Ugrás a kommentre

2x06 - Weapons Factory


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De akkor hol következik be a törés kettejük között? Sajnos nem volt olyan rész a Ryloth-trilógia és e között, ami miatt Anakin már ne merjen féltésből rábízni egy akciót Ahsokára (nemhogy akciót, egy eligazítást, amiben semmi veszélyes sincs, amitől óvni kéne, szóval ez inkább bizalom kérdése). Valahol kéne lennie valaminek, ami megváltoztatta a hozzáállását Ahsokához. Talán lehetne az, mikor majdnem kiröppent Bane-nek hála az űrbe, de ezt személy szerint én nem érzem elég erősnek, elég hangsúlyosnak.
Mondjuk Ahsoka hatalmas fiaskója a Felucian? Ott is egyedül vezetett egy osztagot, és már másodszor bukott el a Ryloth után. Míg az első esetben kapott második lehetőséget, a Felucia után már nem. Persze ez még nem magyarázza az eligazításon történteket, ezt el kell ismerni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Anakin közbeszólását az eligazítás alatt egyáltalán nem a túlzott féltés számlájára írom. Inkább türelmetlenség süt belőle. Egyszerűen túl részletesnek tartja Ahsoka eligazítását, és amit a padawan részletesen elmagyarázna, azt egy-egy mondatban lerendezi. Tehát itt inkább türelmetlen, szívesen túl lenne már az eligazításon, a túlzottnak mondható féltés akkor jön elő, amikor a padawanok kapják feladatnak a katakombákba való bejutást és a generátor felrobbantását. Akkor is annyiból áll, hogy szeretne Ahsoka közelében maradni, hogy ha a lány bajba kerül, mielőbb a segítségére siethessen (mivel tudja, hogy Ahsoka éppoly könnyen keveredik lehetetlen helyzetekbe, mint ő maga), ami ugye kívülről meglehetősen nehézkes lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Anakin közbeszólását az eligazítás alatt egyáltalán nem a túlzott féltés számlájára írom. Inkább türelmetlenség süt belőle. Egyszerűen túl részletesnek tartja Ahsoka eligazítását, és amit a padawan részletesen elmagyarázna, azt egy-egy mondatban lerendezi. Tehát itt inkább türelmetlen, szívesen túl lenne már az eligazításon, a túlzottnak mondható féltés akkor jön elő, amikor a padawanok kapják feladatnak a katakombákba való bejutást és a generátor felrobbantását. Akkor is annyiból áll, hogy szeretne Ahsoka közelében maradni, hogy ha a lány bajba kerül, mielőbb a segítségére siethessen (mivel tudja, hogy Ahsoka éppoly könnyen keveredik lehetetlen helyzetekbe, mint ő maga), ami ugye kívülről meglehetősen nehézkes lenne.
Ezt gyönyörűen leírtad Gyoka! Teljesen egyetértek veled, és így már bennem is helyére került az az eligazítás. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont nem tetszett az elején Anakin közbeszólása Ahsoka eligazítása alatt. Nem volt jó, mert nem volt oka rá. Ahsokának kicsit félénkebben kellett volna előadnia a mondandóját, vagy hibákat ejtenie, de mivel tökéletesen és határozottan tartotta az eligazítást, Anakin beleszólása tisztán rohadt nagy bunkóság volt. Pláne, mikor még elé is áll. Tartsa ő, vagy ne pofázzon bele, ha a tanítványa ne követ el semmi hibát. Ez nagyon irritált, nagyon idióta húzás volt, és kifejezetten karakteridegen. Az utána jövő vita már helyén volt, de nem így kellett volna felvezetni (meg furcsa is kicsit ez a bízol-nem bízol dolog azok után, hogy mennyi mindent bízott már rá Ahsokára Anakin; most nagyon olyan érzésem volt, mintha ez az egész tényleg a Malevolance-trilógia előtt játszódna, mikor még alig ismerik egymást, nem pedig azután, hogy Ahsokára rábízta Anakin a Ryloth mellett a blokád áttörését, ahol a hadműveletet is a padawan dolgozta ki... ezután jön egy rész, amiben nem bízik Anakin Ahsokában? Na neeee...).

 

Van abban valami, amit mondasz.

 

A tökéletes példa, hogy miért felejthetjük el kanonnak a CW-t, örökre. Hál' istennek.

 

Így igaz, tökéletesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Ahsoka hatalmas fiaskója a Felucian? Ott is egyedül vezetett egy osztagot, és már másodszor bukott el a Ryloth után. Míg az első esetben kapott második lehetőséget, a Felucia után már nem. Persze ez még nem magyarázza az eligazításon történteket, ezt el kell ismerni.

A Felucian történt fiaskóban nem került az átlagnál jobban életveszélybe, mint ahogy a Ryloth-nál sem. Viszont, ha ezek lennének a kiváltó indokok, akkor ezek nem írhatók a féltés számlájára, hanem a bizalmatlanságéra. Elcseszte kétszer, ergo megbízhatatlan (viszont ez sem jó, mert a riloth-i kudarc után éppen, hogy Anakin ad neki újabb lehetőséget, amit már nem szúr el a lány, sőt, kiválóan helyt áll, majd a Templomban is lebuktatja a besurranót, Mustafaron is helyt áll... Szóval az a két baklövés nem rosszabb, mint amiket Anakin elkövetett). A féltéshez az kellene, hogy valahol igen nagy életveszélybe kerüljön Ahsoka, Anakin pedig ezért hangsúlyos érzelmeket kapjon, ne egy-két mondatnyit.

 

Én Anakin közbeszólását az eligazítás alatt egyáltalán nem a túlzott féltés számlájára írom. Inkább türelmetlenség süt belőle. Egyszerűen túl részletesnek tartja Ahsoka eligazítását, és amit a padawan részletesen elmagyarázna, azt egy-egy mondatban lerendezi.

Ebben a magyarázatban meg az a rossz, hogy így Anakin még nagyobb bunkó lesz, plusz pocsék vezető is, aki türelmetlenségében inkább nem tájékoztatja megfelelően a katonáit. De akkor miért adja meg Ahsokának a lehetőséget? Vagy miért nem rendezi le annyival, hogy: Rex, menjetek előre lődözve. Ha annyira türelmetlen lenne, ráadásul, ő is elég sokszor tartott kifejezetten részletes eligazítást (Shadow of Malevolance).

Még jó, hogy félre nem löki Ahsokát egy "húzz innen" felkiáltással. Ez a jelenet számomra drasztikusan kettétörte mindazt, amit a sorozat eddig felépített Ahsoka és Anakin között. Egyszerűen nem illik hozzájuk, pocsék. Bár ha kiderülne, hogy kronológiailag előbb van, mint mondjuk a Ryloth, akkor megbocsátanám.

 

Amúgy van a történetben egy remek utalás az ep2-re és az EU-ra. Anakin mondja Luminaranak és Offee-nak, hogy jó őket újra látni. Anakin és Obi-Wan dolgozott együtt a két Jedi hölggyel az Ansionon. Erről a küldetésről tért haza Anakin és Obi-Wan az ep2 előtt, amit Windu említ Padménak a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Felucian történt fiaskóban nem került az átlagnál jobban életveszélybe, mint ahogy a Ryloth-nál sem. Viszont, ha ezek lennének a kiváltó indokok, akkor ezek nem írhatók a féltés számlájára, hanem a bizalmatlanságéra. Elcseszte kétszer, ergo megbízhatatlan (viszont ez sem jó, mert a riloth-i kudarc után éppen, hogy Anakin ad neki újabb lehetőséget, amit már nem szúr el a lány, sőt, kiválóan helyt áll, majd a Templomban is lebuktatja a besurranót, Mustafaron is helyt áll... Szóval az a két baklövés nem rosszabb, mint amiket Anakin elkövetett). A féltéshez az kellene, hogy valahol igen nagy életveszélybe kerüljön Ahsoka, Anakin pedig ezért hangsúlyos érzelmeket kapjon, ne egy-két mondatnyit.
De hol volt itt szó bizalmatlanságról? Ezt Te magyarázod bele. Ahsoka és Luminara is Anakin szájába akarja adni ezt, de nem erről van szó! Miért lenne Anakin bizalmatlan? Az egész dolog arról szól szerintem, hogy Anakin nehezen ereszti önálló akcióra Ahsokát a Ryloth -i és Feluciai kudarc után. Ok, hogy Ryloth -on javította a hibáját, de később ebből mi látszik Felucián? Semmi. És amikor Bane majdnem kidobja az űrbe? Nem kell hatalmas monológ, hogy átérezzük ezen momentumok fontosságát. Főleg Anakin látásmódját illetően, ahogy esetleg később Ahsokat kezeli. Ebbe teljesen belefér az amit a Geonosison látunk. Egyébként Anakin kettős jellem, nem kell fennakadni azon, hogy arrogáns és bunkó, mert ez benne van a karakterében. Azt hiszem elég sok példát lehetne hozni pro és kontra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt én is bunkónak tartom Anakint, nincs mentség arra, ahogy viselkedik, csak azért nem említettem meg, amikor átfogóan írtam az epizódról, mert a dolog elsikkadt nálam, annyira jó volt, ami utána jött, és csak egyszer néztem meg, ráadásul közvetlenül a tali után, remek hangulatban. :)

Szóval szerintem ez egyszerre volt türelmetlenség, és olyan mintha valami más baja volna, csak nem lehet tudni, micsoda, és arra az emberre zúdítja a frusztrációját, aki épp kéznél van - a padawanjára. Nem Jedi-hez és nem mesterhez méltó, ez tény, és csak arra bizonyíték, hogy Anakin impulzív és lobbanékony. De ettől az epizód maga még nagyon jó. :D

 

Dzséjt, amit említesz, az az Aproaching Storm c. könyv, amit én is olvastam. Egész jó kis történet, és én onnan ismerem Bariss Offee-t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Anakin kettős jellem, nem kell fennakadni azon, hogy arrogáns és bunkó, mert ez benne van a karakterében.
Szerintem is erről van szó. Indokolatlanul durván viselkedik, amiről lehet azt mondani, hogy dramaturgiai hiba, de azt is, hogy csak annak bemutatása, hogy hiába tud nagyon pozitívan és felelősségteljesen viselkedni számos kemény helyzetben, azért mindig ott van benne a "sárkány", ami időnként előtör, és ami az Ep3-ban majd dominánssá válik. Ahogy szorul a hurok Anakin körül érzelmileg, úgy tud egyre kevésbé uralkodni magán.

Talán itt valóban egy kicsit eltúlozták ennek a reakciónak a mértékét, de semmiképp sem indokolatlan a bemutatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán itt valóban egy kicsit eltúlozták ennek a reakciónak a mértékét, de semmiképp sem indokolatlan a bemutatása.
Engem kifejezetten zavart már a hatalmas hős-kép ami kialakulóban volt róla. Kellett már egy ilyen jó kis szeplő a fehér mázon... Annak örülök, hogy gyűlnek ezek a momentumok. Ugye Clovis....
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hol volt itt szó bizalmatlanságról? Ezt Te magyarázod bele.

Persze, hogy belemagyarázom, mikor számomra ez jön le abból, hogy Anakin még egy veszélytelen, nyüves eligazítást is képtelen rábízni a padawanjára. Itt nincs szó féltésről, hiszen nincs mitől félteni. Egyszerűen belepofázik, mintha annyira se tartaná Ahsokát, hogy ezt elvégezhesse nyugodtan. És nekem nem jön le az, hogy mindez Ahsoka előző két kudarca miatt van, egy kicsit sem, nem, hogy egyértelműen. Sajnálom, de ez van, ez a jelenet számomra sz*r, karakteridegen, logikátlan, dramaturgiailag ormótlan. Ezt leszámítva minden más jó, vagy tűrhető. Ha nem tetszik, hogy nekem nem tetszik egy két perces jelenet a 20 perces részből, az pech :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az, hogy nem tetszik, csak nem értem mi bajod vele, de komolyan. Amikor mindent meg tudsz magyarázni akkor egy ilyen pofon egyszerű dolgot miért nem bírsz elfogadni? Ráadásul még a történetből is lehet erre következtetni, meg se kell erőszakolni hozzá.... Eddig nem volt jellemező rád ez a sz*rozós stílus, remélem a jövőben sem fogsz rászokni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az, hogy nem tetszik, csak nem értem mi bajod vele, de komolyan. Amikor mindent meg tudsz magyarázni akkor egy ilyen pofon egyszerű dolgot miért nem bírsz elfogadni?

Más megmagyarázni technikai vagy taktikai dolgokat (azokat is csak akkor szoktam, ha tényleg meg lehet, de pl. máig nem tudom megmagyarázni, miért van plusz egy ajtó a LAAT/i-ken és miért hiányzanak a gömbágyúk tök feleslegesen; vagy mi a frászért szállnak le a Venatorok, ha vannak Acclamatorok is; hogy csak két példát hozzak, amikre kérdőjelet tudok biggyeszteni, de ha akarod, kisregény formájában tálalhatom a technikai kivetnivalóimat a sorozattal kapcsolatban :P ), és más dolog egy karakter felépítése (pláne olyan kapcsolatban, ami kifejezetten tetszett, mert a húgom és én köztem lévő kapcsolatra emlékeztetett... eddig). A technikai rész szárazon le van írva, a karakter emócionális része viszont érzésekre apellálva van felépítve. Vagyis adott cselekedete vagy szava azt váltja ki belőlem, amit eddig (utálom vagy szeretem, irreleváns), vagy azt, ami egyáltalán nem illik hozzá az eddigiek alapján. Azaz, ha egy jellem nincs jól árnyalva, felvezetve, akkor az nem jó. Pl.: szépen fel van építve Anakin karaktere az ep1-től az ep3-ig, hogyan lesz jó emberből szörnyeteg. De, ha az ep2-ben nem lenne a buckalakó mészárlás, azt megelőzően pedig az ep1-ben nem szerepelt volna az anyjától való elválás olyan hangsúlyosan, akkor az ep3 Templomban történő mészárlásos jelenetei mehetnének a kukába, mert annyit érnének. De mivel léteznek ezek a megelőző, felvezető jelenetek, és megfelelő a hangsúlyok aránya és az időzítés, a megfelelő érzelmet váltják ki belőlem és elhiszem, hogy Anakin meg tudja tenni, amit, és azért, amiért. Nincs hirtelen törés. Itt úgy érzem, hogy erről szó sincs, mert vagy a hangsúlyok arányával van bajom, vagy a kronológiával, vagy csak rossz napom van, nem tudom. Az biztos, hogy belőlem ez a jelenet nem azt váltotta ki, hogy Anakin féltené Ahsokát, hanem, hogy egy paraszt, nem kicsi, hanem ritka nagy. A féltés lejön az epizód összes jelenetéből, a sorozat kereteihez képest nagyszerűen megcsinálva (mint írtam is, ha nem ezen akadtál volna fenn, de bejött a kontraszt a két mester, két tanítvány között), de ebből az egy jelenetből az egyetlen, ami nem jön le, az a féltés. A türelmetlen magyarázat, amit Gyoda adott, már tetszetősebb, az illik is Anakinhoz, attól függetlenül, hogy ez is rontja számomra Anakin képét (az eddig megismertek alapján nem volt ekkora bunkó paraszt, ezt senki se próbálja beadni nekem). Nem érzem az átmenetet, a vonulatot, ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni.

A technikánál ilyen nincs, ott egy LAAT/i leírása pusztán számadatokon alapul. De hidd el, ha belépne az egyik a hipertérbe, az elsők között kelnék ki magamból.

 

Eddig nem volt jellemező rád ez a sz*rozós stílus, remélem a jövőben sem fogsz rászokni.

Sz*rozni akkor kezdtem el, mikor X-dikre próbáltad belém sulykolni, mit kéne éreznem a jelenettel kapcsolatban, ráadásul fittyet hányva arra, amit addig írtam (és amit X-dikre újra taglaltam most is). Addig egy csúnya szó nem hagyta el a billentyűzetem, pedig írtam már pár posztot. De ugyanezeket a szavakat tudnám még pár jelenetre alkalmazni (sőt, talán alkalmaztam is... ;) Nézz körül a Dooku Captured, The Gungan General, Hostage Crisis környékén, azoknál vannak azok a bizonyos jelenetek, amik hasonlóan nem nyerték el a tetszésem, tuti van ott erősebb megnyilvánulás), de mivel ott nem lovagolt rajta senki, szépen feledésbe merült. Ennek is csak azért lett ilyen nagy feneke kerítve, mert rácuppantál, mint fehér cápa a pancsoló fókára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2. évad eddigi legjobbja, számomra egyértelműen.

 

 

Anakin elsőre furcsának tűnő viselkedésére ott az indoklás a párbeszédben, ami a háttérben zajlik, míg Luminara-ékat halljuk.

 

starwars.com-ról:

"The dialogue spoken by Anakin and Ahsoka during the briefing but barely heard underneath lines spoken by the approaching Barriss and Luminara are (Ahsoka) "Did you listen to what I was saying? I was saying the same things you were saying." (Anakin) "Yeah, but when I say it they actually listen to me." "

 

Azaz:

"Az eligazítás közben Anakin és Ashoka közt zajló párbeszéd, ami alig hallható a közeledő Barriss és Luminara szövege miatt:

Ashoka: Figyeltél arra, amit mondtam? Ugyan azt mondtam el amit te is.

Anakin: Igen, de amikor én mondom, akkor tényleg figyelnek is rám."

 

Gondoljatok már bele, egy 14 éves lány bikiniben tartja az eligazítást a harcedzett klónkatonáknak, úgy mintha mesét mondana..

Anakinnak a tekintély hiányával volt baja, nem türelmetlen volt (vagy bunkó). Azt próbálta elérni, hogy Ashoka megtanulja, hogy kell fellépni egy ilyen helyzetben, úgy hogy mégis tiszteletet kapjon.

 

 

 

 

2.

 

A részek NEM kronológiai sorrendben vannak!

 

Tudni, pl hogy az első évad néhány része időredben:

 

15 Trespass

16 The Hidden Enemy

06 Downfall of a Droid

07 Duel of the Droids

01 Ambush

02 Rising Malevolence

03 Shadow of Malevolence

04 Destroy Malevolence

 

Filoni azt mondta, amikor a kronológiáról kérdezték, hogy:

"Let Ahsoka be your guide. A, if she is there or not - that usually gives you an idea of here this is happening in the war. - and B, her attitude. How much of a brat is she? How disrespectful (...) vs. how much she's learned? She is always a good barometer where you are at."

 

Azaz:

"Legyen Ahsoka az útmutató [az időrendhez]. A: Ott van-e vagy nem - ez általában elárulja, hogy hol tartanak a háborúban. És B: A viselkedése. Mennyire szemtelen? Mennyire tiszteletlen, illetve mennyit tanult már? Ő mindig egy jó viszonyítási alap ahhoz, hogy hol is tartunk."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin elsőre furcsának tűnő viselkedésére ott az indoklás a párbeszédben, ami a háttérben zajlik, míg Luminara-ékat halljuk.

 

starwars.com-ról:

"The dialogue spoken by Anakin and Ahsoka during the briefing but barely heard underneath lines spoken by the approaching Barriss and Luminara are (Ahsoka) "Did you listen to what I was saying? I was saying the same things you were saying." (Anakin) "Yeah, but when I say it they actually listen to me." "

 

Azaz:

"Az eligazítás közben Anakin és Ashoka közt zajló párbeszéd, ami alig hallható a közeledő Barriss és Luminara szövege miatt:

Ashoka: Figyeltél arra, amit mondtam? Ugyan azt mondtam el amit te is.

Anakin: Igen, de amikor én mondom, akkor tényleg figyelnek is rám."

 

Gondoljatok már bele, egy 14 éves lány bikiniben tartja az eligazítást a harcedzett klónkatonáknak, úgy mintha mesét mondana..

Anakinnak a tekintély hiányával volt baja, nem türelmetlen volt (vagy bunkó). Azt próbálta elérni, hogy Ashoka megtanulja, hogy kell fellépni egy ilyen helyzetben, úgy hogy mégis tiszteletet kapjon.

Nos, ha ez érthető lenne hallás után is az epizódban, és nem kéne hozzá az internet, akkor máris kevésbé lett volna gubancos. Eddig ez a legjobb magyarázat, mert így csak Anakin béna tanár (bár a jelenetből nekem az sem jön le, hogy emiatt szólna közbe, de eddig ez fér bele a legjobban).

Látod, Ody? Így kell engem meggyőzni, nem úgy, ahogy "elsőre" próbáltad, mert az nem túl ösztönző, se nem meggyőző, pláne nem barátságos. ;)

 

Azaz:

"Legyen Ahsoka az útmutató [az időrendhez]. A: Ott van-e vagy nem - ez általában elárulja, hogy hol tartanak a háborúban. És B: A viselkedése. Mennyire szemtelen? Mennyire tiszteletlen, illetve mennyit tanult már? Ő mindig egy jó viszonyítási alap ahhoz, hogy hol is tartunk."

Ahsoka jelenlétére, mint időmeghatározó már én is gondoltam, egészen a Senate Spy-ig. Ott nincs sehol, de mivel az utolsó két rész annak a folytatása, nyilván nem játszódhat a mozifilm előtt, mondjuk. Viszont, beleillik abba, amit írtam, hogy olyan, mintha itt még nem lennének eléggé összecsiszolódva Anakinnal (nem is tűnik még olyan nagyon szemtelennek, bár ez nézőpont kérdése).

Mondjuk Filoninak inkább egy írásos kronológiát köszönnék meg, semmint homályos célozgatásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy van a történetben egy remek utalás az ep2-re és az EU-ra. Anakin mondja Luminaranak és Offee-nak, hogy jó őket újra látni. Anakin és Obi-Wan dolgozott együtt a két Jedi hölggyel az Ansionon. Erről a küldetésről tért haza Anakin és Obi-Wan az ep2 előtt, amit Windu említ Padménak a filmben.

Köszi, hogy beírtad, érdekes plusz infó :P

 

Amikor mindent meg tudsz magyarázni akkor egy ilyen pofon egyszerű dolgot miért nem bírsz elfogadni? Ráadásul még a történetből is lehet erre következtetni, meg se kell erőszakolni hozzá.... Eddig nem volt jellemező rád ez a sz*rozós stílus, remélem a jövőben sem fogsz rászokni.

Figy, te miért nem tudod elfogadni, hogy más nem fogadja el? :) Másnak nem következik ez a sztoriból, nekem sem, szóval itt te vagy az, aki erőszakolja a véleményét másra, ha már ezzel a szóval jössz elő.

Érdekes, én ezzel a stílussal szoktam meg évek alatt, ez neked csak most tűnt fel?

 

(mint írtam is, ha nem ezen akadtál volna fenn, de bejött a kontraszt a két mester, két tanítvány között)

Ami nálam tönkreteszi a két mester-tanítvány kontrasztjának bemutatását, az az ep5 és 6 című ismert filmek. Gondolom, páran látták eme két filmet, melyben szerepel két kis, de fontos momentum. Jelesebben, mikor Leia megérzi Luke-ot, egyszer a Felhőváros alatt, egyszer pedig, miután a HCS felrobban, Luke él. Igaz, hogy ikrek, de Leia képzetlen Jedi, mégis megérzi a testvére jelenlétét. Na már most ott áll Anakin meg Luminara a romok szélén, és Luminara elkönyveli halottnak a tanítványát anélkül, hogy egyáltalán figyelne arra, hogy érzi-e őt, ez nekem totál hiteltelen, mivel ugye alap a hat film. Lehet csűrni-csavarni akármeddig, de a TCW-kibeszélések között azért ne feledkezzünk meg a filmekről sem. Márpedig nekem a filmekből vett dolgok miatt ez a mester-tanítvány-dolog nem tetszik Luminara viselkedése miatt, még ha a párhuzam önmagában jó is lenne. Az összkép viszont nem, mert beleerőszakoltak egy ilyen logikátlan viselkedést csak azért, hogy bemutassák Anakin és a többi Jedi hozzáállásának különbségét a halálhoz. Amit amúgy ismerünk enélkül is.

 

Anakinnak a tekintély hiányával volt baja, nem türelmetlen volt (vagy bunkó). Azt próbálta elérni, hogy Ashoka megtanulja, hogy kell fellépni egy ilyen helyzetben, úgy hogy mégis tiszteletet kapjon.

 

A részek NEM kronológiai sorrendben vannak!

 

Filoni azt mondta, amikor a kronológiáról kérdezték, hogy:

Nem rossz indok (bár szerintem nem így kell tanítani, mert egy ilyen bunkó fellépéstől a tanítvány inkább lesz frusztrált, mint hogy valóban tanul is belőle), de akkor ez eddig miért nem kapott szerepet (no meg minek rakják két másik Jedi dumájához)? Ja, hogy időrend? Na azt hiszem, itt fogja nálam elvágni magát a TCW. Tartsák már a kronológiát, vagy minimum közöljék az egyszerű nézővel, hogy éppen hol járunk. Ez az ugrabugra egy nagy sz**, csak arra jó, hogy jól összekutyuljon mindent. Nem lehet rendesen követni a karakterek fejlődését, útját, a háborúhoz való viszonyát, stb. Majd ha lemegy az egész sorozat, max. akkor végig lehet nézni a részeket kronológiában, aztán lehet róla diskurálni érdemben. Addig meg találgatunk, ki, miért és mit csinál.

;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nekem is nagyjából ez a véleményem a részek összevisszaságáról mint Teencának. Ez így piszkosul el van cseszve. Tényleg felesleges érdemben vitatkozni karakterfejlődésről. Elég lesz annyit megejteni, hogy látványos az adott epizód oszt kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nálam tönkreteszi a két mester-tanítvány kontrasztjának bemutatását, az az ep5 és 6 című ismert filmek. Gondolom, páran látták eme két filmet, melyben szerepel két kis, de fontos momentum. Jelesebben, mikor Leia megérzi Luke-ot, egyszer a Felhőváros alatt, egyszer pedig, miután a HCS felrobban, Luke él. Igaz, hogy ikrek, de Leia képzetlen Jedi, mégis megérzi a testvére jelenlétét. Na már most ott áll Anakin meg Luminara a romok szélén, és Luminara elkönyveli halottnak a tanítványát anélkül, hogy egyáltalán figyelne arra, hogy érzi-e őt, ez nekem totál hiteltelen, mivel ugye alap a hat film. Lehet csűrni-csavarni akármeddig, de a TCW-kibeszélések között azért ne feledkezzünk meg a filmekről sem. Márpedig nekem a filmekből vett dolgok miatt ez a mester-tanítvány-dolog nem tetszik Luminara viselkedése miatt, még ha a párhuzam önmagában jó is lenne. Az összkép viszont nem, mert beleerőszakoltak egy ilyen logikátlan viselkedést csak azért, hogy bemutassák Anakin és a többi Jedi hozzáállásának különbségét a halálhoz. Amit amúgy ismerünk enélkül is.

Az ep5-ben szerintem a testvéri (iker) kötelék miatt érzik egymást, nem az Erő miatt. Ez szinte teljesen biztos. Illetve, lehet, hogy az Erő felerősíti ezt az érzéküket, de ez biztos a testvéri kötelék, hiszen ezen kívül más kapcsolat, pláne nem mester-tanítvány kapcsolat nincs köztük.

És Luminara sem könyvelte el Barriss-t halottnak. Ha így lett volna, nem kezdi el kutatni. Ne feledd, ő ült le meditálni és az Erő által megkeresni az "életjelüket", nem Anakin. És akkor mondja, hogy egyre kevésbé érzékeli őket. Gondolom, ahogy egyre fogyott a padawanok életereje, úgy halványultak az Erőben. Szóval, míg Anakin érzelemkitöréssel próbált meg hasznára lenni padawanjainak, Luminara annyira feladta, hogy inkább meggyőződött róla, hogy életben vannak. Ráadásul végig feltételes módban beszél Barriss haláláról. Hallgasd csak, minden a tanítványa halálára vonatkozó mondatában ott az "if", azaz a "ha". Szóval itt nincs semmi ellentét az ep5-6-tal, Luminara megérezte őket (Anakinnal ellentétben, aki nem kereste őket ezen a módon, csak szövegelt), és mindig feltételes módban beszélt a padawanjáról, amivel nem a halálát, hanem annak lehetőségét könyvelte el. Nem is tévedett, perceken múlott csak az életük. Ha Ahsoka nem kapcsolja be a jeladót, nem is találják meg őket.

És még valami, az Erő sem működik detektorként, legalábbis ezt a funkcióját eddig egyik Jedi sem érte el igazán. Szintén a filmekben van, hogy Vader megérzi Obi-Wan, egykori mestere közelségét. De még a Falcon mellett állva is csak azt tudta, hogy a Halálcsillagon van, ami egy elég tág fogalom, és egyáltalán nem érezte, hogy alig tíz méterre van előtte (pedig még nyilvánvaló is lett volna). Ha Vader, a kiválasztott nem tudja az Erőt arra használni, hogy pontosan lokalizálja a mestere hollétét amikor majdnem a közvetlen közelében van (és később a Halálcsillagon is elég sokat kujtorgott, mire összefutott vele), akkor miért is menne ez Luminaranak. Vagy bárki másnak. Nem is ment soha senkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Modi: köszi a magyarázatot, majd meghallgatom újra a jelenetet!

 

Dzséjttel tökéletesen egyetértek a Luminara meditálós dologban.

 

A kronológiai ugrálás viszont iszonyúan gáz. Nem hiszem el, hogy nem lehet időrendi sorrendbe leadni a részeket! Ez óriási hiba, ahogy Oldie is írta, semmi értelme innentől kezdve Anakin és Ahsoka kapcsolatát vizsgálni, vagy értékelni, hiszen azt se tudjuk, hol áll a fejünk. Ez nevetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint arra számíthatunk, hogy Ahsoka randomszerűen néha fegyelmezett lesz, néha meg fegyelmezetlen, Anakin pedig véletlenszerűen hol bizalommal, hol meg bizalmatlansággal lesz iránta? Ez nem valami jó hír. ;) Ez egy olyan rajzfilmsorozat, aminek el kell jutnia B pontból C-be, történetileg és a főszereplő természetét is tekintve, mindenki ezt várja tőle, és így nem tudom, hogy tudja teljesíteni ezt a feladatát.

 

Luminara-nál én nem érzékeltem ezt a tenni akarást, amit Dzséjt írt, sokkal inkább tehetetlenséget és beletörődést sugárzott a viselkedése, de lehet, hogy figyelmetlen voltam. Majd megnézem még egyszer az epizódot.

 

Azzal meg teljesen egyetértek, hogy ne olyan epizódokat készítsenek, amihez el kell olvasni a kommentárt, különben nem érthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luminara-nál én nem érzékeltem ezt a tenni akarást, amit Dzséjt írt, sokkal inkább tehetetlenséget és beletörődést sugárzott a viselkedése, de lehet, hogy figyelmetlen voltam. Majd megnézem még egyszer az epizódot.

 

Azzal meg teljesen egyetértek, hogy ne olyan epizódokat készítsenek, amihez el kell olvasni a kommentárt, különben nem érthető.

Igen, én is inkább ilyet érzek felőle, megnézem a feliratot is, mert lehet, hogy az angolból tényleg jobban lejött, hogy mi a helyzet, a hangra nem nagyon füleltem, nem voltam a legfrissebb már vasárnap este, nekem is kéne egy második nézés, bár inkább elhiszem Dzséjtnek, amit írt (nem mintha amúgy nem hinném ;) ), mert most nem sok kedvem van megnézni a részt.

 

A filmből kéne mindennek lejönnie, különben nem működik az egész. Jól nézett volna ki, ha Anakin átállását is csak a kommentárból érthetnénk meg, az ep3 meg zagyva lenne hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, megnéztem. És egyre jobban kezd feljönni ez az évad. Rendezésben, sztoriban ez már nekem hozza az első évad hangulatát. Az akciók primák, ugyanakkor vannak nagyon hangulatos részek (katakombák) és jól megirt dumcsik is. Kifejezetten jótt tett az epizódnak az is, hogy ezuttal olyan karakterek kerültek a középpontba, akiknek jól animálható fejük van: igy most nem volt azaz "olcsó" érzetem. Szóval egészen szinvonalas lett.

 

Az elején Anakin közbevágása viszont engem is kipenderitett a hangulatból egy pillanatra. Anakin ilyen l'art pour l'art bunkó még sose volt. Tipikusan olyan helyzet amikor a forgatókönyviró kicsit erőszakot tesz a karakteren, mert azt hiszi, hogy igy majd milyen kerek lesz a sztori. De ezen aztán a magam részéről hamar túlléptem: ahhoz képest, hogy az első részekben ilyen "kibillentő jelenetek" egész sora vonult fel, ez az egy most még bőven emészthető volt, pláne, hogy a többi része viszont hozta az elvárhatót. Soha rosszabbat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt elismerem, tényleg próbáltam beléd sulykolni a véleményem. Elfogadom, ha Te nem így látod, viszont én továbbra is úgy gondolom, hogy Anakin lehet bunkó akkor is ha előtte nem igen volt, és ott és akkor talán nem is volt rá oka. Ő ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt elismerem, tényleg próbáltam beléd sulykolni a véleményem. Elfogadom, ha Te nem így látod, viszont én továbbra is úgy gondolom, hogy Anakin lehet bunkó akkor is ha előtte nem igen volt, és ott és akkor talán nem is volt rá oka. Ő ilyen.

Fura figura, az fix ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is.Engem is kiakasztott Anakin viselkedése, de én úgy gondolom, hogy egyszerűen meg akarta mutatni a klónoknak és Ashokának ki a főnök.Vezetőknél ez néha előfordul.Lehet, hogy elötte 1 órával történt valami ami miatt tette.Ez simán belefér Anakin viselkedésébe.A két másik Jedi viselkedése(persze tudom ez a az "igazi" Jediség), viszont nem tetszett.Olyanok voltak mint akik citromba haraptak, semmi lazaság.Neekem százszor jobban bejön Anakin és Ashoka párosa.Sokkal mélyebb kapcsolat van köztük, és ez jó.Tulajdonképpen igazolja azt, hogy lehet úgyis Jediként létezni, ha szorosabb barátságban vagyok valakivel.

A csata tetszett bár most mellékszál volt, de itt is hullottak a klónok.A végén megijedtem, hogy Ashokának annyi, nem vártam volna még a halálát.Ugyanakkor bejött, hogy milyen kreatív kiscsaj(adó csinálása).

 

Összeségében nagyon tetszett, de az előzőt nem veri le.

 

A krónológia sorrend hiánya meg tényleg gáz.Én a miértet nem értem.Mármint, hogy miért nem lehet sorrendben adni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neekem százszor jobban bejön Anakin és Ashoka párosa.Sokkal mélyebb kapcsolat van köztük, és ez jó.
Jó meglátás bár ez szerintem nem annyira jó, mert tudjuk Anakin mennyire tud ragaszkodni. Egy Jedinek az pedig tiltott. Bármennyire is nem látszik érzelem Luminarán, az ő viselkedése a Jedis. :oops:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.