Ugrás a kommentre

2x17 - Bounty Hunters


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Rátapintottál a lényegre azzal, hogy van becsületük, mert ez elég nagy különbség egy kalózzal, mint űrbanditával összehasonlítva. Valószínűleg minden megbízás, amit elvállalnak, az üzlet és nem jótékonykodás, de számomra szimpatikus volt az egészhez való hozzáállásuk: védeni az embereket és a falut a saját életük árán is. Ez nem olyan megbízás, mint amit pl. Bane kapott, és amit jó zsíros pénzért vállalt csak el: rablás, gyilkosság stb. Elég ránézni Sugi arcára és hallani a rémült hangját, amikor Buja Féreg 2.0 lőni kezdi a falut... :D
Talán az is sokat elmondd, hogy Ohnaka dupla pénzért kiváltotta volna őket a melóból, de Sugi hallani se akart róla. Nála előbbre való a becsület, mint a pénz. Seripas meg tényleg a legaranyosabb. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha megfigyeled az arcát, akkor van pár másodperc, amikor azt látod, hogy de szívesen lelökné. Én azért gondoltam, hogy most nem fog rosszat tenni, mert ez nem olyan epizód volt, amiben elfért volna egy ilyen jelenet. A habozásával csupán finoman utaltak rá, hogy a sötét énje még mindig megvan...
És persze nézték a többiek is. :D Szerintem ha nincsenek ott Obiék, akkor lelöki. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem még Embo előtt is ő a kedvencem. ;) Nagyon aranyos.

Egy pillanatra már azt hittem, hogy Embóra mondtad azt, hogy aranyos, mert az azért poén lenne. :D Vakmerő lépés volt Seripas részéről, hogy még a páncélzata pusztulása után is harcba szállt, és megtámadta azt az űrkalózt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én vagyok ennyire feledékeny, vagy régóta nem láttuk a Twilight-ot? Kicsit hiányzik, jó kis hajó az ;)

A Rancorok meg inkább tüntek aranyosnak, mint félelmetesnek :o

Embo és Hondo meg egy olyan alakítást nyújtott, meg is van a legjobb mellékszereplőm és fejvadászom szerintem :) Cad Bane hozzá képest egy senki mostmár számomra :D Baromi bejött Embo karaktere, nagyon jó karakter.

Anakin prezentációja a fölművelési eszközzel meg eléggé... elcsépelt, a rész negatív momentuma

 

A harc meg áll-leesős volt, 2x kellett megnéznem annyira tömény és jó volt. Hondonak honnan volt vibrobotja? :o

 

Összegezve: Nagyon tetszett a rész, benne van a TOP3-ban, ami nálam nagy szó :P Öröm volt új fejvadász srácokat látni, szinesebbé teszik az univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már első nézésre is feltúnt, de gondoltam előbb elolvasom az írásotokat, hátha más is említette, de nem...

Amikor Buja Féreg 3.0-t Anakin feldobja, akkor lehet látni, hogy az esése után éppen ketté vágná, ha Hondo nem akadályozza meg a bottal. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már első nézésre is feltúnt, de gondoltam előbb elolvasom az írásotokat, hátha más is említette, de nem...

Amikor Buja Féreg 3.0-t Anakin feldobja, akkor lehet látni, hogy az esése után éppen ketté vágná, ha Hondo nem akadályozza meg a bottal. ;)

Kár lett volna érte. Ügyesebb volt min a társa. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt, bravo! ;)

Hondo nagyszerű gonosz, örülök, hogy visszatért, remélem látjuk még. Érdekes lett volna, ha Anakin megöli.

A fejvadászok közül legjobban Embo tetszett, remélem még viszontlátjuk őt is.

A csatajelenetek nagyszerűek voltak, a sztori is jó. A kis telepesek bátran felvették a harcot a kalózok ellen.

10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pillanatra már azt hittem, hogy Embóra mondtad azt, hogy aranyos, mert az azért poén lenne. :D
Aranyos biztos nem, viszont most ugrott be, hogy a kerek kalapjával olyan mint egy mexikói mesterlövész (ha már szóba került A hét mesterlövész), még a kiejtése is olyan. :D

 

És arra emlékszel, hogy megint előjött a Jedik háborúban betöltött szerepe? Most éppen Sugi vágta Obi fejéhez, hogy gyengék. :)
Emlékszem, így Satine után most tőle is megkapta (már ha időben utána járunk - ezt már nem tudom követni). :) Sugi arca ekkor pontosan azt sugározta, amit valószínűleg az összes háborún kívül álló gondolhatott: a Jedik tehetetlenek, nem tudnak megfelelni a saját feladatuknak sem, szóval ne osszák azt észt másoknak.

Bár ebben a helyzetben Obi-wan abban ad tanácsot, amit épp most csinál: hadviselésben. A béke fenntartását örökre elfelejthetik.....

 

Az hogy tetszett, amikor agyonverték az egyik kalózt? :para::|
Védték az otthonukat úgy, ahogy tudták. Közülük is meghaltak néhányan, nem csoda, hogy nem voltak kíméletesek. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem, így Satine után most tőle is megkapta (már ha időben utána járunk - ezt már nem tudom követni). :para: Sugi arca ekkor pontosan azt sugározta, amit valószínűleg az összes háborún kívül álló gondolhatott: a Jedik tehetetlenek, nem tudnak megfelelni a saját feladatuknak sem, szóval ne osszák azt észt másoknak.

Bár ebben a helyzetben Obi-wan abban ad tanácsot, amit épp most csinál: hadviselésben. A béke fenntartását örökre elfelejthetik.....

Ez megint arra volt példa, hogy a köznép szemében a Jedi rend nem éppen a legyőzhetetlen kategóriába tartozott. A háború rendesen aláásta a hírnevüket.

 

Védték az otthonukat úgy, ahogy tudták. Közülük is meghaltak néhányan, nem csoda, hogy nem voltak kíméletesek.
Persze, így van de azért mégis nagy a kontraszt pl. a Lurmenek és köztük. Gondold csak el.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez megint arra volt példa, hogy a köznép szemében a Jedi rend nem éppen a legyőzhetetlen kategóriába tartozott. A háború rendesen aláásta a hírnevüket.
Ezért is nem volt nehéz dolga Palpatine-nak elhitetnie a galaxis népével, hogy a Jedik árulók lettek, és fegyveres puccsot hajtottak végre ellene. Ha megmaradtak volna a béke őrzőinek, ezt senki sem hitte volna el.

 

Persze, így van de azért mégis nagy a kontraszt pl. a Lurmenek és köztük. Gondold csak el.
Nagy a különbség, és bár nem vagyok az erőszak híve egyáltalán, de a lurmeneket kevésbé értem meg, én inkább a Felucia-iakkal tudok azonosulni. Nem az erőszakkal, hanem inkább azzal, hogy védik az életüket, a megélhetésüket. A lurmenek passzivitása, mégha messzebbről nézve ebben a háborúban a legbölcsebb álláspont is lehetne, nem a túlélés útja, ha direkt támadás éri az embert.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért is nem volt nehéz dolga Palpatine-nak elhitetnie a galaxis népével, hogy a Jedik árulók lettek, és fegyveres puccsot hajtottak végre ellene. Ha megmaradtak volna a béke őrzőinek, ezt senki sem hitte volna el.
De csak a végén. Addig ő is azt mondta, hogy a Jedik nem tehetnek a háborúról. :para: Emlékezz csak a Lightsaber Lost -os Palpatine beszédre.

 

Nagy a különbség, és bár nem vagyok az erőszak híve egyáltalán, de a lurmeneket kevésbé értem meg, én inkább a Felucia-iakkal tudok azonosulni. Nem az erőszakkal, hanem inkább azzal, hogy védik az életüket, a megélhetésüket. A lurmenek passzivitása, mégha messzebbről nézve ebben a háborúban a legbölcsebb álláspont is lehetne, nem a túlélés útja, ha direkt támadás éri az embert.
Nem akarom elítélni a Feluciaiakat, nem azért "reklamáltam". :) Amit pedig írtál, az talán évszázados (évezredes?) kulturális szokások és beidegződések végterméke.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De csak a végén. Addig ő is azt mondta, hogy a Jedik nem tehetnek a háborúról. :para: Emlékezz csak a Lightsaber Lost -os Palpatine beszédre.
Erre épült Palpatine taktikája: végig barátnak mutatnia magát, közben belülről bomlasztani meg a Jedik sorait és erejét Anakin becserkészésével, és aztán a döntő pillanatban felülkerekedni rajtuk. Jól taktikázott.

Ha valaki először a TCW-t látja a Star Wars-ból, fel sem merül benne szerintem, hogy Palpatine nem egy jóságos és megértő demokratikus vezető (avagy egyszerűen pozitív szereplő - ha gyerekszemmel nézzük). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni mondja a kommentárban, hogy Embo eredetileg meghalt volna, de a végén újracsinálták azt a jelenetett, mert annyira kúl volt a karakter, hogy egyszerűen nem halhatott meg. Hála égnek. :para:

Biztos nem akarta megölni az egyetlen karaktert, akinek ő adta a hangját :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a 2. évad epizódjainak java része, a Bounty Hunters sem hagyott kétséget afelől, hogy a SW-Univerzum számtalan még kiaknázatlan lehetőségeket rejt. Gondolok itt a felbukkanó új fajokra, eszközökre, járművekre, fegyverekre, épületekre és bár már láthattuk az EP3-ban, illetve a 2x01 nyitányában, itt azért jóval részletesebben megismerhettük magát a bolygót is, kezdve a feluciai farmerektől a dzsungel-rancorokon át, a felszíni sajátosságokig.

Itt emelném ki Felucia csodálatos látványvilágát, amely bár nálam nem veri a szemet gyönyörködtető Saleucamit, mégis felüdülés a kissé már unalmassá vált coruscanti felhőkarcolók után.

Az epizód elején ötletes volt a Keselyű-droid tároló, de ami még jobban tetszett, azok a katapult-labdák (vagy minek nevezzem?) Poén volt és halvány EP2-es utalás, a labdákból való kiszállás. :( Negatívumként talán a farmerek kinézetét tudnám felróni, akik egy-két eltérést leszámítva olyanok, akár a klónok. A twi'lek vagy a zabrak fajnál ez a probléma kevésbé áll fenn. Egyszóval lehettek volna kidolgozottabbak, de különösebb gondom nem volt velük. A készítők nyilván szándékosan nem egy kigyúrt, agyaras, gyilkos tekintetű, harcos fajt mutattak be farmerekként, hiszen akkor értelmét vesztette volna a "kicsi a bors, de erős", vagy "a látszat csal" és hasonló utalások, amelyre igencsak ki volt hegyezve ez az epizód. Innen ered egyébként Ahsoka legszimpatikusabb megnyilvánulása is Seripas felé, azaz a "nem kell keménynek látszanod, hogy az légy" c. mondat. Bár a többi fejvadász nem hinném, hogy ezen az elven volt, hiszen látványosan semmibe vették Ahsokát a faluba való érkezésükkor. Az a jelenet hatalmas volt, amikor betoppant Obi-Wan és felvont szemöldökkel megkérdezte, hogy "én számítok?", majd a fénykardvillanások... :) apropó Obi-Wan: nagyot néztem, hogy Jediként képes lett volna sorsukra hagyni a farmereket (ellentétben Ahsokával) és ha talál egy hajót, simán csak elhúzni a csíkot. Egy Jedinek épp a védtelenek megsegítése az egyik alapelve, ami úgy látszik csak később jutott el a szakállas mester agyáig. :P Szerencsére később nem hazudtolta meg magát és segített "felkészülni" a kalózok támadására.

Hondo felbukkanása hatásos volt, akinek a karaktere egyre inkább emlékeztet egy bizonyos Jack Sparrow-éhoz. :o (a vállán figyelő kis papagájjal együtt) Jó volt látni, hogy ha a helyzet megkívánja, nem habozik bepiszkolni a kezét és harcba elegyedni akár a Kiválasztottal is. Arra azért kíváncsi lettem volna, hogy Dooku végül is lerohanta-e a Florrum-ot és Hondo-ék elmenekültek-e vagy sem.

Ahsoka felbukkanásának már bőven itt volt az ideje, ennek ellenére nem kapott eget rengető szerepet. Minden esetre én ennyinek is örülök, már-már kezdett hiányozni a csaj. :):o Lehet, hogy csak mert rég láttam, de úgy tűnt, mintha a modellje is változott volna hangyányit. Sokkal kidolgozottabbnak tűnt az arcmimikája, például a zuhanás utáni Ani-Obi vita alatt. (ami mellesleg szintén jó jelenet volt :D ) Nem mintha bajom lenne az Anakin - Obi-Wan duóval, de akár csak Coruscant kezd unalmassá válni. Legalábbis számomra. Sokkal színesebb lenne az évad, ha új bolygókat és karaktereket sorakoztatnának fel a készítők. A jóformán epizódszerepeket kapó (vagy azt se) Jedikre gondolok: Aalya, Shaak Ti, Fisto, Ki-adi, Yoda, Plo Koon, Windu, Barriss, Luminara, Adi Gallia, Eeth Koth és még sorolhatnám. Persze a szerepeltetettek mellőzése nélkül.

...de kicsit eltértem a témától. A fejvadászok, különösen Sugi nagyon bejöttek, mert egy új oldalukról lehetett megismerni őket. Ők csak meg szeretnének élni, pénzt keresni, mint minden normális ember (lény). Mázlijukra akadt egy megvédeni való közösség, így egyszerre tesznek jót és keresnek pénzt. Szóval számomra Sugi volt a legszimpatikusabb jellemileg, megjelenésre azonban egyértelműen Embo a favorit. :D A Kung Lao-szerű kalap és harcmodor, illetve kedvelt időtöltése: a nyaktörés valóban egy "kúl" fejvadásszá tette. Ennek ellenére én még nem hasonlítanám Bane-hez.

Tetszett az alapkoncepció (még ha egy bizonyos ember tiszteletére javarészt koppintott is) ahogy végül a jámbornak tűnő kis feluciaiak megtanulták lándzsával mellbe döfni a kalózokat és miegymást. A harcjelenetek is szépek, látványosak és ötletesek voltak, negatívumként nem nagyon tudok semmit felhozni. Anakin vívódása is jó volt, a sziklaperembe kapaszkodó Hondo fölött. De végül természetesen jó Jedihez méltó módon megkönyörült. Furcsa is lett volna, ha a mestere, a padawnja, három fejvadász és több tucat farmer előtt lerúgdosná Hondót a halálba. A végén a csészealj felemelkedése valóban remek Indy 4 utalása sikeredett. :D

Összességében hangulatos, tetszetős rész volt és szépen jellemzi az eddig kiegyensúlyozott évadot. Ezek után nem tudom mit várjak a végén látott előzetesben szereplő Zillo-tól? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért kíváncsi lettem volna, hogy Dooku végül is lerohanta-e a Florrum-ot és Hondo-ék elmenekültek-e vagy sem.
Lehetséges, mert Hondónál volt egy szeparatisták által használt vibro-bot. :)

 

Összességében hangulatos, tetszetős rész volt és szépen jellemzi az eddig kiegyensúlyozott évadot. Ezek után nem tudom mit várjak a végén látott előzetesben szereplő Zillo-tól? :(
Meg fogsz lepődni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hondo felbukkanása hatásos volt, akinek a karaktere egyre inkább emlékeztet egy bizonyos Jack Sparrow-éhoz. :( (a vállán figyelő kis papagájjal együtt) Jó volt látni, hogy ha a helyzet megkívánja, nem habozik bepiszkolni a kezét és harcba elegyedni akár a Kiválasztottal is.

Sparrow kapitánynak nem is volt papagája, csak a néma emberének a legénységében, Cottonnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, mert Hondónál volt egy szeparatisták által használt vibro-bot. :P

Azt szerezhette akár a feketepiacon is. :P

Jobban belegondolva, valószínű, hogy a kalózok olajra léptek Obi-Wan-ék távozása után, máskülönben nem valószínű, hogy túlélték volna Dooku válaszát a "vendégszeretetükre". :P

Lehet, hogy a készítők csak nem akarták a szánkba rágni...

 

Sparrow kapitánynak nem is volt papagája, csak a néma emberének a legénységében, Cottonnak. :P

Ebből is látszik, mennyire nem vagyok Karib-tenger fan. :D De akkor pontosítok: Hondo olyan, mint Jack, a vállán ücsörgő lény pedig akár a néma tag papagája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt szerezhette akár a feketepiacon is. :P

Jobban belegondolva, valószínű, hogy a kalózok olajra léptek Obi-Wan-ék távozása után, máskülönben nem valószínű, hogy túlélték volna Dooku válaszát a "vendégszeretetükre". :P

Lehet, hogy a készítők csak nem akarták a szánkba rágni...

Pedig a Florrumon maradtak, ez biztos. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.