Ugrás a kommentre

Gyűjtemények


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nagyon baba! :clap::yes:

Hadd kérdezzem meg, Hunner, mennyire van komolyan véve az otthonod őriztetése. Csak, hogy tudjam, hogy amikor egyszer nem vagytok otthon, és én véletlen arra járok, és gyanús mozgást látok odabenn, és be kell hatolnom jó polgári megfontolásból, tudjam, mennyi időm van a bajt elhárítani, mielőtt jön a jard. :D

Heheh Ahsoka védi a házat amikor van kedve es nem epp a betőrővel jatszik :))) azon felul tudjatok az ajtóm nyitva áll elötetek akik erre járnak vagy otoberfesztkor nincs hol meghuzzák magukat vagy nincs keret a sitáborra de már unja a dobogokővesi leejtot::)))) őszinten a jardot meg nem probaltam tesztelni de az udvarban van egy rendárpár ha gondolod:)))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunner! Köszi még egyszer, hogy átméretezted a képeket. Természetesen nagyszerű gyűjtemény! Nekem sose lesz ilyen.

Soha ne mond hogy soha :)) amugy aszem 289 konyv ha jolemlekszem csak SW angol nemet es magyar ,es sok minda 3 nyelven dupla majd ha mind egyszobaban lesz figurák játekok es doirammák akor meg teszek fel kepet

sajnos a legorol lemondtam 65 kg amit a multkor megmertem kiváncsiságbol aszony rám szolt hogy 3 szekrenyi Csak SW nem eleg atobbirol nem beszelve s veletlen kipotyant a száján, mostmár a babat kene tervezni nem a legot:)))

olyan aranyos volt :))) erre en mondom nem eleg neked egy nagy gyerek :))) biztos hogy ikreket akarsz :)))) ezen rohogtunk egesz nap

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mai szerzeményem egy Darth Vader 31"-es figura:

 

WP_20151009_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

WP_20151009_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Ma rendeltem le még A gonosz útvesztőjét és a Sötét lovag című regényt. De ez a Vader figura annyira bejön, hogy lehet be kell még szerezni mellé egy Kylo Ren-t is ugyanebben a méretben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Tök jó, hogy az emberről tudják, mi a mániája....

 

Van egy számtech boltban egy srác, akivel úgy jóban vagyok. Nem járunk össze, nem mondanám, hogy barátom, de jóban vagyunk. No, ma totál váratlanul meglepett egy ilyennel:

 

rjiryj1by82hbaeqz4m7.jpg

 

Akkor is szép gesztus, ha tudom, hogy ő is ajándékba kapta, simán nekiadhatta volna másnak is.

 

Egyébként szeretnek az ismerőseim, kaptam már csak úgy fél méteres R2 plüsst, R2 pendrive-ot, meg sok egyéb SW cuccot. Kész főnyeremény rajongani valamiért. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton volt a HungaroCon, és immár harmadszor kaptam lehetőséget, hogy a gyűjteményemet kiállítsam. Ugyan nem a teljeset, hiszen akkora helyet nem tudnak biztosítani, de azért így is szép számmal tudtam képviseltetni magam. Úgyhogy most tartanék erről egy kis képes beszámolót (a képekre kattintva megnőnek).

A hét nem volt egyszerű, hiszen a javát Pesten töltöttem, szóval már az elején el kellett döntenem, mit viszek. Ami szintén nem az egyszerűbb esetek közé tartozik, mert hát az ember mindent meg szeretne mutatni, ám a kis Peugeot 206-os nem éppen egy teherautó. Ráadásul azok a ládák, amikben tavaly szállítottam gyönyörűségeimet, mostanra egy lebontásra ítélt épület foglyaivá váltak. Szóval maradtak a húgom által a melóhelyéről beszerzett kartondobozok, de hát azok terhelhetősége és tárolókapacitása is véges. Plusz sokat nem lehet begyömöszölni a kocsiba.

Szóval, kiválogattam, mit viszek, mi marad otthon - próbáltam olyanokat összeszedni, amik jól is néznek ki, tavaly nem voltak velem, és azért nem is lesz túl nagy macera újra összerakni. Ezeket aztán leporoltam, majd go Pest. Péntek este hazajöttem, örömmel szemléltem meg, hogy a négynapos távollét alatt újra porosak lettek. Mindegy, mivel ekkor már este tíz volt, nem foglalkoztam vele, inkább bepakoltam, gondosan, minden millimétert kihasználva, úgy, mintha a világ legértékesebb porcelánjait halmoznám egymásra.

Másnap hajnalban indultam, hogy elkerülve a Pesti csúcsot időben felérjek. Ez össze is jött, pont ugyanott tudtam parkolni, ahol tavaly, így nem kellett sokat cígölnünk a dobozokat. Az első, ami fogadott, hogy bár most nem az egyik hátsó folyosóra száműztek, hanem a kiállítóterem közepén kaptam helyet, a beígért három asztalból csak kettőt kaptam meg, ráadásul az egyik elég keskeny volt. Szóval első körben a felhozott gyűjteménynek csak nagyjából a felét tudtam kipakolni. Ráadásul ezalatt konstatáltam, hogy a két Normandy-ból az egyik ripityára törött, a csillagromboló beszakadt és a köztársasági cirkáló ketté esett. Nos, a Normandy-val nem tudtam mit kezdeni, az ugyanis nem legóból volt, szóval ment a dobozba vissza - s közben próbáltam nem gondolni arra, hogy gyűjteményem egy limitált szériás, hazánkban nem beszerezhető darabja van darabokban -, a legókat meg elkezdtem összeállítani.

Közben felbukkant a Csillagkapu Parancsnokság egyik tisztje - nem, a HungaroConon ez ugyanúgy nem szokatlan, mint egy MondoConon vagy ComicConon, a hátam mögött például a Gyarmatügyi Tengerészgyalogság derék katonái tartottak fegyverkiállítást (mígnem egy barom le nem verte az egész asztalt és így össze nem tört jó pár fegyvert...). Szóval, ez a jóravaló CsKP tiszt meghallgatta panaszom az asztallal kapcsolatban, aztán elment, és nemsokára a CsK-1 egy bátor katonájával hoztak nekem új asztalt. Azért remélem, hogy nem mentek át érte a csillagkapun, de az biztos, hogy újabb szolgálatot tettek a Föld bolygónak, mert így csak a fénykardjaimat kellett a dobozban hagynom (amiket a gyerekek még így is lazán megtaláltak :) ).

Szóval, a kiállítás felállt és a HungaroCon is megnyitotta a kapuit (az előtérben egy Deloriannal).

 

A kisgyerekeket között nagy népszerűségnek örvendtek a Star Wars legóim. A témát epizódtól és médiumtól függetlenül kenték vágták, ep1, ep4, TCW vagy Rebels, nekik aztán hót mindegy volt, csak Star Wars legyen. Ők már javában a next gen, de öröm volt látni, hogy a Star Wars még mindig hódít. A legtöbbjüknek a szétszedhető csillagromboló jött be, bár itt megjegyezném, hogy a csillagromboló korosztálytól függetlenül tetszett mindenkinek. Felnőtt ugyanúgy megkért arra, hogy hadd nézzen bele, mint a kisgyerekek. :)

u18I5FUb.jpg

 

Érdekes élmény volt újra, hogy lazán felcsaphattam bébicsősznek, merthogy a kis krampók tábort vertek, úgyhogy a szülők megragadták az alkalmat, és magántúrára mentek - persze azért mindig megkérdezték, hogy nem baj, ha maradnak a gyerekek, és mindig próbálták kordában tartani őket, amikor rájuk tört a piszka-nyulka. Megjegyzem, ezt engedtem is, bár személyen szigorú felügyelete alatt (azért a csillagromboló és a Falcon tetejét csak én emelhettem le). Ez a két kissrác töltött el velem igen sok időt, úgy jöttek-mentek, mint a távirat. Volt egy másik srác is, hasonló korú, de igazi kis Star Wars szakértő volt, s míg e két prücsök lelkes szétszerelő volt, az a másik kiskrapek a "megakarok tudni mindent" lelkesedést mutatta. És szintén kente-vágta a Star Warsot, holott a szülei bevallása szerint eddig csak az ep1-et nézték meg.

rxcHGJDb.jpg

 

A birodalmi csillagromboló népszerűsége töretlen. Jövőre viszont be kéne szereznem egy Venatort, hogy összemérjem, melyik kap nagyobb érdeklődést. :) Vagy az Executort, az tuti mindent verne. :D

kfA7gGob.jpg

 

A másik nagy kedvenc, ami szinte mindenkinek bejött, az Jabba bárkája volt. A tavalyi kiállításból okulva ennek már előre kinyitottam az oldalát. Még Luke Skywalkernek és Padmé Amidalának is tetszett, csak sajnos erről nem készült fotó. :(

il8mcSab.jpg

 

Kellemes meglepetés volt számomra, hogy sok "öregnek" is nagyon tetszett a köztársasági cirkálóm. Ami valljuk be, nagy szó, hiszen eredeti formájában ep1-es, ebben a formájában TCW-s jármű, és egyik sem túl népszerű sok olyan rajongó között, akik az ep4-5-6-on nőttek föl.

xhT0AFFb.jpg

 

Star Wars ide vagy oda, az idősebb sci-fi őrülteket inkább a szörny, Enterprise és kütyükollekcióm nyűgözte le. A T-rexre igen komoly árajánlatokat kaptam, de a királynőmet és a képen alig látható Geralt vs. Griff szobrot is szívesen megvették volna. Az SSV Normandy SR-2-ról nem is beszélve. Még a törött párjára is érkezett ajánlat, de természetesen elutasítottam. Idehaza összeragasztottam és bár látszik a sérülés, nem vészes.

WfRjvIOb.jpg

 

BC2OdJbb.jpg

 

zUzZZaFb.jpg

 

A legtöbb Trekkie-vel egyetértettünk abban, hogy az NCC-1701-E USS Enterprise a legszebb hajó az Enterprise-ok sorában. Apropó, ezúttal nem vittem ki az összeset, az új filmben látott változat, az NCC-1701-B és az eredeti verzió két alváltozata és refit változata otthon maradt.

hbBKLGvb.jpg

 

A nap remekül telt, bár mivel csak néha mozdultam el a gyűjteményem mellől, az összes programról lemaradtam, de még így is élveztem. Egyetlen bosszúságot egy pár és a kölyke okozott, aki kérdés nélkül kapott fel mindent, röptette meg őket és okozott nekem random szívrohamokat, ráadásul ezt újra és újra megismételte, s nem csak az én, hanem mások kipakolt cuccaival is. A szülők meg annyit tettek, hogy csendesen rászóltak, meg próbálták lefogni, sikertelenül. Végül, amikor a kölyök kis híján lerántotta az igencsak drága Geralt szobromat, közöltem a szülőkkel, hogy ha még egyszer meglátom a kölyküket a gyűjteményem közelében, szólok a biztonsági őröknek és kidobatom őket. Megjegyzem, a mellettem lévő Star Wars kiállítás tulajdonosa is egyetértett ezzel. Szerencsére, a szülők értettek a szép szóból és távoztak hisztiző csemetéjükkel.

Ezt leszámítva nem volt semmi különösebb atrocitás, élveztem, hogy ennyi embernek tetszik a kiállítás, de azt még inkább, hogy ennyi Star Wars rajongó kisgyerek van hazánkban. És nekik már tök mindegy, hogy ep1, Rebels vagy ep7. :)

Akit érdekel, az imigur albumomban további képeket is megnézhet a kiállításról, míg a HungaroCon Facebook oldalán a rendezvényről találhattok jobbnál jobb képeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.