Ugrás a kommentre

2x03 - Children of the Force


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

3. rész - Children of the Force / Az Erő gyermekei

 

epguide203.jpg

 

Írta: Henry Gilroy, Wendy Meracle

Rendezte: Brian Kalin O'Connell

 

Helyszín: Coruscant, Rodia, Naboo, Mustafar, Black Stall állomás

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Cad Bane - Corey Burton

Cody parancsnok - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley Baker

Wullf Yularen admirális - Tom Kane

RO-Z67 - Jameelah McMillan

Kit Fisto - Phil LaMarr

Plo Koon - James Arnold Taylor

Palpatine kancellár (Darth Sidious) - Ian Abercrombie

Mace Windu - Terrence "TC" Carson

Yoda - Tom Kane

Gregar Typho kapitány - James Mathis III

Mahtee Dunn - Jameelah McMillan

Wee Dunn

Lunker

Roo-Roo Page

Zinn Toa

R2-D2

R4-P17

 

Történet

Cad Bane csellel kijutott a felrobbanó csillaghajóról, majd sikeresen kicsúszik Anakinék karmai közül is. A holokron és a kyber adatkristály segítségével elkezdi felkutatni az azonosított Erőérzékeny gyermekeket. Eközben Yoda, Anakin, Obi-Wan és Windu meditálással rájönnek, mely gyerekeket akarja Bane elrabolni. Obi-Wan a Rodiára siet, míg Anakin és Ahsoka a Naboon próbálja meg csapdába csalni a fejvadászt, hogy aztán megtudják, hová rejtette a holokront és az elrabolt gyerekeket.

 

Érdekességek

- Cad Bane Porax 38-as vadászgépének a neve Xanadu Blood.

- Yularen admirális szövege, ,,Ne! Zárjon le minden hiperhajtómű-gyűrűt, siessen!" (,,No! Lock them all down, hurry!") utalás C-3PO szövegére az Egy Új Reményből, mely így hangzik: ,,Ne! Kapcsolj le minden hulladékzúzót, siess!" ( ,,No! Shut them all down! Hurry!" )

- Miután Bane megszökik a Resolute-ról, Anakin pont úgy sétál el az erőtér mellől, mint ahogy A Birodalom Visszavágban elsétált az ablak mellől az Executoron, mikor a Millennium Falcon fénysebességre kapcsolt.

- A kis gunga, Roo-Roo Page babaágya fölött a holografikus játékok között látható egy Colo karmoshal és egy Sando víziszörny hologram is. Qui-Gonék a Baljós Árnyakban ezek elől a szörnyek elől menekültek a víz alatt.

S02E03.jpg

- A Black Stall állomáson zajló jelenet az Indiana Jones és a Frigyláda fosztogatói című film elejét idézi, mikor Indy megszerezte a termékenységi bálványt a perui barlangban.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van már főcím és írás is :)

Tetszett Bane szökése (mindkettő :angry: ), de akkor Ahsokának feltűnhetett volna, hogy a klón hangja kicsit más :lol: bár kalap nélkül elég fura

A közös meditálás is bejött :) érdekes volt így látni a Jediket

De Cad Bane, mint Jedi-n nagyot röhögtem, egy zseni az a duross :)

A gungan jedi növendék kicsit sok volt nekem, nem tetszett, de a Jedi vallatás! Úristen, az odab*szott :D

A Mustafar is elég bejövős, bár szinte ugyanaz amit a filmben is látun. Az építőknek nem volt valami nagy képzelőerejük, ha ugyanolyat építenek szinte majd a jővőbe. És Ahsoka gondolkodás is jó volt az útirány választásakor.

A kiskölkök is aranyosak voltak benne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hurry, the jedi arre coming!

 

Iszonyú jó rész volt. Az évadban eddig a legjobb, de erősen ott van a legjobbak között.

Nagyon sok minden történt ebben a részben, fura is volt, mert szépen adagolták, nem tűnt zsúfoltnak.

Az elején ahogy Bane elszökött, hát nem semmi a csávó. Csak így meglépni a klónhajóról. Wow.

De hát a Jedik ahogy "összedolgoztak", nem volt esélye. Szépen kimedtálták a gyerekek helyét. Kcsit félten hogy NAbooról is megszökik, de azért ennyire nem lehetnek bénák.

Ahogy kicsalták belőle az infót, hogy elvigye őket, az kicsit félelmetes volt. 3an próbálják megtörni az elméjét, de hát ezek az idők megkövetelik.

Anakin és Palpi része szintén szenzációs volt, erről azt hiszem nem is írok többet.

Én a végét viszont kicsit máshogy fejeztem volna be. jó lett volna ha egy gyerek elkerül palpihoz, esetleg valami sejtgyorsítással megnöveszti mint a klónokat, és lenne egy sötét jedije, aki azért okozhatott volna még gondokat. :angry:

 

Hát szóval ez a rész nagyon ott volta szeren. 9/10

De azért ma még jóóó minőségben is megnézem eccer kéccer. ^^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az valóban jó lett volna, ha megkapott volna egy kis srácot Sidious, ha már ennyire lelkes volt a részben miattuk :angry:

Bár a másik kicsit nem láttuk, hogy honnan lopták el, így lehet, hogy több ügynöke is van Sidiousnak akik szállítják őket... :lol:

és akkor a többit titokban oktathatná :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újboli (feliratos) megtekintésekor zavart éreztem az Erőben... :)

A múltkori részben nem így nézett ki a holocron mint ebben :( Az átalakított kocka volt a sarkain kis kiálló bütykökkel, ez meg egy sima kocka volt, amit Bane lopott el üresen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett, de azért volt némi kivetnivalóm. Sok jó dolog volt itt. Visszatértünk Rodiara, láthattunk egy új gungan falut Naboon, egy másik állomást Mustafaron. Apropó, ez az egy igazi negatívum számomra, szerintem nem kellett volna belevenni a TCW-be. Lehetett volna valami más helyette, mert így kezd kicsit olyan lenni, hogy hőseink már mindenhol jártak, mielőtt odaértek. Mustafar az ep3-ban egy pokoli helyszín, metafora Anakin eltorzult, elsöprő sötét lelkére, egy ismeretlen világ, amit akkor tál fel, de így meg már majdhogynem ismerősként tér oda vissza. Ez nem jó. Mint ahogy ne ismerjen mindenki mindenkit, ne is járjanak be minden helyszínt.

Volt két poén viszont, ami különösen tetszett. Az egyik Yularen beszólása volt, mikor megkérdezte, hogy mi történt abban az öt percben, míg utoljára beszéltek. A másik, mikor Obi-Wan mondta Anakinnak, hogy mondja meg a kancellárnak, üdvözli. Ez olyan Obi-Wanos volt :)

Még egy kis negatívum, hogy Sidious nem tűnt Sidiousnak. Sokat beszélt ráadásul gyorsan, felemelte a hangját, a tartása, meg a kölykök melletti viselkedése miatt pedig inkább egy öreg bácsikára emlékeztetett, mint a Sith Sötét Nagyurára. Nem jött be, az eddigi rövidebb megjelenései sokkal jobbak voltak. Hiányzott a "szemét g*ci" életérzés, pedig az jó volt, mikor Anakin és Palpatine találkoztak, aztán jószerivel rácsapta Ahsoka orrára az ajtót. "Bocs kislány, de ő az én játékom, te meg húzzá innen", gondolhatta Palpi papa :(

Cad Bane viszont remek volt, igen jó karakter. Tetszett, ahogy leintett Sidious propaganda szövegét. A szökései is jók voltak, de azért ő sem mindenható, bele lehet csalni a csapdákba (szerintem most még Frenkie is elégedett lesz :) ). A közös elmetrükk nagyon jó volt, már-már félelmetesnek tűntek a Jedik. Azért ha ezt egy egyszerű ember előtt játszanák el, az nem festene róluk igazán hízelgő képet. De hát a szükség Nagyúr.

Az új hajó is jól nézett ki, egy újabb egyedi masimasinával bővült az SW amúgy is széles repertoárja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious nem volt elé g*ci? Amikor a végén mondta, hogy:"Ha nem sikerül az operáció, nem vesztettem semmit." No comment...
Sőt még nyer, egy Jedi tanonccal kevesebb :)

Bár a jövőt ismerve, ők annyit nem számítottak, még nagyon kicsik... Erről jut eszembe, hogy a 66-os parancsnál ilyen kicsiket is megöltek... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious nem volt elé g*ci? Amikor a végén mondta, hogy:"Ha nem sikerül az operáció, nem vesztettem semmit." No comment...

Ez volt az egyetlen ilyen megnyilvánulása. Ezt leszámítva köszönő viszonyban sem volt Sidioussal, szerintem. Amúgy, nem azt mondtam, hogy nem volt g*ci, hanem az érzés hiányzott belőle számomra, az a mély, velejéig romlott, megfoghatatlan sötétség, hogy úgy mondjam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez volt az egyetlen ilyen megnyilvánulása. Ezt leszámítva köszönő viszonyban sem volt Sidioussal, szerintem. Amúgy, nem azt mondtam, hogy nem volt g*ci, hanem az érzés hiányzott belőle számomra, az a mély, velejéig romlott, megfoghatatlan sötétség, hogy úgy mondjam.
Szerintem kellően eszelős volt minden mozdulata. Ahogy a gyerekek fölé hajol a kínzásuk előtt az maga a gonoszság.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is a ratyis változatot.

Jó volt, talán az évad legjobbja, de Dzséjthez hasonlóan nekem is voltak kifogásaim Palpival kapcsolatosan. Kissé mintha burlekszes lett volna a hologramja.

Bane szinte lemásolta magát, fantasztikus karakter. :(

Nekem nem nagyon jönnek be ezek a tervek a kölykökkel. Nekem ez túl EU-s. :) Ez valahogy nem az a SW érzés ami a jediket körbeveszi. Valahogy nekem idegen ama gondolat, hogy akiben nagy az Erő, az ügynök legyen. Nálam az Erő és a Jedi mint fogalom összetartozik. Noh mindegy. :)

Jó lenne valami jobb minőségű relase.

 

Észrevettétek, hogy a játékbaba ugyanolyan volt majdnem mint a twi'lek kiscsajnak az első évadban? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész már nagyon tetszett.Végre egy Jedi akként is viselkedik.Bane nem semmi pali.Igazi gátlástalan lény.Amikor azon filózik, hogy ártatlan gyerekeket kell elrabolni, majd egy pillanattal késöbb már azt mondja ,hogy mindent megcsinál ha megfizetik azt igazolja, hogy neki nincsenek tabuk.Az is tetszett, hogy elkapták.A 3 Jedi Bauer-módszere is bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami a fejembe jutott. Volt a epizódban egy olyan rész, mely azt feltételezi, hogy Palpatine tervei, nem egészen Anakin köré fonódnának. Legalábbis nagyon kihangsúlyozta, hogy ezekkel az ügynökökkel akarja legyőzni az ellenségeit. Ellenségei meg ugye a jedik. Szóval Anakin szerepe a terveiben most kissé bizonytalanok szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még valami a fejembe jutott. Volt a epizódban egy olyan rész, mely azt feltételezi, hogy Palpatine tervei, nem egészen Anakin köré fonódnának. Legalábbis nagyon kihangsúlyozta, hogy ezekkel az ügynökökkel akarja legyőzni az ellenségeit. Ellenségei meg ugye a jedik. Szóval Anakin szerepe a terveiben most kissé bizonytalanok szerintem.
Ez bennem is felmerült! Ha a kicsikkel tervezett, akkor az bizony jó pár évre előre volt kalkulálva. De! Ez csak azt jelenti, hogy minden eshetőségre felksézült. Felfoghatjuk ezt amolyan 'B' tervnek is (még akkor is ha ezt így nyíltan nem mondja. Bár a droidoknak nem hiszem, hogy tudnia kellene róla :( ). :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már vártam, hogy a droidok rákérdezzenek, hogy akkor most velük mi is lesz. :( Bírom amikor egy ilyen szervetlen aggódik a sorsa miatt. :)
Aggódtak is, de gyorsan megkapták a magukét (k*ssoljanak). No de hamarosan írom a mega-giga értékelésemet. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Impressive... Most impressive. :(

Régóta vártam már egy ilyen jellegű epizódra, és most végre megkaptam. Végre egy olyan epizód, ahol igazán grandiózus a cselekményszál, és a történet nem korlátozódik egyetlenegy bolygóra, mint ahogyan az az első évad legtöbb epizódjában volt. Istenem, Filoni mesélte az egyik epizód kommentárban, hogy annak idején még a Blue Shadow Virus is megizzasztotta őket.

Nah, Bane szökése rövidebb volt, mint hittem, de épp megfelelő. Számomra kicsit sántított az epizód eleje. Mert nem teljesen ugyanaz történt, mint a Cargo Of Doom végén. Ugyanis ott Denal (Pontosabban a Denalnak öltözött Bane) rögtön a leszállás után elhagyta a hajót, még azelőtt, mielőtt még Anakin és Yularen beszélgetésbe bonyolódott volna, miközben Ahsoka mereven állt ott a háttérben néhány percig. Ebben a részben pedig, Ahsoka odament Anakinhoz, gondolom a Yularennel folytatott beszélgetés után, és Bane még csak most jön le a hajó rámpán, szóval kicsit furcsán kapcsolódik az előző részhez, de ilyesmin én nem akadok fenn, és nem is tekintettem igazán bakinak.

A lelepleződés nagyon jóra sikeredett, nem is tudtam, hogy a durosoknak zöld a vére. Nem is tudtam, hogy a Torrent vadászoknak is vannak hiperűrgyűrűi. Bane meglehetősen sokat szerepel mostanság a kalapja nélkül. :)

Annyira aranyos volt a rodian kissrác. :) Ahogy az Erővel játszott a kis labdájával, és véletlenül magára ejti. Fel tudnám falni. :D Irónikus volt Bane mondata, miszerint Jedinek öltözött csalók rabolják el a gyermekeket. :D Rodiára érkezve felcsendültek a régi Bombad Jedis, a Trója című filmre emlékeztető zenei motívumok, amik szinte már kötelezőek volt, hogy megjelenjenek. :D

Milyen sok asztromech droid járkál Rodia utcáin. Érdekes. Obi-Wan majdnem fellökött egyet sietségében. :D

Naboo szokás szerint gyönyörű volt, főleg a vízesés melletti gungan város. Ahsoka mimikája, amikor meglátta a gungan kislányt... Annyira jellegzetes tinilány arckifejezés, amikor meglát valami nagyon cuki dolgot. :D

Bane vallatása alatt szinte már a hideg is kirázott, annyira durva. Nem semmi akaratereje lehet, ha képes volt ellenállni három Jedi hatalmának, pláne úgy, hogy ott volt köztük Windu is. Jah, jut eszembe... Bane alig kapta meg a Xanadu Blood-ot, és máris elkobozták tőle. Ezek szerint a hajóira is ugyanúgy vigyázik, mint a droidjaira. :D

A Coruscanton Palpatine-tól nagyon pofátlan dolog volt, hogy csak úgy kimondatlanul elküldte Ahsokát a p*csába. Amikor Obi-Wan, Windu, Cody és Bane megérkeznek arra az elhagyatott állomásra, először a KotOR-ból a Hrakert állomást juttatta az eszembe. Később pedig, amikor beindultak a védelmi rendszerek, akkor pedig a Jedi Knight II.-ben arra a részre emlékeztetett, amikor a második pálya végén tönkreteszünk egy berendezést, és ilyen piros lézer szikrázik mindenfelé. Windu majdnem otthagyta a fénykardját. Bane hogy zárta vissza a holokront? És egyáltalán miért tett volna ilyet? Vagy egyszerűen nem is zárta vissza, csak megigazította, mert Anakin hanyagul rakta össze? :D

Sidious kicsit tényleg furán viselkedett. De talán azért, mert elbízta magát, mikor látta, hogy terve megvalósítása kézzelfogható közelségbe került. Mustafar az EPIII.-hoz képest meglehetősen gagyin festett. Ez egy gyerekeknek készült sorozat, lehetetlennek tartottam, hogy meghaljon a kis rodian, de egy pillanatra már tényleg azt hittem, hogy a láng martalékává lesz. A kis nautolan miért vol ilyen színű? Azok nem zöldek véletlenül? Vagy még nem alakult ki a rendes színe? A lekkuji pedig kicsit merevek voltak, de ez már csak lényegtelen apróság.

Összességében az eddigi legjobb epizód. Rengeteg minden történt benne úgy, hogy egy sem éreztem zsúfoltnak, ellenben a némileg kevésbé mozgalmas Dooku Captureddel, ahol viszont voltak ilyen gondjaim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a másik kicsit nem láttuk, hogy honnan lopták el, így lehet, hogy több ügynöke is van Sidiousnak akik szállítják őket... :(

Szerintem amíg a Jedik meditáltak, Bane már elrabolta, őt egyszerűen csak nem mutatták. Mikor Anakinék követik a hajóján az útvonalát, több helyet is mondanak, mit amit mutattak a filmben nekünk.

 

Volt két poén viszont, ami különösen tetszett. Az egyik Yularen beszólása volt, mikor megkérdezte, hogy mi történt abban az öt percben, míg utoljára beszéltek. A másik, mikor Obi-Wan mondta Anakinnak, hogy mondja meg a kancellárnak, üdvözli. Ez olyan Obi-Wanos volt :)

Ez a kettő nekem is nagyon tetszett, utóbbinál hangosan nevettem, jó, hogy család nem jött ide érdeklődni, hogy mi történt :D Obi-Wan olyan jól leszerelte és visszadobta Anakinnak a labdát, hogy azt jó volt látni :D

 

Ellenségei meg ugye a jedik. Szóval Anakin szerepe a terveiben most kissé bizonytalanok szerintem.

Nekem ez nem igazán jött be, mivel azt feltételezi, hogy a háborút még jó sok évre tervezte, amit viszont nem igazán tudok elképzelni. A galaxis háborúzott volna még vagy 15 éven át? Túl nagy kockázat ez Palpi részéről. Nekem inkább hihetőbb, hogy az eljövendő ellenségeire gondolt, azokra, akik majd nem hajolnak meg az akarata előtt később.

 

Egyébként jó rész volt, de Sidi tényleg nem volt annyira Sidis :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazi pörgős epizódot láthattunk, nagyon tetszett, és csak pár momentumot emelnék most ki, hogy miért is.

Például a kicsi Jedi-jelöltek nekem nagyon bejöttek. :( Édesek voltak. És legalább azt is láthattuk, milyen nehéz dolga van egy galaxisbeli anyukának, amikor kérik tőle a gyermekét a Jedik. OK, Bane szélhámos volt, de ha Obi-wan kérte volna, az elválás akkor sem lehet sokkal jobb. De ott biztos dicsőség volt, ha Jedivé nevelték az ember gyermekét (bár én az enyéimet nem adtam volna oda :)).

És hát igen, ilyenek a Jedik, ha mentális erejüket összeadják: ellenállhatatlanok. A vallatós rész remek volt feszültség szempontjából, bár én kicsit meglepődtem, hogy bevállalják, tekintve, hogy nem igazán passzol a ?tisztelni kell minden élőlényt? filozófiájukhoz, ebből is látszik, hogy a háború megkeményítette őket, valamint van olyan ügy (a Jedi Rend jövője), ami minden filozófiát überel. Ez pedig valahol csalódás is egy kicsit, hiszen náluk nem szabadna működnie a ?cél szentesíti az eszközt? mondásnak. De ettől függetlenül maga a jelenet nagyon jól sikerült.

Nekem is összebuheráltnak tűnt Sidious terve a gyerekekkel, valóban némiképp megkérdőjelezi azt, hogy az Ep3-ig minden tervszerűen volt felépítve a fejében, és abban Anakin volt a főszereplő eddigi tudomásunk szerint, de mivel most gyorsan ki is fulladt a terve, talán rá lehet fogni, hogy még időben váltott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.