Ugrás a kommentre

2x15 - Senate Murders


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csak most vettem észre, hogy az epizód végefelé, Lolo lelepleződése és ártalmatlanítása után Padmé megöleli Mon Mothmát. :para:
Szép jelenet, bár engem Lolo motivációjának mélységei érdekelnének. Pontosan mit is akart elérni?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép jelenet, bár engem Lolo motivációjának mélységei érdekelnének. Pontosan mit is akart elérni?
Nem nagyon derült ki számomra, hogy volt-e helyette másik jelöltje, szóval inkább valaki ellen és nem valaki más mellett (aki az utód lehetne) szólt a merénylete. Az egy fanatikus bosszúja volt, aki nem gondolta át, hogy a népnek valójában mi lenne a legjobb, hanem csak bosszút akart állni a régi hibáért, amit Farr szenátor anno elkövetett.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Hát az utóbbi 3 részben sztem kissé leépült a TCW. Nem volt oan sz*r ez a nyomozgatás, meg CSI-t én is szeretem de ez itt TCW. Egy kis akció nem ártott volna. A nyomozó nagyon idegesítő volt, de legyünk pozitívak lehetne rosszabb is.

Látom téged az akción kívül semmi nem érdekel. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kin Robb a Christophsisi szenátor? :D Ezt se tudtam eddig.

Olvasgatás közben leltem rá:

Illetve, az utolsó két túsz pedig egy férfi és egy nő, mindketten a Christophsis képviselői.

A Hostage Chrisis leírásában van, bár akkor még nem volt publikus Kin Robb neve (a karaktert a

2x13 Voyage of Temptationhoz találták ki, ahol a neve is elhangzik, és az még a Hostage Crisis előtt készült el), de úgy tűnik, ezt már jó előre eltervezték.

 

Kieg.: És még vannak olyan kritikák, hogy nem terveznek el semmit előre, csak bedobálják a dolgokat... Aztán már az első évad háttérszereplőjének van lassan egy komplett története (tuti lesz még egy Christophsisi rész, amiben Kin Robb nagyobb szerepet kap).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasgatás közben leltem rá:

 

A Hostage Chrisis leírásában van, bár akkor még nem volt publikus Kin Robb neve (a karaktert a

2x13 Voyage of Temptationhoz találták ki, ahol a neve is elhangzik, és az még a Hostage Crisis előtt készült el), de úgy tűnik, ezt már jó előre eltervezték.

 

Kieg.: És még vannak olyan kritikák, hogy nem terveznek el semmit előre, csak bedobálják a dolgokat... Aztán már az első évad háttérszereplőjének van lassan egy komplett története (tuti lesz még egy Christophsisi rész, amiben Kin Robb nagyobb szerepet kap).

Én szeretném ha általában véve is több szerepet kapna. Szívesen hallanám milyen hangja van. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

A mostani szinkron erős közepes volt. Voltak kiemelkedően jó pillanatai, de volt néhány rossz pontja is. Például Onaconda Farr hangja Forgács Gábor volt, ami nem igazán illett hozzá, az első évados hangjával jobban meg voltam elégedve. Viszont, ha Forgács Gábor ráért szinkronizálni Onacondát, akkor miért nem ő lett Cad Bane hangja, ahogy az első évad elején? Halle Burtoni hangja sem tetszett. Mee Deechié viszont kiemelkedően jó lett. Mindig is imádtam ezt a szinkronhangot, csak kár, hogy nem tudom az illető nevét. Tan Divóé is jó volt, ugyanaz volt, mint John Basilone-é a The Pacificben. A többieké olyan átlagos volt. Amikor meghallottam Bail Organát... Nemááár, már megint Dolmány Attila? Egyébként jól áll neki, nem arról van szó, csak így Tal Merrick után furcsa volt újból hallani. Grúber Hugó pedig már vissza is tért. Viszont van egy olyan sanda gyanúm, hogy majd Hondo Ohnaka hangja is más lesz, amiért nagyon nagy kár. (Kivéve akkor, ha az új hang übereli az előzőt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig nem fér a fejembe, hogy a kaminói tudósok miért fejlesztettek ki mérget rodiaiak ellen. És ezt hogy-hogy nem vették provokációnak?
Szerintem ez egy létező méreg volt, nem különleges fejlesztés.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy létező méreg volt, nem különleges fejlesztés.

Divo szavaiból pedig pont az ellenkezője szűrődik le. (Ironikus, mindig én mondogatom azt, hogy amit egy karakter mond, az nem szentírás. :)) De akkor is... Miért bajlódnának a kaminóiak rodiaiak ellen bevethető méreggel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Divo szavaiból pedig pont az ellenkezője szűrődik le. (Ironikus, mindig én mondogatom azt, hogy amit egy karakter mond, az nem szentírás. :)) De akkor is... Miért bajlódnának a kaminóiak rodiaiak ellen bevethető méreggel?
Ő csak azt mondja, hogy a mérget a kaminoiak készítették. Szerintem ebben nincs semmi. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha mondjuk Amerikában a feketék megtudnák, hogy a fehérek készítettek ellenük egy mérget, akkor... :)
Szerintem az emberekre nem volt csak hatással. :D Lehet, hogy több másik fajra igen. Ezek közül egyik a Rodiai.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkori után, ebben a részben is akadtak kisebb malőrök, de rossznak továbbra sem nevezném a szinkront.

Bail hangja, mint Dolmány Attila, abszolút rossz választás, számomra nem illett a karakterhez. Onacondának illetve Lolo-nak sem volt rodiai hanghordozása, mint anno Greedo-nak az EP4-ben.

Szerencsére viszont, Grúber Hugó visszatért, amit örömmel hallottam a múltkori "póthangja" után. Padme hangja továbbra is tetszik ( :) ) és Satine-é is rendben volt, akár csak Mon Mothmáé. Így kell hangot választani egy karakterhez. Lágy, megnyugtató hanghordozás, amely jellemzi a személyiségét, így illik is hozzá.

Érdekes, hogy Divo-t az eredetiben nem csíptem, a szinkronos verzióban mégis volt benne valami, ami szimpatikussá tette. Ennyi múlik azon, milyen hangot kapnak a szereplők.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy Divo-t az eredetiben nem csíptem, a szinkronos verzióban mégis volt benne valami, ami szimpatikussá tette. Ennyi múlik azon, milyen hangot kapnak a szereplők.
Divót szerintem is nagyon eltalálták. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satine meg sem szólalt ebben a részben. :)

Épp azért volt jó. :D

Nem... összekevertem az előzménnyel, van ilyen. ;)

Divót szerintem is nagyon eltalálták. :D

Sokkal jobban átjött a hanghordozása által a sok kis szurkálódása a szenátorokkal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
Nekem viszont így kicsit egykaptafásak ezek a benyújtott törvényjavaslatok. Mintha mindig pont az adott részben térnének rá először.
Pedig biztos nem így van. Mi már csak a végkifejletet látjuk. Ebben a részben mindenképp.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig biztos nem így van. Mi már csak a végkifejletet látjuk. Ebben a részben mindenképp.
De valahogy ebben a részben is úgy van, hogy már mióta háborúznak meg blablabla. Pontosan persze nem tudom, hogy mennyi idő telt el a két rész között, de minden esetre itt is ugyanaz a téma. Csődbe megy a Köztársaság, persze aztán mindig van pénz az új klónokra. No mindegy, csak lehet, hogy én furcsálom ezt a dolgot :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De valahogy ebben a részben is úgy van, hogy már mióta háborúznak meg blablabla. Pontosan persze nem tudom, hogy mennyi idő telt el a két rész között, de minden esetre itt is ugyanaz a téma. Csődbe megy a Köztársaság, persze aztán mindig van pénz az új klónokra. No mindegy, csak lehet, hogy én furcsálom ezt a dolgot :D
Lesz még egy rész ez előtt. :D Az új klónok felállítása nagyon sarkalatos pont, érthető, hogy nem két nap alatt döntenek róla.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.