Ugrás a kommentre

2x08 - Brain Invaders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

agyférgek :pfff: be..arás!

A starwars utálni akart a 66-osra, nem tudták megoldani mással csak az agyférgekkel. Különben még mindig nem értem mik is pontosan ezek, és mit keresnek a starwarsban. megoldhatták volna alakváltókkal is. Sztem ezek a zombik nem valók ide. Csökkenhet a nézettsége is a sorozatnak, ha egy anyuka azt mondja: Kisfiam kapcsold ki a TV-t ,ez nem neked való.

Továbbá azt sem értem mik azok a gurigák? Alma vagy mi az amiben a kukacok leknak?

Ezektöl eltekintve látványvilág tökéletes, a szellőzőkben való mászkálás is jó, megúgy az egész akció.

Nálam 10ből 7-es.

A nézettsége ettől biztos nem csökken, vagy ha igen, az már az előző résztől kezdődött (sokkal durvább volt). A kukacok sztem valami tojásféléből keltek ki.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdemes megfigyelni azt a jelenetet, amikor Kit Fisto közvetlenül Anakin mellett áll. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de olyan jól mutatnak együtt. :)
Továbbá ahogy Fisto belép egyből az a jellegzetes mosoly terül szét az arcán amit már megszokhattunk. :P Nagyon laza a csávó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnéztem, ideje volt már! Nagyon tetszett, főleg a vaderes vonulat az imperial march-csal. Nagyon ütős volt, ahogy Anakin kihallgatta Poggle-t. Volt ebben a részben minden: darkosság, tanulság, akció, Alien-féle félelem. Nekem nagyon bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
  • 2 hónappal később...
Figyeltétek, hogy Barriss övén egy szívecske van? :D Egyébként fura, hogy van amikor zöldes a bőre, és van amikor narancssárga. Gondolom a megvilágítás miatt. ;)
Azt a szívet én már az első alkalommal észrevettem. :D Jól összekomáztak Ahsoka és ő. Remélem később akcióznak még együtt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Kronológia sorrendben nézve itt azért van egy elég erős csúcspont! Ahsoka a Ryloth -i félkudarc után itt először kap nagyobb lehetőséget. Láthatóan már sokkal felkészültebb mint korábban, hisz itt egyedül kell megoldani egy nagyon kényes szituációt. A karakter fejlődése szempontjából ez egy kiemelt rész!! Arról nem is beszélve, hogy harca Barriss -el óriási érzelmi töltetet kapott! A végén a dilemma csak a koronát rakja fel a részre. Ahsoka küzd Barriss -ért, megmenti az életét! És mi lesz a hála.... Fantasztikus rész!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Miközben mosogattam, eszembe jutott, hogy milyen jól érzékelteti ez a rész a háború hatását a Jedikre. Ahsoka és Baris megkapják első önálló küldetésüket, miközben az EpII-ben Anakin azt mondja Padménak, hogy "Ez az első önálló küldetésem, én is félek!". Anakin tehát 10 évet várt erre (ha csak nem hazudik itt), míg Ahsokát a háború miatt kb. 1 év után kénytelenek voltak bedobni a mély vízbe. Ez pedig elég komoly különbség...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész legjobb párbeszéde az ebédlőben zajlik Ahsoka és Barris között. Érdekes, hogy kettejük tanítása mennyire különböző volt és...

 

 

és mégis az a növendék lett áruló akitől inkább nem vártuk volna. Luminara konvencionális tanítása lám mire volt elég szemben Anakin kicsit renegát beállítottságú mentorlásával. Plusz érdekes még ebben a részben, hogy van benne Ahsoka és Barris szembenállás mint egy megágyazva a későbbi konfliktusnak. Persze ez csak jelképes de akkor is jó utalás a jövőre. :) Apropó az nem lehet, hogy Barris -t ezt a férges fertőzés csapta gallyra? :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miközben mosogattam, eszembe jutott, hogy milyen jól érzékelteti ez a rész a háború hatását a Jedikre. Ahsoka és Baris megkapják első önálló küldetésüket, miközben az EpII-ben Anakin azt mondja Padménak, hogy "Ez az első önálló küldetésem, én is félek!". Anakin tehát 10 évet várt erre (ha csak nem hazudik itt), míg Ahsokát a háború miatt kb. 1 év után kénytelenek voltak bedobni a mély vízbe. Ez pedig elég komoly különbség...

Mondjuk ez nem biztos, hogy csak a háború oka, bár baromira nagy erővel közrejátszik - gondolok itt például arra, hogy nem csak gyorsan kapnak önálló küldetést, de hamar lovaggá is ütik a padawanokat.

 

Barriss nagyjából egykorú lehet Ahsokával, az ötödik évad végén mégis már Jedi lovag. De ugye Anakint is lovaggá ütötték, pedig épp csak elmúlt 18 éves. Obi-Wan meg már bőven túl lehetett a húszon, amikor úgy ütötték lovaggá, hogy valójában a Tanács még nem látta készen a próbákra - "szerencsére", a próba elébe ment.

 

Viszont azért ne feledjük, hogy Anakin még az ep2-ben sem olyan megfontolt és érett, mint Ahsoka ekkor, így nem csoda, hogy a Tanács húzta az önálló küldetést. Plusz, ezt a küldetést nem a Tanács, hanem a mestereik testálták rá a padawanokra, szóval úgy tűnik, ez a dolog is kicsit megváltozott. A háború előtt az önálló küldetésre küldés joga valószínűleg a Tanácsé volt, most meg már a mester is dönthet a kérdésben. Ez felgyorsíthatja a folyamatot.

 

A rész legjobb párbeszéde az ebédlőben zajlik Ahsoka és Barris között. Érdekes, hogy kettejük tanítása mennyire különböző volt és...

 

 

és mégis az a növendék lett áruló akitől inkább nem vártuk volna. Luminara konvencionális tanítása lám mire volt elég szemben Anakin kicsit renegát beállítottságú mentorlásával. Plusz érdekes még ebben a részben, hogy van benne Ahsoka és Barris szembenállás mint egy megágyazva a későbbi konfliktusnak. Persze ez csak jelképes de akkor is jó utalás a jövőre. :) Apropó az nem lehet, hogy Barris -t ezt a férges fertőzés csapta gallyra? :D

 

 

Szerintem hozzájárult, de nem ez volt az egyetlen ok. Mondjuk az egyetlen bajom azzal a sztorival pont az, hogy Barriss pálfordulása nincs kifejtve. Persze érthető okból, a sztori nem rá koncentrál, de érdemes lett volna azt is elmesélni. Remélem a jövőben egy képregény vagy könyv fog foglalkozni ezzel, mert én jelenleg egy megalapozatlan húzásnak érzem a készítők részéről. A 2. évadbeli és az 5. évadbeli Barriss két olyan különböző Barriss, hogy ezt nekem legalábbis nehéz lenyelnem off screen.

És talán itt megint kiütközik az, amit a készítők a Krell szálnál mondtak: a sorozat felépítése nem adott lehetőséget az ilyen karakterek-történeteknek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.