Ugrás a kommentre

2x15 - Senate Murders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az EPII -ben is arra használta fel a Padmé elleni merényletkísérleteket, hogy a katonai gyártási törvény mellett tudjon érvelni.

Pontyosan, ezért is jutott eszembe ez a megoldás. De ott szándékában állt kinyírni, ezúttal erre már nem fogadtam volna (bár nem is vetném el, mert a halálával is nyerne egy kiválasztottat).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontyosan, ezért is jutott eszembe ez a megoldás. De ott szándékában állt kinyírni, ezúttal erre már nem fogadtam volna (bár nem is vetném el, mert a halálával is nyerne egy kiválasztottat).
Végül is igaz, azt viszont nem tudjuk, hogy az események ezen fázisában mit tudott Padmé és Anakin kapcsolatáról. A legjobb ami történhetett vele az az, hogy úgy halt meg ahogy. De nyilván ekkor még ennyire előre nem gondolt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te sem sűrűn olvasod az episode guidot, ugye? :D Azt a részt mindig is a második évadra szánták (az előzménye és a folytatása már az első évad után készült el), de ez valamiért előbbre került.

Egyáltalán nem olvasok episode guide-t.

Így is épp eleget tudok az adott epizódról még annak megtekintése előtt ilyen-olyan spoilerbe botolva. Utána pedig már felesleges, mert többnyire itt is olvasható. Erre a Satine-es dologra viszont nem emlékeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nem olvasok episode guide-t.
Oltári nagy hiba! Az azokban szereplő infók 80% -a olyan érdekesség, amit itt nem igazán olvashatsz. Szóval ha nem olvasod, legalább ne alkoss róla véleményt...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon bejött az epizód.Jó látni, hogy nemcsak a harctéren történnek az események, hanem a politikában is.Örülök, hogy lassan bejön az új páncél, mert a kedvenc klónpáncélom az EP 3-mas.A rész tulajdonképpen egy krimi volt.Éreznui már egy fenyegetettséget is, hisz aki nem háborúpárti azt meggyanúsítják, hogy a szeparatisták oldalán áll.Ez meg nem éppen demokratikus államberendezkedésre vall.Elég izgalmassá tették a gyilkos üldözését, mikor a dokknál lötték a két szenátort, felfedeztem, hogy nő az illető.A végén így nekem nem volt akkora meglepi, hogy Lolo az.A motivációja szerintem semmitmondó volt.A rendőrhadnagy egy idegesítő figura volt, kár hogy belerakták, a rendőrdroidok, meg viccesek.

A lézer színének megváltozását nem tartom hibának, mert sehol nincs az előírva, hogy egy fegyver csak egyfajta színű sugárnyalábot lőhet ki.Palpatine meg nem ölheti meg Pdmét, hisz akkor hogyan állítja át Anakint?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éreznui már egy fenyegetettséget is, hisz aki nem háborúpárti azt meggyanúsítják, hogy a szeparatisták oldalán áll.
Pontosan! Ez egy olyan skatulya, amit arra húznak rá akire akarnak, aki nem a kancellár szája íze szerint szavaz. Ez majd az EPIII -ban domborodik ki a legjobban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet már a második végére is. Abból gondolom, hogy a TCW-s legokhoz már Phase II páncélos klónok járnak. Tehát az idén mindenképpen lesz páncélváltás.

OFF

:D Amikre te gondolsz, azok nem TCW-s, hanem ep3-as készletek.És nem hiszem, hogy alego ennyire előrelátóan dolgozna, pl: 2010 második félévében jön ki egy készlet a Hostage Crisiből, 2 a Holocron Heistből, és a Lair of Grievousből, amik mindegyike már régebbi rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

:D Amikre te gondolsz, azok nem TCW-s, hanem ep3-as készletek.És nem hiszem, hogy alego ennyire előrelátóan dolgozna, pl: 2010 második félévében jön ki egy készlet a Hostage Crisiből, 2 a Holocron Heistből, és a Lair of Grievousből, amik mindegyike már régebbi rész.

Pedig jönni fognak hamarosan, nem véletlen volt ez az új klón gyártásos szavazás, főleg nem Burtoni bemutatója az új modellekről. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így is épp eleget tudok az adott epizódról még annak megtekintése előtt ilyen-olyan spoilerbe botolva. Utána pedig már felesleges, mert többnyire itt is olvasható. Erre a Satine-es dologra viszont nem emlékeztem.

Milyen jól tudod, ha sosem olvasod őket. Meg még jó, hogy mindig a rész után írom meg őket... :D

 

A lézer színének megváltozását nem tartom hibának, mert sehol nincs az előírva, hogy egy fegyver csak egyfajta színű sugárnyalábot lőhet ki.

Csak a hat film alatt sosem változott adott fegyverek lézerszíne. A naboiiak mindig zöldek, a klónok mindig kékek, minden egyéb mindig vörös (kivétel a geonosisi, azoké lila). Nekem ez eléggé előírás szagú. :D

 

OFF

:) Amikre te gondolsz, azok nem TCW-s, hanem ep3-as készletek.És nem hiszem, hogy alego ennyire előrelátóan dolgozna, pl: 2010 második félévében jön ki egy készlet a Hostage Crisiből, 2 a Holocron Heistből, és a Lair of Grievousből, amik mindegyike már régebbi rész.

Nana, hinni a templomban kell. Az, hogy régi részekhez is hoznak ki dolgokat, miért jelenti azt, hogy nem dolgoznak előre? Már volt TCW-s legom (Anakin Delta-7B-je) mikor a TCW még nem is ment, csak a mozifilm, márpedig az arany Delta abban nem szerepelt. Az ep2-es és ep3-as legok is előbb jöttek ki, mint a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal nem kizárólag az episode guide az egyetlen TCW-s spoilerforrás, de lehet, hogy tévedek. :roll:

Nem a spoilerekre gondoltam, hanem erre...:

Utána pedig már felesleges, mert többnyire itt is olvasható.

Felesleges, honnan tudod, ha nem is olvasod őket? Meg, ha olvasnád, nem lepődnél meg, hogy Satine már az első évadban kész volt. Akkor talán mégsem felesleges (a munkám)? :roll:

A guide-jaim meg hogyan lehetnének más spoilerforrások, ha egyszer az epizód után készülnek, olykor hetekkel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagyon értjük egymást, Dzséjt, de megpróbálok érthetőbben fogalmazni... :roll:

Szóval az episode guide-t (az eredeti külföldi oldalon olvashatót) már kb. a 2. évad 5. része óta nem olvasom, ami nem azt jelenti, hogy soha nem olvastam. Addig még nem volt szó Satine-ről, de lehet, hogy csak nekem nem rémlik, így nem tudtam, hogy már az 1. évadban "megalkották". Az epizódok előtt amúgy is csak a kulcskarakterek és -helyszínek meg az 1-2 mondatos tartalom olvasható.

Magát a guide-t (külföldi) ezért sem olvasom, mert az epizód UTÁN nagyrészt minden ami ott olvasható, megtalálható ezen a fórumon, általad fordítva. Ha esetleg úgy jött le, hogy a munkádat kritizálom, akkor bocs. Nem erről van szó.

A lényeg, hogy ilyen-olyan rajongói oldalon mindig beleszaladok egy-két spoiler-be, ami a külföldi guide-n is szerepel. Az epizód után pedig -mint írtam- inkább a te fordításodat olvasom, angolból egyébként sem vagyok jó. Lehet, hogy ezt a Satine-es dolgot már írtad, de ezek szerint vagy átsiklottam felette, vagy kiment a fejemből. :roll:

 

Bocs az OFF-ért, mindjárt megnézem a részt felirattal is és csak a topic témájával kapcsolatban írok.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most jól elbeszéltünk egymás mellett, mert én a sajátomról beszéltem, nem az angolról (az nem érdekel, a miénk pontosabb és bővebb :D ). Abban is benne van a Satine-os dolog (a Voyage of Temptation rész guide-jában írtam). Episode guide alatt mindig az enyémre célzok (jó, ez az én hibám, amiért ugyanúgy hívom, mint az angol kistestvért :roll: ). Bocsesz :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem az epizódot és kellemesen csalódtam benne az előzetes vélemények alapján. :D Nem éreztem kiszámíthatónak a gyilkos kilétét, számomra az lett volna az egyértelmű, hogy Burtoni és/vagy Deechi szenátor a gyilkos. Logikus is lett volna, hiszen nekik csak hasznuk származik abból, ha a klóngyártás nem szűnik meg sőt, felgyorsul. A csak rodianokra ható kaminóiak által kifejlesztett méreg (amit mellesleg Burtoni szolgált fel) is efelé terelte a gyanút, úgyhogy én személy szerint meglepődtem Lolo kilétén. A dokkos jelenet is igencsak a kaminóira terelte a gyanút. Szóval mondom, szerintem jó húzás volt a végső fordulat. Maga a sztori is kellemes krimis hangulatot árasztott az egész epizód folyamán, bár Divo hadnagy karaktere elég karikatúraszerű, TCW-idegen volt számomra. Stílusban talán egy kicsit Columbo-ra emlékeztetett. :roll: Mon Mothma felbukkanásának örülök, bár szerepelhetett volna többet, mert jó karakter, többet is ki lehetne hozni belőle. Ezért is sajnálom, hogy azt a jelentéktelen szerepét is kivágták az EP3-ból. A Szenátusi beszéd és a gyászszertartás is remek lett. :roll: Jó volt látni Satine-t is, aki úgy látszik nagy hatást gyakorolt Padméra a háború ellenes harcait illetően. Érdekes lett volna, ha a hercegnő is csatlakozott volna Padmé-ék mozgalmához. Palpatine pedig...hihetetlenül jól leplezi valódi szándékát, későbbi terveit. Ebből is látszik, hogy Windu EP3-as mondata mennyire fején találja a szöget: "A markában tartja a bírákat és a Szenátust..." Azt viszont fáj látni, hogy senkinek nem gyanús az öreg ármánykodása. Talán Satine, aki a legtisztábban lát, de sajnos nem sokat tehet. A végén pedig, amikor Palpatnie "vigasztalta" Padmét, legszívesebben lefejeltem volna. :P Ennyire álszent és ravasz embert nem sokat ismerek az egész SW univerzum berkein belül. De jól forgatja a lapokat, ez tény.

A látványvilág is tetszetős volt, én nem éreztem fejletlenebbnek az animációt az eddigieknél. Pedig sosem HD-ben nézem, miután sajnos gagyi a gépem hozzá és csak akadozva fut, meg persze jóval több helyet foglal. Összességében hangulatfüggő epizód, de most azt mondom: tetszett. :D

Jó látni, hogy nem csak harctéren zajlik a háború, hanem a "háttérben" a politikusok köreiben is. Persze egy 10-12 éves gyerektől nem is várom, hogy szeresse ezt a részt, én ettől függetlenül örülnék hasonló, kicsit nyugisabb, de ettől függetlenül jó epizódnak.

Az évad végén valószínűleg átértékelődnek a dolgok, de jelenleg 10/7-est kap ez a rész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé egyébként az elejétől fogva háború ellenes volt, nem hiszem, hogy Satine hatása lenne ez.

Igen, nem gondoltam át eléggé. :roll: Hiszen az EP2 is részben ezzel foglalkozik.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy üdítő politikus rész! :roll: Akkor esett volna igazán jól, ha előtte lett volna megint egy-két háborús epizód is, de így sem bánom, hogy a Satine-szál után még megmaradtak a politikánál. A címet tekintve az ember azt gondolhatná, hogy az írók a Senate Spy nyomdokain haladtak, de nem így történt. A Senate Spy csupán a szenátorok közegéből indult, de aztán más miatt lett érdekes, Anakin személyiségéhez tett hozzá némi sötét színt, míg a Senate Murders már valóban szenátusi történet.

 

Nálam Lolo valamiért már a film kezdetén ellenszenves volt, meg nem is értettem, hogy Rodia-ról miért vannak ketten ? aztán amikor szegény Farr meghalt, már sejtettem? Szimpatikus karakter volt, aki hibázott egykor (és akkor sem önös érdekek, hanem a népéért való aggódás vezette), de utána ezt belátta, és igyekezett jóvátenni a hibát. Hogy ő hozta volna el a háborút Rodiára? Nem valószínű. Mandalore hercegnője sorsán keresztül is láthattuk, hogy mennyire nehéz kívül maradni a háborún. Valahol ezért nem is értem Lolo gyűlöletét vele szemben ? de hát ilyen egy igazi fanatikus.

A többi szenátor szereplése is jó lett. Padmé határozott fellépése a klónok ?gyártásának? fokozása ellen nem meglepő, de mindig jó látni, amikor harcol az igazáért. :roll: Ahogy azt is, amikor jövendő szövetségesei is vele együtt dolgoznak, ami szépen felvezeti az Ep3-ra az ellenállás politikai megerősödésének folyamatát. Mon Mothma animált figurája nagyon tetszik, igazán szép nő.

Bertoni szenátor pedig jó, hogy ellenszenves lett, én sosem hittem, hogy a Kamino-iak mind olyan jóságosak lennének, amilyennek eddig megismertük őket - végtére is hasznot húznak a háborúból keményen.

A felügyelő irritáló. :D Bár biztos ez volt az alkotók szándéka, de szerintem kicsit túllőttek vele a célon. Szerencsére nem sok vizet zavar.

 

Palpatine viszont zseniális, ahogy ismét adja a bölcs és megértő vezető szerepét. :D Én egyébként a sorozat nézése közben időnként értetlenkedek, hogyan nem vette észre senki, mennyire nem ez az igazi valója, hogy szerepet játszik. Obi-wan az Ep3 idejére már gyanakszik rá, de Padmé még akkor sem, pedig ugye a női megérzéseknek működnie kellene?. Itt ugyan most nincs olyan aktívnak sugallt szerepe, mint pl. a Duchess of Mandalore-ban, de aki ismeri még abból az időből, amikor ő volt Naboo szenátora, és látta, hogy milyen gyorsan elintézte, hogy ő legyen az új főkancellár, az hogy hiheti el, hogy az öreg valóban csak ?szerény? végrehajtója a többség akaratának ?? A TCW-ben apránként bemutatják, hogy a háborús konfliktus kicsúcsosodása, vagyis Coruscant megtámadása előtt hogy építi tovább Palpatine a tökéletesen működésképtelen törvény- és döntéshozatal rendjét, azt, amit ő maga is szapult Amidala királynőnek, és aminek hibáit kihasználva szépen magához ragadja majd a teljhatalmat.

 

Ebben az epizódban nem is a konkrét történések a legjobbak, hanem az, ami az embernek eszébe jut róluk. :D

 

Azt egyébként furcsállom, hogy azok után amit láttunk, Padmé hogy-hogy nem került bele első körben a kétezrek delegációjába? Ezekből a részekből olybá tűnik, hogy nagyon is fontos szerepet játszott a háború ellenes harcban.
Szerintem nem tudták, mennyire van jóban Palpatine-nal, aki Naboo szenátora volt, amikor Padmé királynő. Idő kellett, hogy teljesen megbizonyosodjanak a politikai feddhetetlenségéről és hangoztatott nézetei valódiságáról.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás Pildi. :roll: Szerintem Padmé egy kicsit naiv is, hasonlóan Anakinhoz (összeillenek). Fel sem merült benne, hogy Palpatine esetleg valamit kavarhat a háttérben. Az EPIII -ban amikor Obi az arcába vágja, még akkor is alig akarja elhinni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás Pildi. :roll: Szerintem Padmé egy kicsit naiv is, hasonlóan Anakinhoz (összeillenek). Fel sem merült benne, hogy Palpatine esetleg valamit kavarhat a háttérben. Az EPIII -ban amikor Obi az arcába vágja, még akkor is alig akarja elhinni.

Lehet én is nehezen fogadtam volna el, ha kiderül, hogy a legfőbb sz*rházit én juttattam a trónra. Azért ez mellbevágó lehetett Padménak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet én is nehezen fogadtam volna el, ha kiderül, hogy a legfőbb sz*rházit én juttattam a trónra. Azért ez mellbevágó lehetett Padménak.
Szerintem nem ez volt a fő baja, hanem a csalódása egy emberben és egy ideában. Kedves amikor a háború végére koccintanak Bail -el. Persze mi csak mosolygunk rajtuk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép írás Pildi. :roll:
Köszi. :roll: Nekem nem a csaták mozgatják meg a gondolataimat, hanem az ilyen epizódok.

 

Lehet én is nehezen fogadtam volna el, ha kiderül, hogy a legfőbb sz*rházit én juttattam a trónra. Azért ez mellbevágó lehetett Padménak.
Szerintem nem ez volt a fő baja, hanem a csalódása egy emberben és egy ideában. Kedves amikor a háború végére koccintanak Bail -el. Persze mi csak mosolygunk rajtuk.
Mindkettő igaz lehet egyszerre, hiszen összefüggenek. Padmé hitt a demokráciában, és hatalomra segített valakit, akit jó embernek gondolt, hogy demokratikus keretek között vezesse a galaxist. Aztán mindkettőben csalódott.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rosseb tudja. :roll: Szerintem a cella csak a fegyvert működteti, maga a lövedék a gáztartályokból jön (merthogy ezek valójában nem lézert, hanem ionizált gázt eregetnek). Viszont szerintem Lucas anno nem a hecc kedvéért találta ki a színeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendhagyó módon felnéztem a külföldi episode guide-ra és érdekes megfigyelni, hogy az italos üveg cimkéjén (amiben a méreg is volt) az általunk használt írás szerepel.

707238715tcw_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendhagyó módon felnéztem a külföldi episode guide-ra és érdekes megfigyelni, hogy az italos üveg cimkéjén (amiben a méreg is volt) az általunk használt írás szerepel.

707238715tcw_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem jó a kép beszúrás. Egyébként igaz, normál betűkkel van ráírva a szöveg. Talán az epiguide -ból kiderül miért. :cool:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg én is a részt. Ez a kavarás nagyon nem jó a részek körül :)

 

A rész nekem tetszett, több ilyet még. Kedvenc karakterem a hadnagy lett belőle, kiváló karakter, remélem még feltűnik a sorozat során. Deechi szenátort sajnáltam, hogy meghalt, egy későbbi darkos epizódban feltűnhetet volna, elég félelmetes volt a megjelenése.

Palpatine vigyorgása Lolo felé, tényleg úgy jött le, hogy szugerálja, hogy lője le. Amúgy azt reméltem, hogy az ő keze van benne Onaconda megölésében, de sajnos nem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.