Ugrás a kommentre

A TCW kronológiai sorrendje


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Modi írása után úgy gondolom ez a téma megér egy külön topikot! Magam részéről soha nem gondoltam azt, hogy ne lenne időrendben a sorozat. Ami meg tényleg nem úgy van, az egyértelmű (lásd. Hidden Enemy). Filoni se mondja ki nyíltan, hanem ködösít itt Ahsokával. És amíg ez így lesz számomra időrendben haladnak a dolgok. A kronológiai sorrendek is csak innen-onnan összeszedett infók alapján vannak. És azért sorrendek, mert több is van...itt van pl. egy közülük. Itt még az is bonyolítja a képet, hogy a sor elején látható számok az epizódok tervezett helyét mutatják a sorozatban.... Az lett volna az igazi antológia ha úgy adják le ahogy eredetileg tervezték.

 

-201: The Hidden Enemy

-118/TCW: The New Padawan

-101/TCW: Castle of Doom

-103/TCW: Castle of Deception

-104/TCW: Castle of Salvation

-102: Downfall of a Droid

-106: Duel of the Droids

-108: Ambush

-107: Rising Malevolence

-109: Shadow of Malevolence

-111: Destroy Malevolence

-105: Bombad Jedi

-110: Cloak of Darkness

-112: Lair of Grievous

-114: Rookies

-116: Dooku Captured

-120: The Gungan General

-115: Storm Over Ryloth

-117: Innocents of Ryloth

-119: Liberty on Ryloth

-122: Jedi Crash

-124: Defenders of Peace

-125: Trespass

-126: Blue Shadow Virus

-202: Mystery of a Thousand Moons

-204: Hostage Crisis

-123: Holocron Heist

-113: Cargo of Doom

-203: Children of the Force

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No de tessék! Ez lenne a gyártási sorrend! Ezt fésülték ki kronológiai sorrendre szerintem (már amennyire akarták). Na ez lett volna gáz, ha így adják, mint egy valódi antológiát!

 

 

 

-101/TCW: Castle of Doom

-102: Downfall of a Droid

-103/TCW: Castle of Deception

-104/TCW: Castle of Salvation

-105: Bombad Jedi

-106: Duel of the Droids

-107: Rising Malevolence

-108: Ambush

-109: Shadow of Malevolence

-110: Cloak of Darkness

-111: Destroy Malevolence

-112: Lair of Grievous

-113: Cargo of Doom

-114: Rookies

-115: Storm Over Ryloth

-116: Dooku Captured

-117: Innocents of Ryloth

-118/TCW: The New Padawan

-119: Liberty on Ryloth

-120: The Gungan General

-122: Jedi Crash

-123: Holocron Heist

-124: Defenders of Peace

-125: Trespass

-126: Blue Shadow Virus

-201: The Hidden Enemy

-202: Mystery of a Thousand Moons

-203: Children of the Force

-204: Hostage Crisis

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyártási sorrend engem nem izgat, hiszen nem kötelező krónológiai sorrendben "forgatni" a történetet. Node az már más tészta, hogy a sztori szerint és az ehhez kapcsolható fejlődésrendszer miként kerül elénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a gyártási sorrend még cifrább, de a gyártási sorrend egyik sorozatnál se egyezik meg a kronológiai vagy leadási sorrenddel, szóval szerintem ez nem vehető alapul kronológia felállításához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy ahogy mondjátok. Szóval amíg valaki nem nyom a kezembe egy offical sorrendet, addig nekem ez a kronológiai sorrend. Filoni meg méregesse Ahsokához. ;)

Szó se róla, remek mérőmódszert talált, mert olyan részben sincs benne, amiben már nyilvánvalóan Anakin tanítványa, a szemtelensége meg elég szubjektív mérce :P Egy biztos, a történet az ep2 és az ep3 között játszódik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos, a történet az ep2 és az ep3 között játszódik :P
Na az már fix. ;) Amúgy semmi nem hangsúlyozza a sorozat antológia jellegét, csak egy homályos utalás. Amikor Filoni azt mondja, hogy mérjük Ahsokához, akkor gyakorlatilag a nézőkre bízza a dolgot. Ezért is van annyiféle lista. :) Oldie remélem nem kapott még szélütést. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én még mindig úgy tartom, hogy a részek elején lévő kis bepillantások meghatározzák a kronológiát. (pl. a Rookies a Lair of Grievous után játszódik szerintem :P )
Talán, de a bevezetőben asszem olyan is van, hogy Grievous rettegett serege ellen egyre nehezebb az ellenállás. A Lair meg pont arról szól, hogy Dooku elégedetlen Grivivel, mert nem nyernek eleget. Szóval itt pici ellentmondást érzek. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teszek Filonira. De ezek után arra is lehet számítani, hogy az ötödik évad lehet, hogy nem is az "ötödik" lesz(?)

De végülis ők tudják, hogy hogy hergelik majd fel a népet amikor sűrűsödnek majd a panaszok a következetlenségek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Borzasztó,hogy találgatni kell, nem kicsit került nálam hátra a rangsorban ezért a TCW.
Nálam ez a minőséget nem rombolja le. Ettől nem lett rosszabb, már ha így is van. Amire ugye nincs semmi bizonyíték. Sőt... Boli sisakján a Numa ábra pont az ellenkezőjét igazolja. :oops: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van némi támpont, amivel pár epizód pozícióját meg lehet ismerni:

 

Ami egyértelmű:

1) 1x16 The Hidden Enemy

2) 1x00 The Clone Wars

 

Aztán, ami biztos még:

1x06 Downfall of a Droid

1x07 Duel of the Droids

1x02 Rising Malevolence

1x03 Shadow of Malevolence

1x04 Destroy Malevolence

2x01 Holocron Heist

2x02 Cargo of Doom

2x03 Children of the Force

Ez azért biztos sorrend, mert az sw.com-on írták, hogy a Shadowban, mikor Anakin és Ahsoka arról beszélnek, hogy Ani nem szereti, ha Ahsoka repül, az a Downfallra hivatkozás. Illetve Denal halála is jó hivatkozási alap, amiben szerepel, az nyilván a Doom és a Children előtt van :)

 

Aztán, ami még biztos:

1x19 Storm over Ryloth

1x20 Innocents of Ryloth

1x21 Liberty on Ryloth

2x04 Senate Spy

2x05 Landing at Point Rain

2x06 Weapons Factory

2x07 Legacy of Terror

Ez meg azért biztos, mert Boil sisakján ott van Numa képe, így csak a Ryloth-trilógia után jöhet.

Az pedig elég egyértelmű, hogy a Hidden Enemy és a mozifilm mindegyik felsorolt előtt van.

A kérdés az, a többi hol van? Között, előtt, után?

 

Amire még tippelnék, hogy a Malevolence trilógia után ez a sorrend:

1x08 Bombad Jedi

1x09 Cloak of Darkness

1x10 Lair of Grievous

Azért gondolom, mert ha a fenti sorrend jó, vagyis a Droid duot követi a Malevolence-trilógia, aminek a végén Grievous egyszerűen elrepül a hajójával, akkor az pont passzol a Lairben látottakhoz, vagyis Grievous pechsorozata és éppen megérkezik a hajójával. Vagyis akkor akár állhatna így is a sorrend:

1) 1x16 The Hidden Enemy

2) 1x00 The Clone Wars

3) 1x06 Downfall of a Droid

4) 1x07 Duel of the Droids

5) 1x02 Rising Malevolence

6) 1x03 Shadow of Malevolence

7) 1x04 Destroy Malevolence

:oops: 1x08 Bombad Jedi

9) 1x09 Cloak of Darkness

10) 1x10 Lair of Grievous

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert nem kronológiai sorrendben vannak a részek egyes rajongók szerint?

Nem csak a rajongók szerint, Filoni szava azért csak többet jelent, mint egy mezei rajongóé. Végül is csak a széria fő rendezője...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni se mondja ki nyíltan, hanem ködösít itt Ahsokával.
Már a ködösítésért is kár volt, hiszen csak elbizonytalanítja a nézőket. Engem ez annyira nem rettentett el, mert nem gondolom, hogy komoly felvetés lehet Ahsoka megnyilvánulásaira és Anakin erre való reagálásaira alapozni bármilyen kronológiát. Szóval szerintem nem kell ezzel ennyit foglalkozni, amíg komoly logikai bukfencek nem lesznek emiatt.

 

Azért mert nem kronológiai sorrendben vannak a részek egyes rajongók szerint?
Biztos nem csak ezért, mert ez nem lehet indok a fentiek miatt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az már régen rossz lenne, ha a showrunner nem létező dolgokra célozgatna... Amire céloz, az valószínűleg reális, pláne, ha többször is elmondják (pl. a Comic Conon is elhangzott, hogy a részek nem kronológiai sorrendben vannak, és nem egy rajongó szájából... Azért ez már kicsit több a homályos célzásoknál).

Persze azért túllihegni sem kéne, mert akkora nagy fejlődés nincs a TCW-ben, akár össze-vissza van, akár nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak a rajongók szerint, Filoni szava azért csak többet jelent, mint egy mezei rajongóé. Végül is csak a széria fő rendezője...
Igen igaz, de akkor miért nem mondják el nyíltan a koncepciót? Lucas se azt mondta, hogy: "figyeljétek Anakint, abból majd tudhatjátok hol járunk".
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igaz, de akkor miért nem mondják el nyíltan a koncepciót? Lucas se azt mondta, hogy: "figyeljétek Anakint, abból majd tudhatjátok hol járunk".

Hát ez egy jó kérdés, tőle kéne megkérdezni. Nekem ötletem sincs. Vagy nekik sincs ötletük, vagy így húzzák a nézők agyát, vagy nem t'om. Az biztos, hogy állítása szerint nincs sorrendben. Hogy e mögött mi áll, az jó kérdés (az antológiás magyarázatot nem veszi be a gyomrom, mert egyrészt, annyira nem összefüggőek a részek, másrészt, vannak olyan antológiák, ahol kronológiai sorrend van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez egy jó kérdés, tőle kéne megkérdezni. Nekem ötletem sincs. Vagy nekik sincs ötletük, vagy így húzzák a nézők agyát, vagy nem t'om. Az biztos, hogy állítása szerint nincs sorrendben. Hogy e mögött mi áll, az jó kérdés (az antológiás magyarázatot nem veszi be a gyomrom, mert egyrészt, annyira nem összefüggőek a részek, másrészt, vannak olyan antológiák, ahol kronológiai sorrend van).
Nem is volt ezzel bajom, amíg Modi meg nem jelent. :oops: Szerintem nem igazán foglalkozok ezzel a továbbiakban, nem érdemes.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert nem kronológiai sorrendben vannak a részek egyes rajongók szerint?

Többek között. Már írtam a nyáron is, a klónos téma nálam az utolsók között szerepel az SW tekintetében, már a könyökömön jön ki, hogy a csapból is a klónok folynak. Az ilyen kavarások meg rátesznek egy lapáttal. Nézni fogom, de senki ne várja el, hogy ez legyen a szombatom fénypontja.

 

Az biztos, hogy állítása szerint nincs sorrendben. Hogy e mögött mi áll, az jó kérdés

Igen, az, jó kérdés. Legalább mondanám meg világosan, hogy mi a helyzet, mit akarnak ezzel elérni. Elég csúnya lenne, ha nem volna koncepciója ennek az össze-vissza leadott sorrendnek.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én irtam is az első évados értékelésemben: nekem már ott az jött le, hogy a különféle trilógiák, duologiák és egyéni részek között szinte semmi kölcsönhatás nincs. Szinte mindegy is, hogy az alkotók szerint ez most valami sorrendben történik vagy épp nem - mindegy mert a sorozatnak nulla ive van. Nem egyik pontból a másikba megyünk hanem csemegézünk. Én utoljára az első Malevolence résznél gondolkodtam el azon, hogy akkor mi lesz Ahsokával és a kapcsolata Anakinnal és a többi szereplővel majd hogy alakul. Aztán pár rész alatt kiderült, hogy sehogy. Adva vannak fix karakterek és kapcsolatok és azok vannak végiggörgetve különféle szituáciokon és akciókon. Nem véletlen, hogy az egyes részek vetitési sorrendjét egész az utolsó pillanatig lehet variálni és variálni is szokták. Én már ezzel nagyjából megbékültem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

de senki ne várja el, hogy ez legyen a szombatom fénypontja.
Ezt nem is várja senki szerintem. Teljesen mindegy kinek mi a szombati fénypontja. Az a lényeg, hogy tudjunk róla egy jót beszélgetni.

 

 

Én már ezzel nagyjából megbékültem.
Nincs más választás. :oops: Vagyis van de az nekem nem járható út, mert tetszik a sorozat. És azért akkor kuszaság nincs benne, hogy zavarna. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Azt, hogy a Downfall Of A Droid a mozifilm után keződik azt Karen Traviss "The Clone Wars: Wild Space" című regénye is igazolja. Mert miután tudomást szereznek arról, hogy Grievous le akarja rohanni a Bothawuit, akkor készül el a Resolute csillagromboló, és ez az első csatája. Továbbá ne feledjük el a Twilight lézerágyújának színét sem. Míg a mozifilmben, és a Downfall Of A Droidban piros, addig a Malevolence trilógiában már kék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt, hogy a Downfall Of A Droid a mozifilm után keződik azt Karen Traviss "The Clone Wars: Wild Space" című regénye is igazolja.

Minek ehhez regény, meg a 88. EU író szava? Elég erős igazoló tényező Ahsoka Tano szereplése, ennél jobb bizonyítékot még Lucas sem tudna állítani.

A lézer színe meg semmit sem jelent, mert a Delta-7B vadászoknak eszetlen módon változott zöldről kékre, holott még az Eta-2-esek ágyúja is zöld, és pár részben, meg a mozifilmben is az volt. Szóval a lézerágyúk színét egyszerűen elszúrták, valószínűleg.

Plusz még egy: a Resolute már a mozifilmben is benne van, ennyit Karen Travissről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.