Ugrás a kommentre

2x16 - Cat and Mouse


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez akkor csak tovább erősíti a felmerülő ellentmondásokat. Főleg a technológia terén.
Nincs itt semmiféle ellentmondás. Az álcázott hajót azóta se láttuk az igaz, de mondj azon kívül mást.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a támadás után odamenekítették a bányászok.
Lehet, de nekem úgy tűnt mintha bányásztak volna valamit. Trench meg közben érkezett meg, és neki is fájt a foga a kincsekre. Kíváncsi leszek a hivatalos kommentárokra, abból talán kiderül miről lehetett szó. Annak viszont örülök, hogy legalább megtudtuk mi a fontossága ennek a bolygónak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs itt semmiféle ellentmondás. Az álcázott hajót azóta se láttuk az igaz, de mondj azon kívül mást.

Ott a Providence.

 

Amúgy mindent ki lehet magyarázni:

Flottája nem csak a köztársaságnak van és könnyen meg lehet hogy valamilyen másik faj már régóta használja, csak mi nem láttuk, mert a klón haború miatt kezdték el használni a köztársaságban.

És lehet az is hogy láttunk már lopakodó hajót csak álcázva :D

Bail helyében én is azonnal leléptem volna a bolygóról amint lehet.

A CIS blokád lehett hogy megijedt attól, hogy a Köztársaságnak vannak még ilyen hajói és leléptek.

A Providence osztály lehet azért tünt el egy időre mert mindegyiket átépítik emiatt a hiba miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott a Providence.

 

Amúgy mindent ki lehet magyarázni:

Flottája nem csak a köztársaságnak van és könnyen meg lehet hogy valamilyen másik faj már régóta használja, csak mi nem láttuk, mert a klón haború miatt kezdték el használni a köztársaságban.

És lehet az is hogy láttunk már lopakodó hajót csak álcázva :D

Bail helyében én is azonnal leléptem volna a bolygóról amint lehet.

A Providence osztály lehet azért tünt el egy időre mert mindegyiket átépítik emiatt a hiba miatt.

Szépen meg is válaszoltad a kérdésedet. :D Talán Dzséjt írta alább, hogy a Providence is lehetett prototípus. Bár akkor meg fura, hogy miért nem Grievous parancsnoksága alá helyezték?

 

A CIS blokád lehett hogy megijedt attól, hogy a Köztársaságnak vannak még ilyen hajói és leléptek.
A CIS blokád úgy tűnik fel a mozifilm elején, mint egy áttörhetetlen fal a bolygóra vezető úton. Nem hiszem, hogy elmentek volna onnan csak azért, mert Trench meghalt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

CIS blokád úgy tűnik fel a mozifilm elején, mint egy áttörhetetlen fal a bolygóra vezető úton. Nem hiszem, hogy elmentek volna onnan csak azért, mert Trench meghalt.

Lehet hogy a droidok jobbnak látták visszavonulni majd a Hidden Enemy végén megkapták az ukázt Loa...mittoménkicsodától hogy pucoljanak vissza mert most támadnak és nem lenne jó ha a klónok erősítést kapnának

(hogy pontosan hogy volt a mozifilmben már nem emlékszem, pont ma akartam megnézni csak a laptop nem olavassa be

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy a droidok jobbnak látták visszavonulni majd a Hidden Enemy végén megkapták az ukázt Loa...mittoménkicsodától hogy pucoljanak vissza mert most támadnak és nem lenne jó ha a klónok erősítést kapnának

(hogy pontosan hogy volt a mozifilmben már nem emlékszem, pont ma akartam megnézni csak a laptop nem olavassa be

Pedig az a blokád már ott volt előtte is. Yoda mondja, hogy most több hajóval áttörhetik. No de ezt még nem láttuk. Majd a harmadik évadban választ kapunk erre is. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs itt semmiféle ellentmondás. Az álcázott hajót azóta se láttuk az igaz, de mondj azon kívül mást.
Számomra márpedig van. :o De igazad van, bármit ki lehet magyarázni. Elfogadni viszont ezeket nem tudom. :D De ez már az én egyéni szoc. problémám :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Node Bail mit keresett A bolygón?

A Hidden Enemy elején mondta a narrátor, hogy Christophsis segítséget kért, valószínűleg az egyik ilyen segítség Beil Organa humanitárius támogatása.

 

1. Hova tűnt Bail és csapata a későbbi részekben?

2. Hova tűnt az álcázott hajó?

3. Hogy jutott le Obi-Wan a felszínre, amikor nem sikerült áttörni a blokádot? (ez az elkövetkezendő részekből tűnik ki)

1. Valószínűleg visszament Coruscantra. Az álcázott hajóval simán kicsempészhették.

2. Hazavitte Bailt :D

3. Az álcázott hajóval akár egész századokat is levihettek. Ráadásul elég nagy lyukat ütöttek a Providence kivonásával a blokádon, ott átmehetett a csillagrombolók fedezete alatt a leszálló hajók (a következő részből tudjuk, hogy nincs túl nagy köztársasági erő a Christophsison, ez megmagyarázza az okát; illetve emlékezzünk, a filmben Yularen újfent fennakadt ezen a blokádon).

 

Berobbant a híd. Ez elég ok egy láncreakcióra nem? :D

Pontosan, azért ne nézzük már a hajókat elpusztíthatatlannak. Egy belső robbanás a kulcspontokon simán szétkap mindent, hátha a robbanást egy torpedó vagy valami hasonló okozza. Pl.: egy A-Wing :o

 

Egy álcázott hajó marha sok pénzbe fáj, másrészről mondj egy olyan nagy hadsereget a köztársaságén kívül mely megengedheti magának :o Az SW történelmébe már elég rég óta le vannak fektetve bizonyos szabályok a fejlesztések területén, hogy mikor mennyit engedhet meg magának egy flotta. Pl egy csillagromboló hiperűrugrása egy egész bolygó összköltségét is felemésztheti.

Lefektetve a dolgok a filmekben vannak, nem az EU-ban :D A filmekben Needa kapitány azt is lehetségesnek tartotta, hogy a Falconon legyen álcázó. És kétlem, hogy Han Solot nézte annyira vagyonosnak, hogy megengedhessen magának ilyesmit.

(Arról nem beszélve, hogy ha az EU-t annyira készpénznek vesszük, akkor a Slave I-en is volt álcázó, és kétlem, hogy Boba Fettnek lenne annyi pénze, mint a Köztársaságnak volt - annyira azért nem megy jó a fejvadász szakma. Az meg külön baromság, hogy ennyibe kerülne egy csillagromboló térváltása, mivel van belőle vagy ezer - ha nem több, plusz a szuper csillagromboló, ami ezek szerint egy egész csillagrendszert bankszámláját leszívta volna, és csak az ep5-ben legalább kétszer fénysebességre ugrott, és vane gy Halálcsillag is, ami huhúúúú... egész galaxiskarok vagyona kell, hogy elugorjon valahová? - és azért számoljuk már ki, milyen gyorsan is tönkrement volna a Birodalom a flotta mozgásában... szóval, ez kalapos baromság).

 

Van egy momentum ami azt támasztja alá, hogy ez a Christophsisi történet első fejezete. :) Yularen és Anakin csak mostanában került egymás mellé.

Van két másik is: sehol sincs Ahsoka és egy szóval sem mondták, hogy Christophsist újra lerohanták a Szeparatisták.

 

Ami meg az álcázott technológia későbbi nem alkalmazását illeti: hát ez a program eléggé megbukott. Ha nem tűnt volna fel, az álcázott hajóra igencsak rácuppantak a torpedók, vagyis érzékelhető. Innentől kezdve a technológia széles körű alkalmazása idiótaság. Max a kémeknek tesz jó szolgálatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy végre megérkezett a felirat, és értettem minden szót, így már sokkal élvezhetőbbé vált, mint első megnézésre. Először ugyanis eléggé fennakadtam azon, hogy miért kellett lekapcsolni az álcázóberendezést a torpedók kilövéséhez, de aztán a feliratban kaptam egy félmondatos említést arra vonatkozóan, hogy a kettőt egyszerre valamilyen oknál fogva nem lehet kivitelezni. De jóóó... Újra kezd visszatérni a hitem a TCW-ben. :D

Az epizódnak igazából nincs különösebben nagy hibája, csupán egy valami, amit szerettem volna, de végül kimaradt. Történetesen azt, hogy újból felcsendüljön a Battle of Christophsis című szám. A The Hidden Enemy-ben is benne volt, de innen valahogy kimaradt, és hiányzott elég rendesen.

A Christophsis kicsit fakóbbnak tűnt a szokásosnál, de szerintem ez inkább a release hibája, mintsem az epizódé. Bail Organa egyre sűrűbb szerepeltetéséből is az EPIII. eseményeinek a közeledését szűröm le. Mióta elolvastam a Wild Space című TCW-s regényt, azóta Organa nagyon a szívemhez nőtt, szóval külön öröm, hogy az elmúlt két epizódban ilyen sűrűn látjuk őt akcióban. :D

Aztán ott van az epizód egyértelműen legnagyobb sztárja, Trench admirális... Elképesztően jól megalkotott karakter, szerintem Mar Tuuk a nyomába sem ér. Sokkal inkább kellett volna neki meghalnia, mintsem Trenchnek. Egyszerűen mindent eltaláltak benne... A kinézetét, a hangját, a személyiségét, és nem utolsó sorban a halálát... Ami pedig a hangját illeti... Dee Bradley Baker újonnan elég minőségi munkát végez, eszembe nem jutott volna, hogy ő a szinkronja. Jah, és nem tudom mit csinált olyankor, amikor ilyen fura csattogó hangokat adott, de mindenesetre sokat dobott a karakterén. De valószínűleg fele olyan érdekes sem lenne, ha nem lett volna az a néhány jelenetsor Yularen admirális magánnyomozásáról, és Trench múltjának kiderüléséről a Malastare-on. És ha már Yularen, akkor megjegyzem, hogy nagyon tetszett az, hogy ezúttal ilyen komolyabb szerepet kapott. Trench halála pedig az eddigi legjobb halál... (Normális esetben Ahsoka és Barriss "halála" lenne az élen, de túlélték... :D Sajnos... :)) Ahogy egyik pillanatról a másikra leesik neki, hogy már nincs mit tenni, és lehunyja a szemeit... Bummm!

Végre egy Providence... :o

Nagyjából ennyi... Az álcázott hajó is bejött, többé kevésbé... A radarja hangulatos volt, de egy kicsit elmaradottabbnak tűnt a többi high tech kütyühöz képest.

Jah, és ha már elmaradt a Battle of Christophsis, helyette kaptunk egy meglehetősen a Red Alert 2.-re emlékeztető zenét, amelyet akkor hallani, amikor láthatatlanul átrepülnek a szeparatista hajók között. És a végső csatában is hallani némi ismerős muzsikát a Jedi Crashből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézhető rész volt, ami nagyban köszönhető az álcázó hajónak, nekem baromira bejön a kinézete meg a léte is :D

Trench viszont egy borzalom volt. Érdekes, hogy szepi oldalon mennyi új zseninek mondott katonai vezető tűnik fel, a Köztársaság oldalán meg szinte ugyanazok váltják egymást, pár Jedi, Yularen látható folyton, nagy részük filmes karakter is, a szepi alakok meg alig. Kezd sok lenni a folyton új szepi katonai vezetőkből és karakterekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, bevethetnék pl Needát is. A könyv említett őt ( Sithek bosszúja) Mondjuk ő csak egy kapitány vót.

Szerintem ő az ep2-3 között húsz éves is alig múlt, itt max egy lótifuti senki lehetne :D

 

Persze, hogy mindig új zseni van, hiszen a régiek vagy meghalnak, vagy elfogják őket :D De azért alapvetően egálban vannak, minden offenzívára jut egy aktuális zseni mindkét oldalon, csak a szepi oldalt kevésbé látjuk (mondjuk szám szerint volt összesen három zseni a filmbeli karaktereket nem számolva).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra márpedig van. :o
De miről is van szó? :D Szajkózod ezt, de konkrétumot nem írsz. Így nehéz reagálni rá. De ha csak annyira ellentmondás mint az álcázott hajók emlegetése, akkor nyilván azok is a figyelmetlenségedből erednek. :D:o Dzséjt egyébként jól megválaszolta azt a kérdést (is).

 

 

1. Valószínűleg visszament Coruscantra. Az álcázott hajóval simán kicsempészhették.

2. Hazavitte Bailt :)

3. Az álcázott hajóval akár egész századokat is levihettek. Ráadásul elég nagy lyukat ütöttek a Providence kivonásával a blokádon, ott átmehetett a csillagrombolók fedezete alatt a leszálló hajók (a következő részből tudjuk, hogy nincs túl nagy köztársasági erő a Christophsison, ez megmagyarázza az okát; illetve emlékezzünk, a filmben Yularen újfent fennakadt ezen a blokádon).

Meg vagyok győzve. :D

 

 

A Christophsis kicsit fakóbbnak tűnt a szokásosnál, de szerintem ez inkább a release hibája, mintsem az epizódé.
Biztos a release hibája. Nekem kidolgozottabbak tűnt mint a filmen. Végre azt is megtudtuk, hogy van holdja. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először ugyanis eléggé fennakadtam azon, hogy miért kellett lekapcsolni az álcázóberendezést a torpedók kilövéséhez, de aztán a feliratban kaptam egy félmondatos említést arra vonatkozóan, hogy a kettőt egyszerre valamilyen oknál fogva nem lehet kivitelezni.
Az lehet az ok, hogy a fent lévő pajzs nem engedi át a torpedót. Tehát egy felhúzott pajzsnál kilőtt torpedó azonnal robban, méghozzá befelé. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy mindig új zseni van, hiszen a régiek vagy meghalnak, vagy elfogják őket :D

Ez mondjuk igaz :D De csak szimplán maradjunk a nem zseni szepi karaktereknél :D Ők is hullanak, de azért a filmesek közül is láthatnánk egy-kettőt többször :o

 

Az lehet az ok, hogy a fent lévő pajzs nem engedi át a torpedót. Tehát egy felhúzott pajzsnál kilőtt torpedó azonnal robban, méghozzá befelé. :)

Az álcázó nem egészen pajzs. Ha az lenne, működő álcázóval Anakin nem kerülgette volna olyan bőszen a feléjük záporozó lövedékeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miről is van szó? :D Szajkózod ezt, de konkrétumot nem írsz. Így nehéz reagálni rá.
Ott van pl a Providence osztály feltűnése. Senki se mondja, hogy ez szimplán csak egy egyedi prototipus volt, melyet később leváltottak, majd megint visszahoztak. De mint mondtam mindenre van magyarázat, ki lehet magyarázni, de én nem fogok mindenre rábólintani.

 

Ezért is utálom ha a sori ugrál a történetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott van pl a Providence osztály feltűnése. Senki se mondja, hogy ez szimplán csak egy egyedi prototipus volt, melyet később leváltottak, majd megint visszahoztak.

Miért kellett volna leváltani, majd visszahozni? Szerintem hamar ki fog derülni, hogy az a hajó maga a Providence volt, és akkor máris minden meg van magyarázva. Ebből az osztályból amúgy sem volt annyi a Szeparatista flottában, mint Munificentből vagy Lucrehulkból, de még annyi sem, mint a Recusantokból (pedig a másik két osztályhoz képest abból is kevesebb volt). Így máris érthető, hogy miért nem láttuk eddig úton útfélen ezt az osztályt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért kellett volna leváltani, majd visszahozni? Szerintem hamar ki fog derülni, hogy az a hajó maga a Providence volt, és akkor máris minden meg van magyarázva. Ebből az osztályból amúgy sem volt annyi a Szeparatista flottában, mint Munificentből vagy Lucrehulkból, de még annyi sem, mint a Recusantokból (pedig a másik két osztályhoz képest abból is kevesebb volt). Így máris érthető, hogy miért nem láttuk eddig úton útfélen ezt az osztályt.
A madarak eddig úgy csiripelték, hogy Grivi zászlóshajója volt úgymond az első Providence példány a Malevolance pusztulását követően. Így lenne logikus, tekintve a harcászati értékét és magát a hajógyártás fejlődését. Nekem ez csupán belemagyarázás marad, hogy kevés volt belőle és azért nem láttuk őket. Ennyi erővel betehetnek majd egy Imperial osztályú rombolót is a TCW-be. :D Providencek is elégé megszaporodtak úgyis az EP III idejére. Volt ott jópár a háttérben a film eleji csatában.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A madarak eddig úgy csiripelték, hogy Grivi zászlóshajója volt úgymond az első Providence példány a Malevolance pusztulását követően. Így lenne logikus, tekintve a harcászati értékét és magát a hajógyártás fejlődését. Nekem ez csupán belemagyarázás marad, hogy kevés volt belőle és azért nem láttuk őket. Ennyi erővel betehetnek majd egy Imperial osztályú rombolót is a TCW-be. :D Providencek is elégé megszaporodtak úgyis az EP III idejére. Volt ott jópár a háttérben a film eleji csatában.

Nem tudom, miféle madarak mászkálnak felétek, de a Providence-ből nem az Invisible Hand volt első. Sőt, mivel az osztály nem az Invisible Hand névre hallgat, mindenféle belemagyarázás nélkül logikus, hogy kellett lennie egy Providence nevű hajónak is. Bár tény, amíg csak az ep3 létezett, addig úgy volt, hogy egy van összesen, az Invisible Hand (bár már akkor is nyilvánvaló volt, hogy az osztály neve miatt kellett lennie egy első példánynak is), de ezt az EU nagyon gyorsan átírta, és úgy tűnik, ehhez az átírt szabályhoz tartja magát a TCW is. Az Invisible Hand viszont az osztály új, turbózott változata (erősebb és több fegyver, jobb pajzsok, erősebb páncélzat), amit Grievous pont a Malevolence után akart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, miféle madarak mászkálnak felétek, de a Providence-ből nem az Invisible Hand volt első. Sőt, mivel az osztály nem az Invisible Hand névre hallgat, mindenféle belemagyarázás nélkül logikus, hogy kellett lennie egy Providence nevű hajónak is. Bár tény, amíg csak az ep3 létezett, addig úgy volt, hogy egy van összesen, az Invisible Hand (bár már akkor is nyilvánvaló volt, hogy az osztály neve miatt kellett lennie egy első példánynak is), de ezt az EU nagyon gyorsan átírta, és úgy tűnik, ehhez az átírt szabályhoz tartja magát a TCW is. Az Invisible Hand viszont az osztály új, turbózott változata (erősebb és több fegyver, jobb pajzsok, erősebb páncélzat), amit Grievous pont a Malevolence után akart.
Te most miről beszélsz? :D Egy szóval se mondtam, hogy egy volt belőle, sőt, írtam, hogy az EP III elején elég sok "úszkál" ott a háttérben :D De látom nem érted a mondandóm lényegét, de ennél részletesebben már úgyse tudnám elmagyarázni. :o

Nálam a TCW azzal, hogy ezt a részt az egész sorozat elejére vetíti, felrúgta az eddig megszokott jelenséget, hogy miként is követik egymást a hajóosztályok. Mondom, ez olyan lenne ha most egy Birodalom osztályú csillagrombolót beállítanának a TCW sorozatba mikor még a Venatorok igen erős hajóosztályt képviselnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég jó kis rész volt. Sok mindent megmagyaráz a "mozifilmből". Tetszett az a rész, amikor azt mondta Organa: ,,Ön az egyetlen reményünk, Kenobi tábornok." Voltak utalások a filmekre, meg néhol olyan ismerősen csengtek a zenék is, pl. a hangárnál. Hangulatos, jó rész volt. De nem több ennél.

7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te most miről beszélsz? :D Egy szóval se mondtam, hogy egy volt belőle, sőt, írtam, hogy az EP III elején elég sok "úszkál" ott a háttérben :D De látom nem érted a mondandóm lényegét, de ennél részletesebben már úgyse tudnám elmagyarázni. :o

Te miről beszélsz? Ki írta, hogy szerinted egy volt belőle? Első, tudod értelmezni, vagy rajzoljak folyamatábrát? :) Te is ezt írtad, én is ezt írtam, akkor kettőnk közül neked nem kerek, hogy miről beszélünk, de azért én kérek elnézést...

Az ep3 elején én meg csak egy Providance-t láttam, már ne is haragudj, nem tudom, neked milyen verziójú ep3-ad van.

Azt meg nem tudom, milyen jelenségre alapozod, hogy hogyan követték egymást a hajók, mert volt az ep2, amiben még van vagy három hajóosztály, aztán van az ep3, amiben már van vagy tíz. A köztes rész meg sehol nem volt levezetve, ugyanolyan zsákbanyuszi módon jelentek meg, mint az Executor az ep5-ben vagy a második Halálcsillag az ep6-ban.

Tény és való, furcsa, hogy már a háború elején ott egy Providance, de annyira mégsem, ha azt veszem, hogy ott van mellette a Malevolance is. Pláne, ha mindkettőből csak egy van. Amúgy meg, a Venatorok a semmiből jöttek a háború elején, ezek után nekem már semmi sem furcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az álcázó nem egészen pajzs. Ha az lenne, működő álcázóval Anakin nem kerülgette volna olyan bőszen a feléjük záporozó lövedékeket.
Nekem úgy tűnt, hogy még a támadás és az álcázás együttes energiaszükséglete is meghaladja a hajó lehetőségeit.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az álcázó nem egészen pajzs. Ha az lenne, működő álcázóval Anakin nem kerülgette volna olyan bőszen a feléjük záporozó lövedékeket.
Egy lány világosít fel egy fiút a pajzs mibenlétéről, és működéséről. :D Szégyellem magam. :P

 

Hangulatos, jó rész volt. De nem több ennél.
Kell ennél több? :)

 

Egyébként az mennyire irónikus már az EPIV tükrében, hogy Anakin és Yularen próbál utánpótlást vinni Organanak? :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.