követték egyenesen csapdába ejtették volna, mert előtte a mesterek vannak, mögötte meg Obi és Anakin. Így kutyaszorítóba kerül a tolvaj. Ez a cselekménysorozat szerintem inkább logikus. ;)

 

Persze talán túl sok földhöz ragadtságot várok egy mesétől.
Szerintem is ez lehet az oka a sok kérdésnek. :D

 

"Nagy küzdés nem volt, de egy fejvadász - még ha jártas is a közelharcban - nekem ne szálljon szembe egy képzett kardforgatóval, aki már sikeresen megküzdött két kemény ellenféllel is (Ventres, Grievous)."
Ventress és Grievous ellen vesztett Ahsoka, igaz állta a sarat de esélye sem volt legyőzni őket. Attól még hogy jól forgatja a kardot, még megmarad padawannak aki ügyes ugyan, de közel sem kiforrott Jedi.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A behatoló robbantással jutott be abba a szerviz folyosóba ami a központba vezet. Fel sem merült bennük, hogy a holokronokat akarják, hisz ott meg is állnak egy pillanatra, de nem volt ott senki, csak egy nagy lyuk a falban ami tudjuk hova vezet. A holokronokat nem tudja SENKI használni, minek vigyázni rá? Főleg ha oda senki nem juthat be, hisz feltételezésük szerint a behatoló előttük van. Azzal, hogy követték egyenesen csapdába ejtették volna, mert előtte a mesterek vannak, mögötte meg Obi és Anakin. Így kutyaszorítóba kerül a tolvaj. Ez a cselekménysorozat szerintem inkább logikus. ;)

Azért a robbanás okozta sérülés és a sima vágás közti különbséget illett volna felismerniük. És akkor már a holokron terem ajtaja is félig nyitva volt! Ők meg csak be se néztek, hogy mi van. Az meg, hogy senki sem tudja használni, az nem kifogás, mert akkor minek voltak elzárva egy biztonsági teremben? A csapdába ejtés úgy is működött volna, ha ott várnak, hisz vagy Yodáék fogják el a behatolót, vagy arra jön vissza felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a robbanás okozta sérülés és a sima vágás közti különbséget illett volna felismerniük. És akkor már a holokron terem ajtaja is félig nyitva volt! Ők meg csak be se néztek, hogy mi van. Az meg, hogy senki sem tudja használni, az nem kifogás, mert akkor minek voltak elzárva egy biztonsági teremben? A csapdába ejtés úgy is működött volna, ha ott várnak, hisz vagy Yodáék fogják el a behatolót, vagy arra jön vissza felé.
Mindenbe bele lehet kötni és mindent meg lehet magyarázni. Szerintem maradjunk ennyiben. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagy küzdés nem volt, de egy fejvadász - még ha jártas is a közelharcban - nekem ne szálljon szembe egy képzett kardforgatóval, aki már sikeresen megküzdött két kemény ellenféllel is (Ventres, Grievous).

De ezt a fejvadász nem tudhatta (mármint, hogy kikkel küzdött meg a padawan), mivel fejvadász, nem fut el a harc elől ;)

 

De minek menjen keresni több Jedi, amikor a megérzés szerint a kommunikációs központ a célpont?

Nekem ez most nem világos, talán meg kéne nézni a részben, de milyen megérzés szerint? Nekem az rémlik, hogy ők ezt csak kikombinálták, nem pedig egy valós Jedi megérzés volt. Ha Jedi megérzés volt, akkor nem kicsit hiba a történetben. Vagy a megfogalmazás nem jó ebben a mondatban.

 

Az meg, hogy senki sem tudja használni, az nem kifogás, mert akkor minek voltak elzárva egy biztonsági teremben?

Szerintem csak a Jedik szempontjából volt elzárva, azért, mert csak bizonyos Jedik nézhették meg, a több mezei Jedi nem. Előlük voltak elzárva, valószínűleg fel sem merült bennük, hogy Jediken kívül bárki a holocronok közelébe mehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez most nem világos, talán meg kéne nézni a részben, de milyen megérzés szerint? Nekem az rémlik, hogy ők ezt csak kikombinálták, nem pedig egy valós Jedi megérzés volt. Ha Jedi megérzés volt, akkor nem kicsit hiba a történetben. Vagy a megfogalmazás nem jó ebben a mondatban.

Ez megfogalmazási probléma, az részben látottak alapján szerintem is csak kikombinálták.

 

Szerintem csak a Jedik szempontjából volt elzárva, azért, mert csak bizonyos Jedik nézhették meg, a több mezei Jedi nem. Előlük voltak elzárva, valószínűleg fel sem merült bennük, hogy Jediken kívül bárki a holocronok közelébe mehet.

De akkor meg minek a lézeres, meg ki tudja milyen biztonsági rendszer? Akkor elég lenne egy elzárt terem, amibe csak az Erő használatának bizonyos szint feletti elsajátításával juthatnak be. Ha már ennyire nem bíznának egymásban sem, akkor megette a fene az egészet, akkor minek ülnek egy fedél alatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez most nem világos, talán meg kéne nézni a részben, de milyen megérzés szerint? Nekem az rémlik, hogy ők ezt csak kikombinálták, nem pedig egy valós Jedi megérzés volt. Ha Jedi megérzés volt, akkor nem kicsit hiba a történetben. Vagy a megfogalmazás nem jó ebben a mondatban.
Rosszul írtam, ezt csak Obi és Anakin gondolták. De az tény, hogy az összes fejes a kommunikációs teremben volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holocronokhoz nem elég az, hogy Erő-használó legyen az illető? Mert a wookie csak azt írja, hogy Erő-használó (érzékelő) legyen a használója, azt nem, hogy a Jedi holocronokat csak Jedik nyithatnának fel...

(Úgy emlékszem a Sötét Nagyúrban is volt egy ilyen, hogy Sidious amikor elfoglalja a Templomot, kacag a Jediken a hamis Sith-holocronjaik miatt... )

Bár lehet, hogy a TCW mivel magasabb az EU-nál ezt átírja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holocronokhoz nem elég az, hogy Erő-használó legyen az illető? Mert a wookie csak azt írja, hogy Erő-használó (érzékelő) legyen a használója, azt nem, hogy a Jedi holocronokat csak Jedik nyithatnának fel...

(Úgy emlékszem a Sötét Nagyúrban is volt egy ilyen, hogy Sidious amikor elfoglalja a Templomot, kacag a Jediken a hamis Sith-holocronjaik miatt... )

Biztos nem elég az Erő használat, mert akkor bárki kinyithatta volna a holokront, és nem kellett volna Jedit találni hozzá. Elég ha elviszi Sidiousnak vagy Dooku -nak és kinyitják.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin az Erőt használta a kinyitásához.Mivel tudja, hogy Ropalnál van a kristály ezért a 66-osnál mondhatta a klónoknak, hogy ha kinyírták akkor keressék meg nála.
Na igen, ezaz. Ropal a kristály miatt kellett neki és ha már ott volt, megkérte szépen, hogy nyissa ki. Ugyanez van Anakinéknál is. Gondolom ő is meg volt ijedve a Jediktől, hogy elkapják, így hamarabb ki akarta nyitni, hogy minél előbb meglegyen neki a lista...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A holocronokhoz nem elég az, hogy Erő-használó legyen az illető? Mert a wookie csak azt írja, hogy Erő-használó (érzékelő) legyen a használója, azt nem, hogy a Jedi holocronokat csak Jedik nyithatnának fel...

(Úgy emlékszem a Sötét Nagyúrban is volt egy ilyen, hogy Sidious amikor elfoglalja a Templomot, kacag a Jediken a hamis Sith-holocronjaik miatt... )

Bár lehet, hogy a TCW mivel magasabb az EU-nál ezt átírja :)

Nem emlékszem, de konkrétan kimondják, hogy csak jedi nyithatja ki? Szerintem előfordulhat, hogy azért kellett egy jedi, mert Sidious ezt a tervét nem akarta megosztani Dookuval, azt pedig biztonsági okokból nem kockáztathatta, hogy Bane személyesen hozzá juttassa el a holocront, mert esetleg még közvetítőkön keresztül is lebuktathatták volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emlékszem, de konkrétan kimondják, hogy csak jedi nyithatja ki? Szerintem előfordulhat, hogy azért kellett egy jedi, mert Sidious ezt a tervét nem akarta megosztani Dookuval, azt pedig biztonsági okokból nem kockáztathatta, hogy Bane személyesen hozzá juttassa el a holocront, mert esetleg még közvetítőkön keresztül is lebuktathatták volna.

 

Ott a pont! Szerintem ez jó meglátás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem emlékszem, de konkrétan kimondják, hogy csak jedi nyithatja ki? Szerintem előfordulhat, hogy azért kellett egy jedi, mert Sidious ezt a tervét nem akarta megosztani Dookuval, azt pedig biztonsági okokból nem kockáztathatta, hogy Bane személyesen hozzá juttassa el a holocront, mert esetleg még közvetítőkön keresztül is lebuktathatták volna.

Az elmélet jó, csak az a baj, hogy Obi-Wan kimondja, mikor a csőben mászkálnak: "Mit érnek velük, csak egy Jedi tudja kinyitni."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elmélet jó, csak az a baj, hogy Obi-Wan kimondja, mikor a csőben mászkálnak: "Mit érnek velük, csak egy Jedi tudja kinyitni."

Ebbe az esetben szerintem érthető úgy a mondat, hogy a jedi az az erőhasználó szinonimája, mivel az fel sem merült bennük, hogy a galaxis két sith-je közül az egyik tört volna be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csakis Jedi lehet az, mert tudnak a Sithekről, és akkor nem a Jedi szót alkalmazták volna. Nem tudom, hogy lehet ilyen egyáltalán. Vannak Sith holocronok is, ha csak szimplán holocronok lennének, amit minden Erő-használó ki tud nyitni, akkor nem különböztetnék meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csakis Jedi lehet az, mert tudnak a Sithekről, és akkor nem a Jedi szót alkalmazták volna. Nem tudom, hogy lehet ilyen egyáltalán. Vannak Sith holocronok is, ha csak szimplán holocronok lennének, amit minden Erő-használó ki tud nyitni, akkor nem különböztetnék meg.

Mivel az EU-ban nem vagyok jártas szinte semennyire, meg kell kérdeznem, hogy van-e olyan konkrét képesség, amivel csak és kizárólag a sithek rendelkeznek, amivel csak ők nyithatnak ki egy hozzájuk tartozó holocront? Ha van, akkor a következő bekezdés tárgytalan és kérdezem, hogy mi az a képesség?

 

Mert amennyire - hangsúlyozom - én tudom, a sithek és jedik közötti különbség leginkább a filozófiájukon alapszik (az Erő védekezésre, támadásra használata; a galaxis v. többség érdekében való cselekvés vs. egyéni érdekek, hatalomvágy; stb.), hiszen még az Erő villámot sem nevezném olyasminek amit csak sith idézhet elő, különben Yoda, ha nem ismeri alaposan nem tudta volna puszta kézzel hárítani. Vagyis inkább erkölcsi, filozófiai okokból nem használják azokat a képességeket, illetve a nagy többségük valószínűleg nem is ismeri, mert nem tanítják, mivel a rend vezetői nem tartják a saját világnézetükhöz passzolónak. Vagyis az én véleményem szerint és SW ismereteim alapján nincsen olyan konkrét képesség, amivel csak és kizárólag a sithek rendelkeznek, mivel a sötét oldalra kerülés nem a homokba rajzolt vonal átlépése, amitől hirtelen nő egy harmadik kezük, vagy akármi. Sokkal inkább a lelkükben, szellemiségükben bekövetkező változás, ami feloldja azt a lelkiismereti gátat, ami miatt korábban nem tanultak vagy nem tettek meg bizonyos dolgokat. Ha pedig nincs ilyen képesség, a kétféle holocron ugyanolyan holocron, max. fizikai formája, az alkotója, vagy a tartalma miatt tér el. Egy fejlett információ tároló eszköz, lényegében nem különbözik egy könyvtől, márpedig olyan sincs, hogy terrorista könyv, vagy rendőr könyv, max. azokról vagy nekik szól.

Vagyis marad a kérdés, hogy egy akár mesterséges intelligenciával is rendelkező technológiai eszköz miként dönti el egy személyről, hogy sith vagy jedi? Mi az a paraméter, ami alapján bármiféle érzékelővel "mérhető" a kettő közötti különbség?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.