Ugrás a kommentre

2x10 - The Deserter


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a mondat tényleg elég durva. Főleg úgy, hogy belőlük lesznek a zsarnokok a Polgárháború idején. De én még mindig azt mondom, hogy a rohamosztagos nem egyenlő a klónokkal. Meglátjuk hová fog vezetni ez, ha esetleg a tv sorozatban is előveszik ezt a témát illetve ott is foglalkoznak majd a birodalmi katonákkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangulat növeléséhez remekül hozzájárult, hogy Suu és a gyerekek akcentussal beszélték a közös nyelvet. Korábban, ha volt is hasonló, nekem nem tűnt fel.
Számomra amolyan vidéki tájszólásnak tűnik. :D

 

 

Suu pedig egy igazi családanya. :D Az előzetes képek alapján valami szigorú nőnek tűnt, még akkor is, amikor puskát szegezett a klónokra,
Én amikor először megláttam azt hittem, hogy fejvadász. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a mondat tényleg elég durva. Főleg úgy, hogy belőlük lesznek a zsarnokok a Polgárháború idején. De én még mindig azt mondom, hogy a rohamosztagos nem egyenlő a klónokkal.

Lehet, hogy számodra nem egyenlőek, de valójában attól még egyenlőek. A rohamosztagosok a klónok. Viszont ők csak a zsarnok eszközei, nem ők a zsarnokok. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a mondat tényleg elég durva. Főleg úgy, hogy belőlük lesznek a zsarnokok a Polgárháború idején. De én még mindig azt mondom, hogy a rohamosztagos nem egyenlő a klónokkal. Meglátjuk hová fog vezetni ez, ha esetleg a tv sorozatban is előveszik ezt a témát illetve ott is foglalkoznak majd a birodalmi katonákkal.
Igazd van, de már a 66-osig is kell történnie valaminek, mert egy olyan meggyőződésű klón mint Rex, nem tudna mit kezdeni vele. Az eddig sok csatát megélt, már-már bajtárs és barát főnökét, aki legalább tucatszor mentette meg az életét egyszer csak le kell lőnie egy szimpla "telefonhívásra"? Miért?? Egy ilyen öntudatos klón még akkor is felteszi a kérdést, ha a parancs számukra szent. Most már el tudom képzelni, hogy a 66 -os parancsot is megmagyarázza majd a sorozat, mondjuk az utolsó évadban. De ezek után legjobban a klónok jellemfejlődésére leszek kíváncsi. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy számodra nem egyenlőek, de valójában attól még egyenlőek. A rohamosztagosok a klónok. Viszont ők csak a zsarnok eszközei, nem ők a zsarnokok. :D
De 10-20 évvel később már nem biztos, hogy csak Jango klónjai alkotják a sereget.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy számodra nem egyenlőek, de valójában attól még egyenlőek. A rohamosztagosok a klónok. Viszont ők csak a zsarnok eszközei, nem ők a zsarnokok. :D
Ody szavait tudnám én is jelenleg érvként illetve véleményként felhozni. Per pillanat hiteltelennek képzelem el, hogy ezek a klónok mindenben követnék Palpatinet. Nagyon meg kell magyarázniuk a készítőknek, hogy egy gombnyomás (66-os parancs) milyen késztetéssel van hatásra a klónokra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazd van, de már a 66-osig is kell történnie valaminek, mert egy olyan meggyőződésű klón mint Rex, nem tudna mit kezdeni vele. Az eddig sok csatát megélt, már-már bajtás és barát főnökét, aki legalább tucatszor mentette meg az életét egyszer csak le kell lőnie egy szimpla "telefonhívásra"? Miért?? Egy ilyen öntudatos klón még akkor is felteszi a kérdés, ha a parancs az számukra szent.

A kérdést lehet felteszi, de a parancs ellen akkor sem tehet, végre kell hajtania. Ahogy Cody, Bly, és még sokan mások végre is hajtották. Hogy utána már mi történt, az már persze jó kérdés. Lehet volt pár, akik csatlakoztak a Lázadókhoz, vagy beletörődtek, vagy egyéb lehetőségek. Sok minden lehetett. Szerencsére Rexnek ilyennel nem kellett szembesülnie, hiszen a legrosszabb esetben is, vagyis ha még az ep3-ban is az 501-esek oszlopos tagja, akkor ott harcolt Darth Vader mellett.

Plusz van még egy lehetőség: a klónok közül is bevehetik páran a Jedik árulását, amit Sidious oly szépen adagolt a népnek. Bár ezek nyilván nem a Jedikkel szoros kapcsolatot ápoló tisztek.

 

De 10-20 évvel később már nem biztos, hogy csak Jango klónjai alkotják a sereget.

De attól még klónok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazd van, de már a 66-osig is kell történnie valaminek, mert egy olyan meggyőződésű klón mint Rex, nem tudna mit kezdeni vele. Az eddig sok csatát megélt, már-már bajtárs és barát főnökét, aki legalább tucatszor mentette meg az életét egyszer csak le kell lőnie egy szimpla "telefonhívásra"? Miért?? Egy ilyen öntudatos klón még akkor is felteszi a kérdést, ha a parancs számukra szent. Most már el tudom képzelni, hogy a 66 -os parancsot is megmagyarázza majd a sorozat, mondjuk az utolsó évadban. De ezek után legjobban a klónok jellemfejlődésére leszek kíváncsi.
Ody szavait tudnám én is jelenleg érvként illetve véleményként felhozni. Per pillanat hiteltelennek képzelem el, hogy ezek a klónok mindenben követnék Palpatinet. Nagyon meg kell magyarázniuk a készítőknek, hogy egy gombnyomás (66-os parancs) milyen késztetéssel van hatásra a klónokra.

Én nagyon remélem, hogy ezután a rész után még előveszik a témát, és jobban kibontják a klónokat, illetve keresnek kiskapukat nekik. Mostanában nagyon rákattantam a RepCom regényekre, amelyek nagyon jól körbejárják a témát. Ebben a nagy EU egységesítésben, vagy új EU teremtésben jó volna valami hasonlót látni a sima klónok kapcsán is. Ez a rész remekül hozzápasszolt az ott olvasottakhoz, és még ha a hírek szerint a mandalorok kapcsán lesz is ellentmondás, vagy legalábbis nem egységes nézet a RC könyvek és a TWC között, azért ezt a részét remélem nem rontják el.

A kérdést lehet felteszi, de a parancs ellen akkor sem tehet, végre kell hajtania.

Hogy utána már mi történt, az már persze jó kérdés. Lehet volt pár, akik csatlakoztak a Lázadókhoz

Ez kissé ellentmondásos. Az kizártnak tartod, hogy megtagadják a parancsot, de egy esetleg megkérdőjelezhető parancs után szerinted átállhatnak a másik oldalra? Az azért nem ugyan az, mint dezertálni és távol maradni a harcoktól.

Plusz van még egy lehetőség: a klónok közül is bevehetik páran a Jedik árulását, amit Sidious oly szépen adagolt a népnek. Bár ezek nyilván nem a Jedikkel szoros kapcsolatot ápoló tisztek.

Ez mondjuk illeszkedne a Hiden Enemy-ben látottakhoz.

Ha Cutra Rex ráparancsol, vagy tovább adja Obi-Wannak, aki behívja, ő is gondolkodás nélkül visszatért volna a hadseregbe, hisz nem tehetett volna mást.

Ezzel vitatkoznék. Ha így működne a dolog, akkor elég lett volna első nap parancsba adni, hogy tilos dezertálni, és ha valaki elkeveredik törekedni kell, hogy minden áron visszajusson a GAR-ba. Viszont ez a rész pont egy erőteljes lökést adott a klónok individualizálásának, hogy megkérdőjelezik a létüket, a háborút, és ezen a vonalon elindulva eljuthatunk oda, hogy esetleg a parancsot is. Persze nem azt mondom, hogy tömegesen fognak parancsot megtagadni, mert genetikailag engedelmesnek programozták őket, de a háborús és élet tapasztalatok alapján minden előzetes igyekezet ellenére elindultak az egyénekké válás útján, és egyik másik messzire is juthat.

Egyre inkább sajnálom a klónokat, akik ugyanolyan áldozatai Sidiousnak, mint a Jedik.

A fenti linkelt könyves hozzászólásomban pont ezt írtam:

...a 66-os parancs kiadásakor lezajló események nálam jelenleg egészen más megvilágításba kerültek... A jelenet nekem inkább lett két csoport tragédiája...

 

A parancs követés-esetleges megtagadás kapcsán még érdekes a fenti linken lévő a könyvek szempontjából nem spoileres 65-ös, és 66-os parancs szövege, ami alapján az nem genetikailag van beléjük kódolva - ennyi tudományosságot el is várok még a star warstól is - hanem csak egy parancslista egyik eleme, amit a klónoknak tudniuk kell, mindenféle helyzetekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kissé ellentmondásos. Az kizártnak tartod, hogy megtagadják a parancsot, de egy esetleg megkérdőjelezhető parancs után szerinted átállhatnak a másik oldalra? Az azért nem ugyan az, mint dezertálni és távol maradni a harcoktól.

Más dolog a parancs, és az, hogy kihez hűen adja ki. Itt Rex azt mondja, hogy a Köztársaságnak tettek esküt, három év múlva mégis az Első Galaktikus Birodalom Uralkodójának engedelmeskednek. Kvázi megtörtént egy átállás, jó lehet, ez inkább árral sodródás, mint szabad akarat volt. Közben nem volt eskütétel, vagy hasonló. Szóval lényegében nekik "tök mindegy", ki a parancsnok, csak ha kiadják őket, akkor teljesítik, gondolkodás nélkül (erre nincs jobb bizonyíték, mint a 66-os parancs, Cody mindenféle kérdés nélkül rálőtt arra, akivel két perccel azelőtt még haveri viszonyban volt). Szóval kicsit cifrán, de úgy gondolom, képesek maguk oldalt választani, ám ha elkötelezik magukat, akkor a feljebbvaló parancsát gondolkodás nélkül végrehajtják.

Cut pedig a családja mellett kötelezte el magát, ezért sem hajtja végre Rex parancsait (oké, most mondtam ellent magamnak :) ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más dolog a parancs, és az, hogy kihez hűen adja ki. Itt Rex azt mondja, hogy a Köztársaságnak tettek esküt,

Azért azt az eskü szöveget ne vegyük ennyire szó szerint. Az, hogy felesküdtek az normál esetben azt jelentené, hogy önként így vállalják. Ehelyett ugye 10 évig úgy nevelték őket Kaminon, hogy a Köztársaság serege lesznek, az adj a hűségüket+a genetikai manipuláció, nem az eskü, ami inkább ennek csak egy hivatalos, vagy formális kinyilatkoztatása.

három év múlva mégis az Első Galaktikus Birodalom Uralkodójának engedelmeskednek.Kvázi megtörtént egy átállás, jó lehet, ez inkább árral sodródás, mint szabad akarat volt. Közben nem volt eskütétel, vagy hasonló. Szóval lényegében nekik "tök mindegy", ki a parancsnok

Azért azt ne felejtsd el, hogy a Birodalom az gyakorlatilag a Köztársaság jogutódja, aminek kikiáltásával egyidejűleg szinte azonnali győzelmet arattak a Szeparatisták felett. És a később felbukkanó lázadók a klónok szemében olyanok lehettek, mint azok utódai. Hiszen semmilyen politikai információval nem rendelkeztek, még a magasabb rangúak sem, ez tisztán kijön Rex megjegyzéséből.

ha kiadják őket, akkor teljesítik, gondolkodás nélkül (erre nincs jobb bizonyíték, mint a 66-os parancs

Ez volt az általános, és a filmben nem is lett volna idő, meg hely bemutatni a ritka kivételeket. Erre remek hely az EU, ahol már láttunk példát arra, hogy voltak klónok, akik megkérdőjelezték a parancsot (Sötét Nagyúr), és ha eljut odáig a TCW megmutathatná, hogy az nem egyedi eset.

Cut pedig a családja mellett kötelezte el magát, ezért sem hajtja végre Rex parancsait (oké, most mondtam ellent magamnak :) ).

Ezért jó ez a rész, mert megmutatja, hogy hozhatnak saját döntést és szembe szállhatnak a paranccsal, ha helytelennek érzik, de ezt a szálat tovább lehetne vinni úgy, hogy lássuk, ez előfordulhat egy a seregben lévő klónnal is. Persze szépen fel kell vezetni, nem egyik pillanatról a másikra. Rex erre remek karakter lenne, mert sokat szerepel, már most is jobban ismerjük a többieknél, és mivel a filmekben nincs róla szó, bemutathatják egy ilyen szembeszegülés következményeit, akár a legsúlyosabban is. Szép lenne, ha Anakin személyiségének folyamatos sötétedésével ellenpontként Rex egyre inkább emberibb lenne, és már ő is megkérdőjelezné felettese lépéseit morális szempontból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt az eskü szöveget ne vegyük ennyire szó szerint.

Akkor mit vegyünk szó szerint? Így elég nehéz érvelni, ha egyet lecsapsz úgy, hogy ne vegyük szó szerint. Én annak veszem, nem hiszem, hogy Rex vagy Cody számára csak formális lenne.

 

Azért azt ne felejtsd el, hogy a Birodalom az gyakorlatilag a Köztársaság jogutódja

És pontosan az, ami Rex szerint eljön, ha nem győznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mit vegyünk szó szerint? Így elég nehéz érvelni, ha egyet lecsapsz úgy, hogy ne vegyük szó szerint. Én annak veszem, nem hiszem, hogy Rex vagy Cody számára csak formális lenne.

Úgy formális, hogy a szenátus szemében akkor lettek a köztársaság katonái, mikor letették az esküt. A klónoknak ez azonban szerintem max megerősítése lehet egy 10 éves nevelésnek. Tehát Rex kijelentése, hogy esküt tettek kisebb értékű egy önkéntes elköteleződésnél, mert beléjük nevelték, és nem is ismernek más életformát. Viszont pont ezért lenne ütősebb egy szépen felvezetett jellem fejlődés után a szembe szegülés, mert nem csak a seregben töltött x évük miatt éreznék elárulva magukat, hanem az egész életük miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kissé ellentmondásos. Az kizártnak tartod, hogy megtagadják a parancsot, de egy esetleg megkérdőjelezhető parancs után szerinted átállhatnak a másik oldalra? Az azért nem ugyan az, mint dezertálni és távol maradni a harcoktól.

Azért megemlíteném egy Able becenevű klón esetét, aki később a lázadókhoz csatlakozott. Annyira nem ismerem a csatlakozás pontos körülményeit, de azt tudom, hogy a Vektor képregényekben Luke Skywalker oldalán harcolt, és halt meg később...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért megemlíteném egy Able becenevű klón esetét, aki később a lázadókhoz csatlakozott. Annyira nem ismerem a csatlakozás pontos körülményeit, de azt tudom, hogy a Vektor képregényekben Luke Skywalker oldalán harcolt, és halt meg később...

Én is tudok hasonló, vagy lehet, hogy sokkal összetettebb EU példát (de mivel jelenleg még csak angolul elérhető kattintson, akit nem zavar):

Spoiler:

a RC regényekben szerepel két ARC trooper, akik dezertáltak, az egyik ráadásul még az első geonosisi csata előtt. Szóval neki már a kiképzésen büdös volt ez a köztársaság megmentői propaganda, pedig akkor még gyakorlatilag semmi külvilági tapasztalat nem volt hatással az egyénné válására. Tovább pedig még spoiler fül mögött sem akarok soilerezni.

Viszont valaki tényleg elolvashatná azokat a könyveket, mert baromi jó lenne megbeszélni. :lol:

Ezzel már asszem nagyon OFF irányba megyünk és a Klón témában kéne feszegetni.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem nagyon f*sza jelenet, amikor Lawquane fejbelövi az ablakon keresztül a kommandós droidot, és kifröccsen a gépolaj. :lol:
Az egész jelenet feszültséggel teli. Amikor rádől a gerenda Cutra már azt hittem az egyik kommandós droid lelövi. Egyébként nem is említettük még, mennyire jó jelenet az amikor a gyerkőcök megtalálják a lezuhant mentőkabint. Kicsit Shaymalan búzakörös filmjére emlékeztetett. :D

 

Remek eszmecserét olvastam itt alul, és nem fogom átrakni Llew, mert mindegyikben van utalás erre az epizódra. Ami konkrétan a témát illeti, még emlékszem amikor a sorozat elején Bomarral arról beszélgettünk, hogy mennyire jó a klónok karaktere, hisz nem polemizálnak semmin, és vakon követik a parancsokat. Azóta nagyot változott a világ, és ehhez elég volt 2-3 rész. :D A The Deserter pedig a legjobb példa arra, hogy annak idején tévesen gondolkoztunk a klónokkal kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Messze elmaradt a 7-8 résztől ez a 2 rész, de hozta az átlag TCW ívet :lol:

Bár nekem ez a fajtalan erotika nem jött be a twi'lek és Cut között, de érdekességnek jó :D

Jól leszűrhető kinek mi a zsánere TCW ügyben. Neked azok jöttek be, másnak meg nem. Én az egyenlőség híve vagyok (legyen meg az egyensúly). Egyébként milyen erotikáról van szó? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként milyen erotikáról van szó? :lol:
Ez a kifejezés a Clerks 2-ben volt /magyar cím: Shop-stop 2/ egy ember és egy szamár hm... szerelmét hívták így. Itt arra akartam utalni, hogy nem azonos fajba tartozók hoztak létre kis gyerkőcöket.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kifejezés a Clerks 2-ben volt /magyar cím: Shop-stop 2/ egy ember és egy szamár hm... szerelmét hívták így. Itt arra akartam utalni, hogy nem azonos fajba tartozók hoztak létre kis gyerkőcöket.
Látom nem olvastad mit írtunk alább. Ezek valószínűleg nem Cut gyerkőcei. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a gyermekek nem kettőjüktől vannak :D
Jól van fiam, látom figyelsz. :lol:

 

Észrevettétek már, hogy a magvas gondolatok megint egy vacsora keretei között zajlottak? Az EPIV és EPI után immár harmadszor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van fiam, látom figyelsz. :D

 

Észrevettétek már, hogy a magvas gondolatok megint egy vacsora keretei között zajlottak? Az EPIV és EPI után immár harmadszor. :lol:

Hát erre én kapásból rájöttem nézés közben :D

 

 

Mondjuk két helyiség van ahol az ember "ráér" gondolkodni. Az egyik a konyha, illetve az étkezőasztal, a másik meg...no ezt a képzelőerőtökre bízom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész jelenet feszültséggel teli. Amikor rádől a gerenda Cutra már azt hittem az egyik kommandós droid lelövi. Egyébként nem is említettük még, mennyire jó jelenet az amikor a gyerkőcök megtalálják a lezuhant mentőkabint. Kicsit Shaymalan búzakörös filmjére emlékeztetett. :lol:

Az egy kicsit azért furcsa volt, hogy lezuhant ott egy mentőkabin, és senki sem vette észre. Pedig azért elég nagy sluggal jöhetett, ha mást nem, meg kellett volna hallaniuk.

 

Tényleg most olvasom az sw.com-on, hogy örökbe fogadták Cut-ot :D

De az swsaga.hu The Deserter topicjában sem, ahol néhány felhasználó már szépen kifejtette, miért nem lehetnek ezek Cut gyerkőcei. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.