Jump to content
Sign in to follow this  
Ody Mandrell

Számítógépes grafika, modellek, bábok

Recommended Posts

Fel nem foghatom ezzel a képpel mi a baj? Tökéletes.

A háttérben masírozó katonákról ordít, hogy nem valódi emberek.

Az alábbi kép tökéletesen példázza a két tömeg közötti dinamikai különbséget. Fel sem merül, hogy CGI, mert az emberek kiállásából egyértelműen látszik, hogy a valóság lett befotózva.

Nos, ennyire áll távol a cgi a valóságtól. :( Ettől függetlenül a jelenet nem rossz, csak ugye a tökéletes szó egy valódi tömeggel összehasonlítva erejét veszti. Mint látjátok, a lenti jelenetet meg lehetett volna csinálni az alábbi fényképen látható pár statisztával és csak a leghátul ballagó miniatűr katonákat kellett volna CGI-vel elkészíteni. Mely esetben a jelenet tökéletes egyensúlyban lenne és valóban tökéletes lenne.

Imperial_stormtroopers_-_Dragon_Con_2008_-_Parade_123_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

geonosis_battle_ground07.jpg

És akkor egy valóban tökéletes jelenet az 97SE EPIV-ből! (Egyébként ennek a jelenetnek a bevilágítása csodálatos. Nézzétek meg hátul a falat, mintha valódi díszlet lenne, pedig CGI.)

97SE_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Már látod a különbséget a két jelenet között és hogy mit fájlal Bomarr?

Edited by Zééé

Én semmi különbséget nem látok a 2 kép között a háttérszereplőket tekintve. Az EP II-es is tökéletesen valóságos ahogy Ody írta.

Edited by Frenkie

Én semmi különbséget nem látok a 2 kép között a háttérszereplőket tekintve. Az EP II-es is tökéletesen valóságos ahogy Ody írta.

Az emberiség örök vitája, hogy ki mit lát. Szépen megcsináltam a fürdőszoba falát, elég jó lett a vakolat, de a kollégám azt mondta, hogy egy profi kőműves találna benne hibát. A szemünk ugyanaz, de az agyunk és a képességeink különbözőek. Biztos vagyok benne, hogy mást látunk és biztos vagyok benne, hogy sok ember nem látja a különbséget. És persze olyan is van, aki látja a különbséget, csak nem zavarja. Elhiszem, ha valaki azt mondja, hogy nem látja a különbséget....mást lát az agyunk, mert különbözőek a vizuális képességeink. Számomra a lehetetlennel egyenértékű feladat volt, amikor a matematikus aggyal megáldott kollégám az egyenleteit magyarázta a munkahelyen, ő meg nem értette, hogyan lehetséges úgy képeket festeni, hogy az ember közben meg sem erölteti magát. Én a munkahelyen néha rajzolgattam, ő meg egyenleteket oldott meg. Ezzel oldottuk a feszültséget, mert a munka nehéz volt. Mindig kéznél volt egy darab papír és ha pihenni támadt kedvem, kicsit alkottam.

P1745_01__05-01-11_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

458285928Arachnid_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Visszatérve a lenti képre...hidd el nekem, a különbség kiugró. Ég és föld sajnos.

Edited by Zééé

Rossz a példa Zééé.

Az 1. és 3. kép egy általunk is jól ismert bevilágítású helyen készült, a geonosison lévő fényhatásokat meg még nem ismeri senki ember fia, így nem tudjuk, hogy ez hiba vagy tudatos alkotói koncepció.

Egyébként ha megerőltetjük magunkat, akkor az ep4-es jelenetnél érzékelhető, hogy vetített háttér van: a sárga-fekete csíkozás utáni rész padlója valahogy nem passzol a rohamosztagosok talpával.

Rossz a példa Zééé.

Az 1. és 3. kép egy általunk is jól ismert bevilágítású helyen készült, a geonosison lévő fényhatásokat meg még nem ismeri senki ember fia, így nem tudjuk, hogy ez hiba vagy tudatos alkotói koncepció.

Egyébként ha megerőltetjük magunkat, akkor az ep4-es jelenetnél érzékelhető, hogy vetített háttér van: a sárga-fekete csíkozás utáni rész padlója valahogy nem passzol a rohamosztagosok talpával.

Nem a bevilágítással van baj az EPII-es képen....a klónok CGI modelljével! :D

"a sárga-fekete csíkozás utáni rész padlója valahogy nem passzol a rohamosztagosok talpával."

Igaz, de én az élőszereplős rohamosztagosok és CGI klónok közötti különbség érzékeltetésére raktam be, de attól még igaz, hogy a kompozit ott észrevehetően nem stimmel.

Kifejezetten érdekesnek és tanulságosnak találom én is ezeket az értekezéseket. Már csak azért is, mert én nem mozgok ilyen berkekben, szóval ilyen jellegű dolgokról soha nem tudnék meg semmit, ha itt nem olvasnám. ;)

Ugyanakkor azt érdemes leszögezni (amire Zééé is utalt), hogy ezek már masszívan szakmai dolgok. Szóval egy magamfajta laikus számára érdekesek és esetenként megdöbbentőek, de amúgy a film befogadhatóságát vagy élvezeti értékét aligha csökkenti. Eleve 42x újra kell nézni a jelenetet, képeket kikockázni, komoly kutatómunkát végezni, hogy szemléltethetőek legyenek a hibák.

Ezért idegesít, amikor csomóan lovagolnak ezen a CGI-s dolgon, miközben többségük (tisztelet a kivételnek) ugyanolyan hozzá nem értő, mint én. Csak épp vhol felvilágosították, hogy bizony itt-ott rossz a CGI és ettől azt hiszi már ért hozzá és fikázza agyatlanul a prequel-t vagy épp az OT-t a valós modellek és jelmezek miatt.

A film nézése közben senki (legalábbis ha nem direkt azt vizsgálja) nem azt nézi, hogy a háttérben a porfelhőben milyenek a klónkatonák vagy a rohamosztagosok lába hogyan éri a talajt. Egy ilyen topikban tök jó ezekről értekezni, de egy prequel-OT vitában számomra értékelhetetlen sznob érvek.

Ezek olyan nüansznyi dolgok, amiket vagy részletesebb elemzéssel lehet láthatóvá tenni, amúgy csak az veszi észre, aki szakértője ennek. És akkor előjönnek a semmiből a nagyokosok, hogy márpedig mennyire el lett cseszve ez meg az, amikor lövése se volt miről van szó, amíg őt is fel nem világosította egy legalább Zééé-szintű figura.

Lássuk be, hogy az emberek 90%-a semmit nem vesz észre a klónkatonák és rohamosztagosok közti különbségből. Annyira más az egész miliő, hangulat, környezet. Ami hibát már én észreveszek, akár többszöri újranézés után is, az bizony nagyon csúnyán el van szabva, de az meg ugyanúgy lehet fosul megvalósított CGI, mint pocsék jelmez vagy rosszul épített modell, gyenge utómunka stb..

Nem a bevilágítással van baj az EPII-es képen....a klónok CGI modelljével! :D

Olyanok mint a műanyag figurák. :D

Kifejezetten érdekesnek és tanulságosnak találom én is ezeket az értekezéseket. Már csak azért is, mert én nem mozgok ilyen berkekben, szóval ilyen jellegű dolgokról soha nem tudnék meg semmit, ha itt nem olvasnám. ;)

Ugyanakkor azt érdemes leszögezni (amire Zééé is utalt), hogy ezek már masszívan szakmai dolgok. Szóval egy magamfajta laikus számára érdekesek és esetenként megdöbbentőek, de amúgy a film befogadhatóságát vagy élvezeti értékét aligha csökkenti. Eleve 42x újra kell nézni a jelenetet, képeket kikockázni, komoly kutatómunkát végezni, hogy szemléltethetőek legyenek a hibák.

Ezért idegesít, amikor csomóan lovagolnak ezen a CGI-s dolgon, miközben többségük (tisztelet a kivételnek) ugyanolyan hozzá nem értő, mint én. Csak épp vhol felvilágosították, hogy bizony itt-ott rossz a CGI és ettől azt hiszi már ért hozzá és fikázza agyatlanul a prequel-t vagy épp az OT-t a valós modellek és jelmezek miatt.

A film nézése közben senki (legalábbis ha nem direkt azt vizsgálja) nem azt nézi, hogy a háttérben a porfelhőben milyenek a klónkatonák vagy a rohamosztagosok lába hogyan éri a talajt. Egy ilyen topikban tök jó ezekről értekezni, de egy prequel-OT vitában számomra értékelhetetlen sznob érvek.

Ezek olyan nüansznyi dolgok, amiket vagy részletesebb elemzéssel lehet láthatóvá tenni, amúgy csak az veszi észre, aki szakértője ennek. És akkor előjönnek a semmiből a nagyokosok, hogy márpedig mennyire el lett cseszve ez meg az, amikor lövése se volt miről van szó, amíg őt is fel nem világosította egy legalább Zééé-szintű figura.

Lássuk be, hogy az emberek 90%-a semmit nem vesz észre a klónkatonák és rohamosztagosok közti különbségből. Annyira más az egész miliő, hangulat, környezet. Ami hibát már én észreveszek, akár többszöri újranézés után is, az bizony nagyon csúnyán el van szabva, de az meg ugyanúgy lehet fosul megvalósított CGI, mint pocsék jelmez vagy rosszul épített modell, gyenge utómunka stb..

Minden szavaddal egyetértek. :clap: :clap:

Egy ilyen topikban tök jó ezekről értekezni, de egy prequel-OT vitában számomra értékelhetetlen sznob érvek.

5*

Ugyanakkor azt érdemes leszögezni (amire Zééé is utalt), hogy ezek már masszívan szakmai dolgok. Szóval egy magamfajta laikus számára érdekesek és esetenként megdöbbentőek, de amúgy a film befogadhatóságát vagy élvezeti értékét aligha csökkenti.

Én azért emeltem ki a CGI klónokat mert rájuk nálam ez nem ül. A 2002-es premieren teljesen kidobtak a film hangulatából és azóta se szeretem őket. Nem úgy nézem, hogy zavarjon hanem sajnos nem tudom úgy nézni hogy hihető legyen vagy a film szerves részének tudjam tekinteni.

Én azért emeltem ki a CGI klónokat mert rájuk nálam ez nem ül. A 2002-es premieren teljesen kidobtak a film hangulatából és azóta se szeretem őket. Nem úgy nézem, hogy zavarjon hanem sajnos nem tudom úgy nézni hogy hihető legyen vagy a film szerves részének tudjam tekinteni.

Ez nekem még mindig teljesen Bermuda háromszög kategória. :D Próbálom kritikus szemmel nézni, de egyszerűen nem látok hibát benne... Mondjuk nekem alapból bejöttek, és azt hittem még ott a moziban, hogy ezek statiszták. De hogy kizökkent a filmből? Annak nagyon-nagyon gyengének kell lennie nálam, hogy megtörténjen. Persze Te nyilván másképp látod, csak azért furcsállom mert azok a klónok ennyire nem rosszak szvsz.

Engem inkább az OT néhány rosszabbul sikerült jelmeze zökkent ki. Amikor nagyon látszik, hogy az csak jelmez. A Cantina-jelenetben például van pár. Mondjuk az se zavar annyira, betudom a kornak, bár nem tudom akkoriban mennyire volt ez feltűnő.

A prequel-ben engem Jar-Jar és Dex idegesít kicsit, bár egyik se igazán a CGI miatt. Előbbi gondolom kitalálható, utóbbi pedig nekem kicsit kilóg a SW univerzumból. Mindig a ME krogan-jei jutnak eszembe róla, bár tudom, hogy az volt később. A TCW-s Krell-nél is beletelt nem kevés időbe, mire leesett a dex-es dolog. :)

Na meg ugye az Ep.1 Yoda, amit hála a tervezőnek később orvosoltak. Ahogyan Sidious arcát is az Ep.5-ben.

Nekem Greedo a "kedvencem". Azon annyira látszik, hogy gumimaszk az egész...és a gumiujjai...csak úgy hajlonganak össze-vissza. Mókás. :D

Engem a Jedi Visszatér endori motoros jelenee zavar. Amikor Luke és Leia egy motoron ül baromira ordít hogy a háttér mögéjük van vetítve. Ugyanígy mikor a Rancor felemeli Luke-ot hogy megegye.

Ugyanígy mikor a Rancor felemeli Luke-ot hogy megegye.

azt nagyon jól megcsinálták. A régi valóban gyenge volt, de ha megveszed BD -n akkor tátva marad majd a szád milyen jól megcsinálták azt a jelenetet.