Ugrás a kommentre

2x08 - Brain Invaders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy a zombi-testűekhez ő kell. Ki tudja, talán pont emiatt voltak zombi testben, hogy ne önállósítsák magukat, így Karina tudja őket irányítani. De ha bekerülnek egy élő testbe, átveszik annak tudását és önállóan kezdenek gondolkodni, ami már veszélyes lehet a geonosisiakra.

Akkor viszont meggondolatlanság volt megpróbálni beleereszteni a férget Luminarába, mert ott még élt. Akkor úgy lett volna logikus, hogy megölik, és csak utána engedik bele a férget.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor viszont meggondolatlanság volt megpróbálni beleereszteni a férget Luminarába, mert ott még élt. Akkor úgy lett volna logikus, hogy megölik, és csak utána engedik bele a férget.

Egybe még nem annyira meggondolatlanság, elvégre ott volt Karina, aki azért szerintem még így is tudott hatást gyakorolni rá, meg ott volt védelemnek a geo-zombi sereg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként lehetséges az, hogy az epizód eseményei a The Cestus Deception könyvnek az előzményei? Ott is az Ord Cestuson játszódott a történet, és az egyik főszereplője Kit Fisto volt, aki meglepő módon pont az Ord Cestus melletti kórházállomáson dekkol. De lehet, hogy csak véletlen egybeesés. Ahol Mace Windu harcol, az gondolom pedig nem az a Dantooine-i csata a régi CW-ből...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyelőre csak érzelmi pályára tereli, nem a rossz érzelmi pályára, nem mindegy :D
A jediknél nem hiszem, hogy lennének különbségek az érzelmi döntések között. :D Egyszerűen tilos ilyen alapon cselekedni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként lehetséges az, hogy az epizód eseményei a The Cestus Deception könyvnek az előzményei? Ott is az Ord Cestuson játszódott a történet, és az egyik főszereplője Kit Fisto volt, aki meglepő módon pont az Ord Cestus melletti kórházállomáson dekkol. De lehet, hogy csak véletlen egybeesés. Ahol Mace Windu harcol, az gondolom pedig nem az a Dantooine-i csata a régi CW-ből...

Meglehet. Az a baj, hogy nem ismerem a Cestus Deception sztoriját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De amikor Barriss-t megsokkolták utána pedig körülállták, hát a rész egyik fénypontja volt, utána pedig a menetelés a katonákkal majd a találkozó.... :D
Az valóban nagyszerű jelenet, és nekem az tetszett a legjobban, ahogy halljuk Barriss visszhangzó sikolyát, majd néma csend. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jediknél nem hiszem, hogy lennének különbségek az érzelmi döntések között. :D Egyszerűen tilos ilyen alapon cselekedni.

Ezt úgy értettem, hogy pl. haragból, mint érzelmi döntésből, vagy pedig pl. szeretetből. Mindkettő érzelem, az előbb negatív, vagyis rossz :D Érted már, mire akarok kilyukadni? A szóhasználatod nem volt megfelelő :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt úgy értettem, hogy pl. haragból, mint érzelmi döntésből, vagy pedig pl. szeretetből. Mindkettő érzelem, az előbb negatív, vagyis rossz :D Érted már, mire akarok kilyukadni? A szóhasználatod nem volt megfelelő :D
Értem. De én ugyanúgy gondolok a szeretetre is, hisz az is lehet veszélyes ha túlzásba viszik, mert akkor átcsap ragaszkodásba ami meg egyenes út a sötét oldalra. Anakin esete ugye...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha gondoltad, akkor csak véletlenül írtad, hogy rossz? :D
Ezt most nem nagyon értem, elmagyaráznád? :D Eddig is azt mondtam, hogy rossz ha túlzott érzelmek hatása alatt cselekednek. Ha most Anakin ráhagyja Ahsokára a dolgot, akkor később sokkal rosszabb is lehet a helyzet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epizódleíráshoz egy kérdés... Trap közlegény volt? Nekem a Barrissal való beszélgetésében az jött le, hogy ő a Tango század parancsnoka. Kérdezi is tőle Barriss, hogy ő küldte-e rá az embereket.

Én is vakartam a fejem rajta, mert én is úgy véltem, hogy ő a századparancsnok (mondjuk alapvetően csak egy szakasznak tűntek). De mindenhol csak troopernek volt írva, így meg nem akartam találgatni, hiszen lehet őrmestertől hadnagyon át a századosig minden. A troopert meg eddig is közlegénynek fordítottam (szvsz a katona és osztagos hülyén hangzik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mostanra sikerült kedvenc jelenetet választani, mert bizony átkozottul nehéz dolgom volt. :rock: Anakin vallatására szavazok, ugyanakkor Barriss és Ahsoka majd az Ahsoka és Anakin beszélgetések is nagyszerűek voltak, a sorozat legjobb pillanatai között is megállják a helyüket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel az előző részben sem tetszett a zombis kukacos dolog, így itt is a kiindulási alappal volt a legnagyobb bajom. Ráadásul csak bonyolódtak a dolgok.

A kukac-goa'uld hasonlat szerintem azért jó - eltekintve, hogy másik nem is jut eszembe -, mert a látottak alapján muszáj intelligensnek lenniük. Márpedig azért, mert, ha csak sima paraziták lennének, akkor csak az életben maradáshoz lenne szükségük gazdatestre. Vagyis azon túl, hogy az első belemászott a klónba, úgy viselkedne - legalábbis egy darabig -, hogy a hordozója ne vegye észre, mert az élősködőnek nem feltétlen célja, hogy megölje azt. Szóval vagy minél tovább éldegélne benne nyugodtan, vagy ha csak szaporodásra kell neki, akkor azon tüsténkedne.

Ezzel szemben ezek gondolkodás jeleit mutatják már onnan, hogy az első felvitte a többi tojást a hajóra, majd elkezdett fertőzni, egészen addig, hogy szervezetten cselekedtek és már közös erővel a többi személyt is megszállták.

És itt van is szerintem egy logikai baki. Ha a raktérben kukacot raktak a többi klónba, akkor a pilótákat miért lőtték le?

Ha meg nem intelligensek, akkor miért cselekedtek szervezetten, vagy ki irányította őket? Az, hogy nem intelligensek, mert Karina irányította őket azért nem feltétlen jó érv, mert attól még lehetnek azok, csak a bogár királynő rájuk kényszeríti az akaratát telepátiával. Viszont akkor meg később - látszólag - a saját érdekeikben cselekedve miért genosisi nyelven beszélnek?

 

A kukacoktól függetlenül az sem tetszett, hogy az elején klónok csak úgy szanaszét hevertek. Már ez is érdekes volt, de ha így is tesznek miért sisak nélkül? Nagyon átlátszó megoldás volt, hogy a kukac bele mászhasson egyikükbe.

Éppen a Rep Com könyveket olvasom, amik tele vannak olyan apróságokkal, amiket lehet nem kéne alapnak vennem, vagy minden hasonló helyzethez hozzákötni, de annyira jók, hogy nem tudok eltekinteni tőlük. Jelen esetben arról van szó (könyvek sztorijából nem spoiler, csak apró érdekesség), hogy a klónoknak a páncéljuk zártsága jelenti a magánszféra egyetlen lehetőségét, ezért ha egyedül akarnak lenni csak lekapcsolják a külső komcsatornákat és hála a zajszűrésnek máris egyedül vannak. Illetve, az, hogy külsőleg úgy tűnnek szótlanul teszik a dolgukat, vagy engedelmeskednek a parancsoknak, az nem jelenti azt, hogy közben nem dumálnak, vagy fűznek hozzá kommentárt és keresetlen szavakat a zárt rendszerben.

 

Az alapszitut leszámítva voltak jó részletek. Tetszett a padawanok elmélkedése, magának a hajónak a felépítés, Fisto felbukkanása. Anakin vallatása nagyon durva volt, és az egész ki cselekszik helyesen kérdés felvetése jó. Viszont úgy érzem annak ellenére, hogy Ashoka is elég öntörvényű, egy hasonló helyzetben nem biztos, hogy teljesen helyeselné mestere tettét. Vajon Anakin kitörölte a droid memóriáját? Ha Ashoka megéri a 66-os parancsot, durva deja vu-je lesz.:( Jó volt a párbajuk Barriss-sal, meg ahogy közben ő, illetve előtte mindketten próbálták elkerülni a halálos támadást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo Llew! Nekem így már jobban tetszenek az írásaid (gondolom ez nem nagyon érdekel), mert sok bennük a pozitívum. :D Egyébként a klónok alvásával kapcsolatos kérdésedre szerintem pofon egyszerű választ lehet adni. Én még nem láttam sisakban alvó embert. :D Valószínűleg így sokkal kényelmesebb aludni. Egyébként nekem ez az alvásos jelent nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo Llew! Nekem így már jobban tetszenek az írásaid (gondolom ez nem nagyon érdekel), mert sok bennük a pozitívum. :D

Pedig a hozzászólás legnagyobb részében az epizód hiányosságaiból fakadó eshetőségeken merengtem, meg a számomra negatívumokat írtam le.

Én még nem láttam sisakban alvó embert. :D Valószínűleg így sokkal kényelmesebb aludni.

Gondolom teljes páncélzatban rohangáló katonákat sem láttál még.:D Nem volt logikus, hogy ott, úgy alszanak. A sisak egyrészt szerintem bélelt, másrészt a légszűrő megakadályozta volna, hogy a homokot a képükbe fújja a szél, harmadrészt meg, ha váratlan támadás éri őket nem viszi el őket az első fejlövés, és azonnal harcra készek. Amúgy, ha van rajtad egy több centi vastag ruha, meg páncél, akkor kényelmetlen lehet úgy háton fekve aludni, mert a tarkód nincs egy síkban a hátaddal, amit a kiegyenlített volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a hozzászólás legnagyobb részében az epizód hiányosságaiból fakadó eshetőségeken merengtem, meg a számomra negatívumokat írtam le.
Ez igaz de most inkább én is a pozitív oldalra fókuszáltam. :D

 

 

Gondolom teljes páncélzatban rohangáló katonákat sem láttál még.:D Nem volt logikus, hogy ott, úgy alszanak.
Számomra ez a jelenet a háború kimerítő voltát mutatja meg. Akkor alszol amikor lehet és ott, ahol lehet. Gondolom több napja riadókészültségben voltak, így az első adandó alkalommal pihentek egyet. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

agyférgek :) be..arás!

A starwars utálni akart a 66-osra, nem tudták megoldani mással csak az agyférgekkel. Különben még mindig nem értem mik is pontosan ezek, és mit keresnek a starwarsban. megoldhatták volna alakváltókkal is. Sztem ezek a zombik nem valók ide. Csökkenhet a nézettsége is a sorozatnak, ha egy anyuka azt mondja: Kisfiam kapcsold ki a TV-t ,ez nem neked való.

Továbbá azt sem értem mik azok a gurigák? Alma vagy mi az amiben a kukacok leknak?

Ezektöl eltekintve látványvilág tökéletes, a szellőzőkben való mászkálás is jó, megúgy az egész akció.

Nálam 10ből 7-es.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.