Ugrás a kommentre

2x18 - Zillo Beast


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

kudarral értek egyet, nem egy eget rengető rész volt, bár mnt ő is mondta nagyon szép volt.

Örülök az ARC-pknak, lassan jöhetnének a torrentek is :P

Ziilo nekem egyáltalán nem jött be, sokkal nagyobb hatást vártam tőle és a 3. keze se tetszett annyira. Jobban nézett volna ki 2 kézzel, így egy kicsit idióta külseje lett.

 

Remélem a következő rész már jobb lesz, ott már lehet mit rombolnia Zillonak, plusz ott több Jedit is látni fogunk :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre megnéztem 720p -ben és felirattal. Még mindig az államat keresem. :P nekem továbbra is nagyon bejön, az évad egyik (ha nem) legjobbja! Talán ezért is reagáltam oly' hevesen Llew negatívabb véleményére.

 

Ez is egy olyan epizód volt, ami nagyon sok fronton jól teljesített: lendületes cselekmény, izgalom, új világ, és olyan apró kirakós darabok megismerése a nagy SW-puzzle-ban, mint hogy pl. a háborúban honnan szerezték az üzemanyagot
Nagyon egyetértek. Megint egy aprósággal bővítették a nagy egészet, amiből ráadásul több is volt. Ezért is érzem remeknek ezt a részt.

 

Aztán persze ott van Malastare, ami rettentő darkos lett a királyi palotával, és a dugokkal. Urus dózse pedig nálam az egyik legnagyobb kandidátusa lett a legjobb mellékszereplő kategóriának. :P Egyszerűen tökéletes a szövege, kinézete és a hangja!

 

Látványilag megint odakent az epizód. Nincs elég közel november. :D Mondjuk látatlanban nehéz elképzelni mit nyújt ez a sorozat HD -ben a plazmán, de majd meglátjátok, és akkor meg fogjátok érteni miért várom annyira a megjelenést. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hamár Zillo akkor kíváncsi vagyok hogy ki fogják-e magyarázni azt a fénykard lepattanós dolgot.
Konkrétan? Nem valószínű. :D Arra viszont elég volt, hogy tanulmányozásra alkalmasnak találják.

 

Kedvenc jelenet: az ARC-170-esek kötelékben berepülnek a droid sereg fölé
Dettó! Az nagyon ütött mind hangulatban mind látványban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök az ARC-pknak, lassan jöhetnének a torrentek is :P

Én nem tudom, hogy miről beszélsz, a sorozat folyamán többször is felbukkantak már a Torrent vadászok, sőt, még ebben az epizódban is ott repültek az ARC-170-esek oldalán.

 

Ismét egy nagyszerű részhez volt szerencsénk, a sűrű cselekmény végett pedig nagyon megrövidült ez a húsz perc. De persze csak elméletben...

Mit is mondhatnék? Az összefoglalóban felcsendülő A Galaxy Divided című szám már nagyon régóta nem volt hallható, a csata pedig... Rég volt már példa ilyen nagylétszámű összecsapásra a Geonosis óta. De itt aztán volt minden, még a rákdroidok és a Christophsis óta nem látott LR-57-esek is előkerültek. Aztán pedig ott volt az a bomba... Íme a Köztársaság válasza Lok Durd tábornok defoliátorára. :P Jah, meg persze ott voltak az ARC-170-esek is. Az már idáig is tiszta sor volt, hogy közeledünk az EPIII. felé, ez már több mindenben is megnyilvánult... Elkomoruló hangulat, egyre színesebb klónok, az új klónpáncélzat tervei Halle Burtoni irodájában... De igazából csak most, az ARC-170-esek felbukkanása után jutott el az agyamig, hogy már nyakunkon az EPIII. Egyébként, hová tűnt Ahsoka? Neki padawanként épp az lenne a dolga, hogy lépten-nyomon a mestere lába alatt legyen, ezúttal viszont sehol se volt. Gondolom a készítők rájöttek, hogy Ahsoka kisugárzásában van egyfajta feszültségoldó hatás, ezért ha lehet, akkor a sötétebb hangulatúra szánt epizódokból rendszerint kihagyják. (Pl.: Legacy Of Terror) Bár nekem még az is megfordult a fejemben, hogy már bizonyára sokkal közelebb vagyunk az EPIII.-hoz, és azóta már bekövetkezett az az esemény, ami miatt az EPIII.-hoz érve Ahsoka eltűnik a képből. Talán meghalt, vagy kitagadták a Jedi Rendből, de ennek a kiderülése még a jövő zenéje... Örültem, hogy semmit sem változtattak meg a Malastare kinézetében, csak azt a világoszöld trutymót hiányoltam, ami korábbi EU művekben folyt mindenfelé a bolygó felszínén, de az epizód végére ezt a hiányérzetemet is sikeresen megszüntették. :D

 

Aztán persze ott van Malastare, ami rettentő darkos lett a királyi palotával, és a dugokkal. Urus dózse pedig nálam az egyik legnagyobb kandidátusa lett a legjobb mellékszereplő kategóriának. :P Egyszerűen tökéletes a szövege, kinézete és a hangja!

Maga a karakter zseniálisan volt megalkotva, ezt elismerem, de számomra olyan ellenszenvesen viselkedett, hogy az epizód vége felé már szabályosan kívántam, hogy Mace Windu nyesse le azt az önelégült fejét. :D És ha már zseniális karakterek, akkor mindenképp szót kell ejtenem doktor Bollról. Nincs különösebben kidolgozott személyisége, de olyan jópofán néz ki... Régen emlékszem, hogy az első évad idején mindig húztam a szám, hogy a meglévő fajok helyett vadiújakat alkotnak, de az utóbbi időkben nem panaszkodok, sőt, nagyon örülök ennek. És ha már dugok... Különösen tetszett a hadseregük. Főleg azok a katapultok, amikre markológépek segítségével helyezeik fel a bombákat. Viszont a gyalogosaik kizárólag közelharci fegyverekkel küzdöttek, ami egy ilyen jellegű hadsereggel szemben, mint amilyen a CIS-é nem túl hatékony. Viszont mostmár igazolást nyertek Anakin korábbi szavai, hogy miért olyan nagy dolog, ha valaki feldühít egy dugot. Jah, és még nem is ejtettem szót az eheti, és a jövő heti epizód főszereplőjéről, a Zillo fenevadról... Nekem különösebb problémám nem volt a lény kidolgozásával, csak eleinte meresztettem nagyon a szememet, mert előszőr nem vettem ki igazán, hogy az a harmadik kar az honnan áll ki belőle. De aztán minden oké volt vele. :P Elég bizarr volt, hogy ilyen lapos ujjai vannak. Azon pedig, hogy Anakin fénykardja nem tudta megsebezni ezt a teremtményt, nos, bevallom őszintén nem lepett meg, sőt, szinte már elvárható volt egy ekkora lénytől, mert a Star Wars világában a feleekkora szörnyeknek sem kottyan meg a sugárvető lövedéke, amely elgondolkodtat ezeknek a lövedékeknek a hatékonyságáról... :D A kedvenc jelenetem az, amikor elkezdik megtölteni üzemanyaggal azt a gödröt, és a fenevad kimászik, és meglódul... :D Izgatottan várom a folytatást. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, hová tűnt Ahsoka? Neki padawanként épp az lenne a dolga, hogy lépten-nyomon a mestere lába alatt legyen, ezúttal viszont sehol se volt. Gondolom a készítők rájöttek, hogy Ahsoka kisugárzásában van egyfajta feszültségoldó hatás, ezért ha lehet, akkor a sötétebb hangulatúra szánt epizódokból rendszerint kihagyják. (Pl.: Legacy Of Terror) Bár nekem még az is megfordult a fejemben, hogy már bizonyára sokkal közelebb vagyunk az EPIII.-hoz, és azóta már bekövetkezett az az esemény, ami miatt az EPIII.-hoz érve Ahsoka eltűnik a képből. Talán meghalt, vagy kitagadták a Jedi Rendből, de ennek a kiderülése még a jövő zenéje...

Kétlem, hogy az 1x16-ot és a 2x16-ot leszámítva ekkora jellegű kronológiai ugrálások lennének a történetben. Közeledik az EP3, de azért még 3 évadnak el kell telnie...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt, bár számomra nem az évad etalonja. :D A szörnnyel nem voltam teljesen kibékülve, azok a lap szerű végtagok idétlenül festettek. Viszont a dugok, a szöcskehátasaik, Y-szárnyúak, Arc-170-esek meg a droidok felvonulása jól sikerült....simán megnézném szörny nélkül is. A Cloverfield hatás azonban megvolt, sőt, mintha a vadászgépek hangjait egyenesen a klasszikus trilógiából kölcsönözték volna :P Várom a Coruscanti rombolást. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom, hogy miről beszélsz, a sorozat folyamán többször is felbukkantak már a Torrent vadászok, sőt, még ebben az epizódban is ott repültek az ARC-170-esek oldalán.
Ezt nyilván benézte Phobos. :D

 

Örültem, hogy semmit sem változtattak meg a Malastare kinézetében, csak azt a világoszöld trutymót hiányoltam, ami korábbi EU művekben folyt mindenfelé a bolygó felszínén, de az epizód végére ezt a hiányérzetemet is sikeresen megszüntették. :D
Nekem azok a világító kövek tetszettek a felszínen. Adtak egy sajátos alsó megvilágítást a helynek, amiért külön oda vagyok.

 

Maga a karakter zseniálisan volt megalkotva, ezt elismerem, de számomra olyan ellenszenvesen viselkedett, hogy az epizód vége felé már szabályosan kívántam, hogy Mace Windu nyesse le azt az önelégült fejét. :P És ha már zseniális karakterek, akkor mindenképp szót kell ejtenem doktor Bollról.
Ha bosszantott, akkor tökéletesre sikerült, mert szerintem ez az egyik alapvető funkciója. :P A dug fajra amúgy is jellemző vonás. Boll engem nem hatott meg, elég súlytalannak éreztem.

 

És ha már dugok... Különösen tetszett a hadseregük. Főleg azok a katapultok, amikre markológépek segítségével helyezeik fel a bombákat. Viszont a gyalogosaik kizárólag közelharci fegyverekkel küzdöttek, ami egy ilyen jellegű hadsereggel szemben, mint amilyen a CIS-é nem túl hatékony. Viszont mostmár igazolást nyertek Anakin korábbi szavai, hogy miért olyan nagy dolog, ha valaki feldühít egy dugot.
Valóban. Neki menni egy ilyen lézer sortüzet okádó seregnek, nem semmi bátorság kell. Az egyik el is érte egy pókdoridot, de gyorsan leszedték.

 

mintha a vadászgépek hangjait egyenesen a klasszikus trilógiából kölcsönözték volna :P Várom a Coruscanti rombolást. :P
Ez nekem is feltűnt! Épp ezért volt nagyon hangulatos. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont nem értem, hogy miért mondták a dózsének azt, hogy üdv a Köztársaságban... Malastare már az EPI. óta a Köztársaság tagja. :D

 

Boll engem nem hatott meg, elég súlytalannak éreztem.

Igen, ezért is írtam azt lentebb, hogy inkább a kinézete fogott meg. Úgy néz ki a feje, mint egy csigaház. :P

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont nem értem, hogy miért mondták a dózsének azt, hogy üdv a Köztársaságban... Malastare már az EPI. óta a Köztársaság tagja. :D

 

 

Igen, ezért is írtam azt lentebb, hogy inkább a kinézete fogott meg. Úgy néz ki a feje, mint egy csigaház. :P

Volt az ep 2-ben egy jedi, Pablo Jill, aki szinte teljesen úgy nézett ki, mint Boll, csak az ő szemei a"csőre" vonala alatt voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon jó rész volt,tetszett hogy újra benne van Ponds parancsnok,végre volt benne Arc-170 és a köztársasági löveg tankok is jók voltak,a szörny is tetszett,am. olyan volt mintha gumiból lenne a lába.

A ˝rossz érzésem van ezzel kapcsolatban˝mondat is tetszett,amit windu mondot.Nálam 10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont nem értem, hogy miért mondták a dózsének azt, hogy üdv a Köztársaságban... Malastare már az EPI. óta a Köztársaság tagja. :D
Nem csak a dug fajra gondolt?

 

 

Nálam 10/10
A legjobb. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad elején a zombi film vegyítése a SW-vel sem jött be és ez az SW-s Godzilla mozi sem.

 

Nem vagy egyedül Kudar, de én nem vagyok olyan jószívű, hogy hét pontot adjak neki.

Az elején a csatát sem éreztem különösebben lehengerlőnek.

Sajna ez a Godzilla-fíling nekem sem igazán jött be, szóval egyre többen vagyunk.

 

Mivel csata se sok volt, szépen felvonultak nagy látványosan, az legalább jól festett ellentétben a zilloval, ami meg borzalmas volt. A bombát is mindjárt az elején be kellett volna vetni a látszat-harcolgatások nélkül.

 

Nekem meg az az érzésem, hogy ha valaki nem lelkesedik feltétel nélkül az aktuális epizódért, akkor azt Te személyes sérelemnek veszed.

Nekem is hasonló érzésem van, szóval nem vagy egyedül ezzel sem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is hasonló érzésem van, szóval nem vagy egyedül ezzel sem :P
Lehet, hogy ez nem helyes, de az is fura, hogy hónapok óta egy pozitív gondolatod nem volt a sorozattal kapcsolatban. Szerintem ha nem tetszik, nem kell nézni.

 

Arra is lehet számítani, hogy ha nem egyezik a véleményünk, azt én le fogom írni. Ezért viszont nem kell reklamálni vagy értetlenkedni. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem volt rosszabb mint a többi. :D Sőt.Az elején a csata nagyon bejött egyszerüen imádom ahogy a klónok harcolnak.Igazi profik.Elő a fegyvert aztán tűz és ha kilőnek valakit akkor sem menekülnek hanem harcolnak tovább.Nagyon szimpatikus hozzáállás.Az új vadászgép megjelenése hatásos volt.Vessetek meg, de eddig nem tudtam, hogy az ARC-170-esen van lovegtorony és hátrafele is lehet vele lőni.Szép utalás a II. világháború vadászaira.

A fegyver teszetlése is bejött kiváncsi vagyok bevetik-e majd máshol is.Zillo meg ari volt.Tényleg azt lehetett érezni, hogy csak azért támad mert őt is támadják.Örültem, hogy megmentették.A dug gőréba meg belenyomtam volna a fénykardot. :P Megmentik a bolygót a szepi inváziótól, és nemhogy köszönetet mondana, hanem még követelőzik.Palpi zseniális mint mindig.Pillanatok alatt rájött, hogy nem kéne megölni az álatot.Ami furcsa volt, hogy Windu mellett miért Anakin volt?Anakin Obi-Wannal szokott harcolni.Tényleg Windunak miért nincs padawanja?A mestereknek nem lehet?

 

Ody:Elolvastam az első hozzászólásodat és akkor még szerintem angol felirat sem volt.Nagyon jól leírtad a storyt ami azt jelenti, hogy értettél mindent.Viszont neked akkor miért kell magyar felirat?Marha jól érted az angolt.

 

 

10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem volt rosszabb mint a többi. :P Sőt.Az elején a csata nagyon bejött egyszerüen imádom ahogy a klónok harcolnak.Igazi profik.Elő a fegyvert aztán tűz és ha kilőnek valakit akkor sem menekülnek hanem harcolnak tovább.Nagyon szimpatikus hozzáállás.
Ez nekem is nagyon bejön! A klónok a legtöbb esetben vakmerőnek tűnnek, a bátorság mindenek felett. Ez a sorozat teljesen megszerettette velem őket.

 

Ami furcsa volt, hogy Windu mellett miért Anakin volt?Anakin Obi-Wannal szokott harcolni.
Tényleg fura, de kell a változatosság. az EPIII tükrében pedig kifejezetten kellemes őket egy akcióban látni.

 

Ody:Elolvastam az első hozzászólásodat és akkor még szerintem angol felirat sem volt.Nagyon jól leírtad a storyt ami azt jelenti, hogy értettél mindent.Viszont neked akkor miért kell magyar felirat?Marha jól érted az angolt.
Nagyon köszönöm a bókot, de azért annyira nem vagyok nagy tudású. :P Pildi tanítgatott, plusz már előtte is ragadt rám valami. :P Ezzel a résszel szerencsém volt, mert nem volt túl bonyolult a szöveg.

 

Amúgy örülök, hogy tetszett a rész. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Godzillo sajna nekem sem jött be. Látványos volt meg minden, de míg az Aliens koppintás poénos volt, a Holtak hajnala copy hangulatos, a Hét szamuráj/mesterlövész koppintás király, a Ryan-közlegény/Elitalakulat másolat meg lélegzetelállító (amúgy így könnyű sorozatot csinálni :D ), addig ez unalmas, kicsit talán a filmekkel ellentmondásos (hiszen az ep1-ben Malastare a Köztársaság tagja, itt meg hirtelen nem - de ezen még rágódnom kell kicsit), és a Star Wars univerzum talán legbénább förmedvényével. Komolyan, nem volt egy nagy dizájner, aki megalkotta ezt a harmonika ujjú, háromkezű, szerelvényes izét. Inkább volt nevetséges, mint félelmetes, ami a Godzilla - aminek amerikanise változata nekem egyik kedvencem - áthallás miatt pedig különösen rossz ez, mivel abban Godzilla szép, szerethető, sajnálható. Sajna Godzilloról ezt nem mondhatom el.

 

Pozitívum, hogy láthattuk Malastare-t (most már jöhet Kessel :D ), és egész hasonlított a Racer című játékban látott verzióhoz. Jó volt végre egy új bolygót látni az évadban, mert ebben nem nagyon tobzódhattunk, ahogy arra sokszor panaszkodtam. Igaz, örültem volna néhány grannak a háttérben, de a dugok sokasága, és különösen az, hogy mindenfélét kitaláltak nekik, az nagyon begyütt (bár a fődug szerintem jó el lett cseszve - mintha a karakterkreátorok nem álltak volna a helyzet magaslatán ennél a résznél, bár a háttérdugok azok jól festettek). Tetszettek a köztársasági tankok is, és különösen bejöttek az ARC-170-esek megjelenése. Az se volt rossz, hogy megjelentek régi klónok, mint Trapper és Ponds (Ody, hol láttad Choppert? Őt nem szúrtam ki.) Ahsoka hiánya viszont ezúttal sem tetszett. Nagyon hanyagolják azt a leányzót, mintha nem tudnának vele mit kezdeni. Jó, mondjuk most Obi-Wan sem volt, talán együtt lófrálnak valahol :D Aranyos momentumok voltak, mikor Godzillo amerikanise Godzilla hangján szólalt meg, meg mikor egy pillanat erejéig felcsendült az egyik film taktusa (beazonosítani nem sikerült, de az ep1-2-3 valamelyikéből van, azt hiszen, az ep2-ből). Illetve az Y-Wingek mindig jót jelentenek, pláne, ha ilyen fülbemászóan ep4-es hangjuk van :D

 

Szóval, ez a rész számomra valahol a Dooku Captured/Gungan General duplarészek szintjére érkezett, amik nem voltak rosszak, de egy oda nem illő momentum miatt megölték az egész részt. Ez a momentum most Godzillo volt.

 

(Azt csak így zárójelesen jegyzem meg, hogy kezdenek egy kicsit a készítők pofátlanok lenni. Az oké, hogy a Star Wars mindig előszeretettel emelt át elemeket más filmekből, de ez kicsit kezd sok lenni. Ebben az évadban elég keményen nyúltak le dolgokat, és, ami kicsit kiábrándító, hogy baromi sűrűn. Zillo meg számomra kicsit a "mindennek a teteje" kategóriába esik már. Nem azért, mert nagy és randa, hanem mert a neve már szinte egy az egyben az eredetitől jött. Amúgy is tudja az ember, hogy Zillo apukája/anyukája Godzilla volt, nem kéne még úgy is utalni rá, hogy félbehasítják a nevet és egy betűt megváltoztatnak. Ez azért kicsit sok. És miért van olyan sanda gyanúm, hogy a következő részben Godzillo Cloverfieldet játszik majd?... Visszafoghatnák magukat, mindezt eloszthatták volna a teljes sorozatban, akkor érdekes lenne, és nem kezdene az a nyugtalanító érzésem támadni, hogy az első évad után könnyű pénzt akartak csinálni, és történet írás helyett átírással ütötték el a második évad idejét.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ez nem helyes, de az is fura, hogy hónapok óta egy pozitív gondolatod nem volt a sorozattal kapcsolatban.

Akkor olvasd vissza, hogy mit írtam a Duchess of Mandalore részhez, az tetszett, kb. másfél hónapja volt, nem hónapokkal ezelőtt.

 

Sajnos egyet kell értenem Dzséjt zárójeles megjegyzésével, nagyon sok az évadban a más filmekből vett történet :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon köszönöm a bókot, de azért annyira nem vagyok nagy tudású. :D Pildi tanítgatott, plusz már előtte is ragadt rám valami. :D Ezzel a résszel szerencsém volt, mert nem volt túl bonyolult a szöveg.
Én meg örülök, hogy végre használod is a megszerzett tudást. :D A legtöbb epizód egészen jól érthető angolul, így többször is belevághatnál. :P

 

Akkor olvasd vissza, hogy mit írtam a Duchess of Mandalore részhez, az tetszett, kb. másfél hónapja volt, nem hónapokkal ezelőtt.

Sajnos egyet kell értenem Dzséjt zárójeles megjegyzésével, nagyon sok az évadban a más filmekből vett történet :D

Bár szerintem ez is jól sikerült, a Satine-történet, és ezen belül is a Duchess of Mandalore nekem is jobban tetszett, ami már a témából eleve következik. :D

 

A más filmekből átvett momentumok kapcsán meg úgy tűnik, kész szerencse, hogy én nem nagyon láttam szörnyes vagy zombis filmeket, de az utóbbi 10 évben biztos nem, Alien-filmeket is csak utoljára moziban, így engem nem zavarnak a "lopkodások". :D Egyébként is mindig önmagában nézem az epizódokat, legfeljebb az SW egészén vagy a TCW-n belül előforduló párhuzamok érdekelnek.

 

Talán a sorozat készítői úgy gondolták, hogy a fiatalabb korosztálynál nem számít, hogy egy-egy dolog, lény vagy szituáció át van véve más ismert filmből, mivel úgysem látták még. És hiába mondjátok, hogy a sorozat immár nem teljesen gyekeknek való, mert egyre durvább dolgok fordulnak elő benne;, de a nagy helyzet az, hogy mégis nézik 11-12 évesen, és nagyon tetszik nekik így ahogy van.

Persze érthető, hogy az "idősebb" fiataloknak ez nem vígasz, főleg, ha nagy mozirajongók, de mivel a készítők valószínűleg mindkét rétegnek meg akarnak felelni, ennek ez az ára. Persze jobb lenne folyamatosan eredeti ötletekkel előállni, de ez biztos nehéz egy sok évadosra tervezett sorozatnál, ami eléggé kötött is a mindenki által ismert kerettörténet miatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze jobb lenne folyamatosan eredeti ötletekkel előállni, de ez biztos nehéz egy sok évadosra tervezett sorozatnál, ami eléggé kötött is a mindenki által ismert kerettörténet miatt. :D

A világon több száz sorozat megy, és valahogy ez nem jelent nekik akadályt :D Persze azok is lopkodnak, de azért nem ilyen látványosan, jobban hozzáigazítják a sorozathoz a lenyúlt dolgot. Ez az integrálás eleddig a TCW-nek is ment, de ennél a Godzillonál érzésem szerint átestek a nyihaha túloldalára. Talán ha a neve nem lenne majdnem ugyanaz, mint Godzillának, vagy a hangja jobban elütne tőle, vagy egy jobb (hangulatosabb, pörgősebb) sztorit körítettek volna mellé, vagy nem tudom. Eddig sikerült viszonylag jól integrálni az ilyen lenyúlt elemeket (mondjuk azért Karinánál is rezeg a léc, mert ennyire lemásolni egy alien királynőt megint csak kissé pofátlanság, de ott legalább a poén elvitte az élét), szóval nem is zavart, és ez sem ábrándít ki, de azért na... több eredetiséget kérnék, ne lopott sztorikra építsék már fel a sorozatot. Ki tudja, a következő rész meg lehet, hogy megvesz kilóra (mondjuk, ettől függetlenül ez is tetszett, csak pillanatnyilag ez az évad mélypontja nálam). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy látszik, hogy csak én vagyok ilyen ízlésficamos, akinek ez a rész az évad eddigi legjobbja.

 

Dzséjt. Kicsit elszomorít az írásod, de sebaj. Azt megértem, ha Zillo nem jön be (Karina mellesleg ezerszer nagyobb ripp-off), no de átvett történeti elemek? Hol, mikor, honnan? Nem emlékszek olyan filmre, ahol egy idegen faj bolygóján lévő üzemanyag ellátó bázisért ment volna a harc, miközben feléled egy szörny, mert protonbombával bombázták az otthonát. No de biztos kevés filmet láttam. De hogy még Urus dózse se jöjjön be, az már maga a döbbenet. :D

 

Említetted a Malastare kérdését. Itt nem az egész bolygóról van szó szerintem, hanem a Dug faj csatlakozásáról a Köztársasághoz.

 

Ami meg a ripp-off dolgokat illeti, a filmekben nem zavarnak? A kezdő felirat, ami olyan pofátlanul van kiollózva Flash Gordonból, hogy még a dőlésszöge is ugyanaz? Vagy az EPIV -es űrcsata, aminek még a mozgásait is egy II. világháborús dokumentumfilmből másolták ki? A sor hosszan folytatható.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos egyet kell értenem Dzséjt zárójeles megjegyzésével, nagyon sok az évadban a más filmekből vett történet :D
De épp ez az, hogy nincs ilyen, csak átvett látványelemek! Nem ugyanaz a kettő. Apropó egy rész valóban volt, az pedig a BH. De ott ki is írták, hogy az ő emlékének ajánlják. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Kicsit elszomorít az írásod, de sebaj. Azt megértem, ha Zillo nem jön be (Karina mellesleg ezerszer nagyobb ripp-off), no de átvett történeti elemek? Hol, mikor, honnan? Nem emlékszek olyan filmre, ahol egy idegen faj bolygóján lévő üzemanyag ellátó bázisért ment volna a harc, miközben feléled egy szörny, mert protonbombával bombázták az otthonát. No de biztos kevés filmet láttam. De hogy még Urus dózse se jöjjön be, az már maga a döbbenet. icon4.gif

Persze, a mix még nem volt így ebben a formában sehol, de nem is komplett Star Wars remake-kről írtam, hanem elemek komoly és túlzásba vitt lenyúlásától, ami nem mindegy. Ott lejjebb felsoroltam, hogy miből emeltek át az elmúlt részekben.

 

Ami meg a ripp-off dolgokat illeti, a filmekben nem zavarnak? A kezdő felirat, ami olyan pofátlanul van kiollózva Flash Gordonból, hogy még a dőlésszöge is ugyanaz? Vagy az EPIV -es űrcsata, aminek még a mozgásait is egy II. világháborús dokumentumfilmből másolták ki? A sor hosszan folytatható.

Mint írtam, a mennyiséggel van a baj. A filmek azért kisebb része áll másból elcsaklizott dolgokból, vagy azokat jobban módosították (ahogy ezt is írtam...), mint itt egy-egy részben, nem mellesleg, lassan az évad egyre nagyobb részében. Mint szintén írtam, jobban bejönne ez, ha nem egy évadon belül látnám. Emlékeim szerint - javíts ki, ha tévednék - az első évad alatt egyszer sem tettem szóvá, hogy sok lenne a nyúlás, és nem azért, mert nem volt, hanem mert ott nem vitték túlzásba (pl. nem építettek rá egy komplett sztorit egy lenyúlt sztorielemre, mint esetünkben Godzillo története).

 

Említetted a Malastare kérdését. Itt nem az egész bolygóról van szó szerintem, hanem a Dug faj csatlakozásáról a Köztársasághoz.

A dugok Malastare lakói, mindenki más csak kolonista. Nem mellesleg, általában a bolygók csatlakoznak, nem a fajok. A Naboo remek példa erre, Amidala mindkét nabooi faj szenátora volt, nincsen külön nabooi ember és gungan szenátor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a mix még nem volt így ebben a formában sehol, de nem is komplett Star Wars remake-kről írtam, hanem elemek komoly és túlzásba vitt lenyúlásától, ami nem mindegy. Ott lejjebb felsoroltam, hogy miből emeltek át az elmúlt részekben.
Ok, de itt most erről a részről van szó, ahol csak egy elem hasonlított valami máshoz. De jól van, ha ez neked sok akkor nincs mit tenni. A többi felesleges szájtépés.

 

A dugok Malastare lakói, mindenki más csak kolonista. Nem mellesleg, általában a bolygók csatlakoznak, nem a fajok. A Naboo remek példa erre, Amidala mindkét nabooi faj szenátora volt, nincsen külön nabooi ember és gungan szenátor.
De akkor is Ask Moe képviselte a Malastare -t a szenátusban, és most nagyon úgy néz ki, hogy az őslakosokat senki. Talán ez változott most meg. Ami a gungákat illeti, addig ők se voltak a szenátusban, amíg Jar Jar össze nem hozta a két nációt. Kívülállónak számítottak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, de itt most erről a részről van szó, ahol csak egy elem hasonlított valami máshoz. De jól van, ha ez neked sok akkor nincs mit tenni. A többi felesleges szájtépés.

Ezért volt zárójeles a "besokallásom" megjegyzése :D

 

De akkor is Ask Moe képviselte a Malastare -t a szenátusban, és most nagyon úgy néz ki, hogy az őslakosokat senki. Talán ez változott most meg. Ami a gungákat illeti, addig ők se voltak a szenátusban, amíg Jar Jar össze nem hozta a két nációt. Kívülállónak számítottak.

Valószínű ez állhat fenn, bár nekem az jött le a részből, hogy a Malastare egyáltalán nem volt tagja a Köztársaságnak és most ezért tépnek érte. De ha az áll fenn, amit írsz, nem kéne jelen lenni a szenátoruknak is? Elég fontos döntést hoznak és a szenátornak - a granoknak - nincs beleszólása, még annyira sem, hogy képviseltetnék magukat? (Amúgy, az ep2-3 alatt Ask Aak képviseli a Malastare-t, nem Aks Moe, őt megölték az ep2 előtt a dugok.)

 

Szerk.: Pláne azért furcsa ez, mert ha Malastare-nak van szenátora - márpedig van, ez a filmekből elég egyértelmű -, akkor milyen jogon tagadják meg a Köztársaságtól a dugok az üzemanyagot? Lehet, hogy a dugok a benszülöttek, de a Köztársaság törvényei rájuk is vonatkoznak, ha egyszer a bolygójuk a tagja (és valószínűleg megkérdezték őket, mielőtt csatlakoztak, hiszen létezik az a bizonyos "értelmes élőlény" szabály, vagy mi; rabszolgák meg nem lehetnek a dugok, ha a Köztársaságban van a bolygójuk). Szóval itt valami nem teljesen kerek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű ez állhat fenn, bár nekem az jött le a részből, hogy a Malastare egyáltalán nem volt tagja a Köztársaságnak és most ezért tépnek érte. De ha az áll fenn, amit írsz, nem kéne jelen lenni a szenátoruknak is? Elég fontos döntést hoznak és a szenátornak - a granoknak - nincs beleszólása, még annyira sem, hogy képviseltetnék magukat? (Amúgy, az ep2-3 alatt Ask Aak képviseli a Malastare-t, nem Aks Moe, őt megölték az ep2 előtt a dugok.)

 

Szerk.: Pláne azért furcsa ez, mert ha Malastare-nak van szenátora - márpedig van, ez a filmekből elég egyértelmű -, akkor milyen jogon tagadják meg a Köztársaságtól a dugok az üzemanyagot? Lehet, hogy a dugok a benszülöttek, de a Köztársaság törvényei rájuk is vonatkoznak, ha egyszer a bolygójuk a tagja (és valószínűleg megkérdezték őket, mielőtt csatlakoztak, hiszen létezik az a bizonyos "értelmes élőlény" szabály, vagy mi; rabszolgák meg nem lehetnek a dugok, ha a Köztársaságban van a bolygójuk). Szóval itt valami nem teljesen kerek.

Semmit nem tudok Malastare hierarchiájáról, a látottak alapján próbálom megfejteni. :D A dolog ezen állás szerint úgy néz ki, hogy történnie kellett valaminek amiről nem tudunk. Lehet, hogy a granokank annyira rossz a viszonyuk a dugokkal, hogy képtelenek a párbeszédre. Viszont az üzemanyagra égető szüksége van a Köztársaságnak, így meg kell szerezni. Párszor célozgat is rá Urus, hogy Anakinékat csak a "benzin" mozgatja. Elképzelésem a következő: Sidious bácsi serege lerohanja a bolygó azon részét ahol a dugok élnek, akik ezáltal kénytelenek lesznek a Köztársaságtól segítséget kérni, aminek az ára az üzemanyag. Nem lennék meglepve ha megkerülték volna az egész gran bagázst ezzel az alkuval. Persze ebből adódik a kérdés, hogy ezt hogy tudták lenyeletni a granokkal? Egy biztos. Nagyon kellett az anyag Palpiéknak. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu moralizálása is érdekes, főleg annak fényében, ahogy korábban Obi-Wan és Anakin elbánt Karinával. Éles a kontraszt még akkor is, ha Zillo "csak" egy állat. Ettől még veszélyes, de Windu minden követ megmozgatott azért, hogy megmentse. Kíváncsi lettem volna, mit szól a Geonosison történtekhez. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló szituáció állhat fent, mint a Mon Calamari esetében, ahol a mon calamarik a Köztársaság tagjai voltak, a quarrenek viszont nem. Itt talán hasonló a szituáció, a granok csatlakoztak a Köztársasághoz, a dugok azonban ragaszkodtak a függetlenségükhöz mindaddig, amíg a CIS támadást nem indított... Annyi különbség azért mégis van, hogy a quarrenek őshonosak a Mon Calamarin, a granok viszont nem a Malastare-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló szituáció állhat fent, mint a Mon Calamari esetében, ahol a mon calamarik a Köztársaság tagjai voltak, a quarrenek viszont nem. Itt talán hasonló a szituáció, a granok csatlakoztak a Köztársasághoz, a dugok azonban ragaszkodtak a függetlenségükhöz mindaddig, amíg a CIS támadást nem indított... Annyi különbség azért mégis van, hogy a quarrenek őshonosak a Mon Calamarin, a granok viszont nem a Malastare-on.
Hmmm...jó meglátás. Szeretem, ha nem egyszerűek a dolgok egy rendszerben. :D Erre már ebbe na sorozatban is láttunk rengeteg példát. Érdekek ütköznek. Én ezután már várni fogom a dug képviselő felbukkanását a szenátusban. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló szituáció állhat fent, mint a Mon Calamari esetében, ahol a mon calamarik a Köztársaság tagjai voltak, a quarrenek viszont nem. Itt talán hasonló a szituáció, a granok csatlakoztak a Köztársasághoz, a dugok azonban ragaszkodtak a függetlenségükhöz mindaddig, amíg a CIS támadást nem indított... Annyi különbség azért mégis van, hogy a quarrenek őshonosak a Mon Calamarin, a granok viszont nem a Malastare-on.

Ez a felállás jobban tetszik, mint Ody-é :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.