Ugrás a kommentre

2x16 - Cat and Mouse


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

16. rész - Cat and Mouse / Macska-egér játék

 

epguide216.jpg

 

Írta: Brian Larsen

Rendezte: Kyle Dunlevy

 

Helyszín: Christophsis

 

Szereplők:

Anakin Skywalker - Matt Lanter

Wullf Yularen admirális - Tom Kane

Trench admirális - Dee Bradley Baker

Obi-Wan Kenobi - James Arnold Taylor

Bail Prestor Organa - Phil LaMarr

Blackout közlegény - Dee Bradley Baker

Spark közlegény - Dee Bradley Baker

Cody parancsnok - Dee Bradley Baker

Trench taktikai droidja - Phil LaMarr

 

Történet

A Szeparatista flotta a hírhedt Trench admirális vezetésével lerohanta a Christophsis bolygót. A Köztársaság Obi-Wan Kenobit és Anakin Skywalkert küldte, hogy segítsen a bolygón rekedt Bail Organanak. Küldetésük sikeréért Obi-Wan és Anakin egy új hajótípust vet be.

 

Érdekességek

- Időrendben ez a rész a mozifilm és az 1x16 Hidden Enemy (Titkos ellenség) előtt játszódik.

- Mikor Bail Obi-Wanékkal beszél, a szenátor így fejezi be mondandóját: „Segítsen rajtunk, Kenobi tábornok, ön az utolsó reményünk.” („Help us, General Kenobi, you're our only hope.”). Ez a mondat majdnem megegyezik Leia üzenetének zárásával az ep4-ből: „Segítsen nekem, Obi-Wan Kenobi, ön az utolsó reményem.” („Help me, Obi-Wan Kenobi, you’re my only hope.”)

- Mikor Yularen admirális a hírszerző jelentéseket böngészi Trench admirális után, a megsemmisített hajók neve jól kivehető (persze aurebesh írással). A Venator csillagromboló neve The Righteous, a Consular osztályú c70-es cirkáló neve Swift Return volt.

- Az epizódban nem hangzik el, de a szövegkönyvben benne van annak a Jedinek a neve, amelyik a Malastare Szorosért vívott csatában a köztársasági csapásmérő erő vezetője volt. A neve Kep-She Jedi lovag.

- Trench neve eredetileg Taranch volt, ezzel akarták még jobban kiélezni az asszociációt a tarantula pókra. Bár ezt megváltoztatták, mikor Yularen a hírszerző jelentésekben felfedezi az admirálist, aurebeshül az eredeti neve van kiírva.

S02E16.jpg

- Trench hajójának neve Invincible. Az 1573 méteres hajó 485 méterrel nagyobb testvérénél, az Invisible Handnél, de fejletlenebb a pajzsa és más a fegyverzete. Ezen kívül míg az Invisible Hand egy romboló, addig az Invincible egy dreadnaught (lefordítva „félelmet nem ismerő”, de nincs pontos magyar megfelelője).

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Hát ez egy állati jó rész volt. Már kellett ennyi szenátusi rész után.

Igazából nem nagyon tudok rá negatívumot mondani. Egyedül maga a láthatatlan hajó ötlete, ami nem jön be, de efelett könnyedén elsiklottam annyira jó volt az egész rész.

Trench egy állat. Szó szerint. Csodás volt nézni minden mozdulatát és egymondatosain behaltam.

Remélem még találkozunk vele mert jó kis karakter. Mozgásában és hanglejtésében hasonlított Dex-re a klónokból.

És mikor a végén kilőtték a hajót, marhára elszomorodtam, mert még elnézegettem volna ezt a macska egér játékot. :lol:

Azt nem igazán értettem, hogy az Admirálist miért vették bele ennyire a történetbe, de nincs vele bajom.

Szóval ez nekem 8/10!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar! Szerintem nem fogod többet látni Trenchet, mert felrobbant a híddal együtt. :lol: Egyébként tényleg nagyon jó rész volt, sok új dologgal. Bejöttek az új klónok, ám az álcázott hajó tényleg fura volt. Most már tudom miért mondta Nabolopasszar, hogy aki szereti az U-571 filmet annak ez is be fog jönni. :) Volt benne egy ilyen feeling. Trench mellet Anakin is egy állat azért. :) Ahogy kinyomja Obit kétszer is, az Grivire emlékeztet. :D Nagyon laza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sok politikai sz*rkavarás után jólesett egy kis akció.

Örülük hagy visszatértünk Christophsis-ra mert még mindig ez a kedvenc bolygóm a TCW-ben (olyan mint a filmekben a Tatooine, mindig visszatérünk rá). Azt viszont nem nagyon értem hogy Organa szenátor mit keresett éppen akkor ott.

A szeparatista blokád gyönyörű volt az élen az új Providence-szel, viszont a lopakodó hajó kívülről egyáltalán nem tetszett, bár igaz a belsejében játszódó jeleneteknek olyan hangulata volt amit nem is képzeltem volna hogy érerezni fogok egy ilyen gyerekeknek készült sorozatban.

Trench admirális jól nyomta és végre Yularen sem csak áldogál a Resolute fedélzetén(egyébként az epizód legjobb poénjai is hozzá fűződnek).

Tetszett a Bail Organa-Leia Organa (hát nem is tudom minek mondjam) hasonlat.

Viszont én hibának érzem azt, hogy a lopakodó hajót nem lötték lézerrel amikor a végén felrobbantotta Trenchéket.

 

Nagyszerű epizód 10/9

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Organa tárgyalni ment oda asszem, erről talán a bevezetőben esik szó. Anakinék a megmentésére érkeznek. A sorozat meg már sok szinten kinőtte a 'csak gyerekeknek' státuszt. :lol: Várom a feliratot, hogy jobban is el tudjak merülni a részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nagyon jó rész volt! Trench nagyon jó karakter, kár hogy meghalt. Én úgy vettem ki a részből, hogy Yularen és Anakin itt még alig ismerik egymást, lehet, hogy a Christopsisi ütközetben kerültek egymás mellé. Ez abból is látszik, hogy itt Yularen még sokkal tiszteletteljesebben beszél Anakinnal, nem a mostanában rá jellemző arroganciával. Remélem az ő karakterét még jobban meg ismerhetjük majd a sorozat folyamán, mert érdekel, hogy ő hogyan áll hozzá az egész háborúhoz, a Jedikhez stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nagyon jó rész volt! Trench nagyon jó karakter, kár hogy meghalt. Én úgy vettem ki a részből, hogy Yularen és Anakin itt még alig ismerik egymást, lehet, hogy a Christopsisi ütközetben kerültek egymás mellé. Ez abból is látszik, hogy itt Yularen még sokkal tiszteletteljesebben beszél Anakinnal, nem a mostanában rá jellemző arroganciával. Remélem az ő karakterét még jobban meg ismerhetjük majd a sorozat folyamán, mert érdekel, hogy ő hogyan áll hozzá az egész háborúhoz, a Jedikhez stb.
Ez nekem is fura volt, de elvileg akkoriban osztották be Anakin mellé az admirálist. Lehet, hogy pont ez volt az első közös akciójuk.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt, de kezd olyan érzésem lenni, hogy ezt a christophsisi csatát majd az utolsó évadban mondhatjuk teljesnek. A filmben megismertük a végét, az első évadban a közepét, most megnézhettük a megérkezést, a 3. évadban meg jöhet az, hogy mit keresett ott Organa :lol: Nem tetszik különösebben a kronológia ilyen szintű felrúgása, de ez a koncepció valamiért mégis bejön.

A politikai huzavonák után tényleg jó volt kicsit újra a háborúba csöppenni, pláne, hogy megjelent a Providence osztály. Persze azért van itt egy kis szájhúzás részemről, mert ha itt a Christophsisnál már megvan ez az osztály, és ez a csata voltaképpen a TCW kiindulópontja, akkor mégis hová lett eztán? Bár lehet, hogy ez maga a Providence volt, és a sorozatgyártás csak ezután kezdődik (és azért egy ekkora hajót legyártani valószínűleg nem két nap), de akkor is, kicsit ezzel felrúgják technikai fejlődés ívét.

Na de, érdekesek voltak az új/régi klón ruhák, meg ez a Trench is érdekes figura volt. Viszont örülök, hogy meghót. Unalmas lett volna még egy megszökő vagy elfogható szeparatista hadvezér.

A lopakodó hajó nekem kifejezetten tetszett, főleg ezzel a tengeralattjárós hangulattal (valószínűleg nem véletlen választották ezt az alakot). Már-már vártam egy "őrült Iván" manővert :) Ráadásul most végre képet kaphattunk arról, milyen is az az álcázó, amiről Needa beszélt.

És ha már utalások, nagyon tetszett Bail "Kenobi tábornok, maga az utolsó reményünk" beszólása, illetve az is, hogy most először láthattuk azt, amiről Leia abban a bizonyos hologramban beszélt: "Kenobi tábornok, ön atyám oldalán harcolt a klón háborúkban." Bail eddig nem igazán harcolt a háborúban, legalábbis a szó hagyományos értelmében. És Trench Grievousos beszólása is jó volt: "you are doomed".

 

Viszont, egy apróság kicsit nagyon kezd zavarni. Ahsoka hiánya! Ez az ötödik epizód, amiben nem szerepel. Oké, ez a befutása előtt játszódik, de a többi? Hová lett? Ő is az egyik főszereplő, vagy mi a szösz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, egy apróság kicsit nagyon kezd zavarni. Ahsoka hiánya! Ez az ötödik epizód, amiben nem szerepel. Oké, ez a befutása előtt játszódik, de a többi? Hová lett? Ő is az egyik főszereplő, vagy mi a szösz...
Anakin üdvözlése Trench felé sem volt rossz: "Hello, ugly!". :lol: Ahsoka hiánya annak tudható be, hogy most kicsit más súlypontot kapott a történet vezetés. Jövőhéten biztos visszatér. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előljáróban annyit mondanék, hogy ez az epizód sem volt rossz, de a TCW hangulatot egyenlőre még ez sem hozta vissza. Bővebben majd a felirat megérkezése után beszélek... :cool:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előljáróban annyit mondanék, hogy ez az epizód sem volt rossz, de a TCW hangulatot egyenlőre még ez sem hozta vissza. Bővebben majd a felirat megérkezése után beszélek... :cool:
Ebben a tekintetben is ott volt a szeren e za rész (is). De bővebben majd a felirat után vitázhatunk. :D Kíváncsi vagyok mi nem volt ebben a részben TCW -s. :o

 

 

Jól van azért látom nincs egyértelmű "jajj de jó ez a láthatatlan hajó" egyetértés. :o
Nekem bejött a hajó, csak azt nem tudom, hogy hova tűnt a későbbiekben. Ez egy nagy hatásfokú fegyver, és be is vált. Fura, hogy később nem találkozunk vele.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp itt volt az ideje újra egy ilyen igazi háborús epizódnak is, és nem okozott csalódást. :cool: Anakin ismét megcsillogtatta renitens, sajátos parancsértelmező és közben brilliáns ötletelő énjét, aminek eredményét mindenki, még Obi-wan is kénytelen volt elismerni. :o Nagyon tetszett, ahogy rászedte Trench admirálist, bár kellett hozzá Yularen és Obi-wan segítsége, ami a szükséges háttérinformációkat illeti.

Trench kinézete nem jött be, a szövege és az öntelt magabiztossága viszont sokkal inkább igen; egy élmény volt nézni az elképedését, amikor rájött, hogy csapdába csalták. Az ilyen ellenfelet külön élvezet lehet rászedni. :o Én nem bánom, hogy felrobbant a hajójával együtt. :o

 

Ami még kiemelkedően szép pillanat volt, Bail Organa szövegét hallani a hologramon: Help me Obi-wan Kenobi, you are our only hope. :D

 

Mivel ez is egy mozzanata a Christophsis-i történetnek (amit érdekes, hogy ilyen szétszabdalva ismerhetünk meg...), úgy gondolom, hogy ennek a résznek nem lesz most folytatása. A Bounty Hunters cím sem ezt sejteti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez is egy mozzanata a Christophsis-i történetnek (amit érdekes, hogy ilyen szétszabdalva ismerhetünk meg...), úgy gondolom, hogy ennek a résznek nem lesz most folytatása.

Már van neki kettő folytatása is, a The Hidden Enemy és a mozifilm eleje (vagyis eredetileg a The New Padawan című rész) :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már van neki kettő folytatása is, a The Hidden Enemy és a mozifilm eleje (vagyis eredetileg a The New Padawan című rész) :cool:
Persze, ezt tudom. :o Rosszul fogalmaztam, igazából arra lennék kíváncsi, mit keresett ott Bail Organa (ő nem katona, hanem szenátor - talán tárgyalni ment valamiért?), ami viszont nem a folytatásból, hanem valami előzményből derülhetne ki. :o De az is lehet, hogy volt róla szó a filmben, csak azt nem értettem. Na de majd felirattal...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tiszta Das Boot feeling :D Jó kis rész volt, igaz akadt benne egy ordenáré nagy ellentmondás ezzel az álcázással, ami ugye most vagy prototípus volt, vagy nem :P Noh mindegy. A lényeg, hogy ha elnézzük a szigorú technológiai következetlenséget, hogy négy torpedó simán megsemmisíti Vayath hajója nagy részét akkor egy remek részt kapunk, jó kis feszültséggel. :D

Hiányzott már egy ilyen rész :D

Node Bail mit keresett A bolygón? És a bolygót miért nem védik a köztársaságiak ha egyszer már megszerezték és értékes ásványok vannak rajta? Egy Véderőflottát simán felállíthattak már azóta, hogy elfoglalták. Bár lehet, hogy Vayath szétzúzta őket, csak nem láttuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felirattal is megnéztem, de "mecsoda" különbség. :P Állat ez a rész! Igazán akció dús, és Trench nálam belopta magát a szívembe. Igazi vérgenya, és sokmindent előre látott, bár a végén azért rendesen ráfaragott. Az a rémült arc, majd becsukott szemek...remek. Igazi harcoshoz méltó halált halt. Mar Tuuk szint, bár a Neimoidiai azért el tudott lógni időben. :) Remélem azonban még láthatjuk majd egy visszatekintésben, pl. abban, amiről Yularen mesélt Anakinnak.

 

A karakterek építése is is jó úton halad, most éppen Anakin szófogadatlanságára kaptunk jó példákat. Bár a végén Obi-Wan megdicséri, mégis ott marad a fej ingatás, ami jelzi, hogy talán még se kellene ennyire szertelennek lennie. :D

 

Érdekes volt maga az álcázott hajó is. Egyrészt ilyet még nem láttunk eddig, másrészt valóban tengeralattjárós érzést kölcsönöztek neki a szonár hangok. :D Maga a felépítése olyan volt, mintha a 2001 és az Alfa Holdbázis hajóiból gyúrták volna össze. Az egész blokádáttörés nagyon hangulatos és izgalmas is volt. Az újonc klón érdekes színfolt, kicsit mintha már bevezetnék az egyik jövőbeni részt. :D Tetszett a klónok ijedtén való kommunikációja egymással.

 

Pár kérdés azért felmerült a rész végén.

 

1. Hova tűnt Bail és csapata a későbbi részekben?

2. Hova tűnt az álcázott hajó?

3. Hogy jutott le Obi-Wan a felszínre, amikor nem sikerült áttörni a blokádot? (ez az elkövetkezendő részekből tűnik ki)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt, igaz akadt benne egy ordenáré nagy ellentmondás ezzel az álcázással, ami ugye most vagy prototípus volt, vagy nem :D Noh mindegy.
Prototípus volt, Obi mondta. Annyi volt az infó, hogy Trench már harcolt álcázott hajók ellen. Arról egy szó sem esett, hogy azok Köztársaságiak lettek volna.

 

A lényeg, hogy ha elnézzük a szigorú technológiai következetlenséget, hogy négy torpedó simán megsemmisíti Vayath hajója nagy részét
Berobbant a híd. Ez elég ok egy láncreakcióra nem? :)

 

Node Bail mit keresett A bolygón? És a bolygót miért nem védik a köztársaságiak ha egyszer már megszerezték és értékes ásványok vannak rajta?
Nem szerezhették meg, hisz az egy független rendszer volt. Gondolom segítettek a helyieknek. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy álcázott hajó marha sok pénzbe fáj, másrészről mondj egy olyan nagy hadsereget a köztársaságén kívül mely megengedheti magának :D Az SW történelmébe már elég rég óta le vannak fektetve bizonyos szabályok a fejlesztések területén, hogy mikor mennyit engedhet meg magának egy flotta. Pl egy csillagromboló hiperűrugrása egy egész bolygó összköltségét is felemésztheti.

 

Oks berobbant, node az a fránya pajzs nem épp akkor szorult feltöltésre? :D De ez már szinte szokásos húzás, szóval ezen nem akadok fel, mert kellenek ilyen kiskapuk, bár megoldhatták volna kevésbé hatásvadász elemekkel is :D

 

Amúgy nekem ez nem tetszene, hogy már megint időbeli ugrásokkal kell foglalkozni, hogy rendbe tegyük a folyamatokat. :) Ez egy elég h*lye és ostoba húzás a készítőktől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp itt volt az ideje újra egy ilyen igazi háborús epizódnak is, és nem okozott csalódást. :) Anakin ismét megcsillogtatta renitens, sajátos parancsértelmező és közben brilliáns ötletelő énjét, aminek eredményét mindenki, még Obi-wan is kénytelen volt elismerni. :D Nagyon tetszett, ahogy rászedte Trench admirálist, bár kellett hozzá Yularen és Obi-wan segítsége, ami a szükséges háttérinformációkat illeti.
Yularen főleg! Az volt az érzésem, hogy nem tudták volna legyőzni a háttérinfók nélkül.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy álcázott hajó marha sok pénzbe fáj, másrészről mondj egy olyan nagy hadsereget a köztársaságén kívül mely megengedheti magának :D Az SW történelmébe már elég rég óta le vannak fektetve bizonyos szabályok a fejlesztések területén, hogy mikor mennyit engedhet meg magának egy flotta. Pl egy csillagromboló hiperűrugrása egy egész bolygó összköltségét is felemésztheti.
És? :P Biztos tudtak még mások is ilyen hajókat építeni. Legalábbis úgy látszik a mellékelt ábra alapján.

 

Oks berobbant, node az a fránya pajzs nem épp akkor szorult feltöltésre? :D De ez már szinte szokásos húzás, szóval ezen nem akadok fel, mert kellenek ilyen kiskapuk, bár megoldhatták volna kevésbé hatásvadász elemekkel is :D
Elég sok találatot kapott csata közben az a része a hajónak, szóval nálam hihető ez a felállás. Plusz amikor elbújtak a hold mögött a Köztársaságiak, akkor is pajzs töltéssel múlatták az időt.

 

Amúgy nekem ez nem tetszene, hogy már megint időbeli ugrásokkal kell foglalkozni, hogy rendbe tegyük a folyamatokat. :)
De mit kellett itt rendbe tenni? :P Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harmadik nézésre van itt még pár dolog ami érdekes. Pl. a szeparatista flotta hatalmas! Az egész egyenlítői sávban végig látható. Aztán Organa emberei olyanok, mintha bányászok lennének. :) Vajon miért mentek oda? Ez a kérdése tényleg érdekes oldinak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, éppen ez az, hogy ne kelljen már itt rendbe tenni semmit. :D Ez a rész ne az első évad előtt játszódjon, hanem a "valós" időben :D Nálam ugyanis ott játszik. :)

 

 

A többi dologban meg csak találgatni tudunk. Álcázott hajók, ésatöbbi. Bár szerintem ilyen techológia nem juthat ki a piacra csak úgy, hogy másnak is legyen. Úgy gondolom elég nagy háttér kell a fejlesztéshez, hogy akár egy kisebb planetáris erő fejlessze ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, éppen ez az, hogy ne kelljen már itt rendbe tenni semmit. :D Ez a rész ne az első évad előtt játszódjon, hanem a "valós" időben :D Nálam ugyanis ott játszik. :)
Van egy momentum ami azt támasztja alá, hogy ez a Christophsisi történet első fejezete. :D Yularen és Anakin csak mostanában került egymás mellé. Sőt, meglehet, hogy ez volt az első közös küldetésük. Figyeld meg a párbeszédüket az epizód végén. Abból minden kitűnik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bejött a rész.A z önelégült Trench-et jó volt látni felrobbani.Anakin meg megint bebizonyította, hogy csta közben kell dönteni, és nem vbakon végrehajtani a parancsokat.Ha hallgat Kenobira oda a flottájuk.Az idősebb klón dumája marha jó volt:"Ha Skywalker tábornok alá vagy beosztva, bármikor készen kell lenned a csatára". :) Engem nem izgat mit keres ott Organa.Nyílván tárgyal.Az álcázóhajó bejött és ügyes trükk volt.Késöbb szerintem azért nem használták mert irdatlan drága lehetett, másrészt azért ezt is be lehetett mérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem lehet hogy a helyi fejeseket győzködte, hogy álljanak a Köztársaság mellé?Közben pedig támadás érte a bolygót?
Lehetséges, de az gyanús, hogy fura kinézetű kísérettel ment. Minek volt rajtuk sisak, és azon lámpa? Vagy rosszul láttam? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy momentum ami azt támasztja alá, hogy ez a Christophsisi történet első fejezete. :) Yularen és Anakin csak mostanában került egymás mellé. Sőt, meglehet, hogy ez volt az első közös küldetésük. Figyeld meg a párbeszédüket az epizód végén. Abból minden kitűnik.
Ez akkor csak tovább erősíti a felmerülő ellentmondásokat. Főleg a technológia terén.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.