Ugrás a kommentre

2x08 - Brain Invaders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon király volt.Az egész hajó a Tantive IV-re emlékeztetett.Az irányított klónok hátborzongatóak voltak, főleg az jelenet mikor hidegvérrel lelőtték két társukat.Ashoka egyre inkább kedvenc karakteremmé válik a sorozatban.Nagyon szimpatikus a dolgokhot való hozzáállása, és a bátorsága.

Anakin módszere nagyon jó volt a kihallgatáson.Egyrészt azért mert teljesen egyetértek az ilyen módszerrel(De csak nyilvánvaló bűnösök ellen), másrészt az sejthető volt, hogy az EP 3-ig nem csak a buckalakó-mészárlás volt az egyetlen bűne.

 

Viszont felmerül a kérdés, hogy ha két padawan mindenfajta megerőltetés nélkül, simán legyőzi a klónokat, akkor a 66-os parancsnál, hogyhogy mesterek nem bírnak velük?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont felmerül a kérdés, hogy ha két padawan mindenfajta megerőltetés nélkül, simán legyőzi a klónokat, akkor a 66-os parancsnál, hogyhogy mesterek nem bírnak velük?
Szerintem nem győzték le őket. :( Vagyis Két támadó klónt igen. A 66 -nál azért nem ketten támadtak...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokában kapcsolatban feltűnt, hogy egyre akrobatikusabb mutatványokkal harcol. Nem volt semmi, ahogy fedezékké változtatta az asztalukat.

 

Viszont felmerül a kérdés, hogy ha két padawan mindenfajta megerőltetés nélkül, simán legyőzi a klónokat, akkor a 66-os parancsnál, hogyhogy mesterek nem bírnak velük?

Meglepetés ereje plusz komoly létszámbeli fölény az, ami a 66-osnál a klónok malmára hajtotta a vizet. De azért nem voltak teljesen sikertelenek, hiszen Yoda, Ki-Adi-Mundi és a kis Jet is kiiktatott pár klónt, meg Obi-Wan is megúszta, és a Jedi Templomban is éppen elég klón hulla feküdt, szóval azért bírtak velük, csak nem sokáig. Ott az volt a baj, hogy majdnem minden Jedire egy légiónyi klón jutott, meglepetésszerűen (sokan még szembe sem fordulhattak támadóikkal, mint Ahsoka és Barriss), és ugye, a Jedik nem halhatatlanok, ahogy azt már párszor megállapítottuk.

Nem mellesleg, azért itt sem bántak el egyszerűen a klónokkal, hiszen Barriss elég hamar a kelepcéjükbe esett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokában kapcsolatban feltűnt, hogy egyre akrobatikusabb mutatványokkal harcol. Nem volt semmi, ahogy fedezékké változtatta az asztalukat.

 

 

Meglepetés ereje plusz komoly létszámbeli fölény az, ami a 66-osnál a klónok malmára hajtotta a vizet. De azért nem voltak teljesen sikertelenek, hiszen Yoda, Ki-Adi-Mundi és a kis Jet is kiiktatott pár klónt, meg Obi-Wan is megúszta, és a Jedi Templomban is éppen elég klón hulla feküdt, szóval azért bírtak velük, csak nem sokáig. Ott az volt a baj, hogy majdnem minden Jedire egy légiónyi klón jutott, meglepetésszerűen (sokan még szembe sem fordulhattak támadóikkal, mint Ahsoka és Barriss), és ugye, a Jedik nem halhatatlanok, ahogy azt már párszor megállapítottuk.

Nem mellesleg, azért itt sem bántak el egyszerűen a klónokkal, hiszen Barriss elég hamar a kelepcéjükbe esett.

 

 

Végülis így már ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokában kapcsolatban feltűnt, hogy egyre akrobatikusabb mutatványokkal harcol. Nem volt semmi, ahogy fedezékké változtatta az asztalukat.
Az hatalmas volt. Ahsoka különben is nagyon éretten viselkedik ebben a részben. Anakin teljesen "elrontja". A mostani esetben is olyan tanításokat ad át tanítványénak, ami nem a szokványos Jedik jellemzője. Bátorítja Ahsokát, hogy az érzelmei vezérlejék? Ne már.... :( Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bátorítja Ahsokát, hogy az érzelmei vezérlejék? Ne már.... ;)

Miért, nem rossz az, sőt, éppen az ellenkezője a rossz. Persze annak is vannak negatív lehetőségei, de összességében - legalábbis a Star Warsban - mindig jobban jöttek ki. Most is, Barriss életben maradt, máskülönben Ahsoka megölte volna. Ahogy Anakin mondta, valószínűleg ezt Barriss sem gondolja másképpen :( Az a baj, hogy Anakin rosszúu kezeli az érzelmeit, de ez nem feltétlen jellemző Ahsokára, aki pl. tudja, hogy Anakin tanításai elég radikálisak. Furcsa, de szerintem, ha Anakin jó úton haladt volna, akkor Ahsokára hasonlítana.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted meg kellett volna ölnie Barrisst meg utána a klónokat? :(

Meg ha Anakin is "tipikus" Jedi lett volna késő vagy soha nem tudták volna meg, hogy a kukacokkal mi végez. Akkorra már az állomás is megfertőzödött volna lehet vagy ha meg nem is, de az átállt klónok megölték volna az igazi klónokat. Ők maguk, mint tudjuk nem haltak volna meg (kiv. gondolom a head-shot) így az állomásnak annyi lett volna, aztán terjeszkedett volna tovább...

 

Épp ezért jó, hogy Anakin más utat jár, igaz hagy némi kívánni valót maga után, de a végeredmény (még csak itt nézve) de jó lett. Mindenki megmenekült kivéve a 3 klónt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, nem rossz az, sőt, éppen az ellenkezője a rossz. Persze annak is vannak negatív lehetőségei, de összességében - legalábbis a Star Warsban - mindig jobban jöttek ki. Most is, Barriss életben maradt, máskülönben Ahsoka megölte volna. Ahogy Anakin mondta, valószínűleg ezt Barriss sem gondolja másképpen :( Az a baj, hogy Anakin rosszúu kezeli az érzelmeit, de ez nem feltétlen jellemző Ahsokára, aki pl. tudja, hogy Anakin tanításai elég radikálisak. Furcsa, de szerintem, ha Anakin jó úton haladt volna, akkor Ahsokára hasonlítana.
Igaz, végül is miért ne? Ahsoka nem Anakin, de akkor is rossz érzelmi pályára terelheti a lányt. Szerintem. Barriss életben maradt, de mi van ha úgy alakul ahogy Ahsoka mondja? ÉRzi ő is, hogy itt azért van dilemma. Nem vagyok benne biztos, hogy hasonló helyzetben Barriss nem vágja le Ahsokát... (volt egy rész a szellőzőben, amikor még mondja is Ahsokának, hogy meg fogja tenni amit kell).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ezért jó, hogy Anakin más utat jár, igaz hagy némi kívánni valót maga után, de a végeredmény (még csak itt nézve) de jó lett. Mindenki megmenekült kivéve a 3 klónt.
Én nem mondom, hogy Ahsoka rosszul cselekedett mert mint tudjuk a Jediknek is voltak dogmáik. Nekem az a véleményem, hogy az érzelmek szabadjára engedésével rossz útra terelheti Anakin a lányt. A vége az lesz, hogy akkor is érzelmi alapú döntést hoz, amikor nem kellene.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, akkor meg Ahsoka kicsit húzta a száját is miatta :(
Az is tetszett, hogy nem ölték meg a klónokat. Csak azt akit nagyon muszáj volt. Egyébként a klónok geonosisi szövegelése elég félelmetes volt. ;) De most akkor a férgek is rendelkeztek saját tudattal? Azt hittem Karina kell az irányításukhoz. Mintha ezt feldobtam volna már korábban is, de akkor nem jött válasz. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most akkor a férgek is rendelkeztek saját tudattal? Azt hittem Karina kell az irányításukhoz. Mintha ezt feldobtam volna már korábban is, de akkor nem jött válasz. ;)
Úgy látszik. Viszont ha tényleg így van, akkor miért nem küldik szét őket a Galaxisban? :( Simán megnyernék a szepik a háborút. Vagy ez a gond pont vele?

Így belegondolva ez lehetséges lehet, hisz Palpinak idő kell ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, végül is miért ne? Ahsoka nem Anakin, de akkor is rossz érzelmi pályára terelheti a lányt. Szerintem. Barriss életben maradt, de mi van ha úgy alakul ahogy Ahsoka mondja?

Hát ez az a negatív vetület, amit említettem. De ha még nem érzelmi alapon dönt, akkor feleslegesen megölt egy embert, ráadásul a barátját. Az sem lett volna jobb. Mind az érzelmi döntéseknek, mind az érzelemmenteseknek van "mi lett volna ha" negatív lehetőségük. És csak később derül ki, hogy melyik döntési forma lett volna a jó, ráadásul sokszor nem is azonnal realizálódik. Szóval nagy a dilemma, és addig jó, amíg Ahsoka érzi, hogy ez nem biztos, hogy mindig jó.

De egyetértek veled, ezt rossz felé terelheti Anakin, ha túlságosan sulykolja ennek helyességét. Mert a való életben is van, amikor az érzelmi alapú döntés jó, és van, amikor az érzelemmentes racionális döntés. Anakin nem ismerte az egyensúlyt (bár végül ez is jól sült el, csak közben pár százan belehaltak), de reménykedjünk benne, hogy Ahsoka felismeri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik. Viszont ha tényleg így van, akkor miért nem küldik szét őket a Galaxisban? :( Simán megnyernék a szepik a háborút. Vagy ez a gond pont vele?

Így belegondolva ez lehetséges lehet, hisz Palpinak idő kell ;)

Ezzel az a baj, hogy nincs közös tudat ami irányítsa őket. Nem engedelmeskednének senkinek, csak azon járna az eszük hogyan fertőzzenek meg minél több lényt. Ugyanúgy mint ebben az epizódban is láthattuk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most akkor a férgek is rendelkeztek saját tudattal? Azt hittem Karina kell az irányításukhoz.

Lehet, hogy a zombi-testűekhez ő kell. Ki tudja, talán pont emiatt voltak zombi testben, hogy ne önállósítsák magukat, így Karina tudja őket irányítani. De ha bekerülnek egy élő testbe, átveszik annak tudását és önállóan kezdenek gondolkodni, ami már veszélyes lehet a geonosisiakra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hm... azért elég egységesek voltak a részben, bár lehet, hogy csak azért, hogy tovább fertőzzenek. Hisz a hajóval is elmehettek volna máshova, de tartották az útirányt Fistoék felé. Talán kellene még több ilyen rész :( ahol jobban kifejtenék ezt az irányítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a zombi-testűekhez ő kell. Ki tudja, talán pont emiatt voltak zombi testben, hogy ne önállósítsák magukat, így Karina tudja őket irányítani. De ha bekerülnek egy élő testbe, átveszik annak tudását és önállóan kezdenek gondolkodni, ami már veszélyes lehet a geonosisiakra.
Ez a gondolat nagyon tetszik! Szerintem is ez lehetett a magyarázat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem voltam oda a zombikért, és a giliszták is csak egy fokkal bizonyultak jobbaknak hatáselemként, de ezzel együtt is nagyon tetszett ez az epizód! Eddig az évad legjobbja, kétségtelenül. :( Borzongatós hangulata miatt, Vader első igazi, kendőzetlen megjelenése (remek jelenet!) miatt, és mert nagyon szépen bemutatták, hogy a nem-Jedi út követésével ( mester és padawan által egyaránt) szép részeredményeket lehet elérni, ami könnyen meggyőzhet egy öntörvényű Jedi-lovagot és nagyon hasonló ifjú padawanját arról, hogy továbbra is így cselekedjék vészhelyzet esetén. Az alcím is nagyon eltalált emiatt.

 

Ahsoka megint bebizonyította, hogy gyorsan jó döntéseket képes hozni - de megint nem a Jedi Rend ’nagykönyve’ szerint, hanem az érzései alapján: nem öli meg Bariss-t, hanem mindenképpen csak ártalmatlanná tenni próbálja. Vajon Bariss fordított helyzetben képes lett volna Ahsokát megölni a nagyobb jó érdekében? A ’nagykönyv ’szerint ezt kellett volna tennie, főleg ha nem ismeri, mi az ellenszer a férgek ellen.

Kicsit továbbmenve a gondolatmenetben: ha Bariss lett volna kettőjük közül, akinek a kapcsolatot kell felvennie mesterével, és Ahsoka ment volna tovább (és őt kapják el a klónok), akkor egész biztosan más vége lett volna ennek a történetnek. Képzeljük csak el: Luminara-t nem lehetett volna kihagyni Poggle vallatásából, így nem sokat szedhettek volna ki belőle megengedett módszerekkel, vagyis csak a képzeletük segíthetett volna abban, hogy kitalálják, a férgek nem bírják a hideget (ami egyébként logikus, tekintve a hazájuk meleg éghajlatát, csak hát nem mindig jutnak az ember eszébe a kézenfekvő dolgok, pláne vészhelyzetben).

Ha viszont nem derül ki eme fogyatékosságuk, talán mindenki megfertőződött volna, vagy legrosszabb esetben Bariss-nek meg kellett volna ölnie Ahsokát, hogy megvédje magát, és biztosítsa, hogy nem szabadul el a fertőzés az orvosi állomáson. Vagyis az egész sztori sokkal rosszabb véget ért volna.

Ha így nézzük, Anakin és Ahsoka a lehető legjobban cselekedett, kizárólag az „akkor és ott” törvényének megfelelően, és ezt ők maguk is így értékelhették a végén. Ahsoka ugyan érezhetett némi bizonytalanságot, ezért is beszélte meg ezt Anakinnal, de szerintem elfogadta mestere válaszát, és megnyugodott, hogy helyesen járt el. Anakin ezirányú meggyőződését meg már ismerjük. Végül mindketten megerősítést nyertek abban, hogy a helyes úton járnak, amikor az érzéseikre hallgatva döntenek.

Viszont mi tudjuk, hogy ugyan emiatt megnyertek egy csatát, de el fogják veszíteni az igazi háborút, ami a Jedik és a Sith-k között zajlik.

Szerintem ez az epizód legfontosabb üzenete, igazi morális felvetés, izgalmas cselekménybe ágyazva.

 

Egyszer tényleg érdemes lesz végignézni ezt az öt (bár számomra inkább négy) egybefüggő részt egymás után, mert úgy lesz az igazi. ;)

 

Szerk: most olvasom, hogy az előzőekben épp Ti is ezt feszegettétek. ;)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem ám Ashoka morfondírozását a végén, hogy jót tette-e vagy nem.A jelenetben az van, hogy előveszi a kardját, de közben a féreg kibújt Barriss száján.Ezután meg már elpusztíthatta a parazitát, Barriss megőlése nélkül.Azaza, lehe hogy az elején még meg akarta ölni padawan társát, de a hideg megoldotta a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

N igen, a hideg az ellenszerük. Nem vagyok nagyon jó földrajzból vagy mibe is tartozik ez, de a föld alatt nincs hidegebb, mint a felszínen (ezt onnan gondolom, hogy kis koromban sokszor voltam ilyen cseppkóbarlangokban meg hasonló és ott hideg volt, bár lehet, hogy a kövek miatt ;) )? Vagy drasztikusabban kell hidegnek lennie? :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem ám Ashoka morfondírozását a végén, hogy jót tette-e vagy nem.A jelenetben az van, hogy előveszi a kardját, de közben a féreg kibújt Barriss száján.Ezután meg már elpusztíthatta a parazitát, Barriss megőlése nélkül.Azaza, lehe hogy az elején még meg akarta ölni padawan társát, de a hideg megoldotta a dolgot.
Akkor már félig kint volt a parazita Barrissból amikor aktiválta a kardját vagy nem?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

N igen, a hideg az ellenszerük. Nem vagyok nagyon jó földrajzból vagy mibe is tartozik ez, de a föld alatt nincs hidegebb, mint a felszínen (ezt onnan gondolom, hogy kis koromban sokszor voltam ilyen cseppkóbarlangokban meg hasonló és ott hideg volt, bár lehet, hogy a kövek miatt ;) )? Vagy drasztikusabban kell hidegnek lennie? :(
A föld alatt pár méterrel már kiegyenlítődik a hőmérséklet, nincs ingadozás. Én azt furcsálltam, hogy miért jöttek ki a klónokból, hisz bent meleg volt. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos írás Pildi! A konklúzió pedig valóban önmagáért beszél. :(;) És valóban érdemes megnézni mind az öt(!) részt egyszerre. Két órás mozi, de nagyon megéri. ;)
Örülök, hogy tetszett. :D És mivel épp mostanában jobban ráérek, biztos meg is fogom nézni őket (na jó, legyen 5 :D). A következő epizódig úgyis van rengeteg idő...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka nem Anakin, de akkor is rossz érzelmi pályára terelheti a lányt.

Szerintem egyelőre csak érzelmi pályára tereli, nem a rossz érzelmi pályára, nem mindegy :D

 

Azt hittem Karina kell az irányításukhoz. Mintha ezt feldobtam volna már korábban is, de akkor nem jött válasz. :P

Valószínűleg akkor még senkinek nem volt erre egy szál ötlete sem :P

 

Egyszer tényleg érdemes lesz végignézni ezt az öt (bár számomra inkább négy) egybefüggő részt egymás után, mert úgy lesz az igazi. :D

Számomra is csak négy, mert amit ötödiknek veszünk, annak köze nincs a zombikhoz, kukacokhoz és társaikhoz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra is csak négy, mert amit ötödiknek veszünk, annak köze nincs a zombikhoz, kukacokhoz és társaikhoz :D

A Senate Spy a felvezetője, Geonosishoz van köze. Ennyi erővel csak két rész, mert csak annyiban voltak zombik, kukacok és társai, az első háromban csak a második Geonosisi csata volt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.