Ugrás a kommentre

Grievous tábornok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Grievous tábornok

 

....a nagy király :evil: A topic elődjét én hoztam létre, nem véletlen! Nagy kedvencem a tábornok, és a szövege is. :lol: Szinte minden megszólalása egy élmény! Régen nem sikerült már egy enynire emlékezetes mellékszereplővel előrukkolnia Lucasnak. Kedvencem tőle (még mindig :cry:):

 

"Fire the emergency booster engines.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Na jó. Én egy darab képet nem láttam Griviről a film előtt és hök:o volt a kullancsdroidokkal együtt, annyira üdítőleg hatott és első blikkre elnyerte tetszésemet. Nem lett kedvenc, mert valamiért ragaszkodom a színészekhez.

 

Valóban nem olyan félelmetes, így vannak, akik ezt a karakterlebutítási folyamat végső stádiumának titulálják.

Egy kari csak akkor rulez, ha maxi zseni rossz vagy maxi bölcs jó?

 

Lehet szeretni, teljesen hiteles, színfolt, nem érzek cgi szagot és mindig vigyorgásra késztet a darálós-propelleres fénykard technikája :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes felidézni, mi áll a SITH regényben a tábornokunkról:

 

"Grievous egy szörnyeteg.

A szeparatista főparancsnok a természet megcsúfolása, élő hús és egy droid kereszteződése...és a droidrésze több érzelemmel bír, mint ami az idegein a húsból megmaradt. Ez a félig élő teremtmény milliárdokat mészárolt le. Teljes bolygókat égettek fel parancsára. Ő a könföderáció gonosz zsenije. Győzelmeik tervezője."

 

"Ez Grievous tábornok:

Duracél. Kerámia-páncélötvözettel borított duránium. Elektromos motorok és kristály áramkörök.

Ezekben: egy élő lény maradványai. Nem lélegzik. Nem eszik. Nem tud nevetni, és nem sír. Valaha egy korábbi életben szerves, értelmes lény volt. Valaha egy korábbi életben voltak barátai, volt családja, volt munkája; valaha, egy korábbi életben voltak dolgok, amiket szeretett, és voltak dolgok, amiktől félt. Most már egyik sincs...

 

Csodálatos, ahogy ezeket a szavakat egy másik személyre is ugyanúgy ráilleszthetjük. És ez a személy nem más, mint Anakin Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

egy élő lény maradványai. Nem lélegzik. Nem eszik. Nem tud nevetni, és nem sír. Valaha egy korábbi életben szerves, értelmes lény volt. Valaha egy korábbi életben voltak barátai, volt családja, volt munkája; valaha, egy korábbi életben voltak dolgok, amiket szeretett, és voltak dolgok, amiktől félt. Most már egyik sincs...

 

Csodálatos, ahogy ezeket a szavakat egy másik személyre is ugyanúgy rá illeszthetjük. És ez a személy nem más, mint Anakin Skywalker

 

Hát most, ettől, kaptam egy áramütést. :)

Pedig olvastam és egyértelmű előképe Vadernek, de elovasni amit G-re írtak mintha V lenne...brutál. Esküszöm sajnálom ezt a két figurát, még ha nem is sajnálnivalóan viselkednek. Egyedül vannak, mint egy jéghideg csillag valahol a galaxis peremén miközben a központban vannak. És utálják mindkettőt. A gyűlöli G-t még mielőtt V lenne. Ez borzalamas: magát látja benne csak még nem tudja... más lesz így nézni a közös jelenetüket.

 

- Oh Anakin Skywalker a Jedi diplomata. Bámulatos, hogy tudott ilyen hírnévre szert tenni ilyen, fiatalon.

- Grievous tábornok, Ön alacsonyabb mint hittem.

Fáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esküszöm sajnálom ezt a két figurát

 

Igazán kíváncsi lennék Grievous előtörténetére, miken ment keresztül, amíg idáig jutott. Honnan kaparták elő a szeparatisták? A Geonosisi nyitó csatában még se híre se hamva...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazán kíváncsi lennék Grievous előtörténetére, miken ment keresztül, amíg idáig jutott. Honnan kaparták elő a szeparatisták? A Geonosisi nyitó csatában még se híre se hamva...

 

Készült erről is képregény, hogy lett a tábornok az, aki. Mutatják is benne a még 100% élőlény Grivi-t is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenesetre cselesek a képregény-rajzolók. Gyakorlatilag egyszer se látunk többet Griviből mint amennyit a filmben is kapunk :o

Illetve egyszer igen, de az meg jól ellentmond a filmnek (a tartályban látszik, hogy mi maradt a testéből... a filmben nincsen teste csak feje)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hellósztok!

 

Na, én sietve leszögezném, hogy számomra Griveous tábornok a legjobb melllékszereplő a sagában (na jó, Maul mögött) és egyszerűen imádom. Az akcentusa parádés. Egyébként anno fordítottam Ploknak egy - meg a fórumnak - egy griviről szóló leírást, abba azt írták, hogy "kompbaleset" érte :lol: (angolul: Shuttle crash)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor először megláttam a moziban a figurát, meghökkentem.

Értelem szerűen nem ismertem a történetet, de a sötét lepel és a géphang nekem egy az egyben Vader-t juttatta eszembe, és egy darabig azt gondoltam hogy tényleg egy Vader "prototípusról" van szó.

A film természetesen helyére teszi a dolgokat, de nekem még többszöri nézés után is így jön le a dolog.

Nagyon brutál figura, tényleg az egész sw egyik legjobb karaktere.

 

A Clone Wars verzió szerintetek mennyire mérvadó? Mert az erőviszonyokat figyelembe véve elképzelhető verziónak tűnik, hogy egy Windu kaliberű Jedi csiklandozza meg a tüdejét...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tudom a Clone Wars EU.Sokan értetlenkedtek amiatt, hogy a rajzfilmben Grevious simán legyőz egy Jedit, a filmben meg nagyon béna Obi-Wan ellen.Igenám de Obi-Wan nem egy átlag Jedi, az EP 3-ra a legjobbak közé küzdötte fel magát.Tehát a háborúabn sok Jedit, megölt(Az övén ott lógnak a fénykardok), de Obi-Wan-ba beletörött a bicskája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.