Ugrás a kommentre

2x13 - Voyage of Temptation


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mert az jobb megoldás lett volna, ha elmenekül vagy még inkább, felrobbantja a hajót? Két rossz közül a kevésbé rosszabbat választották.

Amúgy sem volt sok lehetősége. Merrik ujja a gombon volt, egyetlen rándulás, és game over. Nem lehet mindig minden helyzetből morálisan helyesen kijönni. Hiteltelen is lenne a sorozat, ha a háborút valami romantikus dolognak állítaná be, ahol a jók mindig jól döntenek, a rosszak meg mindig rosszul. Néha a jók is kénytelenek olyan helyzet elé állni, amiből nem jöhetnek ki felemelt fejjel. Az más kérdés, hogy Anakin ebből is így jött ki, de mint írtam, ez a helyzet éle, nem az, hogy hátba lett valaki szúrva, aki kényszerhelyzetbe állított két másik embert és fenyegetett száz másik életet.

Én csak azt mondom, hogy nem feltétlen kellett volna megölnie. Még akkor sem, ha az ujja a gombon volt. Ennek fényében pedig még rizikósabb a dolog, mert akár reflexből is megnyomhatta volna a gombot. Bár tudom, hogy ez a példa a való életből van, de nyilván Te is tudod, hogy vannak az emberen olyan helyek (konkrétan az arca, halántéka), ahol ha találat éri azonnal meghal, semmi reakciót nem eszközöl már. Mintha leoltották volna villanyt. Ellenben ez nem az az eset volt. De tudom ez SW. :P

 

Viszont ha nem időrendben mennek a részek, és esetleg Ahsoka hiánya miatt ezek még a mozifilm előtti részek, akkor nem igazán lehet egyre sötétebb dolgokról beszélni :) Emiatt (is) zavar, hogy nem tudjuk, mikor is vagyunk éppen.
Anakinban már az EPII -es buckalakó irtás óta benne van a hajlam. Lehet, hogy néhol előtör belőle. :P Van egy jó pillanat a jelenet végén, amikor Satine és Obi elsétálnak. Akkor Obi-Wan biccent egyet Anakinnak, megköszönve, hogy megmentette az életüket. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek Dzséjttel, kivéve abban, hogy baj, hogy Anakin elégedett volt a tettével.Szerintem az égadta világon semmi rosszat nem csinált.A feladat az volt, hogy védjék meg a hercegnőt.Satine-t megtámadták, el akarták rabolni.Anakin csak teljesítette a feladatát amit Jediként kapott.

Azért sem gyíilkosság mert egy gyilkost ölt meg és nem ártatlan embert.Szerintem még békeidőben is néha ölniük kell.Semmi baj nincs ezzel.Ha egy ártatlan embert megöl az más.A háborúban meg ha néha kicsit furcsán viselkednek is, az azért lehet mert a Köztásaság érdekeit nézik aminek a védelmére felesküdtek.Nekem semmi gondom ha néha valami aljadékon erőszakot alkalmaznak, vagy elmetrükköt használnak.

Lehet hogy azért nem zavar ez az egész mert nekem az alapelveim közé tartozik amit tesznek.Aki fenyegetőzik és gyilkos azzal szemben bármilyen eszköz megengedett, hogy megállítsuk.

Ezért éreztem Satine némely mondatát nem helyénvalónak.Mit várt volna?Ha a Jedik nem mennek a háborúba akkor a Szepik elfoglalják a Köztársaságot.Ezt csak úgy nézték volna?Nem a Jedik indították a háborút, őket csak belekényszerítették.Álságos dolog azzal vádolni őket, hogy katonaként viselkednek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem véletlen szólalt meg Anakin tett alatt a Vader téma, biztos ezzel akarták kiemelni, hogy nem tiszta a dolog. Megértem én frenkie, hogy így látod, de akkor nézzük Obi szemszögéből. Ő is megölhette volna Merriket mint ahogy azt mondja is, de nem tette. Szerintem nem csak az volt az ok, hogy majd utána nem tud Satine szemébe nézni... Anakinnak ez a fajta helyén való viselkedése majd Dooku lefejezésében csúcsosodik ki, amit ugye nem kell ecsetelnem mekkora hibának vélünk mi mindnyájan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem véletlen szólalt meg Anakin tett alatt a Vader téma, biztos ezzel akarták kiemelni, hogy nem tiszta a dolog. Megértem én frenkie, hogy így látod, de akkor nézzük Obi szemszögéből. Ő is megölhette volna Merriket mint ahogy azt mondja is, de nem tette. Szerintem nem csak az volt az ok, hogy majd utána nem tud Satine szemébe nézni... Anakinnak ez a fajta helyén való viselkedése majd Dooku lefejezésében csúcsosodik ki, amit ugye nem kell ecsetelnem mekkora hibának vélünk mi mindnyájan.

 

 

Dooku szerintem más tészta volt.Tulajdonképpen egy teljesen védekezésképtelen embert ölt meg, mégpedig pár szóra.Merrick viszont nagyon veszélyes volt, mivel kezében volt a bomba.Ha nincs ott akkor azt mondom egyetértenék veled.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, ez is egy lépés a Sith-ség felé. Mondjuk Obi-Wan tényleg megölhette volna - ráadásul ő tisztább helyzetben volt -, ha nem lett volna szembe vele. Esélyes, hogy amint meglátja Merrik, hogy Kenobi felé mozdul, megnyomja a gombot. Abban a szituban még egy valaki tudott volna végezni a szenátorral: Staine, de ő meg nem akarta félredobni az eszméit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Merrick öngyilkos lesz. :P
Nekem az tetszett volna, ha beöltözik páncélba. :) Amúgy kegyetlen gyilkos volt valóban. Amit a hídon művelt az nem volt semmi. Csuklóból leszedte az őrséget. Apropó őrség. Azokat eddig még csak irtották, vagy áruló volt köztük. Sok hasznuk nincs. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekességnek itt van két kép a haláláról.

az első a részből van, a második pedig az sw.com epiguide -jából.

 

A pengék eltérő végeit én is megfigyeltem. Bár "lézerből van", talán kevésbé hihető, hogy egy tompa valamivel döfi át a mellkasát, mint egy helyes, lándzsaszerű karddal. Vagy már ezt is szabályozni lehet? :P

A fekete, ráadásul görbe fénykard után már semmin nem lepődök meg. :P

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pengék eltérő végeit én is megfigyeltem. Bár "lézerből van", talán kevésbé hihető, hogy egy tompa valamivel döfi át a mellkasát, mint egy helyes, lándzsaszerű karddal. Vagy már ezt is szabályozni lehet? :P

A fekete, ráadásul görbe fénykard után már semmin nem lepődök meg. :P

Szerintem később változtatták meg, hogy jobban hasonlítson az alábbi jelenthez.

 

Argyus_death.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, ez a rész egy kis adalékot adhat ahhoz, hogy Obi-Wan miért hunyt szemet Anakin és Padmé kapcsolata fölött.
Igen, csak kár, hogy a megértés egyoldalú maradt. Anakin nem értelmezte ezt később úgy, hogy megbízhatna Obi-wanban, és nyíltan elmondhatná neki a családi gondjait.

 

Pildi! Nem állom most már meg, hogy ne fejezzem ki csodálatomat a remek írásaidért! Addig nincs baj a sorozattal amíg ilyen remek dolgokat lehet belőle kihámozni. Minden szavaddal egyetértek. Sajnos az a legszomorúbb, hogy még Obi-Wan sem próbál védekezni Satine állításai ellen. A béke őrzője vérbeli katonává vált. :P
Ody, köszönöm szépen, ez igazán jól esett! :P Nekem azok a legkedvesebb részek, amelyek valami módon a későbbi események alakulását segítenek értelmezni, vagy éppen párhuzamokat lehet velük vonni, mint most itt éppen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem a részt végre... :) Tetszett, sőt nagyon bejött. Jó volt látni, hogy Obi-Wan nagyon is ember, annak ellenére, hogy ő az egyik leglojálisabb Jedi. Tetszik Anakinnak a jellemtorzulása. Ahogy leszúrta, és csak mosolygott utána, csak lestem. Bár ez volt a legjobb megoldás, csak nem egy Jeditől. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem a részt végre... :) Tetszett, sőt nagyon bejött. Jó volt látni, hogy Obi-Wan nagyon is ember, annak ellenére, hogy ő az egyik leglojálisabb Jedi. Tetszik Anakinnak a jellemtorzulása. Ahogy leszúrta, és csak mosolygott utána, csak lestem. Bár ez volt a legjobb megoldás, csak nem egy Jeditől. :)

Szerintem az nem mosoly volt, inkább egy "most mi van?" arckifejezés. Anakin még fogta is utána a fejét, mintha megszédült volna. Szerintem tudta ő is, hogy ez nem volt 100%-ig Jedi tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az nem mosoly volt, inkább egy "most mi van?" arckifejezés. Anakin még fogta is utána a fejét, mintha megszédült volna. Szerintem tudta ő is, hogy ez nem volt 100%-ig Jedi tett.

Szerinte Skywalker teljesen úgy gondolja hogy jól cselekedett:A"Fel akarta robbantani a hajót" nálam tisztán úgy jött ki hogyha rengeteg embert/életet van lehetőségünk megmenteni néha áldozatot kell hoznunk, ez esetbe morális áldozatot (de tőle már láthattuk hogy az életétis feláldozná S01E13) ami neki nem jelentett sokat(és ez a nem jedire jellemző)

A fejfogásról megy már írtam hogy valószínűleg csak jelezte Satine-éknak hogy ő itt sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az nem mosoly volt, inkább egy "most mi van?" arckifejezés. Anakin még fogta is utána a fejét, mintha megszédült volna. Szerintem tudta ő is, hogy ez nem volt 100%-ig Jedi tett.

 

Hmm... igaz! Utána, ahogy távolodik a kamera, úgy láthatjuk, hogy fogja a fejét is. Ez két okból lehet:

 

- elgondolkozott, hogy mit tett

- vagy a szerelmesek miatt (bár ez furcsa)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnak sose voltak kétségei saját cselekedetei felől, ez talán ebben a jelenetben látszik a legjobban. :) Ahsoka szavai rémlettek fel bennem, amiket Barriss -nak mondott. anakin sajátságosan értelmezi a dolgokat, amik nem biztos, hogy békeidőben is elfogadottak lennének. Minden gyilkosságra lehet indokot találni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinte Skywalker teljesen úgy gondolja hogy jól cselekedett:A"Fel akarta robbantani a hajót" nálam tisztán úgy jött ki hogyha rengeteg embert/életet van lehetőségünk megmenteni néha áldozatot kell hoznunk, ez esetbe morális áldozatot (de tőle már láthattuk hogy az életétis feláldozná S01E13) ami neki nem jelentett sokat(és ez a nem jedire jellemző)

A fejfogásról megy már írtam hogy valószínűleg csak jelezte Satine-éknak hogy ő itt sincs.

Igen, valószínűleg úgy gondolja, hogy jól cselekedett (legalábbis különösebb jelét nem láttuk, hogy bánná a gyilkosságot, a fejfogást leszámítva), mégis talán néhány pillanatig megmozdult benne valami. Azon lehetne vitatkozni, hogy nem tehetett mást, mert igenis tehetett volna, csak ő önhatalmúlag ezt látta a jó megoldásnak. Ha tegyük fel Padmé van Satine helyzetében, Anakin pedig Obi-Wanéban, Obi-Wan nem hiszem, hogy hátulról kivégzett volna bárkit is. Bár az ő reakciójából is látszott, hogy nem ítéli el Anakin tettét, de lehetett volna másként is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még feltünt, hogy Obi-wan nem tolta le Anakint Merrick megölése miatt.Ezek szerint helyesnek tartotta ő is?
De azért rá szólt. Itt inkább a helyzet volt különleges, és mint alább is írtam, még talán hálás is volt Anakinnak a közbelépésért. De helyesnek ettől független se tartotta szvsz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért rá szólt. Itt inkább a helyzet volt különleges, és mint alább is írtam, még talán hálás is volt Anakinnak a közbelépésért. De helyesnek ettől független se tartotta szvsz.

 

Végülis Anakin mentette meg a helyzetet Satine és Kenobi számára.Tulajdonképpen elvégezte a piszkos munkát. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végülis Anakin mentette meg a helyzetet Satine és Kenobi számára.Tulajdonképpen elvégezte a piszkos munkát. ;)
Mondhatjuk így is. Anakin ezen tetteiben az a visszás, hogy az adott helyzetekben mindig elnézhetőek. Ám ha a karakter nagy egész jellemébe illesztjük, akkor már gubanc van. Én még egyetlen Jeditől se láttam ilyen tettet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondhatjuk így is. Anakin ezen tetteiben az a visszás, hogy az adott helyzetekben mindig elnézhetőek. Ám ha a karakter nagy egész jellemébe illesztjük, akkor már gubanc van. Én még egyetlen Jeditől se láttam ilyen tettet.

 

 

Tulajdonképpen lelkiismeretfurdalás nélkül öl, ha helyzet megkivánja.Gondolom azért csinálnak ilyen jeleneteket, hogy eljutassák az Ep3-as Anakinig a karaktert.Bár mondom én nem itélem el ezért.Még Jediként sem, de ugyanakkor ha a Saga keretei között maradunk, akkor elitélendő amit tett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még egyetlen Jeditől se láttam ilyen tettet.

Azért Windu is lekapta a lefegyverzett Jango fejét, és Luke is szétrobbantott egy olyan vitorlást, amin volt néhány ártatlanabb figura is ;) Ezek sem éppen Jedihez méltó tettek, ha nagyon szigorúan nézzük.

 

Tulajdonképpen lelkiismeretfurdalás nélkül öl, ha helyzet megkivánja.

Szerintem egyik Jedinek sem okoz lelkiismeret furdalást az ölés, ha a helyzet úgy kívánja. A hat film során éppen elég életet oltottak ki a rend és béke hű védelmezői, és egyiket sem láttam ezen keseregni, sőt, kifejezetten érzelemmentesen, mondhatni, lelketlenül viszonyulnak ehhez a dologhoz, ami ugye megkövült szabályaikhoz vezethető vissza. Elég csak azt nézni, hogy a "jámbor" Yoda milyen csinos kis mészárlást végez a klónok között a Templomban (ráadásul a szívbe dobott kard nem is a finom fajta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Windu is lekapta a lefegyverzett Jango fejét,

Jango nem volt lefegyverezve a halála előtti pillanatig. Addig megállás nélkül lőtt Windura, így a fejlevágást is fel lehet fogni egyfajta "önvédelemként", ami azért mégsem ugyanaz, mint hátulról leszúrni valakit. Mondhatnám Windu jellegzetes mondatát is, hogy "túl veszélyes lett volna életben hagyni őt".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jango nem volt lefegyverezve a halála előtti pillanatig. Addig megállás nélkül lőtt Windura, így a fejlevágást is fel lehet fogni egyfajta "önvédelemként", ami azért mégsem ugyanaz, mint hátulról leszúrni valakit. Mondhatnám Windu jellegzetes mondatát is, hogy "túl veszélyes lett volna életben hagyni őt".

Windu a végső csapás előtt kettévágta Jango fegyverét. Lefegyverezte, az utolsó csapásra nem volt szükség, hiszen Jango max csak a háti rakétájával tudott volna még ártani, ami akkorra már nem működött, ezt a bazi nagy szikrákból egy vak is leszűrhette volna. Ergo Windu egy fegyvertelen (és menekülni próbáló) embert ölt meg.

Azért a Galaxis legerősebb és legbefolyásosabb Sith-jéhez fűzött mondatot ne vetítsük rá egy "mezei" fejvadászra is. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu a végső csapás előtt kettévágta Jango fegyverét. Lefegyverezte, az utolsó csapásra nem volt szükség, hiszen Jango max csak a háti rakétájával tudott volna még ártani, ami akkorra már nem működött, ezt a bazi nagy szikrákból egy vak is leszűrhette volna. Ergo Windu egy fegyvertelen (és menekülni próbáló) embert ölt meg.

Azért a Galaxis legerősebb és legbefolyásosabb Sith-jéhez fűzött mondatot ne vetítsük rá egy "mezei" fejvadászra is. ;)

A mondatot egyáltalán nem a Sith Lord és a "mezei" fejvadász összehasonlítására idéztem, a "hasonló" helyzet kívánta meg. Az a bizonyos "mezei" fejvadász mellesleg a Galaxis egyik, ha nem a legjobb fejvadásza volt a klónháborúk kitörésekor. Nem egy Jedivel végzett, segítette a szakadárokat, tehát potenciálisan veszélyes lett volna életben hagyni őt, többek között Palpatine háttérben való ügyködéseinek köszönhetően, amit Gunray esete példáz a legjobban. Ezért nem ítélem el Dooku kivégzését sem, mert bár fegyvertelen volt, a korábbi cselekedeti révén bőven rászolgált a halálra...bár ez már eléggé OFF.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de arról, hogy Palpatine machinál a háttérben, akkor még baromira nem tudott senki, szóval Gunray példája az ep3 közepéig a szereplőknek csak azt jelentette, hogy a bíróság balfékekből áll. Jango meg egyetlen Jedivel végzett, egy balfékkel, ennél még a klónoknak is jobb az átlaguk. ;) Ráadásul, a kihallgatása még hasznos is lett volna (példának okáért nem ártott volna megtudni, hogy mit keres a Köztársaságnak szánt hadsereg mintapéldánya a Szeparatisták oldalán, ami igencsak önellentmondás, ennél fogva baromira aggasztó). A helyzet korántsem volt ugyanaz, hiszen Jangonak nem volt befolyása, mint Palpatine-nak, nem volt vele az Erő, aminek hála még fegyvertelenül sem fegyvertelen. A pisztolya és a háti rakétája nélkül Jango egy Jedivel szemben semmivel sem több egy egyszerű embernél. Ellenben Palpatine a fénykardja nélkül továbbra is halálos (mint ahogy azt több ízben is megtapasztalhattuk, hiszen kinyírta Windut és legyőzte Yodát, mindezt fénykard nélkül). Szóval a helyzet egyáltalán nem összevethető. Jango már nem ártott volna senkinek, ha Windu a fegyver kettévágása után lábon szúrja, nem a fejét nyesi le.

Dooku és Sidious helyzete, na az volt hasonló.

Eléggé eltértünk az eredeti témától, de ez most talán kevésbé OFF.

Az eredeti téma ugye a Windu-Jango és az Anakin-Merrick kivégzés párhuzamba állításából indult ki. Merrick-et nem volt muszáj megölni, hiszen szóba jöhetett volna az általam már említett karlevágás, miegymás. Itt valójában nem is a gyilkosságon volt a hangsúly, mert lényegében veszélyeztette az utasok, többek között Satine életét, így végül is jogos...lett volna a halála, ha mondjuk úgy történik, mint Jango esetében. Szemtől szemben, nem pedig hátulról, hidegvérrel. De az életben hagyás mégis jobb opció lett volna, már csak a kihallgatása szempontjából is.

Szóval megint csak azt tudom mondani, hogy nem kérdőjelezem meg a Jango és Palpatine között feszülő mind politikai, mind erőfölényt, csupán Jango életben hagyásával sem jártak volna jobban, mint Palpatinéval. (és most nem kettejüket hasonlítom össze) Jango Dooku és Palpatine révén szintén el tudta volna intézni, hogy szabadon engedjék egy "tárgyalás" után és ki tudja, akkor még hány Jedivel vagy egyéb célponttal végzett volna...a lényeg hogy veszélyes lett volna életben hagyni. (nem annyira, mint Palpatinet vagy Dookut) Viszont tegyük fel, elfogják Jangót a Geonosis-i csatában. A fejvadász van olyan fontos a szakadároknak, hogy megszervezzenek érte egy mentőakciót (lásd: TCW Gunray). Legalábbis a halála után, Dooku tekintetéből ezt szűrtem le. Az életben hagyása szükségtelen rizikó lett volna a Köztársaságra nézve, míg Merrick-ről ez nem mondható el, mert nem ment érte senki, (még ha készültek is) amikor robbantani készült a Coroneten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Windu is lekapta a lefegyverzett Jango fejét, és Luke is szétrobbantott egy olyan vitorlást, amin volt néhány ártatlanabb figura is :D Ezek sem éppen Jedihez méltó tettek, ha nagyon szigorúan nézzük.
De mégis szemtől szembeni harc "eredményei" ha úgy tetszik. Anakin pedig orvul ölt, és ez az ami engem igazán zavar. Ez a stílus a Ventress féle bérgyilkosokra jellemző. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin ezen tetteiben az a visszás, hogy az adott helyzetekben mindig elnézhetőek. Ám ha a karakter nagy egész jellemébe illesztjük, akkor már gubanc van.
Erre van már pár példa, az ezt megelőző legutóbbi a Brain Invaders-ben volt látható, amikor Poggle-t bírta szóra.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre van már pár példa, az ezt megelőző legutóbbi a Brain Invaders-ben volt látható, amikor Poggle-t bírta szóra.
Többek kötött erre is gondoltam. :D

 

Furcsáltam Orn-Free Taa és Onaconda Farr jelenlétét is. Talán őket küldte Palpatine kíséretnek?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.