Ugrás a kommentre

2x12 - The Mandalore Plot


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a rész is jó volt, szintén a hangulata fogott meg. Aki játszott a KOTORral, szerintem kedveli a mandaloriakat, már vártam a felbukkanásukat, üdítőleg hatott. És jó volt viszont látni Dookut is végre valahára. Obi-want meg már önmagában is kedvelem, de ezzel a nővel voltak kimondottan remek pillanatai is. Ez az epizód is tetszett összességében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a rész is jó volt, szintén a hangulata fogott meg. Aki játszott a KOTORral, szerintem kedveli a mandaloriakat, már vártam a felbukkanásukat, üdítőleg hatott. És jó volt viszont látni Dookut is végre valahára. Obi-want meg már önmagában is kedvelem, de ezzel a nővel voltak kimondottan remek pillanatai is. Ez az epizód is tetszett összességében.
Hogy tetszett az ominózus fekete kard? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már az elején sikerült elérnie ennek a résznek hogy egy kicsit eljátszadozzak néhány gondolattal. Mikor Obi nagy mereven állt a reppentyűn azon kezdtem el agyalni hogy miért nem kapaszkodik aztán abban maradtam hogy vagy a szerkentyű gerjeszt valamiféle gravitációs mezőt maga körül vagy Obi az Erővel vagy mágnestalpakkal érte el hogy ne essen hanyatt. :hmm:

A merénylet látványosra sikerült a Deathwatch jele pedig akár az SW: Battlefrontokba is beillett volna. Az üldözés és a merénylő haláltusa alatti szövegelése közben kicsit elkapott a nosztalgia ami Zam és a Sötét zsaruk mmerénylőjének a számlájára írható.

Obi és a hencegnő kommunikálása a rész egyik legjobb jelenete. A szöszke nagyon ügyesen válaszolgatott Obinak igaz nem volt teljesen feltűnésmentes a dolog de szerencsére Vizsla nem fogott szagot. Izgultam is rendesen hogy a csajszi simán el tudjon indulni.

A mentőakció is izgisre sikerált és a menekülési kísérletre se lehet panasz. Obi vagány és civilizálatlan dobálós-szétlövős mutatványát valamelyik John Woo film hasonló jelenete ihlethette. Jól tud célozni az öreg. A főmufti megérkezte után végre kamatoztathatta a tapasztalatait amiket Jango elleni bunyója közben szerzett és sokat fejlődött azóta.

A fekete fénykard jól szuperált. Nem mindennapi párbajt produkáltak Obiék.

Azt még megnéztem volna hogy Obiék hogyan keveredtek ki a bunkerből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi és a hencegnő kommunikálása a rész egyik legjobb jelenete. A szöszke nagyon ügyesen válaszolgatott Obinak igaz nem volt teljesen feltűnésmentes a dolog de szerencsére Vizsla nem fogott szagot. Izgultam is rendesen hogy a csajszi simán el tudjon indulni.
Ebbe a jelenetbe is sikerült feszültséget csempészni. Valóban az egyik legjobb ebben a részben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Elégedett vagyok a szinkronnal, minden a helyén volt... Rosta Sándor, mint Almec; Dolmány Attila mint Tal Merrick; és Berzsenyi Zoltán, mint Pre Vizsla. Bár kicsit fura lesz majd a jövő heti részben, ha Rexnek és Vizslának ugyanaz lesz a hangja egy epizódon belül. Feltéve ha Rexnek van szövege a Voyage Of Temptation-ban, most így nem rémlik, rég láttam. Viszont ha jól vettem észre Satine hangja nem Ruttkay Laura volt, hanem valaki más, aki viszont nagyon jól végezte a dolgát... De akkor Ruttkay Laura vajon kit fog szinkronizálni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy belegondolok, attól, hogy az egyik kis békepárti mandalóri csak szimpla fejvadásznak titulálta Jango Fettet, az még nem jelenti azt, hogy maga Jango Fett nem tartotta magát Igazi Mandaloriainak.

 

Vizslának meg alapvetően igaza van, abban hogy Satine és a békepárti vezetőség szégyent hoztak az ősi mandaloriaiakra.

 

A Halálőrség nagyon jó fordítása volt a Death Watch-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy belegondolok, attól, hogy az egyik kis békepárti mandalóri csak szimpla fejvadásznak titulálta Jango Fettet, az még nem jelenti azt, hogy maga Jango Fett nem tartotta magát Igazi Mandaloriainak.

 

Vizslának meg alapvetően igaza van, abban hogy Satine és a békepárti vezetőség szégyent hoztak az ősi mandaloriaiakra.

 

A Halálőrség nagyon jó fordítása volt a Death Watch-nak.

Jango Fett szerintem nem érdekelte a Mandaloriakat, ez abból is látszik, hogy Almec is felháborodott, miért is nevezi Obi az övéi közül valónak? Persze, hogy miként szerezte a páncélt azt nem tudjuk.

 

Vizsla hagyomány tisztelő. De az a régi élet szinte a barbár, erőszakos világnézetre épült. Békében élni szerintem nem szégyen. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jango Fett szerintem nem érdekelte a Mandaloriakat, ez abból is látszik, hogy Almec is felháborodott, miért is nevezi Obi az övéi közül valónak Jangot? Persze, hogy miként szerezte a páncélt azt nem tudjuk.

 

Vizsla hagyomány tisztelő. De az a régi élet szinte a barbár, erőszakos világnézetre épült. Békében élni szerintem nem szégyen. :)

Vizsla nem akarta elfogadni a változásokat. Az ő világnézete tényleg más, megegyezik a régi, évtizedekkel, évszázadokkal ezelőtti állapotokkal. Ha az ő szemszögéből nézzük, akkor Satine-ék szégyennek számítanak. Én valahogy jobban szimpatizálok a régi harcos mandi eszményekkel, az sokkal coolabb, jobban illik hozzájuk szerintem, mint ez a békepártiság.

 

Fett szerintem tagja lehetett a Halálőrségnek, vagy egy másik hagyományőrző mandi csoportnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vizsla nem akarta elfogadni a változásokat. Az ő világnézete tényleg más, megegyezik a régi, évtizedekkel, évszázadokkal ezelőtti állapotokkal. Ha az ő szemszögéből nézzük, akkor Satine-ék szégyennek számítanak. Én valahogy jobban szimpatizálok a régi harcos mandi eszményekkel, az sokkal coolabb, jobban illik hozzájuk szerintem, mint ez a békepártiság.
Én pacifistább vagyok. :) Egyébként nagyszerű az a jelenet, amikor a concordián beszélget Satine és Vizsla.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pacifistább vagyok. :) Egyébként nagyszerű az a jelenet, amikor a concordián beszélget Satine és Vizsla.

Az tényleg jó jelenet.

Obi-van és Vizsla párbaja tetszett a legjobban. Abban a fegyverben van valami szokatlan és eredeti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-van és Vizsla párbaja tetszett a legjobban. Abban a fegyverben van valami szokatlan és eredeti.
Az nekem is kedvencem! Előkelő helyen is jelöltem a szavazáson. A fekete fénykard akár milyen abszurd is, de tényleg nagyon hangulatos és eredeti cucc. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satine hangja meglepetést okozott, miután meg voltam győződve, hogy Ruttkay Laura lesz az, aki szerintem sokkal közelebb állt volna az eredeti hangjához és jobban is illet volna a karakterhez, mint ami végül lett. Ennek ellenére nem rossz a szinkronja, de nálam megmarad az átlagos kategóriában, ami nagy kár, mert Satine a kedvenc mellékszereplőim között van.

Vizsla hangjának baklövés volt Berzsenyi Zoltánt választani, még akkor is, ha remekül passzolt hozzá. Miután Rex-nek is ő a magyar hangja, ez több, mint zavaró. Ráadásul a következő részben Vizsla és Rex is meg fog szólalni (azonos hangon). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rajtam múlt volna, akkor Széles László hangját kapta volna meg. :D (A LOST első évadában ő volt Jack magyar hangja.)

Vizsla hangjának baklövés volt Berzsenyi Zoltánt választani, még akkor is, ha remekül passzolt hozzá. Miután Rex-nek is ő a magyar hangja, ez több, mint zavaró. Ráadásul a következő részben Vizsla és Rex is meg fog szólalni (azonos hangon). :D

Az EPII.-ben is azonos hangon szólalt meg Cliegg Lars és Sio Bibble. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satine hangja meglepetést okozott, miután meg voltam győződve, hogy Ruttkay Laura lesz az, aki szerintem sokkal közelebb állt volna az eredeti hangjához és jobban is illet volna a karakterhez, mint ami végül lett. Ennek ellenére nem rossz a szinkronja, de nálam megmarad az átlagos kategóriában, ami nagy kár, mert Satine a kedvenc mellékszereplőim között van.

Vizsla hangjának baklövés volt Berzsenyi Zoltánt választani, még akkor is, ha remekül passzolt hozzá. Miután Rex-nek is ő a magyar hangja, ez több, mint zavaró. Ráadásul a következő részben Vizsla és Rex is meg fog szólalni (azonos hangon). :)

Még nem biztos, hogy azonos hangon szólalnak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha rajtam múlt volna, akkor Széles László hangját kapta volna meg. :) (A LOST első évadában ő volt Jack magyar hangja.)

 

Az EPII.-ben is azonos hangon szólalt meg Cliegg Lars és Sio Bibble. :D

Sőt Wattonak és Dex-nek is ugyanaz a színész(Besenczi Árpád) volt a hangja. Bár ez OFF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EPII.-ben is azonos hangon szólalt meg Cliegg Lars és Sio Bibble. :D

Így van, de más a helyzet egy néhány mondat erejéig megszólaló mellékszereplő és egy jelentősebbnek mondható karakter között. Berzsenyi neve a TCW-ben, már-már egybeforrt Rex-el. Ezért sem tetszik, hogy Vizsla hangja is ő lett.

Azt egyébként a mai napig nem értem, hogy mitől eltérő némelyik klón hangja, amikor az eredetiben egyaránt Dee Bradley Baker hangját hallhatjuk... :)

 

Még nem biztos, hogy azonos hangon szólalnak meg.

Elég valószínű, ha ebben a részben is Berzsenyi volt Vizsla hangja, ahogy ezidáig Rex-é is. Nem látnám értelmét a cserének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég valószínű, ha ebben a részben is Berzsenyi volt Vizsla hangja, ahogy ezidáig Rex-é is. Nem látnám értelmét a cserének.

Pedig a magyar szinkron ilyen téren nem ismer lehetetlent. :) A Defenders Of Peace-ben Rexnek három különböző hangja is volt, de most már tényleg hagyjuk abba az offolást, különben Ody leharapja a fejünket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van! Hagyjátok abba az offolást. A szinkront nem itt kell kitárgyalni. A továbbiakat törlöm.

Úgy tudtam, hogy az adott rész szinkronját az epizódhoz tartozó topicban lehet kitárgyalni, de ezek szerint mégsem, úgyhogy sorry! :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudtam, hogy az adott rész szinkronját az epizódhoz tartozó topicban lehet kitárgyalni, de ezek szerint mégsem, úgyhogy sorry! :(
Azt igen, de itt már nem erről volt szó, hanem általánosságban a szinkronról.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Miután Vizsla visszaadja Kenobinak a fénykardját, az úgy kapcsolja be, hogy meg sem mozdulnak rajta az ujjai. :fuckoff: Direkt kikockáztam... tudom, biztos az Erővel kapcsolta be. :angry:

Az is érdekes, hogy miután Obi-Wan és Satine leugranak a liftaknába, a pár perccel azelőtt leszakadt fülkének nyoma sincs. :chainsaw:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miután Vizsla visszaadja Kenobinak a fénykardját, az úgy kapcsolja be, hogy meg sem mozdulnak rajta az ujjai. :D Direkt kikockáztam... tudom, biztos az Erővel kapcsolta be. :P

Az is érdekes, hogy miután Obi-Wan és Satine leugranak a liftaknába, a pár perccel azelőtt leszakadt fülkének nyoma sincs. :cry:

A fénykardnál ez szerintem nem probléma, ilyet már számtalanszor láthattunk. :( A lift már húzósabb. Valszeg feláldozták a dramaturgia oltárán. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.