Ugrás a kommentre

2x16 - Cat and Mouse


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Újfent elképesztő rész. :P Trench nem egy Thrawn, de az eddigi szeparatista vezérek közül ő tetszett a legjobban, Grivit, Dookut, és Ventresst leszámítva. Kár, hogy meghalt, de a halála nagyon jó lett. Az álcázott hajót piszok jó húzásnak tartom. Nagyon tetszett. Anakin és Trench összecsapása fenomenálisra sikeredett. Anakin önfejűsége ebben az epizódban is nagyszerűen átjött. Bail mondata Obi-vanhoz is nagyon ütős volt.

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy lány világosít fel egy fiút a pajzs mibenlétéről, és működéséről. :) Szégyellem magam. :P

Megint jössz a lány így meg úgy baromságoddal :P

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint jössz a lány így meg úgy baromságoddal :)
Te is jössz ezzel a baromságoddal, hogy minden lány kapásból vágja milyenek az elhárító pajzsok. :P Bakker ha engem kérdeznek hímzésről, hülye vagyok hozzá és nem fogok ezen megsértődni, mert ezt a nők jobban tudják. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak viccelt. Plusz tényleg szégyellheti magát, hogy így mellényúlt :)
Én se tudhatok mindent. :P Azt egyébként megmondhatnád, hogy mit kerestek sisakban és azon bányászlámpával Organa emberei a felszínen. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se tudhatok mindent. :P Azt egyébként megmondhatnád, hogy mit kerestek sisakban és azon bányászlámpával Organa emberei a felszínen. :)

Én se tudhatok mindent :D Lehet azt hitték, hogy Bail Hófehérke, ők meg a hét törpe :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy kedvemre való epizód volt, bár nem múlta felül a Grievous Intrigue - The Deserter párost. Sok szép és jó új dolgot sikerült megvalósítani, amikkel ezidáig csak az EU-ban találkoztam. Konkrétan az álcázóberendezéssel felszerelt hajóra gondolok, amit szóban ugyan említett Needa kapitány az EP5-ben, ténylegesen viszont csak Zahn A múlt kísértete c. könyvében találkoztam vele először. Sokkal látványosabb, mint képzeltem, nekem tetszett ez a fajta "újítás", hogy végre a köztársaságiak oldalán is látni lehet 1-2 új csodafegyvert a szepikhez hasonlóan. Bár nem tudom, milyen technikával lehet elérni ezt a fajta láthatatlanságot egy szilárd test esetében, de nem kötözködöm, mert ez sci-fi. :P A hajó egyébként messziről nézve engem egy dupla élű fénykardmarkolatra emlékeztetett, belülről viszont tényleg egy az egyben tengeralattjáró-feeling uralkodott. A lokátorhangok, a klónok elhelyezkedése, minden. Mellesleg tetszettek az új páncélzatú klónok is, akiknek a sisakjukon lévő hangszóró (vagy mi) egy TIE-vadász panelre hasonlított.

Maga a sztori egyszerű volt, de nagyszerű. :P Nem igazán szeretem, ha ugrálunk a kronológiában, de ez a sztorivonal mégis kivétel. Érdekes lenne, ha minden évad 16. része a christopsisi eseménysorozatot bővítené, mert úgy érzem, még nincs vége. Olvasva más oldalakat, sokak abban is kétkednek, hogy ez egyáltalán a mozifilm előzménye lett volna. Nekem Ahsoka hiánya is elegendő magyarázat, de Anakin és Yularen párbeszédeiből is lerí, hogy nem ismerik még egymást túlzottan. A lényeg, hogy zavaró, ha nem időrendben haladunk előre. Bail ottléte nem volt 100%-ig indokolt. Tényleg furcsa, hogy ha tárgyalni ment a Christopsisra, minek kísérte el jó pár klón, plusz azok a bizonyos bányász-szerű alakok? Talán a 3x16-ból kiderül majd. :P

Anakin dumái hatalmasak voltak, kezdve az üdv, rondasággal és most valahogy az egész karakter szimpatikusabb volt, mint eddig. :) Kivételesen jól tette, hogy nem hallgatott Obi-Wan-ra, amúgy sem élhet minden Jedi megrögzötten a több 100 éves kódex szerint. Amikor Kenobi rögtön őt kérte fel az álcázott hajó irányítására, a végén pedig beismerte, hogy szép munkát végzett, sok mindent elárult.

Trench admirális...nem volt rossz karakter, de én többet vártam tőle az előzetes infók és Yularen sápítozásai alapján. Csalódtam, hogy a hírhedt zseni, szakadár vezér kb. 20 perc alatt beadta a kulcsot, ráadásul egy meglehetősen egyszerű csapdába sétálva. Ez nem jelenti azt, hogy nem tetszett a rakétás csel, én mégis többet vártam volna egy katonai lángelmétől. Nem vártam el, hogy egy Thrawn-féle már-már legyőzhetetlen alak legyen ez a Trench, de részemről többet vártam. Persze meg lehet magyarázni, hiszen ha életben maradt volna, hol volt egy mozifilmen és másfél évadon keresztül? Akár csak a hírhedt Providence. Másrészről viszont, amíg száguldottak felé a torpedók, bőven lett volna ideje bepattanni egy mentőkabinba, mintsem állni és becsukott szemekkel várni a halált. "Szép" halál volt, de logikátlan. Trench külseje tényleg elég 'ugly' volt, de nem hátrány, abból a szempontból, hogy a készítők egy egyedi karaktert akartak alkotni. Ami sikerült is nekik. :D

Tetszett, hogy újra felhasználták a korábbi, 1x13-ban hallható témát, ami meglepően jól illett a tetőponthoz. Az egyik kedvenc jelenetem egyébként az, amikor a Keselyűk Christopsis felé száguldanak, az álcázott hajóban pedig mindenki néma csendben, feszülten figyel. Hatalmas. :P

Az álcázott hajó későbbi eltűnése nem zavaró, ahogy már lentebb is kifejtettétek. Miután Obi-Wan-éket levitte a felszínre, Bail hazament vele és kész. Természetesen a Bail-Obi féle EP4 utalás is remek volt. :P

Részemről a Trench-es negatívum ellenére is jó kis rész volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trench admirális...nem volt rossz karakter, de én többet vártam tőle az előzetes infók és Yularen sápítozásai alapján. Csalódtam, hogy a hírhedt zseni, szakadár vezér kb. 20 perc alatt beadta a kulcsot, ráadásul egy meglehetősen egyszerű csapdába sétálva. Ez nem jelenti azt, hogy nem tetszett a rakétás csel, én mégis többet vártam volna egy katonai lángelmétől. Nem vártam el, hogy egy Thrawn-féle már-már legyőzhetetlen alak legyen ez a Trench, de részemről többet vártam.
Trenchnek meg kellett halnia. :P Anakinnal akart kitolni, ami már-már lehetetlen. :P Főleg ha űrcsatáról van szó. Végül is mindent remekül látott, csak ezt a kis csapdát nem vette észre. Egyébként a múltban is legyőzték, hisz mindenki azt hitte, hogy halott. Úgy látszik a Jedik ellen tehetetlen (ő is). :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trenchnek meg kellett halnia. :P Anakinnal akart kitolni, ami már-már lehetetlen. :P Főleg ha űrcsatáról van szó. Végül is mindent remekül látott, csak ezt a kis csapdát nem vette észre. Egyébként a múltban is legyőzték, hisz mindenki azt hitte, hogy halott. Úgy látszik a Jedik ellen tehetetlen (ő is). :)

Persze, meg kellett halnia, hiszen ha túlélte volna az összecsapást, akkor felmerülnek a lentebb írt problémák. (hol volt másfél évadon keresztül?, stb.)

Azzal van a gondom, hogy így Trench "csak" egy újabb szepi hadvezérként marad meg az emlékezetemben, nem igazán emelkedik ki a többiek közül. Ha láttunk is volna abból valamit, amiről Yularen beszélt, más lenne a helyzet. Ettől függetlenül nem rossz karakter és a rész élvezhetőségéből sem von le semmit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, meg kellett halnia, hiszen ha túlélte volna az összecsapást, akkor felmerülnek a lentebb írt problémák. (hol volt másfél évadon keresztül?, stb.)

Azzal van a gondom, hogy így Trench "csak" egy újabb szepi hadvezérként marad meg az emlékezetemben, nem igazán emelkedik ki a többiek közül. Ha láttunk is volna abból valamit, amiről Yularen beszélt, más lenne a helyzet. Ettől függetlenül nem rossz karakter és a rész élvezhetőségéből sem von le semmit. :P

Ismerve a sorozat tematikáját nem lenne meglepő, ha még visszatérne egy visszatekintésben. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, meg kellett halnia, hiszen ha túlélte volna az összecsapást, akkor felmerülnek a lentebb írt problémák. (hol volt másfél évadon keresztül?, stb.)
Valóban, a készítők eléggé mostohán bánnak a szeparatista hadvezérekkel, kicsit olyan érzése van az embernek, hogy csak azért kellenek, hogy a Köztársasági handsereg, a Jedik vagy éppen Anakin nagyszerűségét vagy épp a negatív tulajdonságait ki lehessen hagsúlyozni egy-egy epizód erejéig. Vagyis csak statiszták. Kivéve persze azokat, akik a Saga-nak is fontos szereplői, Dookut és Grievous-t.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, a készítők eléggé mostohán bánnak a szeparatista hadvezérekkel, kicsit olyan érzése van az embernek, hogy csak azért kellenek, hogy a Köztársasági handsereg, a Jedik vagy éppen Anakin nagyszerűségét vagy épp a negatív tulajdonságait ki lehessen hagsúlyozni egy-egy epizód erejéig. Vagyis csak statiszták. Kivéve persze azokat, akik a Saga-nak is fontos szereplői, Dookut és Grievous-t.

Meg ahhoz, hogy ne csak Grievous és Dooku legyen állandóan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isteni hangulata van ennek a résznek! Most jöttem rá mi dob rajta nagyot. Az pedig a zene! Iszonyat jó! Egyébként tök jól látni, hogy Obi és Anakin még nincsenek teljesen egy hullámhosszion. :D Ez is a történet elejére való utalás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként tök jól látni, hogy Obi és Anakin még nincsenek teljesen egy hullámhosszion. :D

Ami nagyon érdekes lenne, hiszen már tíz éve együtt vannak, és nem mellesleg, a folytatásokban ilyesmi érzés egyáltalán nincs. Szerintem inkább ez csak a szokásos egymáshoz állásuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami nagyon érdekes lenne, hiszen már tíz éve együtt vannak, és nem mellesleg, a folytatásokban ilyesmi érzés egyáltalán nincs. Szerintem inkább ez csak a szokásos egymáshoz állásuk. :D
Akkor az a fura, hogy eddig ilyet nem nagyon láttunk. Ez olyan EPII -es színezetű vita kettejük között. Egyébként az EPII -ben is 10 éve voltak együtt, mégis vitáztak egyfolytában. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az a fura, hogy eddig ilyet nem nagyon láttunk. Ez olyan EPII -es színezetű vita kettejük között. Egyébként az EPII -ben is 10 éve voltak együtt, mégis vitáztak egyfolytában.

Állandóan vitáznak, azért írtam, hogy ez a megszokott egymáshoz állásuk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állandóan vitáznak, azért írtam, hogy ez a megszokott egymáshoz állásuk :rock:
Szerintem nem. Az EPIII -ban és a Klónháború későbbi részében inkább partnerei egymásnak, mint ilyen vita bajnokok. Akkor már inkább csak húzzák egymás agyát.

 

 

Halálcsillag? :D Az mit keresne itt?
Ez nem a halálcsillag. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem. Az EPIII -ban és a Klónháború későbbi részében inkább partnerei egymásnak, mint ilyen vita bajnokok. Akkor már inkább csak húzzák egymás agyát.

És az a tracsparti Anakin Tanácstaggá választása után mi volt, ha nem vita? :D Ennél többet az ep2-ben sem vitáznak egyhuzamban, viszont húzni mindkét epizódban húzták egymás agyát. Szóval szerintem ez a vita sem lóg ki az ep2-es és ep3-as viták közül. Pláne, hogy Anakin vigyorogva nyomja ki Obikomát :rock: Néha összezörrennek, de alapvetően az együtt töltött időben poénkodtak egymással. A különbség annyi, hogy a két filmmel ellentétben a TCW-ben sűrűn vannak együtt, így talán feltűnőbb, ha kicsit élesebb lesz köztük a téma (mint mondjuk a Mandalore sztorivonal második etapjában).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a lopakodóról nincs valami elméleted, az miért nem szerepelt a Saga-ban a későbbiekben? Azon kívül, hogy nem tudott egyszerre lőni és álcáznia magát, az jól működött.

Hát, be lehetett mérni még láthatatlanul is, ami hátránya, főleg, hogy álcázottan valószínűleg nincs pajzsa (ha az energiaemésztés miatt lőni sem tud). De, az ep5 és e rész alapján is feltételezhető, hogy voltak még használatban, csak ritkán találkozni velük (ami láthatatlanságukat tekintve annyira nem meglepő :lol: ). Nekem van egy olyan gyanúm, hogy későbbi részben még feltűnik ez a remek kis gépezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, be lehetett mérni még láthatatlanul is, ami hátránya, főleg, hogy álcázottan valószínűleg nincs pajzsa (ha az energiaemésztés miatt lőni sem tud). De, az ep5 és e rész alapján is feltételezhető, hogy voltak még használatban, csak ritkán találkozni velük (ami láthatatlanságukat tekintve annyira nem meglepő :lol: ). Nekem van egy olyan gyanúm, hogy későbbi részben még feltűnik ez a remek kis gépezet.
Nem mellékesen ez inkább volt szállító jármű, mint sem támadó hajó. Anakin keze alatt volt csak ilyen ütőképes támadásban. Legalábbis ez volt a benyomásom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.