Ugrás a kommentre

2x09 - Grievous Intrigue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Másdoszor pedig Eeth Koth jelenléte. Nem kifogásolom, mert nagyon jó karakter, és örülök, hogy Dave Filoni úgy döntött, hogy inkább életben hagyják, és ha igaza van Dzséjtnek, és tényleg sehol nem említenek konkrét utalást a halálára vonatkozóan akkor részemről rendben van.
Érdemes megnézni az audiokommentárt mert abban bőven foglalkoznak a kérdéssel. Filoni azt mondja, hogy úgy tudta Koth eredetileg meghalt valamelyik képregényben. Felhívták Lucast, hogy mi a véleménye a dologról, most meghalt vagy nem. Az öreg azt mondta él! :( Ezután csak ez számított. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni az audiokommentárt mert abban bőven foglalkoznak a kérdéssel. Filoni azt mondja, hogy úgy tudta Koth eredetileg valamelyik képregényben. Felhívták Lucast, hogy mi a véleménye a dologról, most meghalt vagy nem. Az öreg azt mondta él! :( Ezután csak ez számított.

Igen, még az epizód megtekintése előtt megnéztem az audiokommentárt. :) Jah, ami az epizód értékelésemből kimaradt... Ahogy a következő epizódban, úgy itt is már szinte minden egyes klónnak színes a páncélja. Már komolyan mondom az az újdonság és a ritkaság, ha valamelyik klónnak nincs befestve semmilyen színnel.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos valamiért egyébként is ott voltak, és kapásból nem küldték ki őket, amikor Grievous jelentkezett, hisz nem tudhatták, mit akarhat.

Kb. ezt tudom én is elképzelni.

 

Érdemes megnézni az audiokommentárt mert abban bőven foglalkoznak a kérdéssel.

Az a baj ezekkel az audiokommentárokkal, hogy akik nem hallgatják meg őket, azok az ilyen infókról lemaradnak, holott elvileg mindennek ki kéne derülnie az epizódokból. Ezek már az EU EU-i :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj ezekkel az audiokommentárokkal, hogy akik nem hallgatják meg őket, azok az ilyen infókról lemaradnak, holott elvileg mindennek ki kéne derülnie az epizódokból. Ezek már az EU EU-i :(
Azt nem tudom, hogy lehetne belerakni az epizódba, hogy felhívják Lucast. :) Koth EU-s története meg nem szükséges a rész élvezetéhez. Szóval ha nem tudod az se baj, csak mint érdekesség érdekes. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom, hogy lehetne belerakni az epizódba, hogy felhívják Lucast. :o Koth EU-s története meg nem szükséges a rész élvezetéhez. Szóval ha nem tudod az se baj, csak mint érdekesség érdekes. :)

Grievous hívása után Yoda felhívhatta volna az animált Filonit, hogy megkérdezze:

- Grievous hogy rabolhatta el Koth mester, mikor már rég halott, hm?

Mire Filoni:

- Hát, Yoda mester, azt nem tudom. De felhívom animált Lucast - csingling, animált Lucas felveszi. - Te figyuzz, George, hogyan rabolhatta el Grievous Koth mestert, mikor az már halott?

- Ki nem sz*rja le. A Star Warsban én vagyok az úr isten, szóval él. És látom, hogy ez jó.

- Oké - csingling, visszahívja Yodát. - Na figyelj, az van, hogy nem halt meg. Mehet minden tovább.

- Rendben, Filoni mester. Akkor ezen a dologn nem Kothlunk tovább.

Szerintem ez egy jó módja lett volna. Teljesen belepasszol a sztoriba, és igazi Star Wars feelinget ad :(:D

 

Az a baj ezekkel az audiokommentárokkal, hogy akik nem hallgatják meg őket, azok az ilyen infókról lemaradnak, holott elvileg mindennek ki kéne derülnie az epizódokból. Ezek már az EU EU-i :)

Vajon miért készül minden epizódhoz episode guide, miért igyekszünk megemlíteni ezeket a dolgokat itt a részek topicjaiban? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon miért készül minden epizódhoz episode guide, miért igyekszünk megemlíteni ezeket a dolgokat itt a részek topicjaiban? :(

Tudom, hogy miért, de akkor sem vagyok oda ezért :) Annyi plusz infó kell a szereplőkhöz, történésekhez, ami szerintem sok. Túl terebélyes az EU klón háborút érintő része, az írók meg túlságosan is meg akarnak mindennek felelni. Na mindegy, ez van, még ha nem is tetszik túlzottan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy miért, de akkor sem vagyok oda ezért :( Annyi plusz infó kell a szereplőkhöz, történésekhez, ami szerintem sok. Túl terebélyes az EU klón háborút érintő része, az írók meg túlságosan is meg akarnak mindennek felelni. Na mindegy, ez van, még ha nem is tetszik túlzottan.

Sorold fel légyszi azt a "túl sok" dolgot, mert így kapásból eszembe jut a nagy semmi. Most neked hol kell tudnod azt, hogy Koth meghalt-e az EU-ban vagy sem, amikor ebben az epizódban maximum az értelmi nullák számára nem világos, hogy él. Mi köze van ehhez a részhez bármilyen EU-nak? Egy érdekesség, semmi több, zéró jelentősségű, nuku, nyista, nagy kerek büdös nulla. Semmivel sem kell nagyobb EU ismeret, mint a hat filmhez, és emlékeim szerint, bár javíts ki, ha tévednék, ahhoz is zéró EU ismeret kell. Ahogy a többi epizódhoz is. Kivétel, ha adsz egy listát a "túl sok" dologról, de szerintem ha belegebedsz, akkor sem fog összejönni, mert ilyen nincs.

 

Egy valóságban megtörtént esemény meg aztán végképp nem tudom, hogy jön a sorozat eseményeinek értelmezéséhez, ezt magyarázd már el...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én először azt hittem hogy azért hozták vissza Koth mestert mert neki úgy sincs jövője és érzékeltetni akarták Grievous kegyetlenségét azzal hogy megöli de úgylátszik későbbre hagyják.

 

És szerintem azért nem Sora Bolq ment a kalózokhoz mert az alkotók szerint nem volt szükség mégegy jedire (sokkal ötletesebb hogy nem megint egy jedi a HŐS hanem egy képviselő), jó berakhatták volna a hajóba de akkor megkellett volna ölni az meg túl korai lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most neked hol kell tudnod azt, hogy Koth meghalt-e az EU-ban vagy sem, amikor ebben az epizódban maximum az értelmi nullák számára nem világos, hogy él. Mi köze van ehhez a részhez bármilyen EU-nak?

 

Egy valóságban megtörtént esemény meg aztán végképp nem tudom, hogy jön a sorozat eseményeinek értelmezéséhez, ezt magyarázd már el...

Nem kell tudnom, viszont rohadtul idegesít, hogy folyton számomra ismeretlen dolgokba botlok az epizódok topikjaiban. Nem lenne gond, ha nem jönne több ember is elő máshonnan vett sztorikkal, melyek nem tartoznak az éppen aktuális TCW-epizódhoz. Csak idegesít, semmi több.

 

Nem magyarázkodom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell tudnom, viszont rohadtul idegesít, hogy folyton számomra ismeretlen dolgokba botlok az epizódok topikjaiban. Nem lenne gond, ha nem jönne több ember is elő máshonnan vett sztorikkal, melyek nem tartoznak az éppen aktuális TCW-epizódhoz. Csak idegesít, semmi több.

Ja, akkor ez nem a széria hibája, annak megértésének gondjai, hanem a miénk, akik XY helyről ismernek dolgokat, és véletlen merünk róla beszélni. Azért nem mindegy... Az episode guide-ot esetleg ne függesszem fel, mert nem akarlak idegesíteni... Én marha, eddig azt hittem, jó szándékúan megosztom másokkal azt, amit mások nyelvtudás, vagy honlapok nem ismerete, esetleg könyvek, képregények elérhetetlensége miatt nem ismerhetnek meg. Eszembe sem jutott, hogy ez valakit idegesít...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell tudnom, viszont rohadtul idegesít, hogy folyton számomra ismeretlen dolgokba botlok az epizódok topikjaiban. Nem lenne gond, ha nem jönne több ember is elő máshonnan vett sztorikkal, melyek nem tartoznak az éppen aktuális TCW-epizódhoz. Csak idegesít, semmi több.
Fogd fel érdekességként, a történetben szereplő karakter mellé egy kis csemege. Nem kell ezen bosszankodni, mert mint írtam semmiben se érinti a történetet. Nem kuszálja össze és nem veszti értelmét.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az összes űrben játszosó jelenet a kedvencem lett, pluszban a kommandós droidok akciói. :D És persze ami ezen kívül esik, az is :lol:
Tényleg....most megkaptad a jó kis űrharcodat, ráadásul új hajókkal. Obi-Wan fregattja tényleg pofás.

 

 

amikor Obi-Wan a droid hulladékkal az üveghez taszítja Grievoust.
És azután amikor Grievous beleordítja a pofikájába, hogy NEVER!!! :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg....most megkaptad a jó kis űrharcodat, ráadásul új hajókkal. Obi-Wan fregattja tényleg pofás.
No nekem azok a hajók nem nagyon tetszettek. Túl idétlennek hatottak a venatoros orrvéggel, illetve Consular hajókhoz rendszeresített ionhajtóművekkel. A Recusantnak viszont fenemód örültem. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, az olyan Sidious-os volt! :D Tetszenek a sorozatban levő utalások a filmekre. :lol:
Van bennük bőven. Remek volt, amikor Obi-Wan ecseteli Grivinek, hogy milyen is a droid sereg. Lelketlen, programozott, stb. Ezt akár a saját seregére is mondhatná. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van bennük bőven. Remek volt, amikor Obi-Wan ecseteli Grivinek, hogy milyen is a droid sereg. Lelketlen, programozott, stb. Ezt akár a saját seregére is mondhatná. :lol:

Azért a következő epizód bebizonyítja, hogy a klón sereg nem olyan lelketlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb rész, mikor Anakin kijön a hiperűrből.

Szerintem is ez szólt a legjobban. És az a duma, amit közben levágtak :lol: A másik kedvencem Eeth Koth és Grivi küzdelme. Olyan jól bemutatja Grievous bátorságát. Mint az ep3-ban Utapaun, ahol csak droidok százaival körülvéve volt bátor Obi-Wannal szemben.

Ami viszont furcsa, hogy anno Kit Fistonak egyedül is nekitámadt. Bár lehet, hogy őt csak lebecsülte, azért volt olyan lelkes. Vagy, éppen azért, mert Fisto helyt állt vele szemben hagyott alább a Jedi vadász lelkesedése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az a duma, amit közben levágtak :lol:

 

Vagy, éppen azért, mert Fisto helyt állt vele szemben hagyott alább a Jedi vadász lelkesedése.

Tetszik Anakinnak ez a humorod oldala :D

 

Hmm... lehet, hogy tényleg azért nem áll ki szemtől szemben más Jedivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Második megnézésre találtam pár kukacoskodni valót. Azt figyeltétek, hogy Obi-Wan eleinte bal kézzel vívott a hídon? Volt már ilyen? Mondjuk egy tapasztalt kardforgatónak nem szabad egy kezesnek lennie, de jobb lett volna, ha erre inkább Eeth Kothnál figyelnek, és miután meglőtték átváltott volna bal kézre. Mellesleg a zebrak mester simán hagyta, hogy bekerítsék, és utána sem nagyon figyelt a testőrökre.

Jó volt látni, Grievoust újra harcban, de remélem a jövőben azért már úgy is láthatjuk, hogy végez valakivel. Nem azért mert örömmel látnám a jedik hullását, de elkerülhetetlen, eddig azonban mindíg futás volt a vége, ha a tapasztalt mesterrel került szembe. Ha nem ő, akkor az ellenfél futott. Szóval jó lenne látni, hogy magnaguardok nélkül is képes legyőzni egy komolyabb mestert.

 

Korábban is feltűnt, de a mostani rész megerősített bennem valamit. A fénykard párbajok bármennyire látványosak és szépen kivitelezettek is van egy jellemző közös pontjuk, ami bár nem szembe tűnő, de szerintem a koreográfia korlátaiból és a történetvezetés irányából együttesen adódik, és ha nem is súlyos, de szerintem hiba. Jellemzően a jedik vs. Grievous párharcokra jellemző, de visszaemlékezve a mozi filmben, illetve az első rész végén Ventres is elkövette. Nevezetesen az, hogy a tábornok akárhány (= min. 2, mert 1-el nem szokott) fénykardal is harcol, rendszeresen mér egyirányú - rendszerint fentről lefelé irányuló - csapást mindegyikkel. Annak ellenére, hogy semmilyen tapasztalatom nincs vívás terén, azt mondom ennek semmi értelme, mert pont azt az előnyt nem használja ki amit a több kard jelentene, hiszen egyidejűleg mind blokkolható. Persze egy ilyen támadás után rendszerint jön az egymás arcába bámulva keménykedés, de sokszor látni unalmas, most pedig kétszer is volt egy részben. Koth esetében annyira nem zavaró, mert magyarázható azzal, hogy eleve foglyul akarta ejteni, Obi-Wannál viszont igen, mert ott Grivi mind a négy kezét használta, és simán leszúrhatta volna úgy, mint anno Nadart. Az engem nem zavar, hogy már Utapau előtt komolyan vívott Grievoussal - a Melovalence-n az ugye inkább csak pengeváltás volt -, csak a jövőben - ha lesz még ilyen - szeretnék jobban megkoreografált párharcot, ahol Obi-Wan - vagy más jedi - nem azért marad életben, mert a történet folytonossága ezt kívánja. Visszaemlékezve a Tartakovsky féle CW-ra, a Hiporyn vagy a végén Coruscanton zajló több jedi elleni, egyidejű harcának, de még a Dookuval egyedül való gyakorlásának a koreográfiája is minden elnagyoltsága és egyszerűsége ellenére is nagyon látványos volt. Sokkal jobban bemutatta, hogy Grievous mire képes, és éppen ezért mennyire veszélyes ellenfél még a jediknek is. Ne kaszáljon le Grievous minden feltűnésekor valakit, de ne is mindig ugyanazokból a panelekből álljon a harc. Jó lenne ha ismeretlen jedik is feltűnnének a filmekből ismert fő és mellék szereplők mellett vagy helyett, és összehoznának egy részt, ahol a tábornok egy durva, de mozgalmas és szép harcban többet is legyőzne.

Klónok meg ne birkózzanak vele, mikor azokat a fészkében lábak nélkül is lazán megölte. Főleg ne Cody, akinek muszáj életben maradnia. Az egyébként szép volt tőle, ahogy megmentette Obit a zsilipben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Grievous még egy mestert sem ölt meg életében. Az a sok padwan tincs amit láthattunk a lakhelyén szintén erről tanúskodhat. Nadhart is lőtte, és nem szúrta. Az Obival való vívása? Biztos élvezkedni akart még egy darabig. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Grievous még egy mestert sem ölt meg életében. Az a sok padwan tincs amit láthattunk a lakhelyén szintén erről tanúskodhat.

De azért akad még legalább egy Jedi a trófeái között:

"- A forgatókönyv szerint a fénykard, amit Fisto megvizsgál a búvóhelyen egy Jedi hölgyé, Neebo mesteré, aki menekültek védése közben tűnt el a Sanjin holdon."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is ok volt.Grevious-nál gyávább hadvezért(és ostobább) hadvezért még nem látott a Galaxis.Anakin ellen odaküld egy nyomorult droidot, mikor egy Jedinek 30 droid is nulla ellenfél.Mit hitt?Hogy Anakin végignézi, hogy halálra kínozzák a másik Jedit?Nyilván az Erővel elintézi, ahogy történt is.Vagy mikor menekült mint egy nyomorult senkiházi a lábait használva, és majdnem elkapták a klónok, hát az maga volt a rettenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.