Ugrás a kommentre

2x13 - Voyage of Temptation


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

13. rész - Voyage of Temptation / A kísértés utazása

 

epguide213.jpg

 

Írta: Paul Dini

Rendezte: Brian Kalin O'Connell

 

Helyszín: Coronet csillaghajó, Coruscant

 

Szereplők:

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Satine Kryze - Anna Graves

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Cody parancsnok - Dee Bradley Baker

Rex százados - Dee Bradley Baker

Tal Merrik szenátor - Greg Proops

Orn Free Taa - Phil LaMarr

Pre Vizsla - Jon Favreau

Onaconda Farr - Dee Bradley Baker

Palpatine kancellár (Darth Sidious) - Ian Abercrombie

Mixer közlegény - Dee Bradley Baker

Redeye közlegény - Dee Bradley Baker

Raktáros protokoll droid - Corey Burton

A Coronet kapitánya - David Acord

Kin Robb szenátor - ???

R2-D2

 

Történet

Satine hercegnő a Couscantra tart, hogy képviselje a független rendszerek érdekeit a Szenátusban. Obi-Wan és Anakin egy kisebb klón osztaggal elkísérik őt, attól tartva, hogy a Halálőrség újra merényletet kísérel meg a hercegnő ellen. Félelmük nem alaptalan…

 

Érdekességek

- Az epizód jóval az előzménye és a folytatása előtt, még az első évad idején készült el. Akkoriban azonban még nem voltak készen a mandalore páncélok, így a készítők Pre Vizslára kénytelenek voltak egy klón páncélt tenni, amit a köpennyel igyekeztek elfedni.

- Amikor Anakin és Obi-Wan a turbóliftben utaznak, az hasonlít az ep2 liftes jelenetére, mikor a páros Amidala lakása felé tartottak.

- A feltálalt nunákat élő formában láthattuk már az ep1-2-ben, a TCW mozifilmben, az 1x12 The Gungan Generalban és a 2x10 Deserterben. Ez utóbibban szintén feltálaltak egyet vacsora gyanánt, de akkor egész más formájuk volt, ami azt feltételezi, hogy akkor máshogy készítették el.

S02E13.jpg

- Mivel a Ryloth tagja a Semleges Rendszerek Tanácsának, feltételezhető, hogy Orn Free Taa megtartotta az 1x21 Liberty on Ryloth-ban Cham Syndullának tett ígéretét, és a klónok végül kivonultak a bolygóról. A Rodia szintén megtartotta kis híján feladott semlegességét.

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nem bírtam kivárni a feliratot, de nem is nagyon volt rá szükség, szinte mindent megértettem a részből, és nagyon tetszett. Míg az előző rész számomra összecsapottnak tűnt, ez sokkal jobban fel volt építve, és mind az évad, mind a sorozat toplistáján előkelő helyet foglal el. Nagyon tetszett Obi és Satine kapcsolatának kibontása, többet megtudhattunk a közös múltjukról(külön tetszett Qui-Gon mester említése). Satine remek karakter, nagyon szimpatikus és remek párost alkotnak Obi-Wannal. A mandalori hajó hídja érdekes volt, főleg a kormány, de nem mutatott rosszul. Az orgyilkos droidok nagyon coolok :D voltak, ahogy elragadták a klónokat, az bennem a Batman Begins raktárjelenetét idézte. Abelőlük kiugráló kis"bolhák" is hatásosak voltak, hiába, sok kicsi sokra megy :D. Tal Merrick jó kis köpönyegforgató, az előző részben meg a mostani első felében is egy kis pojácának tűnt(hozzáteszem, hogy ehhez a szinkronszínész remekül hozzásegítette a karaktert). A végén, mikor döntés elé állítja Staine-ékat az nagyon Joker-es volt.(bocsánat, hogy folyton Batmanre utalok, de nagy fenja vagyok, és tudom, hogy sokan ismeritek legalább a Sötét Lovag filmet) Anakin tette pedig tökéletes válasz a szenátor úr kérdésére. Ez a tett megint megmutatta Anakin sötét oldalát. Lehet azt mondani megint, hhogy érthető a tette, de ez ugyanúgy nem volt az, mint Poggle vallatása(ezt ki is emelte a gyilkosság után felcsendülő Birodalmi Induló részlete). A rész tehát nagyon tetszett, összességében nem találtam benne semmi hibát, szóval nálam benne van a TOP1-ben :D

Ja és a rész legjobb poénja (Mixer ,,Droids!" beszólása és annak következménye után): ,,The Legendary apetite of Orn Free Taa" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars horror felvonás 3 - A robotok támadása :D

Nagyon jó rész volt, főleg az alagsorban lévő jelenetek. Ahogy ment a klón a sötétben, saját félelmei közt átjárva és elragadja a pók-droid :P

Majd a pók által járkáló klón, félig megvilágítva R2 refelktorától...

 

Satine és Obi pedig kiváló párt alkothattak volna, öröm volt nézni a civakodásukat :P

A hajó kormánya pedig érdekes volt, kíváncsi vagyok hogyan lehet vele kormányozni ténylegesen a hajót :D

Merrick szenátor pedig igazi Mandalor, úgyanúgy, mint az előzőben a vezető, ő sem kegyelmezett senkinek. Kezdem megkedvelni ezeket a srácokat, na majd felrakom a Kotort :D

A kérésére pedig elég hamar megjött az erősítés. Gooood.... :hmm:

Viszont a Mandalór testőrök mit kerestek a botjukkal a tűzvonalban? Az ő botjuk is vissza tudja verni a lézernyalávokat, mint a fénykardok? :o Mert az OK, hogy ugyanúgy, mint a MagnaGuardok pálcái, a végükön villámokat eregetnek, de azt nem értem, hogy védekezésnél mi történik...

 

Merrik utolsó jelenete pedig nagyon odatett. Az a monológ amit előtte mondott, és Anakin tette :o :o na meg hozzá a zene...

A következő részben tök jó lenne, ha Obi-nak nem lenne szakálla :D

 

Az évad 3. legjobbja eddig számomra :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt, de olykor megint előtérbe kerültek a következetlenségek :P

Nagyon pöpecek voltak az orgyilkosdroidok. Kicsit furcsa volt nekem Artu, hogy míly bátran gurul ott a sötétben a dobozok között, pedig pedig a túlzó bátorság nem az ő része. :D De aztán nagy volt amikor menekülőre fogta és beleütközött a klónba. :D

No ami számora azonban némi értetlenséget vett fel az az a jelenet amikor Merrik szenátor elragadja Satinet. Amikor Obi-wan üldözi őt a folyosón, vele szemben feltűnik egy mandi őr, szép nyugodttempóban mintha azon a folyosón nem éppen egy Merrik szenátornak kellett volna alhőznia a csíkot Satine-el. :hmm: Meg kicsit még érdekes volt eme őröknek a közelharca. Volt ott lándzsapörgetés, de csak pislogtam, hogy húsz méterről annak milyen hatása lehet a szuper harci droidokra. Aztán meglehet, hogy azok is olyan ötvözetből voltak, hogy hárították a lézerlövedékeket. :P Közelharcban meg ugye gyűtt az EMP sok, az világos volt. Ja, Artu villámlásai is jók voltak :D

Satine és Obi múltja pedig a hab a tortán :D Kiderült, hogy Obi még ott is hagyta volna a jedi rendet a csajért :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez a duma kettőjük között csak elterelés volt :hmm: Obi először csak lesett, de aztán leesett neki, hogy miért kezdi Satine előhozni a témát.
Először én is azt hittem, de a finálé megadta a helyes választ :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit furcsa volt nekem Artu, hogy míly bátran gurul ott a sötétben a dobozok között, pedig pedig a túlzó bátorság nem az ő része. :hmm: De aztán nagy volt amikor menekülőre fogta és beleütközött a klónba. :D

Már hogy a fenébe ne lenne a bátorság az ő része? Épp erről volt Artu híres, hogy hősiesen beleveti magát mindennek a közepébe, nem törődve a következményekkel. Az EPI.-ben is bátran megjavította a királyi űrjacht pajzsgenerátorát, az EPII.-ben pedig átrepült a droidépítő termen, hogy megmentse Padmé életét, nem beszélve arról, hogy szépen átgurult a geonosisi csata kellős közepén, hogy összerakja C-3PO-t. A klasszikus trilógiában is van jó pár ilyen momentum, de ebből inkább csak kettőt emelnék ki, mindkettőt az EPVI.-ból, amikor leugrott a homokba a felrobbanó bárkáról, és amikor átvágott az Endor erdejein, hogy kinyissa a bunker ajtaját. Egy szó, mint száz, Artu sok minden, de nem bátortalan. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EP VI-ban Jabba palotájában azért Nájdinájn-nál nem volt valami bátor, reszketett mint a nyárfalevél :hmm: A zárt, sötét helyeken azért a maga módján "óvatos" :D De legfőképp először gyakran Thripiót teszteli le. Lelöki, megböki ésatöbbi :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EP VI-ban Jabba palotájában azért Nájdinájn-nál nem volt valami bátor, reszketett mint a nyárfalevél :hmm: A zárt, sötét helyeken azért a maga módján "óvatos" :D De legfőképp először gyakran Thripiót teszteli le. Lelöki, megböki ésatöbbi :P

Jah, neki is megvannak a maga aljas húzásai. :P

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt. Jól összehoztak benne mindent. Régi szereplőket (Orn Free Taa, Onaconda Far), klónokat a szenátusi kommandó tagjaival, Obi és Staine közös múltjának emlegetését (jó volt az az őszinte figyelemelterelés). A kis vakarékdroidok meg jópofák voltak.

 

Meg kicsit még érdekes volt eme őröknek a közelharca. Volt ott lándzsapörgetés, de csak pislogtam, hogy húsz méterről annak milyen hatása lehet a szuper harci droidokra. Aztán meglehet, hogy azok is olyan ötvözetből voltak, hogy hárították a lézerlövedékeket.

Ha éppen nem akkor pislogtál volna, akkor láttad volna, hogy visszapattintják a lézernyalábot :hmm:

 

EP VI-ban Jabba palotájában azért Nájdinájn-nál nem volt valami bátor, reszketett mint a nyárfalevél :D A zárt, sötét helyeken azért a maga módján "óvatos" :P De legfőképp először gyakran Thripiót teszteli le. Lelöki, megböki ésatöbbi :D

Azért egy kínzókamrában te se lennél olyan hű de bátor. R2-ra nagyon is jellemző a bátorság. Ugye, ő az, aki általában szabad prédaként ül egy vadászgépben, megy ki a hajó burkolatára javítani, áll le liftet kezelni szuper harci droidok figyelő tekintete mellett. Természetesen azért nem hülye (mint C-3PO :P ), így óvatossá válik, amikor veszélyt érzékel. Ez azonban ha szerinted gyávaság... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe a részbe annyi mindet pakoltak, hogy csak úgy kapkodja az ember a fejét. Persze jó értelemben véve. Van itt minden; romantika, árulás, politika és persze akció.

 

Először is ahogy vártam, itt már a narrátor elmondja miért is utazik a hercegnő a Coruscnatra, így ez a momentum is a helyére került. Persze nem kell hozzá egyetem, hogy rájöjjünk előbb is, de nekem ez fontos volt. :o A történet eleje két szinten zajlik; az egyik a nagyon impozáns kilátó helyiség a másik pedig a raktér. A Coronet eme két része szöges ellentéte egymásnak. Fent szenátorok csevegnek a galaxis aktuális helyzetről. Megint úgy éreztem, hogy ez igen! Ez az, amiért ezt a sorozatot én a filmek kiegészítésének tekintem! Egyszerűen olyan jól megírtak voltak a párbeszédek, hogy az még a mozifilmek becsületére is vált volna. Paul Dini minden elismerést megérdemel! Folytatódik Satine és Obi-Wan szurkálódása, és ebbe ágyazva érdekes dolgokra lehettem figyelmes. Pl. Tovább erősödött bennem Satine mindennél mélyebb elkötelezettsége a béke iránt, másrészt az is feltűnt mennyire jól használja a szavakat, amikor valakit a sarokba kell szorítani. Persze ki máson, mint Obi-Wan –on köszörülte a nyelvét, és talán a legfrappánsabb mondata is ekkor hangzik el: ”…bemutatom a féligazságok és túlzások, Obi-Wan Kenobi néven ismert gyűjteményét” :hmm: Hatalmas. Obi-Wan is érdekes érveket hoz fel Satine hercegnő meggyőzésére, nekem talán túl militánsakat is. Obi-Wan –t nem így ismerjük, vagy legalábbis nem ez a kép él bennünk vele kapcsolatban. Van még hova fejlődnie. Volt még egy pont, ahol Satine ismét Tee Watt Kaa –i magasságokba emelkedett, amikor a Jedi rendről fricskáztatta Anakint. Remek megjegyzés volt, hisz a békéért harcolunk megjegyzésre egy micsoda lenyűgöző ellentét riposzttal máris semmivé zúzza azt. Ezekbe az érdekfeszítő párbeszédekbe remekül illettek az olyan apróságok, mint pl. a martinizás vagy éppen Orn Free Taa, aki meglepően jól ábrázolt karakter lett. Nagyon mókás volt végig, és még akkor sem engedte el a nuna combot, amikor a kis pók droidok támadták. :P Később hallhattuk Obi és Satine történetét, amiben a legnagyobb örömömre Qui-gon is felbukkan. Jó kis küldetés lehetett az, a mának élve.  Egyébként párhuzam is felállítható Anakin és Obi-Wan között abban a tekintetben, hogy ugye Anakin nős és éppen azokat a szabályokat szegte meg, amiket Obi nagyon helyesen nem lépett át. Ezért is volt visszás kicsit, hogy még ő magyarázott Obinak a Jedik kötelesség tudatáról. Tal Merrick kulcsfontosságú karakter, ha ezt a szálat vesszük figyelembe, mert a végén a szerelmi vallomás után szépen kijátssza és kimondja a páros gyengeségeit. Persze nem számol Anakinnal, aki valóban hidegvérű gyilkos, csak még nem tudja. :o Ez a jelenet is döbbenetesen jól sikerült, nem lehet elégszer dicsérni. Itt amin még padlót fogtam, hogy Obi kerek-perec kijelentette, hogy bizony kivált volna a rendből ha tudja mit érez iránta Satine. :o

 

Az alsóbb szinteken folyó harc is remek volt, főleg a raktérben tapasztalható darkos feeling jött be nagyon. Itt is telitalálat párbeszédek garmadája, és R2!!! Te jó ég! Mióta is nem szerepelt már? Csak most tűnt fel a hiánya, hogy újra képbe került. De ha már láttuk, nem hazudtolta meg magát. Amikor megijesztette a klónt, szerintem az egész ház hallotta a kacajomat. :D Az akciókban is remekelt a kicsi, és még pár klónt is megmentett. :P Az új merénylő droid bejövős volt. Kicsit a skorpiókra emlékeztetett, kiegészülve a kis egységekkel, amiket kiváló ötletnek tartok. Az már csak hab volt a tortán, ahogy a klónokat megtámadták, és befurakodtak a páncéljuk alá. Volt egy kis Múmia feelingje az egésznek. :D Egyébként szegény klónokra rájár a rúd a második évadban, szinte minden lehetséges borzalmon keresztül mentek már. Itt is volt Vaderre emlékeztető momentum, mégpedig az amikor Anakin eldobja a fénykardját és úgy kaszálja le a menekülő droidot. A legjobban az tetszett ebben a szakaszban, amikor mint valami marionett bábot, úgy mozgatta szegény Redeye testét a droid. Ez elég félelmetesre sikeredett.

 

A szakadár „páncéltörők” újbóli feltűnése is jó volt, és annak külön örülök, hogy figyeltek arra, hogy ezután már végig a hajó testén maradjanak ezek a szerkezetek. Egyébként Anakin egyik legkúlabb momentuma az egész epizód alatt, ahogy lekaszálja a droidokat. Láthatóan még ő is tud fejlődni. :D

 

Az epizód vége méltó volt az addig tapasztalt színvonalhoz. Coruscant a csillagrombolókkal bizsergető látvány, csak úgy, mint a landoló Coronet, aztán Satine és Obi-Wan párbeszéde. A szerelmi vallomás láthatóan felszabadította azokat a gátakat a két főhősben, amik kimondatlanul eddig az útjukat állták a kedves szavaknak. Nagyon tetszett Satine megjegyzése Obi szakállára vonatkozóan. :D

 

Ellenben hol volt Ahsoka? :P Ugye nem a fénykardját kereste éppen? :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mandalori hajó hídja érdekes volt, főleg a kormány, de nem mutatott rosszul.
Nekem is fura volt a kormány, kicsit idegennek éreztem. Az ötödik elemben volt ilyen stílusú hajó híd ha jól emlékszem. Tal Merrick mészárlása viszont nagyon jó volt. :D

 

Az orgyilkos droidok nagyon coolok :hmm: voltak, ahogy elragadták a klónokat, az bennem a Batman Begins raktárjelenetét idézte.
Az Alienben is volt ilyen. :P

 

Anakin tette pedig tökéletes válasz a szenátor úr kérdésére. Ez a tett megint megmutatta Anakin sötét oldalát. Lehet azt mondani megint, hhogy érthető a tette, de ez ugyanúgy nem volt az, mint Poggle vallatása(ezt ki is emelte a gyilkosság után felcsendülő Birodalmi Induló részlete).
Ráadásul Anakin olyan arcot vág a tette után, mintha babzsúron lenne. :P

 

Nagyából egyezok a véleményem az előttem szólóval, de én nem értem hogy egy harcos nép miért küld ócska droidokat arra hogy elvégezzék a melót(jó lehet ez csak a terv része).
A hercegnőt jól védték. És ne feledd, hogy ott volt Merrick is mint beépített ember. A terv majdnem sikerült is.

 

Ja igen. R2 nem félt ebben az epizódban, maximum megijedt kicsit. :D Szerintem azért gurult gyorsan, hogy értesítse a klónokat mit is talált. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy zseniális felvezető epizód zseniális folytatása.

Nincs mit értékelnem rajta, egy-két különösen jó dolgot kiemelek belőle. Az egyik az a Coronet hídja volt, hagyományos kormánykerékkel, amivel önmagában nem lenne baj, de azzal hogy manőverezik a hajót fel és le? :hmm: Nekem nagyon tetszettek a mandaloriai őrök harc közben, meg Orn Free Taa falánksága is. Az orgyilkos droidoknál meglepő volt a sok kisebb droid szétszóródása. Mixer poénja is nagyon jó volt. És végül fény derült az Obi-Wan és Satine közötti kapcsolat múltjára. (Apropó, valaki magyarázza már el nekem, hogy mi az a pötty Obi-Wan homlokán.) Az egyetlen dolog, ami talán nem tetszett, az az, hogy Tal Merrik karaktere ilyen gyorsan megváltozott. És nem feltétlenül arra vonatkozólag, amikor felfedte a kilétét, hanem előtte. Az előző részben sokkal félénkebbnek tűnt. Jah, és ami nagyon ütött, az Anakin gyilkossága, és az alanta felcsendülő Vader téma. Érdemes megfigyelni ahogy a gyilkosság után Anakin a homlokához teszi a kezét. Azért egy kicsit megviselte ám őt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ami számora azonban némi értetlenséget vett fel az az a jelenet amikor Merrik szenátor elragadja Satinet. Amikor Obi-wan üldözi őt a folyosón, vele szemben feltűnik egy mandi őr, szép nyugodttempóban mintha azon a folyosón nem éppen egy Merrik szenátornak kellett volna alhőznia a csíkot Satine-el. :hmm:
Ez nem egészen világos. Mikor is volt ez? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Apropó, valaki magyarázza már el nekem, hogy mi az a pötty Obi-Wan homlokán.)
Anyajegy. McGregor homlokán is van. :hmm:

 

Az egyetlen dolog, ami talán nem tetszett, az az, hogy Tal Merrik karaktere ilyen gyorsan megváltozott. És nem feltétlenül arra vonatkozólag, amikor felfedte a kilétét, hanem előtte. Az előző részben sokkal félénkebbnek tűnt.
Az árulónak épp ez a jellemzője, hogy nem tudnád megmondani róla, hogy az ellenségnek dolgozik. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars horror felvonás 3 - A robotok támadása :hmm:

Nagyon jó rész volt, főleg az alagsorban lévő jelenetek. Ahogy ment a klón a sötétben, saját félelmei közt átjárva és elragadja a pók-droid :)

Majd a pók által járkáló klón, félig megvilágítva R2 refelktorától...

Miközben néztem, egyből Te jutottál eszedbe, hogy ez a rész biztos nagyon tetszett neked. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megfigyelni ahogy a gyilkosság után Anakin a homlokához teszi a kezét. Azért egy kicsit megviselte ám őt is.

Szerintem ezt azért csinálta hogy jelezze a Obi-éknak hogy csináljanak úgy mintha ő itt se lenne(csak jöttek a klónok és előttük azért nem lehet turbékolni)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt azért csinálta hogy jelezze a Obi-éknak hogy csináljanak úgy mintha ő itt se lenne(csak jöttek a klónok és előttük azért nem lehet turbékolni)
Szerintem is erről volt szó.

 

KisKósa! Elhagyott az ihlet? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mozgalmasra és izgisre sikerült az eheti rész is. Obi és a hencegnő romantikázása teret engedett egy kis nosztalgiának és humorizálásnak így nem lehet ráfogni hogy monotonba ment volna át.

A poénok humorosra sikeredtek amik közül Ani Obinak való beszólásai a legjobbak. A barátnőzős jeleneten szakadtam. :hmm:

A másik ilyen elem Free Ta droid mögé bújása. Kicsit kajálhatott volna még a búvóhelyén. :)

A klónok megint jól kifogták sötét folyosókat. Főleg az amelyiket egy alienbe átment droid intézett el.

Az akciókavalkád legbejövősebb eleme a kicsi droidok legyakása lett. Obi és a szöszke a Han-Leia féle csípkelődésre emlékeztető csevelye sokat dobott a felforrósodott hangulaton.

A túszejtősdi izgis és nosztalgiázós lett. A vége felé már nagyban szurkoltam Obinak hogy az Erővel kapja már ki Talesz kezéből a detonátort amire nem került sor. Tény és való hogy a szenátor bá' sokkal jobban járt volna a másik verzióval. Nagyon meglepett ábrázattal távozott el az öreg. Nem érdemelte meg a sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.