Ugrás a kommentre

2x04 - Senate Spy


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Bankár klán még gyanúsabb, hiszen az ő űrhajóik a Munificent-fregattok. Itt valami bibi van.
De a szenátusban nincsenek benne. Jó lenne ha valaki lefordítaná mit is mondott Filoni pontosan. :hmm:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a szenátusban nincsenek benne. Jó lenne ha valaki lefordítaná mit is mondott Filoni pontosan. :hmm:

Kérésetek számomra parancs. :)

 

„Cato Neimoidia még mindig a Köztársaság tagja, és Lott Dod még mindig képviseli a Kereskedelmi Szövetséget a Szenátusban. Van egy társasága, egy ťsemlegesŤ társasága, ami, micsoda meglepetés, mindkét háborús fél számára ad el fegyvereket. A Jedik azt hiszik, hogy ők bűnözők. És igazuk is van. De nem tudják bebizonyítani. Nincs rá pénzük.[vagy miafene, a goods javakat, árut jelent] Szóval a Bankár Klán, a Kereskedelmi Szövetség meg a Kereskedőtestület szépen eléldegél a klónháború közepén, mindkét oldalból hasznot húzva. A Köztársaságban rossz szemmel néznek rájuk, mert a szakadároknak is segítenek, de hát az üzlet az üzlet, így szépen megvannak még ott. De a jövőben hasznos lehet egy oldalon tudni ezeket a társaságokat, ha valaki birodalmat próbálna építeni.”

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg érdekes. Úgy tűnik, ezek a kereskedő testületek se egyszerű esetek. De akkor ezek szerint a Szeparatista Tanács majdnem minden tagja renegát. Nute Gunray a KSz-től, San Hill a Bankárklántól és Shu Mai a Kereskedőtestülettől. Viszont tök jó, ahogy Poggle lapít a fal mögött, mikor Amidala feltűnik. Ő nyilván nincs már annyira legalitásban, hogy nyugodtan mutatkozhat egy köztársasági szenátor előtt :hmm:

 

Ami még kicsit fura volt, hogy hagyták csak úgy elrepülni a nubient miután a tervek ott voltak a hajón.

Szerintem azt, hogy a tervek a Köztársaság kezére kerültek, csak a távozásuk után derült ki. Addig csak Clovis tudta, aztán miután elbeszélgettek vele Doddék, azután derülhetett ki a turpisság. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt, hogy a tervek a Köztársaság kezére kerültek, csak a távozásuk után derült ki. Addig csak Clovis tudta, aztán miután elbeszélgettek vele Doddék, azután derülhetett ki a turpisság. :hmm:
Erre a pofon egyszerű dologra nem is gondoltam. :) Egyébként ebben az epizódban se lövés, se robbanás, de még fénykard aktiválás sem volt!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hű, ez így jól megkeverték ezzel, bár érthető a dolog......de talán ezt ennyire nem kéne előtérbe helyezni egy sw világban. Ezek már olyanok mint a csempészek akik mindkét félből hasznot igyekeznek húzni. No mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tényleg érdekes. Úgy tűnik, ezek a kereskedő testületek se egyszerű esetek. De akkor ezek szerint a Szeparatista Tanács majdnem minden tagja renegát. Nute Gunray a KSz-től, San Hill a Bankárklántól és Shu Mai a Kereskedőtestülettől. Viszont tök jó, ahogy Poggle lapít a fal mögött, mikor Amidala feltűnik. Ő nyilván nincs már annyira legalitásban, hogy nyugodtan mutatkozhat egy köztársasági szenátor előtt :D
Jó lenne tudni pl. a Kereskedelmi Szövetség felépítését. Gunray alkirály ami biztos nem egy kis cím a társadalmukban. Nem ő lenne a vezetőjük? Pedig ezt eddig senki sem mondta, mármint hogy ő lenne a Neimoidiaiak vezére, erre csak most döbbentem rá. :D Jó adag plusz töltetet adott ez a rész a politikai szálhoz. Na majd megpróbálom összefoglalni és leírni, hogy most akkor szerintem mi is a helyzet. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesen megkavarták.

Esetleg az nem lehet, hogy a Kereskedelmi Szövetség nagy része azért a Könföderáció oldalán áll és csak egy kis rész maradt meg a Köztársaság oldalán? De ők is inkább talán a könföderáció oldalára húznak, csak még egyelőre mindkét félből szeretnének hasznot húzni.

 

A részre egyébként 9-et adok 10-ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak látszólag vannak még a Köztársaságban? Tehát teljes szivükkel a CIS oldalán vannak, de látszólag még a Köztársaságban is tevékenykednek, belülről is gyengítve őket, valamint a piac miatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Kereskedelmi Szövetséget és a Neimoidiai fajt külön kell választani. Nut Ganray nem a népe, csak a népének egy vállalatának a vezére (alkirály, tehát kell lennie egy királynak is valahol). Szerintem Gunray alkirályként papíron elvált a királytól, és vitte magával a vagyonát, támogatóit. Míg a KSz királya szintén papíron maradt a Köztársaságban. Az ő hű szolgája Lott Dodd is. Persze a valóságban az egész bagázs a egy oldalon áll, a sajátjukén, csak igyekeznek megfejni mindkét bagázst. Ráadásul így akármelyik oldal is veszít, ők nem vesztenek el mindent. Persze ez azt is jelentené, hogy az egyik fél győzelme esetén a másik lenne a bűnbak, vagyis ha a Konföderáció bebukja a háborút, akkor Gunray, ellenkező esetben meg a király feje hullana a porba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak látszólag vannak még a Köztársaságban? Tehát teljes szivükkel a CIS oldalán vannak, de látszólag még a Köztársaságban is tevékenykednek, belülről is gyengítve őket, valamint a piac miatt?

Igen, pont erre gondoltam.

 

Szerintem a Kereskedelmi Szövetséget és a Neimoidiai fajt külön kell választani. Nut Ganray nem a népe, csak a népének egy vállalatának a vezére (alkirály, tehát kell lennie egy királynak is valahol). Szerintem Gunray alkirályként papíron elvált a királytól, és vitte magával a vagyonát, támogatóit. Míg a KSz királya szintén papíron maradt a Köztársaságban. Az ő hű szolgája Lott Dodd is. Persze a valóságban az egész bagázs a egy oldalon áll, a sajátjukén, csak igyekeznek megfejni mindkét bagázst. Ráadásul így akármelyik oldal is veszít, ők nem vesztenek el mindent. Persze ez azt is jelentené, hogy az egyik fél győzelme esetén a másik lenne a bűnbak, vagyis ha a Konföderáció bebukja a háborút, akkor Gunray, ellenkező esetben meg a király feje hullana a porba.

Ez is nagyon jó meglátás. És a neimoidik kapzsi természetét ismerve nagyon valószínű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig úgy képzeltem, hogy az EPII -ben látott ülés a CIS születése volt, és az ott látott lények és szervezetek a saját rendszereiket teljes mellszélességgel képviselték. Erre most kiderül, hogy legalábbis a Kereskedelmi Szövetség is két részre szakadt azáltal, hogy Gunray lepaktált Dooku -val (pedig megszokhattam volna már, hogy a régi Köztársaságban semmi sem az aminek látszik). Ez leszűrhető Dodd szenátor vezető szerepéből és abból ahogy Amidalát fogadják (ne feledjük, hogy az EPII -ben voltak Neimodiaiaik a Coruscanti bárban ami ebben a kérdésben most nagyon is fontos!). Talán a Kereskedelmi szövetség immár semleges, vagy nem teljes jogú tagja a Köztársaságnak. Már csak egy dolog van ami nem tiszta. Filoni azt mondja, hogy mind a két oldalból hasznot húzott a szervezet. De miket gyártottak pl. a Köztársasági hadseregnek? Egy eszközt se látok amit ők készítettek volna. Persze jogosan merülhet fel a kérdés, hogy ha Cato Neimoidia semleges, akkor miért folynak ott harcok az EPIII -ban. Szerintem épp ebben a részben a szemünk láttára derült ki, hogy ez nem így van. Tehát mostantól ellenségnek tekinthetők Dodd -ék is. Főleg, hogy megmérgezett egy Köztársasági szenátort.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kereskedelmi Szövetség semmit sem gyárt, senkinek sem. Ők kereskedelmet folytatnak, kvázi egy csillagközi fuvarozó társaság, és a böszme nagy hajóik a kamionjaik. Hatalma áruforgalmat bonyolítanak bolygók között (pl. a Coruscantra is sok élelmet, meg egyéb dolgot szállítanak). Nekik meg más gyárak készítik a droidokat, harcjárműveket, fegyvereket. Ezért is voltak hepciásak az ep1 idején a kereskedelmi utak megadóztatása miatt, mert azokat ők nagy mértékben használták, és sokat kellett volna fizetniük.

A Köztársaság részéről valószínűleg abból húznak hasznot, hogy még mindig sok kereskedelmet bonyolítanak le a köztársasági bolygók között is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ki gyártja ezt a haditechnikát nekik? És a többi szervezet? Pl. a Bankár Klán? Azok gyártanak hajókat, hatalmas hadigépezeteket!

 

Pl.: IG-100 MagnaGuard, IG lancer combat droid, Refresh droid, Ground Armored Tank, Hailfire-class droid tank, Ground Armored Tank, Banking Clan Transport, Hardcell-class interstellar transport, Munificent-class star frigate, Muunilinst gun platform, Harnaidan defensive cannon.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plusz Jar Jar -t is Organa oldalán. :D

Meg persze ott volt Orn Free Taa is abban a jelenetben, a piros bőrű asszisztensnőjével, néhány millimétert lehetett belőlük látni. Meg abban az étteremben, ahol Padmé és Clovis találkoztak ott volt Dantum Roohd is, a kuati szenátor, akit Bane foglyul ejt a Hostage Crisisben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég rendhagyó rész volt de tetszett.Anakint teljesen meg tudtam érteni, mikor dühös volt hogy a feleségét egy ilyen bájgúnár akarja csókolgatni.Az viszont érdekes, hogy ha a Jedik Coruscant-on vanank, akkor ki irányítja Rexéket?Vagy ők is szabin vannak?

A végén Anakintól nem volt szép amit tett, de hát ő ilyen.Azt is jó látni, hogy szegény C3PO-le sem sz*rják.Mint pár évtizeddel később Han. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is jó látni, hogy szegény C3PO-le sem sz*rják.Mint pár évtizeddel később Han. :D
Anakin még el is fordul amikor megjön. A saját robotjától....ez tényleg nem volt szép tőle. :D Rexék is kimenőt kaphattak egy kis időre.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd holnap visszaolvasok, egyelőre annyit, hogy néha szörnyen kellett nevetnem ezen a részen, sajnos nem tudom túl komolyan venni. A legjobb Obi-Wan arcjátéka volt a Jedik megbeszélésén :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjthez csatlakozván ez az epizód bizonyos szempontból éppen olyan volt, mint a múlt évadban a Hostage Crisis eleje: Anakin és Padmé magánemberként, ahogy kettesben lehettek nagy néha. :P Igaz a téma nem illik bele a szó szerint vett Klónok háborújába, de a magam részéről én is csak üdvözölni tudom az ilyen hangulatos kitérőket. :D

 

Padmé mindig szép.

Nagyon várom a lányokat, velük remélem kibeszélhetem a romantikus szálat. :P

No akkor itt egy lány. :P

Padmé nekem is nagyon tetszik a sorozatban, ahogy Anakin is - szépek együtt, az az igazság. :P És hát annak ellenére, hogy kicsit szappanopera-szerű volt az epizód, számomra kifejezetten üdítően hatott az egész kémkedés téma, ami kettőjük párviadala is volt egyben: Padmé mérgelődése, amiért a férjének első a hivatása, aztán a méltó visszavágás hozzá, majd ahogy flörtölt Clovis-szel, közben Anakint meg majd megütötte a guta... :P Az elején még elég kicsinyesek is egymással, úgy érzem, de a végére helyére kerülnek a dolgok. A legszebb az volt, ahogy Anakin a végén mondja, hogy sosem kételkedett Padméban. :D Ez is azt bizonyítja, hogy csinálhatnak bármit, veszekedhetnek, akár borsot is törhetnek egymás orra alá, de mindez csak felületes és átmeneti dolog, mert igazán szeretik egymást, és csak ez számít. :P

Ez aztán tényleg lányos és romantikus vélemény volt. :P

 

Visszaolvasnám a hsz-eket láttam, hogy látnom kellett volna pár ismerőst, de nem sikerült, majd a legközelebbi megnézéskor odafigyelek erre is. :P

 

Az viszont feltűnt, hogy épp úgy adja a Tanács Anakinnak a megbízást, hogy vegye rá Padmét a kémkedésre, mint anno (vagyis inkább majd a jövőben :D) Obi-want bízzák meg, hogy vegye rá Anakint a főkancellár elleni kémkedésre. Igaz, a filmbe nem került bele, de számomra a regény egyik legemlékezetesebb része volt. :D

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a lányoknak nagyon be fog jönni ez az epizód. :D

Részemről ebben tévedtél :D

 

Ezek már olyanok mint a csempészek akik mindkét félből hasznot igyekeznek húzni.

A csempészeknek legalább jól is áll :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, Karrde. A durva csempész élet... Ugye-ugye! :( A romantikus kémtörténetek már be sem jönnek... :(

 

Anakinnal kapcsolatban eszembe jutott egy érdekesség. Nem tudom, ezt átgondolták-e a készítők, de ahogy otthagyja a szenátort, tekinthető úgy is, mint egy meglehetősen Sith módszerekre hajazó lépés. Bizonyos szempontból kihasználta, majd sorsára hagyta a szenátort, amit akár úgy is tekinthetünk, hogy elárulta őt, kizárólag a saját érdekeit szem előtt tartva. (Persze az már más kérdés, hogy a szenátor a Köztársaság elleni árulása miatt megérdemelte ezt.)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, Karrde. A durva csempész élet... Ugye-ugye! :( A romantikus kémtörténetek már be sem jönnek... :(

 

Anakinnal kapcsolatban eszembe jutott egy érdekesség. Nem tudom, ezt átgondolták-e a készítők, de ahogy otthagyja a szenátort, tekinthető úgy is, mint egy meglehetősen Sith módszerekre hajazó lépés. Bizonyos szempontból kihasználta, majd sorsára hagyta a szenátort, amit akár úgy is tekinthetünk, hogy elárulta őt, kizárólag a saját érdekeit szem előtt tartva. (Persze az már más kérdés, hogy a szenátor a Köztársaság elleni árulása miatt megérdemelte ezt.)

Karrdenak ez biztos túl 'nyálas' volt. :) Egyébként igazad van Anakint illetően, azt hiszem egy Jedi sem hagyta volna cserben Clovist még akkor se ha áruló. Inkább haza viszi és ott állítja bíróság elé. A végén sajnáltam is kicsit. Anakin tette a végén abszolút nem volt szimpatikus.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrdenak ez biztos túl 'nyálas' volt. :( Egyébként igazad van Anakint illetően, azt hiszem egy Jedi sem hagyta volna cserben Clovist még akkor se ha áruló. Inkább haza viszi és ott állítja bíróság elé. A végén sajnáltam is kicsit. Anakin tette a végén abszolút nem volt szimpatikus.

Én is elég szemétségnek éreztem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.