Ugrás a kommentre

2x14 - Duchess of Mandalore


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Valamilyen szinten biztos. Számomra ez még az Ep. 3. Sidious vs Yoda harc elejéből vált egyértelművé.

Sőt már az Ep. 2-ben is ő javasolja Jar-Jarnak a Kancellár korlátlan hatalommal való felruházásának indítványát, és ha jól emlékszem, ott is van egy ilyen összenézésük.

Pont erre gondoltam. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második évadból talán ez volt az epizód, aminek a szinkronja a legkevésbé nyerte el a tetszésem...

Először is - fogalmam sincs, mi történt Gruber Hugóval - de Palpatine új hangja borzalmas. Egyáltalán nem azért, mert szokatlan, egyszerűen nem illik a karakterhez, sem az eredeti hangjához.

Mass Amedda szintén karakteridegen hangot kapott, nincs olyan csengése a hangjának, amely árulkodna a karakter jelleméről. Az EP3-as hangja sokkal jobban passzolt hozzá, így ezért is kár. Almec szinkronhang változtatását sem tudom hova tenni, a múltkori egyértelműen jobb volt.

Na de hogy ne csak panaszkodjak, Padme hangja továbbra is nagyon tetszik, jobban a karakterhez tudom igazítani, mint a régebbit (persze az sem volt rossz). Satine-ére sem lehet panasz, úgyhogy azért akadnak pozitívumok is. :psycho:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második évadból talán ez volt az epizód, aminek a szinkronja a legkevésbé nyerte el a tetszésem...

Először is - fogalmam sincs, mi történt Gruber Hugóval - de Palpatine új hangja borzalmas. Egyáltalán nem azért, mert szokatlan, egyszerűen nem illik a karakterhez, sem az eredeti hangjához.

Mass Amedda szintén karakteridegen hangot kapott, nincs olyan csengése a hangjának, amely árulkodna a karakter jelleméről. Az EP3-as hangja sokkal jobban passzolt hozzá, így ezért is kár. Almec szinkronhang változtatását sem tudom hova tenni, a múltkori egyértelműen jobb volt.

Na de hogy ne csak panaszkodjak, Padme hangja továbbra is nagyon tetszik, jobban a karakterhez tudom igazítani, mint a régebbit (persze az sem volt rossz). Satine-ére sem lehet panasz, úgyhogy azért akadnak pozitívumok is. :psycho:

Szerintem Satine szinkronja a legjobb. Padmé hangja pedig nagyon hasonlít az "eredeti" szinkronra. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Újból megnéztem a Mandalore Trilógiát, mert egyszerűen képtelen vagyok megunni. Korábban a Duchess Of Mandalore-t tartottam a trilógia leggyengébb darabjának, de mostanra már beláttam, hogy tévedtem. Persze sosem fogja nálam megelőzni a The Mandalore Plotot, illetve a Voyage Of Temptationt, de tartja a színvonalat erősen. Szinkronosan sokkal élvezhetőbbnek találtam, mint eredetiben. A Death Watch merénylője pedig az évad, sőt, talán a sorozat egyik legfenyegetőbb ellensége. Imádom azt a jelenetet, amikor a főteret kémleli a távcsövével, és a háttérben hangosan felcsendül a Death Watch zenei témája. Ez a Kevin Kiner egy zseni, komolyan mondom. Igazán piacra dobhatnának ebből egy szerény kis albumocskát. :evil: Meg amikor ledobja a hődetonátort, leugrik, és közeledik a hercegnő felé... Elképesztően fenyegető. Pedig csak egy mezei orgyilkos. A magyar szinkronban pedig sokkal jobban átjön Jerec beszéde, mint feliratosan. Imádom ezt a részt is, akárcsak a többit. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin Kinner nagyon nagy nyereség! A Mandalore trilógia a legkomolyabb TCW-s történeti szál, ami ebben a részben teljesedik ki. Szerintem nagyon jól megírt párbeszédek vannak benne. Satine ekkor vált végleg kedvencemmé. És szegény Aramis... Vajon azok az őrök meghaltak akik Satine esését tompították?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin Kinner nagyon nagy nyereség! A Mandalore trilógia a legkomolyabb TCW-s történeti szál, ami ebben a részben teljesedik ki. Szerintem nagyon jól megírt párbeszédek vannak benne. Satine ekkor vált végleg kedvencemmé. És szegény Aramis... Vajon azok az őrök meghaltak akik Satine esését tompították?

Szerintem nem. Úgy rémlett, mintha mozogtak volna még. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem élték volna túl, szerintem Satine velük is foglalkozott volna, nem csak a halálba robogó sofőrrel. Na meg, ha Satine túlélte egyszerű ruhában, nehogy már az állig páncélozott katonák ne élték volna túl :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem élték volna túl, szerintem Satine velük is foglalkozott volna, nem csak a halálba robogó sofőrrel. Na meg, ha Satine túlélte egyszerű ruhában, nehogy már az állig páncélozott katonák ne élték volna túl :D
De épp ez az, hogy az őrök védték a hercegnőt, az ütés erejét ők fogták fel. simán belehallhattak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem hiszem, hogy a TCW-ben ennyire belemennek a fizikába (vagy alapvetően a filmekben). Mert akkor valójában Satine-nek is fel kellett volna fordulnia (mozgó járműből magasról úgy kiesni, hogy páncélozott! alakok vesznek körül, nem ütéstompítás, hanem rásegítés). És mint írtam, akkor Satine azért csak vetetett volna egy pillantást a holt őreire is. Vagy csak a sofőrért rajongott? Hm... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem hiszem, hogy a TCW-ben ennyire belemennek a fizikába (vagy alapvetően a filmekben). Mert akkor valójában Satine-nek is fel kellett volna fordulnia (mozgó járműből magasról úgy kiesni, hogy páncélozott! alakok vesznek körül, nem ütéstompítás, hanem rásegítés). És mint írtam, akkor Satine azért csak vetetett volna egy pillantást a holt őreire is. Vagy csak a sofőrért rajongott? Hm... :D
Aramis volt a tragikus hős. :D Nem mondom, hogy az őrök meghaltak, csak lehetségesnek tartom. Bár erre nincs utalás a részben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 évvel később...

A mandalore-i összeesküvést lezáró sztorit azért szeretem nagyon, mert egészen idáig Palpatine vagy csak a kámzsa rejtekében avatkozott bele az eseményekbe, vagy a jóságos kancellár imázsa alá rejtőzve kivonta magát az események alól. Itt viszont tevékenyen manipulál, és olyan leheletfinoman, hogy ihaj. Az egyik kedvenc momentumom az, amikor a sikló "baleset" után Palpatine, Satine és Amedda tanácskozna, és a kancellár épp csak rápillant az alelnökre, aki erre rákezd a "betanult" szövegére. Briliáns. Palpatine ebben a részben az a politikai machinátor, aki bánatosan tesz olyan kiejelentést, ami után a jó szándékú, de ostoba Jar Jar indítványozza a korlátlan jogok kiadását.

Mindez pedig első ízben fedi fel azt, hogy Sidiousnak nem csak az a célja ezzel a háborúval, hogy egyre több jogot szerezzen, illetve rombolja a Jedik presztízsét és csökkentse a létszámukat, hanem az is, hogy megtörje és ellenőrzése alá vonjon olyan bolygókat, aminek népe kollektíven fellázadhat a jövendőbeli Birodalom ellen. Mert békés Új Mandalore ide vagy oda, ahogy arra Pre Vizsla és több másik személy is rávilágított, ha a Köztársaság megszállja a bolygót, ez a békés nép fegyvert fog ragadni. És mivel itt kulturális szinten van jelen a harc, a mandaloriak nagyon nagy fenyegetést jelenthettek volna a Birodalomra nézve, amennyiben nem törik meg őket már a klón háborúk alatt. Sidious nem engedhette meg magának azt a luxust, hogy békén hagyja ezt a népet. Már most, a háború leple alatt el kellett őket intézni, letörni a szarvukat, hogy aztán a Birodalom már kordában tarthassa őket.

Spoiler

És bár a siker csak a háború legvégén jött el, láthattuk a Rebels-ben, hogy nem volt hiábavaló a törekvés. Ahogy azt is, hogy még a megtört mandalore-i nép is milyen komoly fenyegetést jelent.

Szerencsére ezúttal Satine-nak sikerült megakadályozni a tragédiát, de ezzel csak csatát nyert, háborút nem. Viszont tetszetős, hogy itt a Szenátus még nincs annyira Palpatine befolyása alatt, hogy bármit átvihessen. Elég volt csak megvillantani az igazi felvételt, és a szenátorok máris a Sith szándékai ellen szavaztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.