Ugrás a kommentre

2x05 - Landing at Point Rain


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha ez így lenne, Anakin nem vacillált volna annyit a mozifilmben, hogy a küldetését teljesítse, vagy segítsen az embereinek. Vagy Yoda is visszafordult Thire-ékért, holott mehetett volna a találkozási pontra. Kit Fisto tanítványa is kibukott, mikor meghaltak az emberei. Szóval a Jedik nem csokizik a klónokra, emberszámba veszik őket, erre sok-sok jelenet van az eddigi epizódokban (köztük ebben, elég csak arra gondolni, hogy Obi-Wan örült Boil-nak és Waxernek, vagy rákiáltott az embereire, hogy kapaszkodjanak, mikor zuhanni kezdtek).
Igen ez igaz. Tévedtem ezzel kapcsolatban, nem gondoltam át eléggé. Ámbár azt továbbra is fenntartom, hogy Plo-Koon volt eddig a legnagyobb szimpátiával a klónjai iránt. És ezt szavakkal ki is fejezte! Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, hogy egy kis kritikával éljek, szerintem csúnya fordítás volt hangyáknak nevezni a geonosisakat. Egyrészt, nem hiszem, hogy a Star Warsban túl sok földi hangya lenne, másrészt baromira nem hasonlítanak a hangyákra.

De a bogarakra sem. :) Ezt egy kicsit "életszerűbbnek" gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bogarak nekem is jobban tetszene.

Én átírtam a sajátom rovarokra (mondjuk mindig átírom kolmilan feliratait az igényeimnek megfelelően. Bocs kolmilan :D ).

 

De a bogarakra sem. :) Ezt egy kicsit "életszerűbbnek" gondoltam.

A bug jelent rovart is, és a geok rovarok, úgyhogy az a tökéletes fordítás rá. :D A hangyák viszont sehogy sem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A dridekák pajzsa hátulról gyengébb, hogy így át lehet hatolni simán rajta?

Ezen én is fennakadtam, de majd próbálok rá magyarázatot találni.

 

Én szívesebben nevezném őket hangyáknak, mint bogaraknak. :)

Akár csak én :D

 

Egyébiránt minél több idő telik el, annál inkább nem tetszik Ki-Adi lángszórós "mészárlása'. De hát háború van, a Jedik sem a régiek már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébiránt minél több idő telik el, annál inkább nem tetszik Ki-Adi lángszórós "mészárlása'. De hát háború van, a Jedik sem a régiek már.
Inkább karddal dolgozott volna de ez azért tényleg soknak tűnik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidekák pajzsa sugárpajzs és nem kinetikus energiamező.

 

A lángszorózás meg hasznos momentum volt, hiszen hiába nem pontlövő fegyver, tűzereje messze kecsegtetőbb helyzetet teremtett a klónok túlélésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt viszont nem vettétek észre, hogy a 2x04-ben Poggle, a Kicsinek fordított karakterből Kisebb Poggle lett. :D:):P
De én észrevettem, de ebben a részben annyira átírtad az egészet, hogy ez már úgyis mindegy :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bug jelent rovart is, és a geok rovarok, úgyhogy az a tökéletes fordítás rá. :) A hangyák viszont sehogy sem jó.

Ne aggódj kolmilan én kiállok melletted, nekem igenis tetszik a "hangya"!

Szerkesztve: - Jinx Lumos Joke
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jézus Atyaúristen.Ez döbbentesen jó volt.Komolyan mondom a Ryan óta nem láttam ilyen háborús jeleneteket.Pedig ez "csak" egy animációs film.A rész minden pillanata fenomenális.Egy perc unalom nincs benne, és a feszültség nővelése iskolát teremtő.Mikor már azt hinnénk ok minden beüt valami crack.

Bár Dzséjt már lelőtte a "poént", nekem is egyértelműen a Ryan jutott eszembe, mondhatnám ez az sw partraszállása csak nem Normandiában.Itt tényleg a háború lett bemutatva minden félelmével, mocskával együtt.Az elején ahogy sorban lövik ki a löveghajókat úgy tüník a klónoknak semmi esélyük.A geo pilóták nagyon jók.Most azt is megkaptuk, hogy a Köztársaság legyen már kicsit gyenge.Ahogy a kamera végigment a roncsokon halottakon, az is egy háborús képet mutatott.Ami még tetszett, hogy nincsenek hősök.Ekkora tűzerővel szemben vagy meghalsz vagy nem.Csak előre és lőni.

Le a kalappal a készítők elött.Obi-wan-t is és Mundit látni esendőnek elveszettnek az számomra megrázó volt.A mindig harcra kész erős büszke Jedik, koszosak, mocskosak, sántikálnak, és Obi-Want tulajdonképpen a klónjai mentették meg, hisz nem tudott harcolni.Itt is látni mennyire egymásra vannak utalva klónok és Jedik.

Vagy kiemelhetném mikor Ashoka és Anakin rohannak a szikla felé, és robbanások, lövések záporoznak körülöttük.

Felvetődött itt a lángszórós bevetés.Nekem semmi kifogásom ellene.Ugyanis más fegyverrel ilyen gyorsan nem tudták volna legyőzni a repkedőket.Annyira gyorsan repültek hogy lézerfegyverrel szinte lehetetlen volt őket eltalálni, és pillanatok alatt elragadtak egy klónt.Itt már a túlélés volt a lényeg.Vagy megölnek vagy te ölsz.Erre gondoltam a háború mocskával.

Ahogy látom a második évaddal, elindult a sorozat a sötétség felé.Amikor a Jediknek már olyat kell tenniük amit elvileg nem lehetne.

 

 

Egyszóval, fenomenális szuper és eddig a legjobb rész.

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy látom a második évaddal, elindult a sorozat a sötétség felé.Amikor a Jediknek már olyat kell tenniük amit elvileg nem lehetne.
Nagyon jókat írtál frenkie! Épp ez a jó a második évadban, hogy már nincs az a feeling mint az elsőben, hogy oda mennek bárhova és csuklóból nyernek mindent.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ítélem el Ki-Adi viselkedését. Sérült volt, a geonosisiak túl sokan voltak és a végsőkig elszántak. Így lehetett legkönnyebben elintézni minimális veszteséggel. Szerintem minden Jedi így cselekedett volna. A háború már az első geonosisi csata óta megváltoztatta őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek, ez tényleg igazi háború! Nő lévén nem ez az oldala az SW-nek (és szigorúan vett értelemben a TCW-nek sem), ami elsősorban lenyűgöz, de nagyon tetszett az epizód! A véresen komoly csatahangulat teljesen átjött, de a szereplők közötti finom poénok azért kellettek nagyon, hogy ne legyen túl drámai az egész. Számomra mindig a karakterek a legfontosabbak, így most is erről az oldalról közelítem az értékelést, és az a szép ebben az epizódban, hogy a nagyon átélhető csata mellett a szereplők is nagyon jók voltak.

Anakin és Ahsoka baráti feleselése és rivalizálása abszolút ide tartozik, már eleve jó, hogy néhány percre oldotta a feszültséget a legnehezebb helyzetben is, és ráadásul mindig vidám dolog őket nézni így, még a legnagyobb harckészültség közben is. Amikor Obi-Wan eltűnt az éterből, Anakin iránta tanúsított látszólagos közömbössége és katonai technokrata hozzáállása (miért nincs itt, amikor szükségem van rá?) először engem kicsit szíven ütött, de szerencsére a párbeszéd végére rendezte a dolgot. Ide valahogy nagyon nem illett volna egy ilyen nyers számonkérés.

Ki-Adi Mundi messze vénebb és megviseltebb lett, mint a filmekben láthattuk, ez kissé érthetetlen, de ez legyen a sorozat legnagyobb baja. Ráadásul az epizód végi beszólása nagyon jól sikerült, s Anakin válaszával hozzájárult a megkönnyebbülést hozó befejezéshez, szép kerek egésszé kerekítve a történetet a több epizódos cselekmény ellenére.

Ellenben a lángszórózás nekem sem tetszett, túl kegyetlen halált osztottak ott egy Jedi-mester vezetésével, de abszolút elfogadom azt a véleményt, hogy ez jó utalás arra, hogy mennyire más lett a morál, a háború a legjobbakat is rossz irányba viszi, és időnként kellenek ilyen momentumok is, ahogy időben haladunk előre.

Amit még kiemelnék, az a zene. Szerintem nagyszerű lett!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi. Szerintem is a párbeszédek humorosabb oldala a drámaiság élét hivatott csökkenteni kicsit, hisz ez mégis csak egy gyerek sorozat. Enélkül talán túl kemény lett volna. Egyébként csak a közepén járunk a történetnek, szóval még közelről sincs vége. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hát eddig a második évad eléggé csalódás volt, úgyhogy kiváncsian vártam ezt a részt: végre eljön-e az a bizonyos epizód, ami mögül úgy állok fel, hogy "na ezt nevezem".

 

Hát eljött. Igen, ez eddik a legjobb akciós-epizód, meg egy kicsit több is annál. Őszintén szólva ez hazaverte a nagy Star Wars filmek bármelyik földi akcióját. Nekem, akinek például az ep.2 végi akció mindig is egy kisebb csalódás volt (kivéve első nézéskor mert akkor ÓRIÁSI csalódás volt) öröm volt nézni ezt az epikus háborút... én ilyesmit vártam volna 2002-ben is. Füst, por, robbanások, lézerek cikázása... ez tényleg a nagy betűs Klón-háború. Ez a rész egész egyszerüen lehengerelt.

 

A rangsor elején a helye, ez kétségtelen. Én mondjuk a pár percnyi kiváló akcióval és mellette irtó jó dumákkal operáló Jedi Crash-t és Trespasst még ennél is jobban birtam, de egy harmadik hely asszem nyugodtan kijár neki.

 

Ja és igen: Ki-Adi tényleg hülyén néz ki, de szerencsére keveset van premier plánban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.