Ugrás a kommentre

2x07 - Legacy of Terror


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Poggle nem tetszett a részben, nagyon megadó, együttmüködő volt.

A rész végén engem is zavart egy kicsit. Karina előtti megalázkodás pedig érthető, gondoljunk csak a méhekre, vagy a hangyákra. Meg persze ott van a megnevezésük is, mert Poggle ugyebár "The Lesser", Karina pedig "The Great". :)

Karináról érdemes megjegyezni azt a részt, amikor azt mondja, hogy Geonosia. Sok mindennek értelmet ad ez a kijelentés. Előszőr is utalhat arra, hogy Karina milyen öreg lehet. Többszáz évet megélhetett már, akárcsak a Huttok. Akkoriban talán még nem Geonosisnak, hanem Geonosiának hívták a bolygót, és ezért nevezi őket az angol "geonosian"-nak, és nem "geonosisian"-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész végén engem is zavart egy kicsit. Karina előtti megalázkodás pedig érthető, gondoljunk csak a méhekre, vagy a hangyákra. Meg persze ott van a megnevezésük is, mert Poggle ugyebár "The Lesser", Karina pedig "The Great". :)

Karináról érdemes megjegyezni azt a részt, amikor azt mondja, hogy Geonosia. Sok mindennek értelmet ad ez a kijelentés. Előszőr is utalhat arra, hogy Karina milyen öreg lehet. Többszáz évet megélhetett már, akárcsak a Huttok. Akkoriban talán még nem Geonosisnak, hanem Geonosiának hívták a bolygót, és ezért nevezi őket az angol "geonosian"-nak, és nem "geonosisian"-nak.

Ez egy érdekes szál és nyilván a bolygó ősi történetébe vezet vissza. Karina vajon honnan szedte a geonosisi harcosokat? A harctéren összeszedette a hullákat? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy érdekes szál és nyilván a bolygó ősi történetébe vezet vissza. Karina vajon honnan szedte a geonosisi harcosokat? A harctéren összeszedette a hullákat? :)

Vagy volt egy csomó, aki ott szolgálta őt a katakombákban, csak idővel elhullottak. Viszont korábbi állításomat cáfolja az EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész végén engem is zavart egy kicsit. Karina előtti megalázkodás pedig érthető, gondoljunk csak a méhekre, vagy a hangyákra. Meg persze ott van a megnevezésük is, mert Poggle ugyebár "The Lesser", Karina pedig "The Great". :)

Karináról érdemes megjegyezni azt a részt, amikor azt mondja, hogy Geonosia. Sok mindennek értelmet ad ez a kijelentés. Előszőr is utalhat arra, hogy Karina milyen öreg lehet. Többszáz évet megélhetett már, akárcsak a Huttok. Akkoriban talán még nem Geonosisnak, hanem Geonosiának hívták a bolygót, és ezért nevezi őket az angol "geonosian"-nak, és nem "geonosisian"-nak.

Én nem is nagyon tudom, hogy pozitív vagy negatív véleménnyel vagyok-e, nagyon keverednek bennem az érzések, de fentiek megragadása egyértelműen a pozitív oldalt erősíti. A "geonosian" kifejezés már korábban szöget ütött a fejembe, és végre megvan rá a magyarázat! Ugyanígy arra is, hogy miért "The Lesser" Poggle neve - és ez még régebb óta érdekelt. Vagyis az információtartalommal részemről nem volt gond.

 

Az Alien filmekből csak az első kettőt láttam, és azt is nagyon régen, még moziban, így nálam nem volt erős az összelopkodás érzés, a giliszta-dolog pedig egyedül a Halott menyasszony című Burton-rajzfilmből ugrott be, de ott nem volt része semmilyen közös tudat-dolognak, így a párhuzam fel sem merült. És a fiatalkorúak, mint új célközönség többsége esetében, gondolom, ugyanígy az újdonság erejével hat ez az egész, ezen hasonlóságok döntő többsége biztos nem fog feltűnni.

Félelmetes volt valóban, talán nem gyerekekek való, bár én úgy gondolom, hogy ami ennyire idegen a valóságtól, az igazán sosem tud olyan nagyon félelmetes lenni, és gyereke válogatja, kinek hol a határ.

 

A zombis történeteket nem nagyon szeretem, valahogy borzaszt az egész, de itt azért nem volt olyan látványos a zombiság kifejezése a fehér szem kivételével, így elviselhető volt. A párbeszédek viszont sokat dobtak a komor hangulaton, Obi-wan nagyon jó volt, nekem semmi bajom nem volt azzal, hogy kivárta a megfelelő pillanatot - Luminara-nak tudnia, éreznie kellett volna, hogy nem engedi hogy bántódása essék, csak hát pánikban nem gondolja ezt végig senki, még egy Jedi sem, mint láttuk.

 

Szóval nem ez lesz a kedvenc részem, sőt könnyen lehet, hogy az utolsók között ragad a végén (mert a többi annyira jó lesz :D), de összességében nem volt rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt el is felejtettem megemlíteni a pozitívumok között, amit itt többen említenek. Ez a rész remekül kibővítette a Geonosisiaiak (vagy Geonosiaiak :) ) hátterét.

 

Amúgy, a korábban említett homokvihar vs LAAT/i problémára. Lehet, hogy a gépek fel tudtak volna szállni, csak nem bölcs dolog. A robogók földközelben nincsenek akkora veszélynek kitéve, mint egy LAAT/i a levegőben (szél és látási viszonyok). Egyszerű példával: egy motorral ki lehet menni viharban, de a helikopterek, bár fel tudnának szállni, a földön maradnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Dzséjt: Hát ebben az epizódban nem sok eredetiség volt..." EGYETÉRTEK!

 

Gyenge rész volt...ez is meg az előző is.

 

Azért vagyok csalódott, mert az S2 nagyon erősen indított és nem maradtak meg az összetett történetek szintjén az utóbbi két epizóddal. Reméltem, hogy a Geonosis saga hiperszuper lesz és bizony a Landing at Point Rain minden idők legjobb része lett, erre az utána következő két rész nem lett valami bonyolult.

 

Valaki magyarázza meg, hogy miért omlott össze a végén az egész kaptár...mert erre sehogy nem tudok rájönni.

 

Imádom a CW és nem szeretem ha hullámzik a színvonal. Nem örülök annak sem, hogy túl sok rendezőt próbálnak ki.

Példát kéne venniük a StarGate sorozatról és megmaradni a rendezőpárosok színtjén.

Max 4 jó rendező bőven elég lenne, teljesen felesleges ez a tucat rendező egy szériára....na mindegy, nem téma.

(de már ki tudom szűrni kik is a gyenge rendezők...és ezzel szerintem nem vagyok egyedül.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sincs a kedvenceim között ez a rész, főleg ez az halottasdi dolog miatt. Valahogy nekem nem adja vissza a(z) SW hangulatot. De közel sem volt annyira gyenge, hogy emiatt most idegeskedjek, vagy éppenséggel abbahagyjam a sorozat nézését. Örömmel tekintek elébe a következő részeknek! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolog jutott eszembe a végén: egyrészt, hogy ennél sokkal rosszabbul is kijöhettek volna ebből a szituációból, meg az, hogy milyen kár, hogy olyan igazán jól se jöttek ki belőle.

 

Ami jó volt, hogy néhol tényleg sikerült valami horrorisztikus-féle hangulatot csinálni: a klónok elkapása, vagy ahogy Luminara lenyomja a geonosisiakat, de akár az elején a homokvihar - ezek olyan részek ahol van hangulat. Ahol azt éreztem, hogy abból amit felvállaltak végül jól kitudtak jönni.

 

Ami nem tetszett: eleve az, hogy az első mozgóképes "horror Star Wars"-nál pont a horror történetének legröhejesebb és legkérdőjelesebb figurájához a zombikhoz nyultak. Pedig annyi horror potenciál van ugy egyébként az SW-ben, elég csak megnézni Jabba palotáját. Azon kivül, hogy kellett a kereszt-marketing a Death Trooper-nek én nem látom igazolva, hogy ennek a blődli ötletnek a behozására szükség volt. A zombik a horrorfilmekben legtöbbször humorelemek is egyben. Hatásosak csak akkor tudnak igazán lenni, ha literszámra folyik a vér.... itt ilyesmiről nyilván szó se lehetett, de hát ezért is nem kellett volna erőltetni. Az elején még reménykedtem, hogy ez a zombis dolog nem lesz olyan egyértelmű. Hogy csak vázlatában emelik át ezt az ötletet.... mint amikor Lucas az amerikai gengszter-zsánerből csinált egy Jabbát, vagy amikor a Forma-1-ből egy pod-racet. Abban reménykedtem, hogy majd annyira átgyurják az SW világgal, hogy eszembe se jut majd, hogy miből is indultak ki eredetileg. De sajnos errő szó sem lett végül: amikor rángatozva, imbolyogva mennek és nem lehet csak ugy kilőni őket... szóval amikor egy az egyben visszaköszönt a zombi-zsáner, akkor az nekem röhejes és nem félelmetes volt. Ez egy szint a Vongos marhaságokkal: a teljes ötlettelenség, amikor egy az egyben vesznek át ötleteket teljes más jellegü filmekből.

És ráadásul csak a végén jött a meglepetés: az alien-királynő utánzat. A zombi-geonosisiaknak legalább volt egy-két türhető jelenetük, de ez... az még hagyján, hogy egy az egyben másolat, de milyen pocsék! Mintha Lucas ugy akarta volna a Forma-1-et belevinni az SW-be, hogy kétkerekü rollereken köröz néhány versenyző. Sokkal gyengébb, mint amit másol. Az alien-királynő minden idők egyik leghatásosasbb szörnye. Félelmetes és mégis valami bizarr módon gyönyörü és cool.... ez a geonosisi királynő még viccnek is rossz. Nem ragozom tovább, pedig volt még egy-két dolog ami kiütötte a biztositékot. De asszem ennyiből is lejött, hogy nálam ez a zombis szál nagyon felejtős.

 

Eddig nálam a második évad mérlege: egy nagyon jó epizód, két jól sikerült és négy meglehetősen erőtlen darab.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz rész bár az előző kettőt sztem nem éri el főleg a Landing at Point Rain-t nem. Amit mások mondtak hogy nagyon alienes sztem nem igazán.

Spoiler:

Viszont ez a kukacos marhaság nem jött be és sajnos még lesz is belőle mert a kövi részben a Brain Invaders az egész erről fog szólni ahogy néztem a trailerben tisztára a Csillagközi Invázió 2 c.-mű filmre fog hasonlítani. Visszatérve nem tartozik a legjobb, de nem is a legrosszabak közé. Mindenestre a Geonozis a kedvenc terepem az Sw-ben úhyhogy jó volt látni még egy részt ott.

 

Köszönöm szépen a spoilert, örök hálám!!!! :D - by Dzséjt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolog jutott eszembe a végén: egyrészt, hogy ennél sokkal rosszabbul is kijöhettek volna ebből a szituációból, meg az, hogy milyen kár, hogy olyan igazán jól se jöttek ki belőle.
Elolvasva az írásod nekem az jutott eszembe, hogy szerinted ennél rosszabbul már nem is jöhettek volna ki belőle. :D

 

Ami nem tetszett: eleve az, hogy az első mozgóképes "horror Star Wars"-nál pont a horror történetének legröhejesebb és legkérdőjelesebb figurájához a zombikhoz nyultak.
Úgy vettem észre nálad már itt elvágta magát az epizód. Mintha készültél volna, hogy ezt most nagyon lehúzod. Tudom mekkora horror fan vagy, akinek nyilván hatalmasak az elvárásai ezen a téren.

 

Pedig annyi horror potenciál van ugy egyébként az SW-ben, elég csak megnézni Jabba palotáját.
Abban nagyon sok horror potenciál van valóban. :) Itt biztos nem a sok röhejesebbnél röhejesebb fazonra gondoltál.

 

Azon kivül, hogy kellett a kereszt-marketing a Death Trooper-nek én nem látom igazolva, hogy ennek a blődli ötletnek a behozására szükség volt. A zombik a horrorfilmekben legtöbbször humorelemek is egyben. Hatásosak csak akkor tudnak igazán lenni, ha literszámra folyik a vér.... itt ilyesmiről nyilván szó se lehetett, de hát ezért is nem kellett volna erőltetni.
Miért nem? Szerintem tök jól sült el a zombis dolog, ráadásul még magyarázatot is kaptunk miért olyanok amilyenek. Így aztán jól láthatóan el is különülnek az eredeti zombiktól. Ezért sem érzem, hogy egy az egyben lettek volna átvéve. De még ha legtöbb jellemzőjük egyezik is, a leglényegseb dologban ami maga az állapot kiváltó oka, eltér a 'nagy elődtől'. Persze lehetett volna más is, de ez elmondható az SW egész körére.

 

Én úgy vélem továbbra is, hogy az egyetlen elem ahol elvetetették a sulykot az a királynő megjelenítése. Őt hiba volt egy az egyben Alien királynősre csinálni. Ott nem tetszik a megvalósítás mert kizökkent a hangulatból. Ennyi azonban belefér hisz sok remek momentum és szöveg hangzott el mellette.

 

Eddig nálam a második évad mérlege: egy nagyon jó epizód, két jól sikerült és négy meglehetősen erőtlen darab.
Érdekes vélemény. Nálam eddig minden volt a második évad csak erőtlen nem. SOKKAL bevállalósabb mint az első szezon. No de még nagyon az elején járunk. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bevállalósabb, csak sajnos nem jönnek be mindenkink, de hát ízlések és ... :D
így van. :) Én örülök ennek, mert ez a rész is mennyire darkos volt már! Reméljük később ez több eredetiséggel párosul majd.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-van tényleg furán viselkedett. Tanulmányozni egy ilyen vackot, ahellyett, hogy Luminarát megmentené.
Megmentette hisz leszedte az arcáról a férget. Csak addig húzta az időt amíg rárakták, neki a féreg kellett. Egyébként meg is értem a kíváncsiságát, mert mint Erőhasználónak az felettébb furcsa lehetett, hogy ilyen férgek miként tudnak rákapcsolódni a királynő tudatára. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmentette hisz leszedte az arcáról a férget. Csak addig húzta az időt amíg rárakták, neki a féreg kellett. Egyébként meg is értem a kíváncsiságát, mert mint Erőhasználónak az felettébb furcsa lehetett, hogy ilyen férgek miként tudnak rákapcsolódni a királynő tudatára.

Van benne valami. De azért egy élet előrébb valóbb szerintem, mint a kíváncsiság. És mi lett volna, ha a férget nem tudza volna leszedni és kárt tett volna Luminarában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van benne valami. De azért egy élet előrébb valóbb szerintem, mint a kíváncsiság. És mi lett volna, ha a férget nem tudza volna leszedni és kárt tett volna Luminarában?
Ugyan már....Obi-Wan Kenobiról beszélünk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos... Hát, megnéztem... :D

 

A véleményem? Na, azt inkább nem írom le. Összefoglalva: nálam ez a rész eséllyel pályázik a minden idők legpocsékabb TCW epizódja címre... :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.